10 najlepszych monitorów przepustowości w czasie rzeczywistym do wykorzystania ruchu sieciowego

Udostępnij teraz w social media:

Narzędzia do monitorowania przepustowości pomagają administratorom sieci w bardziej efektywnym monitorowaniu i zarządzaniu siecią.

Co to jest monitorowanie przepustowości?

Monitorowanie przepustowości jest podstawową czynnością IT, która śledzi urządzenia sieciowe i połączenia, jednocześnie wykrywając wady, funkcjonalność i przepływ sieci. Obejmuje wykrywanie głównych problemów z łącznością i nietypowych działań oraz regulowanie jakości różnych komponentów sieciowych. Można to zrobić za pomocą narzędzi do monitorowania sieci.

Te narzędzia do monitorowania śledzą Twoje połączenie internetowe i zapewniają pełną i szczegółową analizę tego, co dzieje się w Twojej sieci.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze monitorów przepustowości?

 • Łatwość wdrożenia i widoczność w czasie rzeczywistym.
 • Konfiguracja, która może współpracować ze wszystkimi modelami sprzętu sieciowego.
 • Możliwość porównania aktualnych statystyk z danymi historycznymi.
 • Narzędzia do śledzenia i projektowania VLAN (Virtual Local Area Network) do priorytetyzacji pakietów i kontroli przeciążenia.
 • Możliwość wyboru interakcji, które chcesz śledzić i analizować.
 • Skrypty niestandardowe powinny być dołączone jako wtyczki lub globalne wywołania funkcji.
 • Przystępna cena i bezpłatna wersja próbna.

Mając na uwadze te kryteria, podsumowaliśmy listę najlepszych monitorów przepustowości w czasie rzeczywistym do wykorzystania w ruchu sieciowym. Ruszajmy!

SolarWinds NTA

SolarWinds to znana nazwa wśród ekspertów IT. Tworzą różne produkty programowe, takie jak oprogramowanie do monitorowania sieci, wizualizacji i raportowania sieciowego.

Analizator ruchu SolarWinds NetFlow (NTA) to doskonałe narzędzie do monitorowania przepustowości. To narzędzie konwertuje statystyki wykorzystania przepustowości na wykresy i wykresy, ułatwiając przeglądanie bieżących i zapisanych danych historycznych oraz uzyskanie lepszej wiedzy o aktywności sieciowej. Administratorzy sieci mogą łatwiej obsługiwać infrastrukturę sieciową, wykrywając, rozwiązując i naprawiając problemy z wydajnością sieci.

Optymalizując swoją zdolność do dalszego zagłębiania się w infrastrukturę sieciową, możesz oceniać i porównywać warunki ruchu z danymi historycznymi z większą widocznością. Został zaprojektowany, aby pomóc Ci w zidentyfikowaniu źródła problemów, które wystąpiły w przeszłości. Użytkownicy mogą również generować raporty, aby lepiej zrozumieć statystyki wykorzystania przepustowości.

SolarWinds NTA jest przeznaczony do zbierania, analizowania i wyświetlania danych dotyczących jakości usług opartych na klasach (CBQoS) oprócz korzystania z danych przepływu. Monitorowanie CBQoS pozwala sprawdzić, czy Twoje reguły działają w zakresie ustalania priorytetów ruchu o znaczeniu krytycznym w przypadku przeciążenia i optymalizacji wykorzystania przepustowości w infrastrukturze sieciowej.

Cechy:

 • Z łatwością ustaw harmonogram i otrzymuj szczegółowe monitorowanie ruchu sieciowego i statystyki przepustowości
 • Prosta wizualizacja może pomóc w zrozumieniu przepływu ruchu w czasie i czynności.
 • Wykresy szeregów czasowych i zarządzanie jakością usług (QoS).
 • Powiadomienia oparte na progach można dostosować zarówno do dużych, jak i małych sieci korporacyjnych.

SolarWinds zapewnia 30-dniowy bezpłatny okres próbny swojego pakietu Network Bandwidth Analyzer.

Zarządzaj silnikiem

Zarządzaj silnikiem oferuje fantastyczne i proste narzędzie do monitorowania przepustowości, którego można używać do monitorowania aktywności sieciowej i zużycia przepustowości w ramach infrastruktury.

  Jak zbudować schemat organizacyjny programu PowerPoint z danymi programu Excel

Darmowa edycja tej aplikacji pozwala użytkownikowi monitorować tylko dwa interfejsy z urządzenia, co jest dość ograniczone. Mimo to zapewnia szczegółowe informacje i wszystkie potrzebne statystyki dotyczące połączeń sieciowych.

Umożliwia monitorowanie łączności sieciowej, przepustowości i odpowiednich danych dla różnych urządzeń, takich jak routery i przełączniki.

Cechy:

 • Aby właściwie ocenić przepustowość sieci, użytkownicy mogą określić predefiniowane limity kontrolne w zależności od użycia, okresu i częstotliwości.
 • Automatycznie znajduje źródło problemów z połączeniem sieciowym i rozwiązuje je.
 • Na podstawie prognozowania zarządzania zasobami automatycznie ocenia wymagania dotyczące infrastruktury sieciowej.
 • Analizuje podstawowe parametry wydajności VoIP i multimediów, aby osiągnąć najlepsze w swojej klasie standardy usług.

Dzięki konfigurowalnym opcjom wizualizacji i raportowania łatwo jest badać wzorce ruchu i godziny szczytowej aktywności.

PAESSLER PRTG

PAESSLER PRTG Monitor przepustowości to fantastyczne narzędzie zarówno do użytku indywidualnego, jak i komercyjnego. Sprawdza adres protokołu internetowego i znajduje wszystkie połączone urządzenia.

PRTG skanuje całe wzorce ruchu i oferuje obszerne statystyki dotyczące tego, które aplikacje i usługi zużywają przepustowość i gdzie mogą istnieć możliwe blokady środowiskowe. Analizuje i wyświetla szereg współczynników przepustowości, aby zapewnić pełny obraz wydajności infrastruktury sieciowej.

Niestandardowy system alertów wysyła SMS-y, e-maile lub powiadomienia w przypadku problemów z połączeniem sieciowym i przepustowością. Gwarantuje to, że użytkownik może szybko reagować na wszelkie wyzwania związane z przepustowością i diagnozować problemy przed eskalacją.

Poszczególni klienci mogą wykorzystać mechanizm testu prędkości, aby ocenić, czy ich połączenie szerokopasmowe działa dobrze i sprawdzić przepustowość DSL (cyfrowa linia abonencka) i inne funkcje.

Cechy:

 • Monitoruje w czasie rzeczywistym wszystkie połączenia, usługi i ruch sieciowy Twojej infrastruktury sieciowej.
 • Posiada funkcję automatycznego wykrywania, która pozwala budować i zarządzać rejestrem sieciowym.
 • Obsługuje różne funkcje, takie jak SNMP, Windows Management Instrumentation (WMI) i Packet Sniffing.
 • Wbudowany analizator protokołów może wykrywać aplikacje i usługi o dużym natężeniu ruchu.
 • Składa się z dodatkowych czujników do śledzenia stacji roboczych i aplikacji.

Oferuje również 30-dniowy bezpłatny okres próbny dostępny do pobrania. A po wygaśnięciu okresu próbnego powraca do zmniejszonej wersji.

Auvik

Auvik to oparta na chmurze aplikacja do monitorowania przepustowości, którą można w znacznym stopniu dostosować i która zapewnia szybką wiedzę o interfejsach sieciowych, którymi zarządzasz, dzięki systemowi automatycznego wykrywania, monitorowania i raportowania.

Statystyki i metryki danych są regularnie aktualizowane i mogą wykrywać urządzenia sieciowe, które przekraczają swoją maksymalną przepustowość. W takich przypadkach system wysyła alarmy, umożliwiając technikom interwencję i zapobieganie problemom.

Cechy:

 • Dołączone jest śledzenie wydajności i zaawansowany system analizy ruchu.
 • Zapewnia usługi automatycznego wykrywania sieci.
 • Dane są zbierane i analizowane w czasie rzeczywistym.
 • Posiada również funkcję automatycznego wykrywania, która pozwala budować i zarządzać rejestrem sieciowym.

Essentials i Performance to rzeczywiście dwie edycje planu dostępne w Auvik. Analiza ruchu sieciowego jest częścią edycji performance. Edycja performance zawiera wszystkie funkcje pakietu Essentials. Auvik oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

  8 najbezpieczniejszych kalendarzy, z których możesz korzystać w 2022 roku

Zabbix

Zabbix to bezpłatna aplikacja do monitorowania przepustowości o otwartym kodzie źródłowym. Zabbix jest dobrze znany ze względu na łatwość konfiguracji i solidny graficzny interfejs użytkownika. I ma też bardzo dużą aktywną społeczność. Zabbix jest skalowalny, z możliwością wizualizacji między lokalizacjami.

Jeśli twoja przepustowość jest ograniczona, po prostu skonfiguruj alarm, aby uruchomił się, gdy osiągniesz określony poziom. Obecnie Zabbix jest dostępny tylko dla platform Linux i jego dystrybucji, takich jak CentOS, Oracle Linux, Ubuntu, Debian i SUSE Linux Enterprise Server.

Cechy:

 • Śledzi postęp obciążenia sieci i wykorzystania przepustowości.
 • Cały ruch sieciowy pomiędzy Zabbix a sprzętem sieciowym będzie szyfrowany.
 • Przewiduj awarie sieci i trendy zapotrzebowania na przepustowość.
 • Dostępny jest interfejs API do zarządzania konfiguracją i ciągłej integracji.
 • Tworzy skomplikowane wyrażenia logiczne dla określonych informacji o urządzeniu sieciowym, które są monitorowane.
 • Korzystając z mechanizmu korelacji zdarzeń, można zredukować szumy alertów.

Nagios

Nagios to kolejna fantastyczna aplikacja do monitorowania przepustowości w czasie rzeczywistym. Sprzęt sieciowy, taki jak routery i przełączniki, strony internetowe i serwery wirtualne, jest monitorowany, wizualizowany i przedstawiany na wykresach za pomocą Nagios. Ta bezpłatna aplikacja do monitorowania sieci zapewnia szczegółowy obraz Twojej infrastruktury sieciowej i tego, jak dobrze sobie radzi.

Nagios wykorzystuje protokół SNMP do odbierania statystyk przepustowości, a nie protokół NetFlow. Może również zbudować prezentację w czasie rzeczywistym poziomu ruchu na każdym połączeniu.

Cechy:

 • Opóźnienia połączeń i problemy z protokołem można szybko wykryć.
 • Wbudowany internetowy interfejs konfiguracyjny sprawia, że ​​jest prosty w użyciu.

Rdzeń Nagios i Nagios XI to dwie edycje oprogramowania. Oryginalny pakiet, Nagios Core, jest projektem open-source i jest dostępny za darmo. System Nagios XI jest edycją pakietu premium, która opiera się na możliwościach wersji Nagios Core.

Monitor przepustowości sieci jest zawarty w wersjach Nagios Core i Nagios XI. Dostępna jest 1-miesięczna bezpłatna wersja próbna Nagios XI.

Witryna24x7

Witryna24x7 to godne zaufania i stabilne narzędzie do monitorowania przepustowości, które dostarcza informacji na poziomie sprzętu i łączności. Jest to system monitorowania przepustowości oprogramowania jako usługi (SaaS), który wykorzystuje różne niezawodne mechanizmy, takie jak On-Premise Poller, do zbierania danych z sieci.

To oprogramowanie pozwala śledzić całą architekturę sieci, składającą się z maksymalnie 10 stacji roboczych i dowolnego innego sprzętu sieciowego, który ma adres IP. To narzędzie ma również zintegrowany silnik monitorowania czujników oparty na SNMP, który pomaga w monitorowaniu właściwości śledzonych przez czujniki, po prostu tworząc niestandardowe układy modułów.

Cechy:

 • Konsola działa w chmurze i jest dostępna z dowolnego miejsca.
 • Generuje raporty ze szczegółowymi wykresami
 • Śledzi różne metryki, takie jak opóźnienie i spadek pakietów, aby zwiększyć wydajność usług VoIP w całym kanale komunikacyjnym.

Jest to potężna aplikacja, która zapewnia kompleksowy zestaw funkcji umożliwiających unikanie i powiadamianie o potencjalnych problemach z połączeniem szerokopasmowym. Ste24x7 oferuje inne narzędzia, takie jak narzędzia domenowe, sysadmin, programistyczne i konwertery.

  Jak zwrócić pieniądze za grę GOG

System operacyjny BitMeter

System operacyjny BitMeter to oprogramowanie do analizy i monitorowania przepustowości w czasie rzeczywistym, które jest bezpłatne i otwarte.

Wbudowany interfejs sieciowy zapewnia szeroką gamę narzędzi graficznych, które pokazują, w jaki sposób wykorzystywana jest przepustowość sieci.

Umożliwia użytkownikowi skonfigurowanie alarmów powiadamiających o przekroczeniu progów przepustowości. Możesz także przeglądać i analizować dane statystyczne na podstawie godzin i dni.

Cechy:

 • Interfejs jest łatwy w użyciu.
 • Statystyki i raporty można eksportować w formacie CSV.
 • Zdalny monitoring z wbudowanym interfejsem internetowym

To narzędzie działa w różnych systemach operacyjnych, takich jak Windows, Linux i Mac OSX.

NetWorX

Innym dobrze znanym narzędziem do monitorowania przepustowości jest: SiećX przez Softperfect. Jest to w pełni konfigurowalne narzędzie z różnymi motywami. Monitoruje transakcje danych (pobieranie i wysyłanie) w czasie rzeczywistym. NetworX pomaga użytkownikowi w wykrywaniu potencjalnych usterek sieci.

Pokazuje dane historyczne i umożliwia użytkownikom eksportowanie danych w różnych formatach. Wbudowany mechanizm bezpieczeństwa pomaga użytkownikowi zidentyfikować podejrzane działania w sieci. To narzędzie jest dostępne zarówno dla systemu Windows, jak i macOS.

Cechy:

 • Monitoruje aplikacje i usługi połączone z Internetem.
 • Śledzi postęp obciążenia sieci i wykorzystania przepustowości.
 • Przesyłanie i pobieranie jest stale monitorowane.

Softperfect zapewnia również inne narzędzia do zarządzania sieciami, takie jak mapowanie portów przełącznika, geniusz WI-FI, relokator pamięci podręcznej i inspektor drukowania.

Monitor BW

Monitor BW to proste narzędzie do monitorowania przepustowości sieci. Jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, w tym rejestrator prędkości, rejestrator prędkości transferu i system ostrzegania o przepustowości. Ten BWMonitor śledzi wszystkie połączenia sieciowe, w tym połączenia VPN.

Możesz także skonfigurować i skonfigurować alerty, jeśli chcesz otrzymywać ostrzeżenia o większym zużyciu przepustowości. To narzędzie jest dostępne tylko dla okien. To narzędzie nie wymaga zainstalowania w systemie żadnych dodatkowych sterowników.

Cechy:

 • Jednocześnie może śledzić kilka połączeń sieciowych.
 • Powiadamia użytkownika o wykorzystaniu przepustowości przez e-mail i powiadomienia push.
 • Eksportuje informacje o ruchu w formatach CSV i HTML.

Posiada minimalny interfejs użytkownika i zużywa bardzo mało pamięci systemowej. A to narzędzie jest dostępne tylko dla okien.

Wniosek

Dostępne są różne rodzaje narzędzi do monitorowania przepustowości, w zależności od wydatków i skali sieci. Aby usprawnić zarządzanie siecią, bardzo ważne jest śledzenie wykorzystania przepustowości.

W tym artykule wymieniliśmy najlepsze monitory przepustowości w czasie rzeczywistym do wykorzystania ruchu sieciowego.

Możesz również zainteresować się najlepszym oprogramowaniem do monitorowania infrastruktury IT typu open source.

x