Co mogę zrobić ze starym iPhonem?

Twój stary iPhone nie stanie się bezużyteczny, gdy tylko otrzymasz nowy. Nie wyrzucaj go po prostu do szuflady – możesz go sprzedać, poddać recyklingowi lub zamienić w coś fajnego!

Sprzedaj, podaruj lub poddaj recyklingowi

Nawet jeśli zazwyczaj nie sprzedajesz starej elektroniki, powinieneś rozważyć sprzedaż starego iPhone’a. Zachowują znacznie większą wartość niż ich odpowiedniki na Androida. Dzięki urokowi ekosystemu Apple, solidnej konstrukcji i ciągłemu zaangażowaniu Apple w stare urządzenia poprzez aktualizacje iOS, stary iPhone to doskonały wybór dla wielu konsumentów.

Możesz również przekazać swojego iPhone’a znajomemu lub krewnemu, który Twoim zdaniem byłby wdzięczny. Możesz ich cały tydzień! Po prostu wykonaj kopię zapasową danych, a następnie usuń wszystko w obszarze Ustawienia> Ogólne> Resetuj.

Stary iPhone to także doskonały pierwszy lub drugi smartfon dla dzieci i młodzieży. Nie zapomnij ustawić czasu ekranu aplikacji kontroli rodzicielskiej, jeśli wybierzesz tę trasę.

Jeśli Twój stary iPhone nie działa dobrze, rozważ jego recykling. Możesz także spróbować sprzedać go w serwisie eBay. Ktoś, kto chce go złomować na części zamienne, może go kupić, ale jeśli nie jest funkcjonalny, możesz nie dostać za niego dużo pieniędzy.

Apple zdejmuje stare iPhone’y z twoich rąk, a możesz nawet dostać za to trochę kredytu Apple Store za pośrednictwem Wymiana Apple program. Możesz go zostawić w lokalnym sklepie Apple lub wysłać pocztą.

Jeśli żaden z tych pomysłów nie przemawia do Ciebie, istnieje wiele innych sposobów recyklingu starego iPhone’a.

Jailbreak It

Cholera, 2 sekundy na jailbreak mojego iPhone’a X 12.4 przy użyciu UnCover. pic.twitter.com/EbwNzk83hu

– phTechGuy (@ phTechGuy0320) 23 sierpnia 2019 r

Użytkownik „jailbreakuje” urządzenie, instalując na nim nieautoryzowane oprogramowanie innych firm. Kiedy robisz to na urządzeniu z iOS, znosi wiele ograniczeń nałożonych przez Apple. Oznacza to, że możesz instalować aplikacje z innych lokalizacji (nie tylko z App Store), co zasadniczo zmienia sposób działania iOS.

Hakerzy udostępnili pełną wersję jailbreak dla iOS 12.4 (i częściową dla 12.4.1) w sierpniu 2019 r. Możesz przejść do unc0ver lub TAIG9 aby zainstalować go bezpośrednio na swoim urządzeniu za pomocą przeglądarki Safari lub możesz pobrać oprogramowanie układowe, aby zainstalować je przez iTunes.

„Ale dlaczego zamiast tego po prostu jailbreakować Twoje codzienne urządzenie?” Słyszę jak płaczesz. Prawda jest taka, że ​​jailbreaking ma kilka poważnych wad. Musisz zachować tę samą wersję iOS, aby zachować jailbreak, co nie jest świetne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Ponadto, gdy wykonujesz jailbreak, usuwasz wszystkie zabezpieczenia Apple.

Ponadto niektóre aplikacje (szczególnie aplikacje skoncentrowane na bezpieczeństwie, takie jak procesory płatności bankowych lub mobilnych) nie działają na urządzeniu z jailbreakiem. Będziesz na łasce społeczności jailbreaking, która stara się złamać każdą kolejną wersję iOS, ale ich wskaźniki sukcesu znacznie się różnią. Przed iOS 12.4 iOS 9 był ostatnim dużym publicznym wydaniem jailbreak.

Możesz zmniejszyć ryzyko, jeśli nie używasz iPhone’a po jailbreaku do ważnych rzeczy. Nie musisz w ogóle używać swojego podstawowego Apple ID ani zabierać go poza dom. Jeśli od lat używasz standardowego iPhone’a, fajnie może być zainstalowanie poprawek i zmiana wszystkiego, od animacji ładowania po sposób obsługi powiadomień.

Zmień go w przenośną konsolę do gier

Gamevice dla iPhone Gamepad Controller.

Nawet stare iPhone’y radzą sobie z kilkoma grami. Jeśli obawiasz się wyczerpania baterii na swoim głównym urządzeniu, zapasowy dedykowany do gier nie jest złym pomysłem. Jeśli jesteś rodzicem, możesz również docenić posiadanie iPhone’a zawierającego elementy rozpraszające, które możesz wyciągnąć, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Nawet jeśli jest nieaktualny od kilku lat, dobrze jest mieć dedykowane urządzenie do grania w gry. Apple Arcade to nadchodząca subskrypcja gier premium, która obejmuje ponad 100 nowych i ekskluzywnych gier. Pojawi się jakiś czas po iOS 13, który dodaje również natywne wsparcie dla kontrolerów Xbox One i PlayStation 4.

Możesz także kupić istniejące kontrolery zgodne z iOS. Plik Gamevice (79,95 USD) zamienia iPhone’a w coś, co niejasno przypomina przełącznik Nintendo. Plik Steelseries Nimbus (59,99 USD) ma postać zwykłego kontrolera bezprzewodowego (i działa również z Apple TV). Możesz dodać Steelseries SmartGrip (9,99 USD) za grę typu „ wszystko w jednym ”, która nie różni się od Nvidia Shield.

Liczba gier z obsługą kontrolerów jest już imponująca, ale spodziewaj się, że liczba ta wzrośnie po wydaniu iOS 13 i Apple Arcade. Oto kilka gier, w które możesz teraz grać za pomocą kontrolera:

Fortnite
Minecraft
Grand Theft Auto III / Vice City / San Andreas
Dolina Gwiezdnej Rosy
Życie jest dziwne

Możesz również pobrać plik Łącze Steam app na iOS i graj w swoją bibliotekę Steam na iPhonie, z pełną obsługą kontrolera. Sprawdź więcej gier na iOS z obsługą kontrolerów pod adresem Controller.wtf.

Używaj go jako nawigatora samochodowego lub turystycznego

Mapy Google na iPhone'a Mapy offline.

Najgorszą rzeczą w używaniu iPhone’a jako GPS jest fakt, że jest to również smartfon. Bateria nie tylko wyczerpuje się dwukrotnie szybciej, ale także w przypadku odebrania połączenia podczas nawigacji w nieznanej lokalizacji, Twój iPhone wstrzymuje działanie GPS.

Dlaczego więc nie używać zapasowego iPhone’a jako dedykowanego GPS? Możesz nawigować offline za pomocą wielu aplikacji, w tym Apple Maps, Google Maps i MAPS.me. Możesz pobrać informacje o trasach z Apple Maps i używać ich w trybie offline. Aby to zrobić, połącz się z internetem, znajdź trasę, którą chcesz jechać, a następnie dotknij lub kliknij „Jedź”.

Teraz, nawet bez Wi-Fi, Twoje urządzenie powinno zapamiętywać Twoją trasę (nawet jeśli zabijesz aplikację). Aby zaplanować nową trasę, musisz jednak ponownie połączyć się z Internetem. Jednym ze sposobów na zrobienie tego, gdy jesteś poza domem, jest powiązanie starego iPhone’a z nowym. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Osobisty hotspot, aby udostępnić swoje połączenie komórkowe.

Możesz pobrać całe obszary z mapy Google i używaj ich w trybie offline, więc jest bardziej przydatny niż Apple Maps. Aby to zrobić, uruchom aplikację Mapy Google, a następnie wybierz Mapy offline z menu głównego. Po pobraniu mapy okolicy możesz wyszukiwać udogodnienia lub planować trasy offline.

Wreszcie jest MAPS.me który korzysta z danych open source dostarczanych przez OpenStreetMaps. Możesz pobrać ogromne obszary z tej aplikacji do użytku w trybie offline, z pełną obsługą nawigacji lub wyszukiwania interesujących miejsc. Jeśli wędrujesz, jest to jedyna aplikacja, która może wystarczyć, w zależności od poziomu szczegółowości dostępnego w OSM dla twojego obszaru. Jednak MAPS.me nie jest pełnym zamiennikiem dedykowanego GPS do wędrówek.

Zmień go w pilota Smarthome lub Apple TV Remote

Używaj iPhone'a jako pilota Apple TV

Dzięki aplikacji Apple Home możesz sterować różnymi urządzeniami smarthome zgodnymi z HomeKit. Jeśli chcesz mieć jeden „terminal”, z którego może korzystać cała rodzina, dlaczego nie skorzystać ze starego iPhone’a? Możesz pozostawić urządzenie do ładowania w podstawce lub na bezprzewodowej macie do ładowania i używać go do przyciemniania świateł lub regulacji temperatury.

Możesz także używać swojego starego iPhone’a jako w pełni funkcjonalnego pilota Apple TV. Przejdź do opcji Ustawienia> Pilot na Apple TV, aby sparować pilota. Pod wieloma względami iPhone działa lepiej niż standardowy pilot, ponieważ można wpisywać tekst za pomocą klawiatury programowej. Jeśli zgubiłeś swój Siri Remote, z pewnością przebija płacenie Apple 59 dolarów za jego wymianę.

Twórz z nim muzykę

kiedy przerobisz swojego starego iPhone’a na dotykowy kontroler DAW – przejażdżki suwakami nigdy nie były tak łatwe. niestandardowe układy? #touchosc @touchosc#midicontroller #faderport pic.twitter.com/7q6LptgChK

– Strój Karate (@deanglover) 28 sierpnia 2019 r

IPhone ma imponującą bibliotekę aplikacji do tworzenia muzyki. Obejmują one dedykowane stacje robocze audio, takie jak GarageBand, łatwe do pobrania narzędzia, takie jak Auxy, oraz dedykowane instrumenty programowe i procesory gitarowe, takie jak Animoog lub SZTYWNY. Możesz także utworzyć niestandardowy kontroler MIDI z ekranem dotykowym za pomocą TouchOSC.

Zapasowy iPhone może ładnie wpasować się w proces tworzenia muzyki jako dedykowany symulator wzmacniacza lub syntezator podłączony do klawiatury MIDI. I nie musisz martwić się o odbieranie połączeń lub zapełnianie pamięci wewnętrznej czymś innym niż ulubionymi aplikacjami kreatywnymi.

Będziesz zaskoczony, jak przyjemne i łatwe jest tworzenie muzyki na iOS przy użyciu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.

Używaj go jako iPoda

VLC for Mobile na iPhone'a.

Możesz także używać swojego starego iPhone’a jako iPoda lub odtwarzacza muzyki. Nawet iPhone 16 GB może pomieścić dużą część Twojej biblioteki muzycznej. Możesz przesyłać swoje pliki muzyczne przez iTunes lub synchronizować muzykę za pośrednictwem usług przesyłania strumieniowego, takich jak Apple Music i Spotify. W ten sposób możesz wypełnić całe urządzenie muzyką do słuchania offline i nie wpłynie to na główne urządzenie mobilne.

Jeśli nie przeszkadza ci mały ekran, użyj VLC dla telefonów komórkowych aby załadować do urządzenia filmy lub programy telewizyjne do oglądania podczas dojazdów do pracy lub lotu. VLC umożliwia przeciąganie i upuszczanie plików na urządzenie za pośrednictwem przeglądarki. Pobierz aplikację, włącz interfejs sieciowy w menu głównym, a następnie odwiedź podany adres, aby przesłać pliki.

Zamień go w kamerę bezpieczeństwa

Możesz także użyć starego iPhone’a jako kamery bezpieczeństwa. Istnieje kilka aplikacji, których możesz użyć do przesyłania strumieniowego na żywo z kamery lub zapisywania nagrań w chmurze do późniejszego przeglądania. Aby to zadziałało, musisz zamontować iPhone’a w odpowiednim miejscu i zasilać go kablem Lightning.

Aplikacje, których możesz użyć do tego, to W domu, Obecność, i Wiele rzeczy. Są to produkty premium, więc może być konieczne wykupienie subskrypcji, aby jak najlepiej je wykorzystać. Ale oferują takie funkcje, jak automatyczne wykrywanie ruchu (ze sztuczną inteligencją, która odróżnia ludzi od cieni), dwukierunkową rozmowę z podłączoną kamerą i obsługę jednoczesnego oglądania wielu kamer.

Możesz także zamienić stare telefony z Androidem w kamery bezpieczeństwa.

Zmień go w kamerę internetową

IPhone to idealna kamera internetowa dzięki darmowym aplikacjom, takim jak EpocCam. Najpierw pobierz aplikację na iPhone’a, a następnie zainstaluj aplikację towarzyszącą dla systemu Windows lub Mac ze strony Kinoni. Następnie połącz się bezprzewodowo przez sieć lokalną lub za pomocą kabla Lightning.

Ponieważ większość urządzeń ma teraz wbudowane kamery, kamery internetowe są nieco przestarzałe. Jednak dzięki EpocCam możesz transmitować przez komputer z dowolnego miejsca w zasięgu sieci Wi-Fi. Już nigdy nie kupisz kamery internetowej.

Uczyń go swoim nowym asystentem kuchennym

IPhone na stojaku na klips na telefon komórkowy z długim ramieniem Skiva przymocowanym do blatu.

Podczas gdy iPad ma większy sens jako pomoc w kuchni, iPhone może zdziałać cuda również na blacie. Możesz umieścić go na elastyczny uchwyt i utrzymuj go w stanie naładowania, dzięki czemu możesz oglądać filmy o gotowaniu i łatwo śledzić przepisy znalezione w internecie.

Możesz nawet poprosić Siri o przeliczenie pomiarów lub sprawdzenie podmiany składników, gdy masz zajęte ręce lub brud.

Zachowaj to jako zapas

Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować zapasowego telefonu. Jeśli ktoś w twoim gospodarstwie domowym zgubi lub zepsuje swoje główne urządzenie, wygodnie jest mieć kopię zapasową. Jeśli czasami masz gości z zagranicy, możesz wrzucić tanią kartę SIM prepaid do swojego starego iPhone’a i będą mogli z niej korzystać podczas pobytu.

Jeśli zdecydujesz się przechowywać iPhone’a przez dłuższy czas, dobrze jest postępować zgodnie z instrukcjami Apple Maksymalizacja żywotności i żywotności baterii. Naładuj iPhone’a do około 50 procent, wyłącz go, a następnie odłóż.