10 najlepszych gier MOBA [Android + iOS] uwolnić swojego wewnętrznego wojownika

Szukasz najlepszych gier MOBA na Androida lub iOS? Jeśli tak, trafiłeś na właściwą stronę internetową.

Gry wieloosobowe zawsze były jednym z najpopularniejszych gatunków wśród graczy. Jednym z największych powodów tak ogromnej popularności jest poczucie rywalizacji, jakie niesie ze sobą, trudne do odtworzenia przez jakikolwiek inny gatunek.

MOBA, co oznacza Multiplayer Online Battle Arena, to idealny podgatunek gier dla osób kochających rywalizację. W grach typu MOBA dwie drużyny rywalizują ze sobą na wspólnie wybranym polu bitwy.

Aby odnieść sukces w grach MOBA, będziesz potrzebować szybkich reakcji, umiejętności tworzenia strategii w czasie rzeczywistym, skoordynowanego wsparcia zespołu, szczegółowej wiedzy na temat konkretnych gier i, co najważniejsze, spokojnego umysłu, aby poradzić sobie z presją.

W tym artykule omówiliśmy listę najlepszych gier MOBA na Androida i iOS, którymi możesz od razu cieszyć się ze znajomymi.

Więc bez dalszych ceregieli, zaczynajmy.

Gwiazdy bijatyki

Brawl Stars to jedna z najlepszych gier typu MOBA. Jest to trzecioosobowa strzelanka MOBA opracowana przez Supercell, firmę stojącą za niektórymi z najpopularniejszych tytułów, takimi jak Clash of Clans i Clash Royale.

Rozgrywka w Brawl Stars jest dość prosta. Grasz jako awanturnik i masz szansę dołączyć i rywalizować z innymi awanturnikami i botami AI w różnych wydarzeniach. Algorytm gry dopasowuje przeciwników na podstawie twojego poziomu siły, dając obu stronom uczciwą szansę na rywalizację i wygraną.

Gra nie szczyci się krwią, makabryczną przemocą ani ocenzurowanymi słowami i ma znacznie prostszą i mniej intensywną rozgrywkę niż inne gry MOBA. Dlatego Brawl Stars może być dla Ciebie najlepszą grą MOBA, jeśli szukasz lżejszej gry MOBA. Gra jest dostępna zarówno na platformę Android, jak i iOS.

Liga Legend

Myślę, że League of Legends nie trzeba nikomu przedstawiać. W końcu jest to jedna z najbardziej znanych gier wieloosobowych w historii. Dla tych, którzy o tym nie wiedzą, League of Legends to gra Multiplayer Online Battle Arena opracowana i wydana w 2009 roku i jest bezpłatnie dostępna w App Store na Androida i iOS.

Podobnie jak wszystkie inne gry MOBA, League of Legends opiera się na koncepcji drużyna kontra drużyna, w której każda drużyna może mieć pięciu graczy. LoL nie może się jednak pochwalić szeroką gamą map. Zamiast tego oferuje różnorodność w postaci postaci i przedmiotów, które można kupić lub odblokować.

Rozgrywka jest dość prosta, ponieważ musisz zniszczyć Nexus rywali. Nie jest to jednak takie proste, jak się wydaje, ponieważ Twoja drużyna musi walczyć z drużyną przeciwnika, niszcząc po drodze kilka innych wież.

Arena Walecznych

Arena of Valor to jedna z najpopularniejszych i najdłużej działających gier MOBA dostępnych obecnie zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Został wydany w 2015 roku jako międzynarodowa adaptacja Honor of Kings, jednej z najbardziej dochodowych gier MOBA w Chinach.

Będąc MOBA, jej główny tryb gry obejmuje koncepcję drużyny przeciwko drużynie. Każda drużyna może liczyć pięciu graczy, którzy walczą na z góry określonym polu bitwy. Możesz wybrać swoją postać z szerokiej gamy opcji, w tym czołgów, wojowników, magów, zabójców, dżunglerów, wsparcia i innych. Każdy z tych bohaterów ma określone umiejętności, które można wykorzystać na polu bitwy.

Aby gra była zabawna, AoV zawiera dodatkowe postacie, w tym neutralne potwory, stwory i nie tylko, a zniszczenie któregokolwiek z nich zapewni ci złoto. Możesz użyć tego złota do zakupu i odblokowania różnych przedmiotów w grze.

Mobilne legendy: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang to jedna z najlepiej ocenianych gier MOBA, która zyskała ogromne wsparcie fanów na całym świecie. Zgodnie z raportem opublikowanym w czerwcu 2022 roku przez Sensor Tower, samo Mobile Legends wygenerowało ponad 317,7 miliona dolarów przychodów dla ByteDance, spółki macierzystej Mobile Legends.

Podobnie jak wszystkie inne MOBA, Mobile Legends zawiera dwie pięcioosobowe drużyny, które rywalizują ze sobą na określonym polu bitwy. Aby podbić pole bitwy, potrzebujesz umiejętności, szybkiego czasu reakcji, strategii, a czasem nawet szczęścia w losowej drużynie.

Kiedy gra została uruchomiona, miała tylko 10 bohaterów, których liczba stale rosła do 119 w najnowszej łatce. Ponadto gra oferuje pięć różnych trybów gry, ponad 600 skórek bohaterów, kilka krain świtu i nie tylko. Ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczna gra MOBA dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Ewolucja bohaterów

Heroes Evolved to MOBA inspirowana DOTA 2 i League of Legends. To powiedziawszy, Heroes Evolved to nie tylko powielona wersja tych ulubieńców fanów. Zamiast tego ma wiele dodatkowych rzeczy, które czynią go bardziej ekscytującym wyborem, takich jak system glifów, mechanika rozgrywki, która pozwala graczom zmieniać statystyki swoich bohaterów.

Heroes Evolved jest również znany z dużej puli bohaterów, która obejmuje ponad 100 bohaterów o unikalnych motywach i dwie różne mapy. Rozgrywka w Heroes Evolved wygląda dość znajomo, a jednocześnie świeżo. Chociaż nie jest to najlepiej wyglądająca graficznie MOBA, ma swój własny styl, który daje mieszany klimat komiksu i kreskówki LoL w połączeniu z mocnym akcentem anime.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to godna gra MOBA, którą powinieneś wypróbować. Jest bezpłatnie dostępny zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Droga bitwy

Battle Way firmy Rovio to dynamiczna gra walki 5 na 5 opracowana przez firmę Rovio. Gra ma bardzo prostą koncepcję. Daje ci małą łódź wyposażoną w kilka broni, a teraz musisz rywalizować z drużyną przeciwnika w pięciominutowej rundzie bitwy.

Musisz wygrać tę bitwę, aby odnieść zwycięstwo, co możesz zrobić po prostu przejmując bazę przeciwników lub je niszcząc. Jednak bitwa najczęściej kończy się wyeliminowaniem drużyny, ponieważ ludzie wolą walkę niż przejęcie bazy, a walka jest przyjemniejsza.

Gra została pierwotnie wydana w 2017 roku, a grafika gry znacznie się poprawiła na przestrzeni lat. Poza tym ta MOBA zawiera teraz ponad 10 światów, kilku członków załogi i kilka statków. Battle Way jest zabawną grą i jest dostępna na urządzenia z Androidem i iOS.

Próżność

VainGlory to jedna z pierwszych gier typu MOBA obsługująca rozgrywkę międzyplatformową, umożliwiając graczom jednoczesną grę, niezależnie od posiadanych urządzeń. To jeden z powodów, dla których popularność VainGlory gwałtownie wzrosła, gdy została wydana.

VainGlory to darmowa, wieloplatformowa gra wieloosobowa opracowana przez Super Evil Megacorp. Gra oferuje zakupy w grze i jest dostępna na wszystkie główne platformy, w tym Android, iOS, Windows i Mac.

Podobnie jak wszystkie inne gry MOBA, Vainglory zawiera mapę, na której dwie drużyny rywalizują ze sobą, aby zniszczyć swoich przeciwników i przejąć kontrolę nad mapą i bazą przeciwnika. Gra oferuje wiele trybów gry, stale rosnącą listę ponad 30 bohaterów i wiele więcej. Gorąco polecam spróbować, zwłaszcza jeśli lubisz grać w gry międzyplatformowe.

  • Działa na:

  • Okna

  • iOS

  • Android

  • System operacyjny Mac

Clash Royale

Clash Royale to jedna z najinteligentniej zaprojektowanych gier MOBA, która ma być hitem. Mówię to, ponieważ ta gra przejęła podstawowe koncepcje niektórych z najpopularniejszych gier MOBA typu tower defense na rynku, takich jak DOTA 2 i League of Legends.

Oprócz tego Clash Royale oferuje kolekcjonerskie karty inspirowane Hearthstone: Heroes of Warcraft i ma branding, który wygląda dość podobnie do Clash of Clans. Rozgrywka i grafika są bardzo wciągające i na pewno spodoba ci się gra.

Podobnie jak większość innych MOBA, Clash Royale to dynamiczna bijatyka, w której musisz zbierać karty, pojedynkować się z graczami, niszczyć wieżę wroga i bronić własnej, a wszystko to w czasie rzeczywistym. Rozgrywka jest bardzo wciągająca, a gra jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

burzliwy

Następna na naszej liście najlepszych gier MOBA jest Stormbound. Jest to gra polegająca na budowaniu talii CCG z ruchem taktycznym opartym na planszach, opracowana przez Paladin Studios. Gra jest bardzo dynamiczna i przenosi rozgrywkę CCG na wyższy poziom, czyniąc rozgrywkę bardziej fascynującą i zabawną.

Gra toczy się na pionowym polu bitwy o wymiarach 4 na 5, na którym każdy gracz ma swoją bazę na drugim końcu. Będziesz musiał zagrywać karty i umieszczać różną liczbę żołnierzy na polu bitwy, aby mogli maszerować do przodu, walczyć i posuwać się w kierunku bazy przeciwnika.

Mimo że rozgrywka jest stosunkowo łatwa do przeskoczenia, rozgrywka wymaga dużo myślenia i tworzenia strategii, a ten rodzaj gry zapewnia znacznie głębsze wrażenia. Gra jest dostępna na Androida i iOS, a jeśli lubisz CCG, Stormbound może być świetnym wyborem.

MARVEL Super wojna

MARVEL Super War został opracowany przez gry NetEase. Jest to prawdopodobnie pierwszy tytuł, który zawiera ogromną listę popularnych postaci w jednej grze. NetEase ściśle zaprojektował tę grę na urządzenia mobilne, zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

Początkowo, kiedy gra została wydana, zawierała tylko listę popularnych postaci z filmów MARVEL. Jednak z czasem twórcy wprowadzili więcej postaci z komiksów MARVEL, dzięki czemu gra stała się tym, czym miała być – ostatecznym hołdem złożonym MARVEL Comic World.

Jako MOBA, rozgrywka obejmuje dziesięciu graczy, którzy rywalizują w konfiguracji 5 na 5, z których każdy ma kontrolowanego bohatera MARVEL. Jest to szybka gra, co oznacza, że ​​przeciętna gra trwa około 15 minut lub mniej. Będąc grą freemium, początkowo będziesz mieć dostęp do ograniczonej liczby bohaterów, podczas gdy innych bohaterów można odblokować, czyszcząc poziomy lub dokonując zakupu.

Proszę bardzo – szczegółowy artykuł opisujący najlepsze gry MOBA na Androida i iOS.

MOBA, jako gatunek, stała się ulubieńcem fanów ze względu na swój wysoce uzależniający charakter, intensywną rywalizację i strategiczną rozgrywkę. Jednak popularność gier typu MOBA eksplodowała dopiero w ostatnich latach z powodu wielkich wydarzeń e-sportowych, które przyciągają miliony widzów na całym świecie. Poza tym gry MOBA pozwalają graczom tworzyć silne więzi z członkami drużyny.

Dlatego jeśli szukasz najlepszych gier typu MOBA, powyższa lista pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Możesz teraz sprawdzić niektóre z tych gier międzyplatformowych.

x