Wyskakujące okienka czatu na Facebooku Odłączają okna czatu od Facebooka [Chrome]


Facebook ma dedykowaną aplikację do czatu zarówno na iOS, jak i Androida o nazwie Messenger i powoli uniezależnia ją od głównej aplikacji Facebooka. Czat na Facebooku w sieci jest nadal dobrze zintegrowany z samą stroną i nie narzekam. Nie chcę instalować aplikacji komputerowej ani odwiedzać innej witryny internetowej tylko po to, aby rozmawiać ze znajomymi na Facebooku. Chciałbym móc wyskoczyć z okna czatu i całkowicie zamknąć Facebooka. Facebook Chat Pop-Outs to rozszerzenie Chrome, które pozwala ci to zrobić. Jeśli korzystałeś z Google Hangouts, będziesz zaznajomiony z tą opcją, która jest tam obecna w postaci małego przycisku ze strzałką na pasku tytułu okna czatu. Rozszerzenie dodaje ten sam przycisk, a po kliknięciu okno czatu wyskakuje z przeglądarki, ale pozostaje w pełni funkcjonalne.

Zainstaluj rozszerzenie i odśwież Facebooka. Na poniższych zrzutach ekranu możesz zobaczyć różnicę i nowo dodany przycisk strzałki wyskakującej na obrazku po prawej stronie.

czat na fb

Kliknij strzałkę, a wyskoczy okno czatu, wyglądające jak na poniższym obrazku. Możesz zobaczyć, że okno czatu przypomina interfejs wiadomości, który widzisz, gdy odwiedzasz stronę Wiadomości na Facebooku. Możesz dodawać osoby do rozmowy, wszystkie skróty klawiaturowe pozostają w pełni funkcjonalne, wiadomości można usuwać i przeszukiwać, a okno, jeśli jest zminimalizowane, wyświetla powiadomienie dźwiękowe, aby powiadomić Cię o otrzymaniu nowej wiadomości.

wyskakuje czat na fb

Możesz wysyłać obrazy i załączać pliki tak samo, jak zwykle podczas rozmowy z oknem na Facebooku. Nie tracisz żadnej funkcjonalności i możesz zamknąć zakładkę, którą masz otwartą na Facebooku. Będziesz nadal otrzymywać wiadomości, a pasek tytułu będzie również wyświetlał plakietkę z numerem, gdy masz nowe powiadomienie na Facebooku.

Zainstaluj wyskakujące okienka czatu na Facebooku z Chrome Web Store

x