10 najlepszych aplikacji do śledzenia przebiegu do analizy nawyków jazdy

Jeśli często jeździsz w celach służbowych lub osobistych, ręczne śledzenie przebiegu może być kłopotliwe. 📝

Na szczęście dostępnych jest teraz kilka aplikacji do śledzenia przebiegu, które automatyzują cały proces i sprawiają, że jazda jest bezstresowa.

Niezależnie od tego, czy chcesz przeanalizować swoje nawyki związane z jazdą, zarządzać wydatkami, a nawet poprawić efektywność paliwową, te aplikacje są dla Ciebie!

W dalszej części podzielimy się tym, jak śledzenie przebiegu pomaga analizować Twoje nawyki związane z jazdą. A następnie wymień najlepsze aplikacje do śledzenia przebiegu na rynku.

Co to jest śledzenie przebiegu?

Śledzenie przebiegu oznacza prowadzenie rejestru przejechanych mil i wydatków poniesionych podczas jazdy z punktu A do B.

W szczególności proces ten jest powszechny wśród kierowców korzystających z wspólnych przejazdów lub firm takich jak Uber, które muszą od czasu do czasu rejestrować i analizować nawyki jazdy, aby zapewnić lepsze wrażenia.

Wcześniej śledzenie przebiegu wymagało zapisywania stanu licznika kilometrów na początku i na końcu każdej podróży. Na szczęście męczący proces nie jest już w grze.

Wraz z pojawieniem się technologii śledzenie przebiegu ewoluowało do tego stopnia, że ​​istnieją aplikacje zaprojektowane specjalnie w celu zautomatyzowania całego procesu. Wyjdź poza samo śledzenie przebiegu.

Korzyści z aplikacji do śledzenia przebiegu

# 1. Dokładne śledzenie przebiegu

Zapytajmy: czemu zaufałbyś w śledzeniu dokładnych kilometrów: aplikacjom opartym na sztucznej inteligencji czy ręcznie zapisywanym liczbom?

Dla większości aplikacje do śledzenia przebiegu oparte na sztucznej inteligencji są najlepszym wyborem. I mają swoje powody.

Po pierwsze, te aplikacje używają GPS do śledzenia Twojej jazdy, eliminując zgadywanie z Twoich książek. Ponadto możesz mieć pewność, że dane są dokładne i mogą być wykorzystywane jako dokumentacja do celów podatkowych, zwrotu kosztów i księgowości.

Po drugie, aplikacje do śledzenia przebiegu eliminują ryzyko nadużyć przez ludzi, wprowadzając fałszywe dane dotyczące podróży w celu osiągnięcia korzyści osobistych. (świat nie zawsze jest łaskawy 😪)

Biorąc pod uwagę oba aspekty, aplikacja do śledzenia przebiegu to najlepsze narzędzie do analizowania nawyków jazdy za pomocą spostrzeżeń opartych na danych.

#2. Oszczędza czas

Ręczne śledzenie przebiegu może być czasochłonne, zwłaszcza w przypadku firm, które w codziennej działalności w dużym stopniu polegają na pojazdach.

W końcu współczesne aplikacje do śledzenia przebiegu są wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak porównywanie przeszłych i obecnych danych, szacowanie przyszłych mil lub wydatków, dostarczanie raportów podatkowych i wiele więcej.

Gdy Twój umysł jest wolny od zadań związanych z raportowaniem i administracją, możesz zrobić więcej dla swojej firmy. Wyobraź sobie, co mógłbyś zrobić, gdybyś był mniej przytłoczony zadaniami administracyjnymi.

#3. Oszczędność podatków

Jeśli prowadzenie samochodu jest niezbędne w Twojej pracy, mamy dla Ciebie kilka wiadomości wolnych od podatku. 🤑

Trzymać się; przygotowujemy się do rozmów o podatkach!

Tak więc Internal Revenue Service (IRS) umożliwia podatnikom ubieganie się o odliczenia za użytkowanie pojazdów. Obejmuje to koszty jazdy, paliwa, napraw, opłat drogowych, konserwacji itp.

Ale skorzystanie z korzyści nie jest łatwe, przyjacielu. Aby z nich skorzystać, musisz rejestrować odczyty licznika kilometrów od początku i końca kwalifikującej się podróży, wraz z jej celem i datą.

Posiadanie tak wielu zapisków po każdej podróży byłoby męczące dla osób, które często jeżdżą.

Dlaczego więc nie skorzystać z aplikacji do śledzenia przebiegu, aby śledzić przebieg, tworzyć raporty wydatków i uzyskiwać raporty podatkowe w podróży?

Ponadto niektóre aplikacje do śledzenia przebiegu oferują funkcje, takie jak śledzenie zużycia paliwa, które mogą pomóc w monitorowaniu zużycia paliwa i identyfikowaniu obszarów wymagających obniżenia kosztów.

#4. Integracja z innymi aplikacjami

Większość aplikacji do śledzenia przebiegu integruje się z aplikacjami zwiększającymi produktywność innych firm, takimi jak kalendarze, narzędzia do śledzenia wydatków, oprogramowanie księgowe i inne, ułatwiając zarządzanie zadaniami związanymi z podróżami.

Poza tym aplikacje te prezentują dane zebrane z aplikacji innych firm na ujednoliconym pulpicie nawigacyjnym, zapewniając szybki przegląd nawyków związanych z jazdą.

#5. Zautomatyzowane raporty

Ta sama aplikacja, której używasz do śledzenia przebiegu, może również pomóc w tworzeniu i udostępnianiu raportów w podróży.

Większość aplikacji oferuje nieograniczone tworzenie raportów, a nawet zapewnia gotowe szablony raportów, takie jak raporty gotowe do opodatkowania, ponownie pomagając uniknąć żargonu finansowego.

To powiedziawszy, przejrzeliśmy najlepsze aplikacje do śledzenia przebiegu, które usprawniają Twoje nawyki jazdy i zwiększają produktywność bez dużych kosztów.

Solo

Solo to oparta na chmurze aplikacja, która umożliwia małym firmom, kierowcom korzystającym z wspólnych przejazdów i freelancerom automatyzację całego procesu śledzenia przebiegu. Aplikacja umożliwia tworzenie niestandardowych źródeł dochodów i automatyczne śledzenie ich lub zarządzanie nimi z ujednoliconego pulpitu nawigacyjnego.

Korzyści

 • Z łatwością kategoryzuj wydatki w oparciu o służbowe lub osobiste; automatycznie śledź i rejestruj przebiegi związane z pracą i inne wydatki, takie jak paliwo, naprawy i konserwacja.
 • Uzyskaj prognozy podatkowe w czasie rzeczywistym w oparciu o dane dotyczące dochodów i wydatków z przeszłości
 • Integruje się z narzędziami księgowymi, takimi jak QuickBooks i Xero, ułatwiając import danych dotyczących przebiegu i wydatków do oprogramowania księgowego
 • Oparte na społeczności prognozy płac, które pomogą Ci wiedzieć, ile będziesz zarabiać codziennie (jeśli nie zarobisz tyle, ile jest przewidywane, Solo zagwarantuje różnicę w dochodach!)

Prognozy płac Solo zagwarantowały klientom ponad 8 mln USD. Platforma cieszy się zaufaniem takich firm jak Amazon Flex, Uber, Instacart i innych.

Pobierz: Android | iOS

Krok

Solidna aplikacja Stride do śledzenia przebiegu i podatków jest przeznaczona dla kierowców korzystających z wspólnych przejazdów w celu automatycznego rejestrowania mil, obliczania zysków i upraszczania sprawozdawczości podatkowej dzięki gotowym raportom podatkowym. Platforma zapewnia przenośne korzyści najlepszym firmom, takim jak Uber, Etsy, Fiverr i DoorDash.

Korzyści

 • Połącz konta ze Stride, aby śledzić przebieg, wydatki i zyski; dodaj zdjęcia paragonów i innych wydatków, gdy przejedziesz kolejną milę
 • Wbudowany TurboTax do generowania raportów podatkowych gotowych do IRS i uzyskiwania porad ekspertów podatkowych w zakresie odliczeń podatkowych
 • Szybko oszacuj swoje potrącenia podatkowe i opracuj strategie z działem księgowości, aby skorzystać z ulg podatkowych
 • Ponad 100 000 ekskluzywnych lokalnych zniżek na benzynę, naprawy samochodów i inne wydatki, aby zaoszczędzić duże pieniądze w pracy

Stride pomógł ponad 3 milionom ludzi zaoszczędzić ponad 3,7 miliarda dolarów. Jest idealny dla kierowców korzystających z wspólnych przejazdów lub kierowników dostaw, aby rejestrować wszystko, przez co przechodzą podczas jazdy służbowej lub realizacji dostaw na wiele kilometrów.

Pobierz: Android | iOS

Hurdlr

Intuicyjna aplikacja Hurdlr umożliwia automatyczne śledzenie przebiegu, dochodów i wydatków poniesionych w celach biznesowych za pośrednictwem różnych strumieni dochodów, zapewniając, że nigdy nie przegapisz potencjalnych odliczeń. Aplikacja jest łatwa w użyciu i przeznaczona dla prawie wszystkich — od osób prowadzących działalność na własny rachunek po firmy na poziomie przedsiębiorstwa — jest przeznaczona dla wszystkich.

Korzyści

 • Integruje się z tysiącami wiodących banków; także aplikacje innych firm, takie jak Uber, FreshBooks, Stripe i Paypal, aby automatycznie importować Twoje dochody i wydatki
 • Otrzymuj szacunki podatkowe w czasie rzeczywistym na podstawie swoich wcześniejszych zeznań podatkowych, co pomoże Ci kontrolować finanse przez cały rok.
 • Łatwe tworzenie i wysyłanie profesjonalnie wyglądających faktur do klientów oraz raportów podatkowych do działu księgowości
 • Dzięki Hurdlr pro otrzymujesz łatwy do zrozumienia rachunek zysków i strat (P&L), bilans, bilans próbny i więcej bez żargonu księgowego i złożoności

Chociaż Hurdlr nie jest darmowy, oferuje wszechstronne ceny dla konsultantów, sprzedaży, handlu elektronicznego, handlu detalicznego, freelancerów i kierowców.

Pobierz: Android | iOS

Everlance

Everlance pomaga firmom każdej wielkości śledzić przebieg, składać podatki i uzyskiwać maksymalny zwrot kosztów. Platforma pomogła ponad milionowi klientów zaoszczędzić pieniądze. W przeważającej części najlepiej sprawdza się w przemyśle wytwórczym, budowlanym i dystrybucyjnym.

Korzyści

 • Dokładne śledzenie przebiegu za pomocą GPS, aby zwrócić swojemu zespołowi uzasadnione i standardowe stawki milowe IRS
 • Uzyskaj stałe i zmienne zwroty kosztów w zależności od kodu pocztowego i typu samochodu; łatwo pobrać gotowe raporty podatkowe dla IRS
 • Integruj karty kredytowe, przesyłaj pokwitowania, udostępniaj i uzyskuj zatwierdzenia raportów wydatków jednym kliknięciem
 • Skonfiguruj wielopoziomowy proces zatwierdzania przed zatwierdzeniem raportu lub zainicjowaniem odliczenia podatku lub płatności
 • Pobierz piękne raporty Excel lub PDF dotyczące przebiegu i wydatków z telefonu lub pulpitu online.

Everlance oferuje kilka gotowych funkcji, takich jak śledzenie godzin pracy, ulubione wycieczki i wiele innych. Większość zespołów korzystających z Everlance odnotowała 30% redukcję kosztów zwrotu kosztów, głównie dzięki przejściu z procesu ręcznego na śledzenie GPS.

Pobierz: Android | iOS

MileIQ

Łatwy w obsłudze interfejs MileIQ umożliwia wspólne przejazdy lub niezależnym kierowcom śledzenie mil i ubieganie się o zwrot kosztów za pomocą jednego kliknięcia. Jest to najbardziej poszukiwana aplikacja do śledzenia przebiegu na naszej liście.

Korzyści

 • MileIQ działa w tle na telefonie podczas jazdy, więc nie musisz już blokować telefonu komórkowego, aby śledzić przebieg
 • Przesuń, aby sklasyfikować podróż jako „Biznesową” lub „Osobistą”; natychmiast przeglądaj zarejestrowane przebiegi i wydatki za pomocą łatwego do odczytania pulpitu nawigacyjnego MileIQ
 • Twórz dynamiczne raporty za pomocą aplikacji mobilnej lub korzystaj z portalu internetowego, aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji
 • Zabezpieczenia klasy bankowej zapewniające pełne bezpieczeństwo danych osobowych i danych transakcyjnych gromadzonych i udostępnianych w ekosystemie aplikacji

MileIQ zarejestrował ponad 80 miliardów mil w aplikacji i zwrócił ponad 10 miliardów dolarów. Aplikacja została zaprojektowana w celu zaoszczędzenia czasu i zmniejszenia kłopotów z ręcznym śledzeniem przebiegu, dzięki czemu jest cennym narzędziem dla każdego, kto musi śledzić swoją służbową jazdę do celów podatkowych lub zwrotu kosztów.

Pobierz: Android | iOS

SherpaUdostępnij

SherpaShare to dość popularna aplikacja wśród kierowców korzystających z usług wspólnych przejazdów. Jego aplikacja oparta na sztucznej inteligencji pomogła zaoszczędzić ponad 6000 USD na podatkach i zwiększyć stawkę godzinową nawet o 30%. Poza tym SherpaShare oferuje również przystępne cenowo świadczenia z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego dla Twoich pracowników.

Korzyści

 • Wbudowane narzędzia dla kierowców, takie jak Hotspot i Compass, do analizy dotychczasowych opłat i rekomendowania opłacalnych tras dla kierowców
 • Łatwo śledź przebieg i wydatki, przeglądaj dane historyczne i udostępniaj raporty klientom jednym kliknięciem
 • Uzyskaj ekskluzywne oferty na szereg usług związanych z prowadzeniem samochodu, takich jak ubezpieczenie, paliwo, ulgi podatkowe i nie tylko
 • Zostań częścią największej społeczności kierowców na świecie i ucz się na doświadczeniach innych kierowców

SherpaShare to aplikacja do śledzenia przebiegu, jeśli potrzebujesz szczegółowych analiz i wglądu w swoje nawyki jazdy bez wydawania dodatkowej kwoty.

Pobierz: Android | iOS

Rydoo

Rydoo to wszechstronne narzędzie do zarządzania wydatkami, które usprawnia działania Twojej firmy w ruchu drogowym. Od śledzenia przebiegu i wydatków po skanowanie paragonów i zwrot kosztów — wszystko to robi za Ciebie.

Platformie zaufało ponad milion klientów, w tym Deloitte, Swiss, WeTransfer i nie tylko.

Korzyści

 • Inteligentna technologia skanowania Rydoo wyodrębnia wszystkie istotne informacje z rachunków, pomagając uniknąć procesu ręcznego wprowadzania danych
 • Uzyskaj wszechstronny pulpit nawigacyjny, który pokazuje wszystkie Twoje wydatki w jednym miejscu, zapewniając pełny wgląd w Twoje finanse.
 • Zautomatyzowane przepływy pracy zatwierdzania umożliwiają skonfigurowanie niestandardowych reguł zatwierdzania, zapewniając szybkie przeglądanie i zatwierdzanie wszystkich wydatków
 • Integruje się z aplikacjami innych firm i oprogramowaniem księgowym, takim jak QuickBooks, Xero i inne, dzięki czemu rozliczenia podatkowe są dziecinnie proste

Poza tym integracja Rydoo ze Slackiem przyspiesza współpracę w zespole. Jednym kliknięciem możesz również uzyskać dostęp do analiz Rydoo, aby wykryć anomalie, zidentyfikować możliwości i prognozować wydatki.

Pobierz: Android | iOS

W pudełku po butach

Shoeboxed to wszechstronna aplikacja do śledzenia i zarządzania finansami. Pomogło milionom firm wyodrębnić informacje z fizycznych paragonów i przekształcić je w systematyczne raporty.

Korzyści

 • Z łatwością przechwytuj i digitalizuj paragony i inne ważne dokumenty za pomocą aplikacji mobilnej Shoeboxed lub internetowego narzędzia do przesyłania; automatyczne importowanie paragonów z Gmaila
 • Skorzystaj z wbudowanej technologii GPS Shoeboxed, aby śledzić i rejestrować przebieg w celu dokładnego zwrotu kosztów i celów podatkowych.
 • Połącz Shoeboxed z popularnym oprogramowaniem księgowym, takim jak QuickBooks i Xero, aby bez wysiłku śledzić wydatki i prowadzić księgowość.
 • Generuj szczegółowe raporty, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom i łatwo eksportuj je, aby udostępnić je swojemu zespołowi lub księgowemu

Shoeboxed został nagrodzony w zeszłym roku przez Forbes jako najlepsza aplikacja do śledzenia paragonów. I najwyraźniej użytkownicy uważają aplikację za bardzo łatwą w użyciu. Ma ocenę 4,5 w sklepach mobilnych i należy do najlepszych witryn z recenzjami, takich jak Capterrs i G2Crowd.

Pobierz: Android | iOS

Świeże Książki

FreshBooks to piórko w czapce dla kierowców biznesowych i wspólnych przejazdów. Łatwa w użyciu aplikacja mobilna umożliwia śledzenie przebiegu, rejestrowanie wydatków i składanie zeznań podatkowych bez wychodzenia z ekosystemu aplikacji.

Korzyści

 • Automatycznie rejestruj każdą pokonaną milę lub każdy wydatek poniesiony podczas jazdy służbowej
 • Z łatwością pobieraj i udostępniaj zespołowi raporty dotyczące przebiegu, wydatków i podatków za pośrednictwem poczty elektronicznej
 • Wystarczy przesunąć palcem po ekranie, aby sklasyfikować podróż jako służbową lub osobistą; łatwe włączanie/wyłączanie śledzenia przebiegu za pomocą przełącznika
 • Sprawdź w aplikacji stawki dodatków milowych dla swojego kraju lub miejscowości, aby uzyskać ekskluzywne oferty

I oczywiście dołącz do floty ponad 30 milionów użytkowników, którzy przepracowali już ponad 500 godzin dzięki aplikacji śledzenia przebiegu FreshBook.

Pobierz: Android | iOS

Wydatki Zoho

Zoho Expense pomaga ci głębiej zagłębić się w swoje nawyki związane z jazdą. Pozwala śledzić przebieg na cztery różne sposoby — w oparciu o GPS, przebytą odległość, lokalizację na mapie punkt-punkt i odczyt licznika kilometrów. Nie prosiliśmy o wiele.

Korzyści

 • Automatycznie obliczaj wydatki na kilometry ze 100% dokładnością przy użyciu dowolnej metody, jak powiedzieliśmy powyżej
 • Skonfiguruj określone stawki za przebieg dla różnych zasad, działów lub centrów kosztów
 • Generuj analityczne raporty przebiegu dla każdego użytkownika i optymalizuj raporty zgodnie z polityką firmy w celu łatwego składania zeznań podatkowych
 • Direct Feed Integration (DFI) w celu połączenia kart korporacyjnych z aplikacją Zoho Expense i przyspieszenia procesu uzgadniania

Zoho Expense oferuje rozliczenia podatkowe zgodne z RODO. Jeśli jednak nadal popełnisz błąd, aplikacja wyśle ​​powiadomienia w czasie rzeczywistym dotyczące naruszeń zasad, zduplikowanych wpisów i nieuczciwych zachowań w aplikacji lub raportach dotyczących podatków.

Pobierz: Android | iOS

Moja osobista opinia

Według mnie wydatki Everlance i Zoho to najlepsze aplikacje do śledzenia przebiegu czasu. Ale to nie znaczy, że ignoruję inne aplikacje. Każda aplikacja wymieniona w poście ma jeden lub inne przypadki użycia. Spróbuj więc wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb organizacyjnych.

Możesz także spojrzeć na te aplikacje do śledzenia czasu GPS.