YouTube testuje teraz minigry (i oto jak w nie grać)

  • YouTube Playables oferuje kolekcję 40 minigier dostępnych za pośrednictwem aplikacji YouTube lub przeglądarki internetowej.
  • Tylko subskrybenci YouTube Premium mają dostęp do materiałów do odtwarzania i nie są one dostępne na kontach YouTube Kids.
  • Aby aktywować Playables, przejdź do ustawień w aplikacji YouTube i włącz opcję „Wypróbuj nowe, eksperymentalne funkcje”. Ta funkcja będzie dostępna tylko do 28 marca 2024 r.

YouTube udostępnił kolekcję minigier jako funkcję eksperymentalną dla wybranych użytkowników, nazwaną Playables. Jeśli jesteś zainteresowany grą, oto jak aktywować tę funkcję i dołączyć do zabawy.

Co to są gry YouTube?

Playables to zbiór minigier YouTube, do których można uzyskać dostęp na smartfonie za pośrednictwem aplikacji YouTube lub za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze.

W chwili pisania tego tekstu Playables oferuje 40 minigier, z których żadna nie wymaga pobierania ani instalacji, aby rozpocząć grę. Gry są podzielone na osiem gatunków gier, skupiając się głównie na grach Brain & Puzzle i Arcade.

Oto wszystkie gry dostępne w sekcji Gry YouTube:

Sporty

Klasyczny bilard z 8 piłkami, koszykówka FRVR, Carrom Clash, Super Goal

Mózg i puzzle

Rozgrywka w Angry Birds, Brain Out, Zbierz je wszystkie!, Kolorowa grafika pikselowa, Codzienna krzyżówka, Bloki elementów, Złoty Mahjong FRVR, Onet Connect Classic, Tile Master

Arkada

Kule armatnie 3D, wybuch kolorów 3D, szalone jaskinie, połączenie mistrza, połączenie piratów, spółka przeprowadzkowa, Northern Heights, bieg Om Nom, piracki pop, pokrój wszystko!, odskok stosu

RPG i strategia

Cube Tower, Endless Siege, Połącz bohaterów

Wyścigi

Narysuj wspinacza, hulajnogę ekstremalną

Plansza i karta

Codzienny pasjans, pasjans FreeCell, remik gin

Symulacja

Ziemia rolna, Mój kosmiczny zwierzak, Deszczowa kawiarnia Boba

Działanie

Akademia Magic Cat, State.io

Ciekawostki i słowa

Dzisiejszy płotek, Words of Wonders, Words of Wonders: Guru

Wiele z tych gier zostało opracowanych przez znanych twórców gier, takich jak FRVR, Nitro Games, Vodoo, Aim Lab, Famobi i Arkadium. A ponieważ niektórzy z tych programistów są popularni dzięki swoim darmowym grom HMTL5, w niektóre z wymienionych powyżej gier możesz grać poza YouTube Playables, za pośrednictwem oficjalnej witryny twórcy gry lub witryn stron trzecich, takich jak Gry HTML5.

Kto może grać w gry na YouTube?

Playables to eksperymentalna funkcja YouTube. Ponieważ tylko subskrybenci YouTube Premium mogą testować funkcje eksperymentalne, minigry są dostępne tylko dla subskrybentów YouTube Premium. Oznacza to również, że osoby posiadające konta YouTube Kids nie mogą uzyskać dostępu do tej sekcji pomimo przyjaznego dzieciom charakteru wszystkich minigier w kolekcji.

Jeśli decydujesz, czy warto korzystać z YouTube Premium, aby uzyskać dostęp do Playables i wszystkich innych funkcji premium, sugerujemy pominięcie subskrypcji rocznej i zamiast tego skorzystanie z subskrypcji miesięcznej. Dzieje się tak, ponieważ funkcja Grywalne będzie dostępna tylko do 28 marca 2024 r. Jeśli nie stanie się funkcją po tej dacie, może zostać całkowicie anulowana.

Jak aktywować elementy do gry?

Jeśli nie otrzymałeś powiadomienia o tej funkcji, ale jesteś subskrybentem Premium, możesz spróbować uzyskać dostęp do Playables, włączając funkcje eksperymentalne w aplikacji YouTube.

Aby aktywować Playables, otwórz aplikację YouTube i przejdź do sekcji Ty w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie otwórz menu ustawień, naciskając ikonę koła zębatego i wybierz Wypróbuj nowe, eksperymentalne funkcje. Wyświetlone zostaną wszystkie dostępne funkcje eksperymentalne. Poszukaj gier Play na YouTube i wybierz Wypróbuj.

Po włączeniu funkcji YouTube Playables będziesz mieć dostęp do gier na karcie Eksploruj w serwisie YouTube. Sekcja Eksploruj powinna być łatwo dostępna, jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej. W przypadku osób korzystających ze smartfonów dotknięcie ikony kompasu w prawym górnym rogu ekranu spowoduje wyświetlenie sekcji Eksploruj, w której znajduje się lista Grywalne.

Możesz też po prostu przewijać stronę główną YouTube, obok filmów Short i Najświeższych wiadomości, aż zobaczysz sekcję Odtwarzane treści w YouTube. Następnie możesz kliknąć dowolną z 40 dostępnych minigier, aby rozpocząć grę.

Testowanie materiałów do odtwarzania YouTube

Podobnie jak YouTube, Netflix i TikTok również dodały minigry w ramach swoich platform. To, co wyróżnia YouTube, to brak konieczności pobierania ani instalacji, aby móc grać w minigry. Taki poziom wygody może przyciągnąć do YouTube więcej okazjonalnych graczy, co może zwiększyć zaangażowanie użytkowników i czas spędzony na platformie.

W zależności od tego, jak Playables sobie radzą, możemy zobaczyć więcej platform wdrażających minigry w swoich usługach. Inaczej eksperyment może zakończyć się niepowodzeniem.