10 arkuszy ściągania Linuksa do zakładek dla początkujących

Przy setkach różnych poleceń Linuksa trudno jest zapamiętać je wszystkie. Korzystanie z najlepszej ściągawki dla systemu Linux oszczędza sobie tego kłopotu i pozwala na spójną kontynuację pracy.

Powodem jest to, że polecenia Linuksa mogą cię onieśmielać, gdy jesteś początkującym lub nie jesteś przyzwyczajony do zabawy z terminalem. Znajdziesz mnóstwo poleceń do wykonywania procesów i operacji w systemie Linux.

Z terminala można wywołać prawie wszystko, co Linux może zrobić, ale jest to wysoce modułowy system operacyjny. Jego narzędzia mogą dawać określone wyniki, a znajomość niektórych poleceń i łączenie ich może utorować drogę do przydatnych wyników.

To dlatego polecenia Linuksa są kluczowe, ale nie można ich wszystkich zapamiętać; poza tym nie musisz. Dlatego przygotowaliśmy tę ściągawkę Linuksa, aby pomóc Ci użyć dowolnego polecenia Linuksa, którego możesz potrzebować, i ułatwić Ci zadania.

Sprawdź je!

Akademia Szkoleń Linuksowych: Dostępna zarówno w wersji drukowanej, jak i PDF, ta ściągawka Linuksa jest wszystkim, czego potrzebujesz, gdy chcesz użyć niektórych poleceń Linuksa. Zawiera polecenia do informacji o systemie i sprzęcie, statystyki wydajności i monitorowania, dane użytkowników i zarządzanie nimi, zarządzanie procesami, polecenia dotyczące katalogów i plików, uprawnienia do plików, archiwa, sieci, instalowanie pakietów, logowanie SSH, wyszukiwanie, użycie dysku, transfery plików i katalogi nawigacja.

Cheatografia: Ta jednostronicowa ściągawka z wiersza poleceń Linuksa autorstwa Dave’a Childa to kopalnia złota. Zapoznaj się z tym, aby zapoznać się z najczęstszymi poleceniami systemu Linux z wyskakującymi linkami. Jest kuratorem poleceń bash, skrótów nano, operacji katalogowych, skrótów bash, wyszukiwania plików, skrótów ekranowych, zmiennych bash, operacji na plikach i uprawnień, numerów uprawnień do plików, przekierowań we/wy, zarządzania procesami, potoków, list poleceń i innych. Możesz również pobrać tę ściągawkę, aby zapisać w swoim systemie.

Loggly: Loggly to kolejna powszechnie uznana strona internetowa z arkuszami do ściągania poleceń Linuksa. Jest to również jednostronicowy dokument, do którego można się odwoływać, aby zapoznać się z podstawowymi poleceniami systemu Linux, oprócz zarządzania plikami i uprawnieniami, kompresji plików, edytora plików, poleceń sieciowych, narzędzi do katalogów i plików, skryptów, narzędzi dyskowych, pamięci i procesów oraz różnych poleceń . Każda informacja jest wyraźnie widoczna dzięki subtelnym kolorom.

FOSS Linux: Ta strona internetowa to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do wszystkich podstawowych poleceń systemu Linux w jednym miejscu. Przedstawia polecenia oparte na różnych kategoriach z regułami składni. Możesz nawet wyszukać konkretne polecenie Linuksa, aby zaoszczędzić czas i użyć go bez przechodzenia przez wszystkie. Ściągawka zawiera polecenia wraz z ich opisem, które ułatwiają zrozumienie koncepcji. Możesz uzyskać dostęp do podstawowych poleceń systemu Linux, poleceń dotyczących informacji o systemie, uprawnień do plików, sieci, kompresji plików, archiwów, instalowania pakietów, logowania SSH, zarządzania i przesyłania plików, użycia dysku i narzędzi, zmiennych środowiskowych itp.

PhonenixNAP: Ta ściągawka zawiera najpopularniejsze polecenia systemu Linux wraz z przykładami i składnią. Możesz także pobrać i zapisać go jako jednostronicowy plik PDF, aby móc skorzystać z niego, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. Możesz znaleźć polecenia systemu Linux w celu uzyskania informacji o sprzęcie, wyszukać określone wzorce w dokumencie za pomocą grep, poleceń plików, nawigacji po katalogach, kompresji plików i przesyłania plików. Zawiera również polecenia dla aktywnych użytkowników, instalację pakietów, aktywne procesy, informacje o systemie, wykorzystanie dysku, loginy SSH, uprawnienia do plików, polecenia sieciowe i skróty klawiaturowe.

Stacja X: Ściągawka z wiersza poleceń Nathan House dla Linuksa jest dobrze zorganizowanym zasobem, który bierzesz pod uwagę i pobierasz. Jest kuratorem ładnego spisu treści, po którym następuje każdy temat zawierający polecenia i ich opis. Nawigacja po stronie zawierającej polecenia dotyczące informacji o sprzęcie, informacji o systemie, statystykach wydajności i monitorowaniu, wykorzystaniu danych i zarządzaniu, zarządzaniu procesami, sieciach, uprawnieniach do plików, nawigacji w katalogach, wykorzystaniu dysku, transferach plików, logowaniu SSH, jest łatwa, instalacja pakietu i nie tylko.

FOSSwire: Ta ściągawka jest najlepsza, jeśli chcesz, aby niezbędne polecenia Linuksa znajdowały się na jednej stronie. Ten przewodnik dotyczący poleceń dla systemu Linux/Unix ma piękną strukturę z czytelnymi czcionkami i bogatymi kolorami. Zajrzyj do poleceń systemu Linux, aby uzyskać informacje o systemie, kompresji plików, poleceniach, uprawnieniach, zarządzaniu procesami, poleceniach sieciowych, instalacji, SSH, wyszukiwaniu i skrótach.

Tlenek lin: Jest to również doskonałe źródło szybkiego przeglądu standardowych poleceń systemu Linux. Znajdziesz różne kategorie i polecenia zapisane w odpowiednich oknach wraz z ich objaśnieniami, które pomogą Ci przypomnieć sobie ich użycie. Obejmuje polecenia dla systemu, sieci, sprzętu, plików, kompresji lub archiwów, dane użytkownika, instalowanie źródeł, instalowanie pakietów, logowanie, wyszukiwanie, przesyłanie plików, użycie dysku, związane z procesami i przechodzenie przez katalogi.

Dummies.com: Stworzona przez Richarda Bluma ściągawka Linux for Dummies ułatwia korzystanie z poleceń systemu Linux. Jest pomocny dla absolutnie początkujących i składa się z poleceń Linuksa, których możesz potrzebować codziennie, wraz z cennymi stronami pomocy; oba pozwalają na łatwą nawigację w środowisku Linux za pomocą klawiatury. Możesz przejrzeć polecenia i przeczytać opis wspomniany przy każdym z nich, aby poznać ich użycie. Ta ściągawka zawiera polecenia takie jak cat, cd, clear, chmod, cp, date, du, df, file, find, kill, grep, in, less, passwd, ps, pwd, ssh, who i inne.

Witryny.tufts.du: Ta ściągawka dla systemu Linux jest dostępna do pobrania jako bezpłatny plik PDF. Jest korzystna dla początkujących i zawiera dobrze zdefiniowane polecenia i objaśnienia, które pomogą Ci w jasnym zrozumieniu użyteczności polecenia. Ponadto można również znaleźć kilka przykładów wykonywania określonych zadań, takich jak przenoszenie plików do katalogu nadrzędnego.

Wniosek

Polecenia systemu Linux mogą ułatwić wykonywanie codziennych zadań. W ten sposób przejrzyj powyższe arkusze i wybierz swoje ulubione, aby szybciej wykonywać swoje zadania. Możesz je pobrać lub zapisać jako zakładki w przeglądarce, aby dalej wykorzystywać je w swojej pracy.
Dowiedz się, jak dodawać, modyfikować i usuwać użytkownika w systemie Linux tutaj.