10 aplikacji i zasobów, które pomogą Ci stworzyć tablicę pozytywnych nastrojów

Gdy poszukujesz łatwego sposobu na podniesienie swojego poziomu optymizmu, trudno o lepsze rozwiązanie niż poświęcenie kilku chwil na skonstruowanie tablicy nastrojów. Samo określenie podpowiada, na czym to polega: możesz zgromadzić wszystkie swoje ulubione motywy w jednym miejscu, aby potem szybko do nich wracać i jednym spojrzeniem odmienić swoje samopoczucie.

Oczywiście, to coś więcej niż tylko estetyczne doznania. Tworzenie tablicy nastrojów, która wizualizuje pozytywne koncepcje, stanowi ważny element procesu manifestacji. Jest to praktyka przedstawiania swoich ambicji, a następnie podejmowania stopniowych działań, które pomogą je zrealizować. Poniżej przedstawiamy zbiór aplikacji i narzędzi, które ułatwią Ci stworzenie tablicy pozytywnych wibracji.

Tablice nastrojów są często nazywane tablicami wizji, ponieważ u ich podstaw leży optymistyczne spojrzenie na przyszłość. Pierwszym krokiem w urzeczywistnianiu swoich celów jest ich jasne sformułowanie. Właśnie dlatego warto posłużyć się tablicami wizji, które pomogą w tym procesie.

Jeśli chcesz stworzyć idealną tablicę nastrojów, która odzwierciedli Twoje pragnienia związane z dobrym samopoczuciem, potężna platforma do projektowania graficznego, Canva, będzie idealnym miejscem, aby rozpocząć tę przygodę.

Wpisz w wyszukiwarkę „tablica wizji” lub „tablica nastroju”, aby przejrzeć szablony, które łatwo dostosujesz do swoich potrzeb. Canva oferuje tak rozbudowaną bibliotekę elementów, że z pewnością znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz. Dodawanie własnych zdjęć jest równie proste. Oto instrukcja, jak stworzyć tablicę wizji w serwisie Canva.

Od dawna popularna aplikacja społecznościowa Pinterest to kolejne łatwe narzędzie do tworzenia tablic nastroju. Działa jak rozbudowana wirtualna tablica wizji, którą wystarczy skonfigurować. Następnie możesz „przypinać” obrazy, które samodzielnie dodasz lub te znalezione na różnych stronach internetowych, czy też na innych tablicach Pinteresta. Inspiracje znajdziesz dosłownie wszędzie.

Wiele stron internetowych ma wbudowane widżety Pinteresta, co umożliwia dodawanie obrazów i idei na bieżąco, w trakcie przeglądania internetu. W ten sposób możesz stale doskonalić i rozbudowywać swoją tablicę nastrojów, równocześnie rozwijając swoją wizję.

Co istotne, aspekt społecznościowy Pinteresta umożliwia udostępnianie Twojej tablicy innym użytkownikom, jeśli pragniesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Alternatywą dla Pinteresta jest Go Moodboard, strona internetowa pozwalająca na tworzenie tablic nastrojów, zaczynając od pustej przestrzeni lub wykorzystując gotowe szablony. Wystarczy przeciągnąć i upuścić wybrane obrazy, dodać opisy, a następnie zapisać i opublikować, aby Twoja tablica nastrojów była gotowa do udostępniania.

Chociaż Go Moodboard ma bardziej ograniczone możliwości niż Canva, Pinterest i wiele innych propozycji z tej listy, warto rozważyć tę opcję, ponieważ nie wymaga zakładania konta. Aby móc łatwo i bezpłatnie tworzyć moodboardy, warto dodać tę stronę do zakładek. Istnieje wiele innych witryn do tworzenia tablic nastroju, które mogą pomóc w wizualizacji Twoich pomysłów.

4. Dowolny kształt

Użytkownicy urządzeń Apple z systemem iOS 16, iPadOS 16 lub macOS Ventura mogą wykorzystać wbudowaną aplikację Freeform, która daje możliwość zapełniania pustej przestrzeni obrazami, notatkami, odnośnikami, filmami i plikami. Dodatkowo można wstawiać karteczki samoprzylepne, tekst i rysunki. Możliwości tworzenia tablicy nastrojów, która sprzyja dobremu samopoczuciu, są nieograniczone.

Dzięki aktualizacji w czasie rzeczywistym, Freeform umożliwia tworzenie wspólnej tablicy nastrojów, udostępniając ją osobom z kompatybilnymi urządzeniami Apple. Sprawdź, jak korzystać z aplikacji Freeform i zdecyduj, czy lepiej wykorzystać ją, czy Pinteresta do tworzenia swoich tablic nastrojów.

5. Aplikacja Moodboard

Jeśli szukasz specjalistycznej aplikacji, która pomoże Ci wyrazić swoją wizję, użytkownicy Apple mogą również zwrócić uwagę na Moodboard. Ta elegancka, darmowa aplikacja pozwala tworzyć atrakcyjne kolaże zdjęć i budować tablicę nastroju na bazie własnych fotografii.

Możesz dodawać tekst, modyfikować czcionki i palety kolorów, aby kreować unikatowe wizje, a liczba tablic, które można stworzyć, jest nieograniczona. Wszystko to dostępne jest bezpłatnie, poza kilkoma dodatkowymi efektami graficznymi, które można zakupić w aplikacji.

Pobierz: Moodboard na iOS (dostępne opcjonalne zakupy w aplikacji)

6. Aplikacja Jux

Jux obiecuje „oszałamiające tablice nastrojów w kilka sekund”. Chociaż w pewnym stopniu spełnia tę obietnicę, umożliwiając błyskawiczne tworzenie kolaży zdjęć z biblioteki własnych fotografii i obrazów Unsplash, doświadczenie to nie jest do końca satysfakcjonujące.

Powodem jest fakt, że darmowa wersja Jux jest tak ograniczona, że tworzenie tablicy wizji wiąże się z ciągłymi prośbami o aktualizację do Jux Premium. W przypadku dokonania aktualizacji, zyskasz nieograniczony dostęp do estetycznych układów, opcji personalizacji oraz grafik Google, które możesz wykorzystać na swoich tablicach pozytywnych wibracji.

Pobierz: Jux na iOS (bezpłatna, dostępna subskrypcja)

7. Tablica wizji – aplikacja z estetycznymi cytatami

Tablica Wizji – Cytat Estetyczny to darmowa aplikacja, która umożliwia tworzenie tablicy wizji poprzez łączenie obrazów z afirmacjami, które mają pomóc w urzeczywistnieniu Twoich marzeń. Możesz następnie stworzyć widżety, które umieścisz na ekranie głównym lub ekranie blokady, aby z każdym odblokowaniem urządzenia napływała pozytywna energia.

Jak na ironię, pełen dostęp do cytatów i afirmacji uzyskasz dopiero po przejściu na wersję płatną. Bez nich aplikacja staje się po prostu narzędziem do tworzenia kolaży zdjęć.

Pobierz: Tablica wizji – Cytat estetyczny na iOS (bezpłatna, dostępna subskrypcja)

8. Tablica wizji Idealnie szczęśliwa aplikacja

Vision Board Perfectly Happy to darmowa aplikacja, która oferuje więcej funkcji niż poprzednie propozycje z tej listy. Zawiera samouczki, które krok po kroku objaśniają proces łączenia zdjęć, obrazów i pozytywnych afirmacji. Do tablicy nastrojów można nawet dodać inspirującą muzykę. Stworzenie spersonalizowanej tablicy wizji zajmuje tylko kilka minut.

Aplikacja zachęca do częstego przeglądania tablicy nastrojów, a nawet wysyła powiadomienia, przypominając o otwarciu jej każdego dnia o wybranej godzinie. Dzięki temu łatwiej jest skupić się na swoich celach. Dostępny jest bezpłatny okres próbny, ale aby korzystać z pełnej wersji programu, należy wykupić abonament.

Pobierz: Vision Board Idealnie szczęśliwa na iOS | Android (dostępne opcjonalne zakupy w aplikacji)

9. Aplikacja Horyzonty

Horizons: Vision Board Maker od Tree Betty to aplikacja łącząca trzy funkcje. Stanowi nie tylko narzędzie do tworzenia tablic wizji, ale też moduł do śledzenia postępów, który umożliwia stworzenie listy zadań do wykonania na drodze do celu oraz dziennik, w którym można notować refleksje w miarę postępów.

Horizons sprawia, że proces manifestowania celów jest nie tylko prosty i przejrzysty, ale też oferuje narzędzia pozwalające na monitorowanie postępów w ich realizacji. Ponieważ żadne marzenie nie zostaje zrealizowane bez wzlotów i upadków, możliwość rejestrowania nawet drobnych sukcesów po drodze jest niezwykle cenna.

Pobierz: Horizons: Kreator tablic wizyjnych na iOS (dostępne opcjonalne zakupy w aplikacji)

10. Aplikacja Sparkello

Sparkello to oryginalna aplikacja z tablicą wizji. Możesz stworzyć tablicę nastrojów od podstaw, ale to tylko początek. Radość płynie z przeglądania setek wizji, wybierania „iskier”, które możesz dodać do własnej listy marzeń oraz łączenia się z osobami z całego świata, które mają podobne cele.

Dodatkowo możesz prowadzić dziennik wdzięczności, zapisując, co pozytywnego dzieje się w Twoim życiu, a może wykorzystasz te skuteczne techniki w swoim wirtualnym dzienniku wdzięczności.

Pobierz: Sparkello na iOS | Android (bezpłatna)

Wykorzystaj moc pozytywnego myślenia z tablicą nastrojów pozytywności

Każdy może stworzyć tablicę nastrojów, korzystając z jednego z narzędzi z tej listy. Nawet jeśli nie czujesz się szczególnie kreatywny, elementy projektu większości tych aplikacji i stron internetowych pomogą Ci uporządkować myśli.

Ważniejsza niż sam projekt jest wizja najlepszej wersji siebie, którą reprezentujesz, a umieszczenie jej na tablicy nastroju może być pierwszym impulsem, który zainspiruje Cię do podjęcia konkretnych działań, które przybliżą Cię do realizacji swoich zamierzeń.


newsblog.pl