Udostępnij teraz w social media:


Windows 10, podobnie jak jego poprzednik, Windows 8 / 8.1 jest wyposażony w bardzo podstawową funkcję zrzutu ekranu, która umożliwia przechwytywanie pełnoekranowego obrazu o wysokiej rozdzielczości tego, co znajduje się na ekranie. Aby zrobić zrzut ekranu, naciśnij Win + Prnt Scrn na klawiaturze. Ekran zacznie migać na szaro, a zrzut ekranu zostanie zapisany w folderze „Zrzuty ekranu” w bibliotece Obrazy. Jeśli chcesz korzystać z tej funkcji zrzutu ekranu, ale wolisz inną lokalizację do zapisywania zrzutów ekranu, oto jak możesz to zmienić.

Przede wszystkim wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać zrzuty ekranu, i upewnij się, że utworzyłeś folder „Zrzuty ekranu” w tej lokalizacji. Nieco później omówimy, dlaczego jest to ważne.

Sprawdź -   Jak wyszukać plik archiwum bez rozpakowywania go w systemie Windows 10

Następnie otwórz bibliotekę Obrazy, kliknij prawym przyciskiem myszy folder Zrzuty ekranu i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Jeśli nie widzisz folderu o nazwie Screenshots, to dlatego, że nigdy wcześniej nie robiłeś zrzutu ekranu, dlatego folder nigdy nie musiał być tworzony. Aby naprawić sytuację, po prostu zrób zrzut ekranu za pomocą skrótu Win + Prnt Scrn. Pojawi się folder. Przejdź do jego właściwości i wybierz zakładkę „Lokalizacja”.

Kliknij „Przenieś”, a następnie przejdź do utworzonego wcześniej folderu „Zrzuty ekranu”, aby go zaznaczyć. Kliknij Zastosuj, a zmiana zostanie wprowadzona.

Powodem, dla którego musisz utworzyć folder „Zrzuty ekranu”, jest to, że po zmianie lokalizacji folderu system Windows nie przenosi samego folderu, ale znajdujące się w nim pliki. Jeśli wybierzesz folder zawierający inne pliki, cofnięcie tej zmiany stanie się problematyczną opcją. Dzięki specjalnemu, dedykowanemu folderowi do zapisywania zrzutów ekranu, możesz wrócić i edytować jego lokalizację w dowolnym momencie bez wpływu na inne pliki.

Sprawdź -   Jak kolejno pobierać pliki torrent w systemie Windows 10