10 najlepszych kamer 360 do fotografowania pod każdym kątem

W ciągu kilku lat ogromną popularnością cieszą się filmy, obrazy i zdjęcia 360 stopni.

Dzieje się tak, ponieważ treści 360 stopni oferują wciągający i wyjątkowy sposób oglądania świata. Treści 360 usuwają ograniczenia związane z robieniem zdjęć i nagrywaniem filmów tylko z jednej perspektywy.

Dzięki technologii 360 stopni możesz łatwo uchwycić scenę pod każdym kątem. Oznacza to, że możesz naprawdę zanurzyć widza w dowolnej scenie, co nie miało miejsca w przypadku tradycyjnych metod.

Technologia rozwija się każdego dnia, w wyniku czego rośnie również przystępność cenowa i jakość kamer 360 stopni. Dzięki temu kamery 360 stopni są znacznie bardziej dostępne dla twórców treści niż kiedykolwiek wcześniej.

Ale zanim znajdziemy najlepsze opcje kamery 360 stopni, zbadajmy, czym one są.

Co to jest kamera 360 stopni?

Kamera 360 stopni, zwana także kamerą wszechkierunkową, składa się z 360-stopniowego pola widzenia (FOV). W rezultacie może uchwycić wszystko wokół ciebie. Są to kluczowe urządzenia, gdy trzeba uchwycić pole widzenia o większym rozmiarze, na przykład panoramy.

Jak działa kamera 360?

Najczęściej kamery 360 stopni składają się z obiektywów w układzie kołowym z możliwością ujęcia szerokokątnego. Takie ustawienie pomaga tym kamerom rejestrować otoczenie pod każdym kątem jednocześnie.

Powstały klip ma postać filmu lub zdjęcia 360 stopni. Możesz oglądać te klipy na urządzeniach takich jak gogle VR, smartfony i komputery.

Niektóre kamery sferyczne mają specjalne funkcje, które umożliwiają łączenie wielu zdjęć sferycznych. W rezultacie otrzymujesz jeszcze bardziej rozszerzone pole widzenia.

Jakie są niektóre zastosowania kamer sferycznych?

Istnieje wiele zastosowań kamer 360 stopni w różnych dziedzinach. Porozmawiajmy o kilku głównych przypadkach użycia tej technologii.

  • Nagrywaj filmy i zdjęcia w 360 stopniach: jeśli jesteś twórcą treści, te kamery mogą zapewnić widzom naprawdę wciągające wrażenia. Możesz zmaksymalizować jakość treści wideo, rejestrując zdarzenia lub otoczenie pod różnymi kątami.
  • Zdjęcia 360 stopni pod wodą: większość aparatów 360 ma wodoodporną konstrukcję. To czyni je idealnymi do robienia urzekających podwodnych ujęć z szerokiego kąta.
  • Zakryj wszystkich na konferencji: kamery 360 ustawione na środku stołu pomagają uchwycić wszystkich uczestników konferencji lub spotkania.
  • Wycieczki po nieruchomościach: pośrednicy w obrocie nieruchomościami lub sprzedawcy powszechnie używają obecnie kamer 360° do robienia kuszących zdjęć i filmów z nieruchomości. Ułatwiło to zaoferowanie potencjalnym klientom wirtualnego spaceru po nieruchomościach w zakresie 360 ​​stopni.

Teraz przyjrzymy się niektórym z najlepszych kamer 360.

Wodoodporna kamera Insta360 X3

Insta360 X3 pomaga nagrywać filmy Active HDR 5.7K 360. Możesz wybrać dowolny kąt i robić urzekające zdjęcia. Zawiera aplikację Insta360 opartą na sztucznej inteligencji.

Jego czujniki 1/2″ 48 MP pozwalają rejestrować z większą wyrazistością, nawet jeśli nagrywasz w warunkach słabego oświetlenia. Całość wspiera bateria o pojemności 1800 mAh. Ma niewidoczny kijek do selfie, który znika podczas edycji nagrań.

Jego blokada horyzontu 360 i FlowState zapewniają płynność filmów, nawet jeśli podążasz zygzakowatą ścieżką.

Insta360 ONE X2

Jest to potężna kamera akcji 360, która jest wodoodporna do 33 stóp i jest wyposażona w kieszonkową załogę. To jedno urządzenie umożliwia fotografowanie we wszystkich kierunkach z najwyższą rozdzielczością 5,7K 360. Stabilizacja FlowState sprawia, że ​​ujęcia są płynne i stabilne.

Insta360 ONE X2 pozwala uchwycić drony jak anioły z perspektywy trzeciej osoby. Niewidoczny drążek aparatu łatwo znika podczas edycji. Jego technologia edycji AI umożliwia wygodne tworzenie treści doskonałej jakości.

GoPro MAX

Aby uchwycić wciągające filmy lub zdjęcia w stylu bohaterów, wypróbuj kamerę GoPro Max 360. Jego przedni ekran i wydajność mikrofonu shotgun zapewniają najwyższą wydajność.

Jego przechwytywanie w zakresie 180 stopni zapewnia doskonałą stabilizację. Umożliwia strumieniowanie na żywo w rozdzielczości 1080p. Jego funkcja poziomowania horyzontu w trybie HERO umożliwia wykonywanie kinowych ujęć z najwyższą płynnością. Funkcje PowerPano umożliwiają wykonywanie zdjęć panoramicznych w zakresie 270 stopni bez żadnych zniekształceń.

MAX jest wyposażony w sześć mikrofonów, które rejestrują dźwięk o niesamowitej jakości. Możesz także nagrywać filmy poklatkowe podczas aktywności.

Ricoh Theta X

Ta kamera przechwytująca Ricoh Theta X 360 ma 2,25-calowy wyświetlacz obsługujący ekran dotykowy. Oznacza to, że możesz wykonać na nim wiele operacji bez użycia smartfona. Umożliwia robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości z mocą wyjściową prawie 60 MP.

Jego stabilizacja obrazu umożliwia nagrywanie filmów 360 stopni w rozdzielczości 5,7K. Umożliwia przełączanie między kartą pamięci a baterią. Port USB 3.0 typu C zapewnia zasilanie aparatu nawet wtedy, gdy używany jest statyw. Ten aparat jest dostarczany w korpusie ze stopu magnezu.

KanDao QooCam

Jeśli szukasz kamery 360 do profesjonalnej transmisji na żywo, KanDao QooCam może być idealną opcją. Umożliwia transmisję na żywo w rozdzielczości 4K, 5,7K i 8K. Posiada 2,4-calowy wyświetlacz LCD i podwójny obiektyw F2.0.

Jest to w pełni funkcjonalny aparat kieszonkowy, który może spełnić wszystkie Twoje wymagania dotyczące transmisji na żywo. Obsługuje połączenia Wi-Fi, HDMI i Ethernet. Ma wodoodporną konstrukcję, dzięki czemu można nagrywać filmy i robić zdjęcia także w deszczu.

Insta360 ONE RS Twin Edition

Insta360 ONE RS Twin Edition jest wyposażony w obiektyw 5,7K 360 i obiektyw doładowania 4K, który umożliwia rejestrowanie szczegółowych ujęć. Jego stabilizacja FlowState zapewnia płynne i stabilne zdjęcia niezależnie od używanego obiektywu.

Nowy czujnik pozwala robić zdjęcia w rozdzielczości 48 MP i nagrywać filmy panoramiczne 6K HDR. Ten ONE RS jest wyposażony w niewidzialny kijek do selfie, który oferuje wspaniałe ujęcia z perspektywy trzeciej osoby.

RICOH THETA Z1

RICOH THETA Z1 oferuje 2,7 razy więcej dodatkowych możliwości niż jego wcześniejszy model. Jest wyposażony w 51 GB pamięci wewnętrznej. Oznacza to, że możesz przechwycić około 900 obrazów RAW, 6350 obrazów JPEG i wideo 4K w 110 minut.

Za pomocą RICOH THETA Z1 możesz robić zdjęcia 360 stopni w rozdzielczości 23 MP. Jego przetwarzanie obrazu HDR umożliwia przechwytywanie obrazów o różnych poziomach jasności.

Jego 4-kanałowy mikrofon umożliwia nagrywanie wciągającego dźwięku wraz z wciągającymi filmami. Obsługuje połączenie USB 3.0 typu C, umożliwiając szybki transfer plików.

Insta360 ONE RS 1-calowa edycja 360

Ta kamera 360 ma podwójną 1-calową matrycę CMOS, która zapewnia zakres dynamiki i wyjątkowe obrazy. I to również, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Umożliwia przechwytywanie filmów 360 w rozdzielczości 6K.

Pozwala robić zdjęcia z dynamicznym zakresem rozdzielczości 21 MP w trybie PureShot HDR. Posiada blokadę horyzontu 360 i stabilizację FlowState, która zapewnia niesamowicie płynne filmy.

Kamera wideo 360 Rylo 5,8K

Ten aparat 360 jest wyposażony w poziomowanie horyzontu i przełomową technologię stabilizacji, która pomaga rejestrować płynne ujęcia. Ta ekipa kamer jest dostarczana z kablami do synchronizacji, które obsługują iPhone’y i wiele urządzeń z Androidem.

Ta kamera wideo Rylo 5,8K 360 jest objęta roczną ograniczoną gwarancją. Jest wyposażony w kartę SD 16 GB i łączność bezprzewodową. Dzięki temu możesz rejestrować obrazy jeden po drugim i zadziwiająco rejestrować ekspresję.

Samsung Gear 360 (edycja 2017)

Ta kamera Samsung 360 może uchwycić każdą chwilę w doskonałej rozdzielczości 4K. Pozwala robić zdjęcia o rozdzielczości 15 MP przy użyciu obiektywów 180 stopni.

Posiada klasę wodoodporności IP53. Jego łatwa w użyciu aplikacja umożliwia edycję zdjęć i filmów. Pozwala także udostępniać je bezpośrednio na różnych platformach społecznościowych.

Ostatnie słowa

Jeśli więc szukasz idealnej kamery 360, rozważ te opcje. Mogą one pomóc w dostarczaniu odbiorcom niezwykle unikalnych i szczegółowych treści.

Możesz także chcieć poznać najlepsze karty TF do swojego aparatu i innych gadżetów.

x