10 najlepszych gier o budowaniu miast do odkrycia w 2023 roku

Gra o budowaniu miasta to prosta gra symulacyjna, w której budujesz miasto swoich marzeń.

Ta gra pozwala budować, dekorować i rozbudowywać miasto zgodnie z własnymi preferencjami. Gra o budowaniu miasta jest relaksująca i wymagająca, równoważąc strategiczne wyzwania z relaksującą rozgrywką i obejmuje planowanie infrastruktury, mieszkalnictwa i turystyki.

Podstawowa rozgrywka jest taka sama, bez względu na to, którą grę wybierzesz. Można ją zaliczyć do gier symulacyjnych poświęconych planowaniu i konstruowaniu. Gry w budowanie miast będą Ci dobrze służyć, jeśli jesteś urbanistą lub chcesz się zrelaksować po długim dniu w pracy.

Co sprawia, że ​​gry o budowaniu miast są fajne?

Gracze w grze o budowaniu miasta są odpowiedzialni za nadzorowanie i planowanie wzrostu i rozwoju całego miasta lub miasteczka. Takie gry pozwalają graczom zaprojektować i dostosować miasto do własnych preferencji.

Grając w te gry, gracze mogą zwiększyć swoją motywację, uwagę i nastrój. Te gry mogą również służyć jako sposób na odwrócenie uwagi i pomagają trzymać stres na dystans.

Główną cechą gier budujących miasta jest to, że kładą nacisk na scenariusze bez wygranej, które sprawdzają siłę psychiczną graczy i zdolności podejmowania decyzji.

Jednak oto najlepsze gry do budowania miast, w które możesz grać na wszystkich platformach. Odkryjmy!

Anno 1800

Anno 1800 pozwala zbudować kwitnącą metropolię przemysłową z pól uprawnych i magazynów podczas rewolucji przemysłowej. Nadal możesz przyciągać turystów do swoich ogrodów zoologicznych i muzeów w grze.

Fabuła – Ta gra zawiera interaktywną kampanię fabularną, konfigurowalną piaskownicę i ekscytujący tryb dla wielu graczy. Możesz albo zmierzyć się z postaciami AI, albo upiększyć kolosalne imperium.

Kluczem do wygrania Anno 1800 jest przyciągnięcie zagranicznych inwestorów i turystów, podobnie jak w popularnych grach 4X. Gra ma trzy tryby: kampanię, multiplayer i piaskownicę. Powinieneś także być świadomy decyzji i reputacji innych wysp, ponieważ będziesz z nimi konkurować.

Twoje miasto biznesowe będzie się rozwijać, jeśli zadbasz o zadowolenie pracowników. Istnieje nawet lokalna gazeta, która informuje o sukcesach i porażkach Twojego miasta. Podczas gdy Anno 1800 ignoruje mroczne fakty tamtej epoki, wciągająca fabuła i malownicza sceneria sprawiają, że jest bardzo wciągająca.

Deweloper – Ubisoft Mainz

Data wydania – 16 marca 2023 r

Platformy, na których jest dostępny Xbox Series X|S / PlayStation 5

Cezar 3 – PC

Caesar III jest częścią popularnej serii gier o budowaniu miast Caesar. W grze gracz kontroluje rzymskiego namiestnika, którego zadaniem jest ratowanie i ochrona mieszkańców swojego miasta.

Fabuła – Cezar III pozwala graczom budować miasta, definiować strefy i rozmawiać z mieszkańcami ich prowincji. Handel i rozrywka są dostępne, ale musisz pozostać w swoim mieście. Również katastrofa może się zdarzyć, jeśli nie podobasz się Bogom.

Nie znaleziono produktów.

Składa się z dwóch trybów gry: głównego trybu kampanii, w którym posuwasz się naprzód, wypełniając cele, oraz trybu swobodnego budowania, w którym nie musisz się martwić o cesarza ani cel. Jednak inwazje i ataki nadal stanowią zagrożenie.

Interfejs gry podzielony jest na osobne zakładki. „Mapa imperium” umożliwia handel z innymi rzymskimi miastami. Otrzymasz także inne fajne funkcje. Nie musisz się angażować, ale przyniesie ci to korzyści.

Deweloper – Impresje Gry

Data wydania – 30 września 1998

Platformy, na których jest dostępny – Windows 98, Windows 95

Miasta: Skylines (Nintendo Switch)

City: Skylines to jedna z najpopularniejszych dostępnych gier o budowaniu miast. Łączy stare i nowe elementy, aby budowanie miast było przyjemniejsze. Od czasu premiery w 2015 roku gra stała się ulubieńcem fanów.

Fabuła – Gra City: Skylines wprowadza klasyczną grę symulacyjną miasta do współczesnego kontekstu. Zapewnia emocje i wyzwania związane z budowaniem i ochroną prawdziwego miasta, jednocześnie odkrywając dobrze ugruntowane zasady budowania miast.

Jako gracz miejski zarządzasz udogodnieniami publicznymi miasta, transportem, rozmieszczeniem dróg i podatkami. Musisz także monitorować warunki ekonomiczne, społeczne i środowiskowe miasta.

Klasyczna gra symulacyjna miasta Cities: Skylines została zaktualizowana o różne elementy rozgrywki, aby zilustrować emocje i wyzwania związane z budową i utrzymaniem prawdziwego miasta.

Deweloper – Colossal Order

Data wydania – 30 września 1998

Platformy, na których jest dostępny – Windows/MacOS/Linux

Frostpunk – edycja konsolowa

Frostpunk może brzmieć chłodno, ale tak nie jest. To najtrudniejsza gra w tym gatunku, łącząca elementy survivalu i strategii. Po zagraniu w pierwszą grę Frostpunk inaczej spojrzysz na gry budujące miasta.

Fabuła – Gracze przejmują role przywódcze pod koniec XIX wieku. W tej grze musisz zbudować miasto podczas ogólnoświatowej wulkanicznej zimy, zarządzać zasobami, decydować, jak przetrwać i eksplorować okolicę w poszukiwaniu ocalałych i zasobów.

W tej grze gracz prowadzi arktyczną osadę w świecie, w którym ludzkość została porzucona. Gracze szybko zbierają zasoby, ostrożnie rozbudowują swoje miasta i gromadzą się wokół potężnego rdzenia cieplnego w mroźnych temperaturach.

Chodzi o zbudowanie miasta w zamarzniętym świecie, który stara się utrzymać ciepło. Chcesz się rozwijać i rozwijać, ale różne frakcje walczą o kontrolę. Rozwijaj się w nim, a będziesz zachwycony.

Deweloper – 11 Bit Studios

Data wydania – 24 kwietnia 2018 r

Platformy, na których jest dostępna – PlayStation 4

Odrodzone królestwa

Głównym celem Kingdoms Reborn jest zarządzanie zasobami i poprawa życia mieszkańców. Możesz wybrać ich lokalizację, zapewnić im jedzenie i luksus oraz powiększyć swój obszar, aby przyciągnąć więcej mieszkańców.

Fabuła – Mapa świata i mieszkańcy Kingdoms Reborn są sztucznie generowani. Rozwijanie swojego królestwa z małej średniowiecznej wioski w dobrze prosperujące globalne imperium jest łatwe! Od Ciebie zależy, czy chcesz rywalizować z przyjaciółmi, czy współpracować.

Kingdoms Reborn oferuje unikalną funkcję gry online z innymi graczami w czasie rzeczywistym na tej samej mapie. W grę można bawić się wspólnie, dzieląc się prezentami i zasobami lub rywalizując, zdobywając światowe rynki i prężąc muskuły.

Granie z przyjacielem sprawia, że ​​jest jeszcze lepiej.

Deweloper – Earthshine

Data wydania – 2 listopada 2020 r

Platformy, na których jest dostępny – Microsoft Windows

Rzymianie: Wiek Cezara

Romans: Age of Caesar koncentruje się na odbudowie Cesarstwa Rzymskiego, jednego z imperiów odnoszących największe sukcesy w budowaniu miast wszechczasów.

Fabuła – najnowszą strategią historyczną studia Stronghold jest Romans: Age of Caesar od Firefly Studios. Rzymianie pozwalali graczom odbudować imperium poprzez gromadzenie zasobów, przywracanie szlaków handlowych i ochronę wspólnych miast przed barbarzyńcami.

Podczas gry możesz budować i utrzymywać miasta z zespołem 16 graczy, podczas gdy reszta ludzkości buduje i utrzymuje swoje miasta.

Otrzymasz zasoby, aby rozbudować swoje miasto, bronić go przed barbarzyńcami i budować szlaki handlowe oraz relacje z innymi miastami, podobnie jak budowanie dużego, cyfrowego imperium. Mieć w tym udział to zaszczyt.

Deweloper – Firefly Studios

Data wydania – 27 kwietnia 2022 r

Platformy, na których jest dostępny – Microsoft Windows/ Android

Simsy 4

Jeśli szukasz nostalgicznych wrażeń lub gry o budowaniu miasta, The Sims 4 jest jedną z najlepszych. Ta gra ma doskonałą grafikę, muzykę i ogólne wrażenia.

Fabuła – The Sims pozwala użytkownikom dostosować swoje życie do własnych preferencji. Gracze muszą pracować, budować relacje, zarządzać uczuciami, a nawet mieć rodzinę, aby spełnić życzenia swojej postaci. Gra może odzwierciedlać rzeczywiste potrzeby i nadzieje graczy.

Możesz zmienić wygląd, osobowość i emocje swojego Sima. Zdecyduj, jak będzie wyglądać fryzura, sposób chodzenia i ubiór Twojego Sima.

Możesz wybrać cechy, które pozwolą Twoim Simom kontrolować ich umysły, ciała i serca. Jest wiele do zobaczenia, wyjątkowe dzielnice i światy do odkrycia. Poznasz nowych ludzi, odwiedzisz parki z przyjaciółmi i zbierzesz różne rzeczy.

Deweloper – Maxis

Data wydania – 2 września 2014 r

Platformy, na których jest dostępna – PC, Mac, Xbox One i PlayStation 4

Przetrwanie Marsa

Stworzenie historycznego lub futurystycznego miasta na Ziemi jest łatwe, ale zbudowanie takiego na Marsie będzie trudne. Jest tylko jeden sposób na przetrwanie na Marsie z kolonią.

Fabuła – Surviving Mars to najnowsza gra studia Haemimont Games, tej samej firmy, która stworzyła Tropico. Jest to gra, w której gracz odpowiada za zbudowanie niezależnej kolonii na Marsie. Kolonia będzie w stanie przetrwać żywioły i podtrzymywać życie.

W Surviving Mars dążysz do tego, by Mars nadawał się do zamieszkania, który obecnie jest jałowym pustkowiem. Będziesz mógł zobaczyć mapę utworzoną na podstawie rzeczywistych danych. Spróbuj tylko, jeśli jesteś silny.

Osoby początkujące mogą uznać grę za przytłaczającą. Krzywa uczenia się jest stroma i nie ma instrukcji, jak zacząć. Nie ma tlenu, nieurodzajnej ziemi i śmiercionośnej atmosfery, więc założenie kolonii będzie wymagało dużo pracy.

Po zbudowaniu nadającej się do zamieszkania osady koloniści będą się gromadzić. Twoim zadaniem jest zapewnienie im przetrwania – co będzie trudne i będziesz musiał nimi mikrozarządzać.

Deweloper – Haemimont Games, Abstrakcja

Data wydania – 15 marca 2018 r

Platformy, na których jest dostępna – PlayStation 4, Xbox One, macOS, Microsoft Windows, Linux i klasyczny Mac OS.

Tropico 6 – PC

Tropico 6 city builder jest łatwy w użyciu. Jeśli chcesz osiągnąć swój ogólny cel, w zależności od sytuacji spotkasz nieuczciwych urzędników.

Fabuła – Nie ma lepszego czasu na bycie prezydentem niż teraz. W Tropico możesz być zarówno przerażającym dyktatorem, jak i pokojowym mężem stanu i kształtować losy swojej republiki bananowej przez cztery ery.

Tropico 6 ma wiele opcji, ale dokonanie złego wyboru może być druzgocące. Bez względu na to, co robisz, przegrana w wyborach to poważna sprawa.

Jak pokazuje dramatyczna prezentacja Tropico 6, będziesz musiał bardzo dbać o jego system, a to sprawi, że odniesie sukces. Gdy budujesz więcej domów, możesz monitorować swoje budynki i powiadomienia, niezależnie od tego, czy próbujesz znaleźć rebeliantów, czy chaty.

Deweloper – Limbic Entertainment

Data wydania – 29 marca 2019 r

Platformy, na których jest dostępna – Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, macOS, Xbox Series X i Series S, systemy operacyjne Microsoft Windows, Linux, SteamOS i Mac.

Najdalsza granica

Farthest Frontier ma potencjał, by stać się czymś wielkim. Akcja gry toczy się w kolonialnej Ameryce i musisz założyć osadę w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byłeś.

Fabuła – Jest taka historia o grupie ludzi z klasy robotniczej, zmęczonych bogaczami, którzy się na nich kucają, więc wyruszają, by dotrzeć do Najdalszej Granicy. To jest sen.

To bardziej wymagająca gra polegająca na budowaniu miasta. Istnieją susze, zarazy, choroby, bandyci, niedobory siły roboczej i inne realistyczne wyzwania.

Ci, którzy chcą bardziej relaksujących wrażeń, mogą się dostosować. Jeśli jesteś odważny, wolisz życie na pograniczu ze wszystkimi jego brodawkami i plagami.

Deweloper – Crate Entertainment

Data wydania – 9 sierpnia 2022 r

Platformy, na których jest dostępny – Microsoft Windows

Wniosek

Teraz, gdy lepiej rozumiesz gry w budowanie miast, być może nadszedł czas, aby zagrać w jedną dla siebie. Więc wybierz jedną z nich z listy i baw się dobrze!

Następnie możesz również sprawdzić niektóre gry międzyplatformowe.

x