Zamknij system Windows po zamknięciu pokrywy laptopa

Jeśli masz laptopa z systemem Windows, możesz dostosować działanie przycisku zasilania. Masz również możliwość dostosowania tego, co dzieje się po zamknięciu pokrywy laptopa. Ta funkcja jest częścią systemu Windows od bardzo dawna. Większość ludzi używa go do uśpienia lub hibernacji laptopa. Jeśli jednak wolisz zamknąć system na koniec dnia i chcesz zrobić to szybciej, możesz zamknąć system Windows, zamykając pokrywę laptopa. To oczywiście działa tylko w przypadku laptopów, a nie komputerów stacjonarnych, ale jest to sposób na zamknięcie systemu Windows bez kliknięcia. Jest również bardzo prosty w konfiguracji. Oto, co musisz zrobić.

Nie potrzebujesz uprawnień administratora, aby to skonfigurować. Jeśli masz skonfigurowanych wielu użytkowników na swoim laptopie, możesz ustawić zamykanie pokrywy laptopa oddzielnie dla każdego użytkownika.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę baterii w zasobniku systemowym. Wybierz Opcje zasilania z menu kontekstowego.

Aplikacja Panel sterowania otworzy się w lokalizacji: Panel sterowania Opcje sprzętu i dźwięku. W lewej kolumnie wybierz „Wybierz, co robi zamknięcie pokrywy”.

Na następnym ekranie zobaczysz opcje dostosowywania przycisków zasilania i uśpienia oraz zamykania pokrywy laptopa. Możesz ustawić inne działanie, gdy laptop jest zasilany z baterii i gdy jest podłączony.

Otwórz menu rozwijane obok opcji „Kiedy zamykam pokrywę”. Wybierz opcję „Zamknij” w obszarze „Zasilanie bateryjne” i „Podłączony”.

Kliknij „Zapisz zmiany”, aby zastosować zmianę. Po zamknięciu pokrywy laptopa system Windows zainicjuje zamknięcie. Windows nie wymusi zamknięcia systemu. Jeśli masz uruchomione aplikacje, system Windows najpierw je zamknie, a następnie zamknie system. Jest możliwe, że aplikacja blokuje zamknięcie z monitem o zapisanie pracy. Możliwe jest również, że system Windows zostanie zamknięty i utracisz niezapisaną pracę. Istnieje ryzyko, więc pamiętaj, aby zapisać swoją pracę przed zamknięciem pokrywy laptopa.

POWIĄZANE CZYTANIE: Są to najlepsze sieci VPN dla systemu Windows, które pomogą chronić Twoją prywatność i zapewnią Ci bezpieczeństwo w Internecie.

Jeśli masz zwyczaj zamykania pokrywy laptopa, gdy wstajesz z biurka, nie jest to opcja, którą chcesz włączyć. Jeśli jednak zamkniesz pokrywę laptopa dopiero pod koniec dnia, jest to jeden z najszybszych sposobów zamknięcia systemu Windows.

Możesz zmapować funkcję zamykania na przycisk zasilania, jeśli zamknięcie pokrywy laptopa nie jest dla Ciebie wygodne lub jesteś na komputerze stacjonarnym. Komputer stacjonarny nie ma pokrywy do zamknięcia, ale ma przycisk zasilania.