10 najlepszych ekranów projekcyjnych do organizowania wieczorów sportowych i filmowych

Zorganizuj wieczór filmowy lub serial sportowy w domu z najlepszymi ekranami projekcyjnymi.

Projektory zapewniają kinową rozrywkę w zaciszu własnego domu. Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać sport, czy zorganizować film u siebie, może to sprawić, że Twoje spotkanie będzie wypełnione zabawą.

Ale czy wiesz, że oglądanie filmów lub sportu za pomocą projektora może być bardziej zabawne na ekranie projekcyjnym?

Ekran projekcyjny to powierzchnia, na której wyświetlane są projekcje lub obrazy projektora. Oznacza to, że to, co wyświetli Twój projektor, będzie wyświetlane na tym ekranie.

Ekrany projekcyjne są zwykle w kolorze białym. Czasami mogą też być szare. Składają się one z określonej tkaniny ułożonej w ramę.

Dlaczego potrzebujesz ekranu projekcyjnego?

Można by pomyśleć, po co ci ekran projekcyjny, skoro ściana może to zrobić za Ciebie. Bez wątpienia możesz z łatwością wyświetlać obrazy na ścianach, co może być oszczędnym rozwiązaniem.

Jeśli jednak oczekujesz najwyższej jakości, aż do pełnych możliwości Twojego projektora, potrzebujesz ekranu. Są one zaprojektowane tak, aby dostarczać obrazy o najlepszej jakości.

Są one wyposażone w powłokę optyczną, która zapewnia odbicie obrazu w standardowym formacie. Ponadto obrazy wyświetlane na ekranach projekcyjnych są ostrzejsze i mają lepsze nasycenie kolorów i kontrast.

Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych ekranów projekcyjnych.

SUPER DEAL 120-calowy ekran projekcyjny

Ten 120-calowy ekran projekcyjny firmy Super Deal umożliwia renderowanie multimediów w wysokiej rozdzielczości w dowolnym oświetleniu. Idealnie nadaje się nie tylko do domu, ale także na potrzeby edukacyjne i biznesowe.

Charakteryzuje się wysokim wzmocnieniem 1:1 z kątem widzenia 160 stopni. Użyty materiał jest gotowy na 3D i 4K Ultra HD. Posiada matowo-biały ekran, który jest odporny na kwasy lub kurz. Jest łatwy w czyszczeniu i wystarczająco wytrzymały, aby można go było regularnie używać.

120-calowy ekran projekcyjny Mdbebbron

Mdbebbron prezentuje 120-calowy ekran projekcyjny o proporcjach 16:9. Ma kompaktową i składaną konstrukcję, dzięki czemu jest wygodny do przenoszenia i przechowywania.

Ten ekran projekcyjny jest idealny do domów, placówek edukacyjnych, publicznych wyświetlaczy itp. Został zaprojektowany z poliestru o wysokiej absorpcji, dzięki czemu jest jaśniejszy i ostrzejszy niż inne ekrany. Te ekrany projekcyjne są łatwe w konfiguracji. Oferuje obszar widzenia 104″x58″.

Ekran LopBast Ekran projektora 100″

LopBast oferuje 100-calowy ekran projekcyjny o proporcjach 16:9. Jest to wysuwany ekran o wzmocnieniu 1,2. Konstrukcja metalowej ramy zapobiega uszkodzeniom podczas transportu. Występuje w samoblokującej konstrukcji.

Matowe wykończenie ekranu równomiernie odbija światło, co skutkuje lepszym i jaśniejszym renderowaniem obrazów. Jest wyposażony w panoramiczny widok 160 ° i obsługuje grafikę 1080p, 4K i Full HD.

Ekrany Akia 100-calowy ekran projekcyjny

Ten 100-calowy ekran projekcyjny firmy Akia Screens ma proporcje 16:9 i rozmiar widoku 49,0″ H x 87,0″ W. Możesz zainstalować go zarówno na ścianie, jak i na suficie.

Posiada kąt widzenia 180 ° i obsługuje obrazy 4K, 8K i ultra HD. Posiada wzmocnienie 1.1 i jest kompatybilny z projektorami UHD/HD. Ten ekran projekcyjny jest objęty 2-letnią gwarancją producenta.

EasyGoProducts 14′ nadmuchiwany ekran filmowy

Ten nadmuchiwany ekran od EasyGoProducts jest łatwy w konfiguracji i zajmuje tylko 2 minuty. Cały zestaw ekranów zawiera zdejmowany ekran, nadmuchiwaną ramę, kołki uziemiające, dmuchawę, sznurki mocujące itp.

Dzięki odłączanej konstrukcji jest bardzo przyjazny w podróży. Posiada ekran o przekątnej 96 cali.

Elitarne ekrany Yard Master 2

Yard Master 2 to świetny ekran projekcyjny od Elite Screens, który ma ekran 100” i proporcje 16:9. Oferuje rozmiar widoku 49,0 „H x 7,0” W.

Ten ekran jest wyposażony w matowy biały ekran CineWhite UHD-B z obsługą wizualizacji 4K i Ultra HD. Posiada również kąt widzenia 180 stopni. Konfiguracja tego ekranu jest stosunkowo łatwa.

Ekran projekcyjny KODAK

Ten ekran projekcyjny KODAK jest wyposażony w ekran o przekątnej 100 cali ze stałą ramą. Ma kąt widzenia 160 stopni i proporcje 16:9. Oferuje wzmocnienie 1.1 i obsługuje grafikę Full HD, 4K i 8K.

Możesz złożyć ten ekran w kilka minut. Do całego zestawu dołączony jest zestaw montażowy, który ułatwia instalację. Został zaprojektowany z wysokiej jakości PVC. Posiada wymiary 49″ High x 87,125″ Wide.

Przenośny ekran projekcyjny VIVO 100″

Vivo oferuje ten niesamowity 100-calowy ekran projektora o proporcjach 4:3 i kącie widzenia 120 stopni.

Ten ekran jest wyposażony w 1.1 GAIN i czarny podkład, który skutecznie odbija światło. Posiada funkcję automatycznego blokowania, która pomaga idealnie dostosować wysokość ekranu za pomocą naciśnięcia przycisku. Jest kompatybilny z większością monitorów LCD, DLP i LED.

Ekrany Akia Ekran projektora o stałej ramie

Ten 100-calowy ekran projekcyjny firmy Akia Screens ma stały typ ekranu o proporcjach 16:9. Ma kąt widzenia 180 stopni i rozmiar widzenia 49,0 „H x 87,2” W.

Rama ekranu projektora została zaprojektowana z lekkiego aluminium, co daje czarne wykończenie. To ekran HDR z obsługą 4K i 8K, a także aktywną grafiką 3D i Ultra HD. Pochodzi z 2-letnią gwarancją producenta.

Abdtech 100-calowy ekran projekcyjny

Abdtech oferuje ten ekran projekcyjny 4K Ultra HD o proporcjach 16:9 i wymiarach wyświetlacza 100″. Posiada kąt widzenia 160 stopni. Ten ekran waży zaledwie 5,7 funta, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia i konserwacji.

Posiada czarną ramkę 3D, dzięki czemu krawędzie ekranu są wyjątkowe i eleganckie. Został zaprojektowany z wysokiej jakości poliestru, dzięki czemu jest trwały i wytrzymały.

Instalacja ekranu projekcyjnego

Może to być trudne, jeśli zdecydujesz się samodzielnie zainstalować ekran projektora i zrobisz to po raz pierwszy. Nie jest to zadanie jednoosobowe. Będziesz potrzebował jeszcze jednej pomocnej dłoni.

Aby wykonać to zadanie, musisz mieć na uwadze odpowiedni plan instalacji. Przed rozpoczęciem procesu instalacji należy zdecydować o lokalizacji i wysokości ekranu. Poza tym możesz potrzebować również specjalnych narzędzi, takich jak wiertarka, karton, drabina, wkręty, śruby itp.

Wszystkie dostępne opcje proporcji

Zależność między wysokością a szerokością renderowanych obrazów jest określana jako współczynnik proporcji. Na przykład ekran projektora ma szerokość i wysokość 40 cali, a proporcje będą wynosić 40/40 = 1:1. I będzie to kwadratowy ekran.

Na rynku można znaleźć kilka standardowych opcji proporcji dla ekranów projekcyjnych. Poniżej znajduje się lista tych proporcji.

  • 1:1: Reprezentuje kwadratowy ekran.
  • 4:3: Standardowy format lub ekrany projekcyjne NTSC mają ten współczynnik kształtu.
  • 16:9: Ekran projektora w formacie HD ma ten współczynnik kształtu.
  • 16:10: Ekrany projekcyjne o tym współczynniku proporcji mają format szerokoekranowy.
  • 2,35:1 do 2,40:1: Ekrany projekcyjne w formacie Cinemascope mają ten współczynnik kształtu.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i proporcje?

Jeśli chodzi o decydowanie o wielkości ekranu projektora, większy ekran jest zwykle uważany za lepszy. Należy jednak wziąć pod uwagę jeszcze kilka czynników.

Odległość oglądania

Za każdym razem posiadanie największego ekranu projekcyjnego może nie być właściwym wyborem. Aby uzyskać większy ekran, będziesz potrzebować również większej odległości siedzącej.

Jeśli wielkość Twojego pokoju nie jest dużo większa, lepiej wybrać opcje z mniejszymi ekranami. Zgodnie z wytycznymi THX ekran projekcyjny o przekątnej 120 cali najlepiej oglądać z odległości 3,65 metra lub 144 cali. Podobnie możesz cieszyć się najlepszym ze 100-calowych ekranów, siedząc w odległości 3 metrów.

Współczynnik proporcji

Dla ekranu projektora dostępne są różne współczynniki kształtu, o których już mówiliśmy. Aby zdecydować o proporcjach, musisz wziąć pod uwagę rodzaj filmów, które zwykle oglądasz. Większość programów telewizyjnych jest kręconych w proporcjach 16:9. Z drugiej strony produkcje kinowe są kręcone w proporcjach od 2,35:1 do 2,40:1.

Jeśli wybierzesz proporcje 4:3 i chcesz cieszyć się treściami szerokoekranowymi, zobaczysz czarne paski u góry iu dołu filmów. Nazywa się to letterboxingiem. Odbędzie się również letterboxing, aby oglądać anamorficzne filmy na ekranie 16:9.

W przypadku organizacji wieczorów sportowych i filmowych ekrany projekcyjne o współczynniku proporcji 2,35:1 mogą zapewnić niesamowite wrażenia kinowe.

Inne funkcje, których należy szukać na ekranie projekcyjnym

Oprócz rozmiaru i proporcji, przy zakupie należy wziąć pod uwagę wiele innych funkcji. Omówmy to krótko.

Typ ekranu

Istnieją dwa główne typy ekranów projekcyjnych: wysuwane i stałe. Rodzaj ekranu, który Ci odpowiada, zależy od dostępnej przestrzeni w Twoim pokoju.

Jak sama nazwa wskazuje, nieruchomy ekran projektora jest nieruchomy i nie można go złożyć ani zwinąć. Natomiast wysuwany ekran można zwinąć, gdy go nie potrzebujesz. Możesz zdecydować się na tę funkcję, jeśli potrzebujesz takiej elastyczności.

Kolor

Chociaż dla najlepszej rozrywki domowej, najlepszy jest biały ekran. Jednak ekrany projekcyjne są również dostępne w różnych opcjach kolorystycznych.

Akustyczny ekran projekcyjny

Materiał przypominający tkaninę w projektowaniu ekranu projektora pomaga skutecznie odbijać obrazy. Jednak ten materiał również blokuje dźwięk, dlatego może być konieczne umieszczenie głośników.

Ekran akustyczny wykorzystuje splot siatkowy, który zapewnia równowagę między przejrzystością dźwięku a współczynnikiem odbicia. Zapewniają one za nimi przestrzeń na umieszczenie głośników.

Opcje montażu

Możesz również uzyskać różne opcje montażu. Ekrany projekcyjne występują w dwóch opcjach montażu: na ścianie i na suficie. Możesz wybrać jedną z tych dwóch opcji zgodnie z potrzebami.

Ostatnie słowa

Jeśli szukasz odpowiedniego ekranu projekcyjnego do domowej rozrywki, zwłaszcza do organizowania wieczorów sportowych i filmowych, ten artykuł pomoże Ci w podjęciu lepszych decyzji przed zakupem.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi projektorami 4K, aby uzyskać krystalicznie czysty obraz na dużym ekranie.

x