10 najlepszych sposobów na bezpłatne czytanie komiksów online

Gdzie można bezpłatnie i legalnie czytać komiksy online? Dostępnych jest wiele opcji.

Marvel i DC zyskały wielu nowych fanów dzięki zwiększonej obecności w kinach, co oznacza impuls dla branży komiksowej. Niestety wizyta w lokalnym sklepie z komiksami może okazać się kosztowna. Pojedyncze wydania zazwyczaj kosztują 3,99 USD. Problemy i warianty związane z kamieniami milowymi kosztują jeszcze więcej. A niektórzy ludzie nawet nie mieszkają w pobliżu sklepu z komiksami.

Na szczęście możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, korzystając z tych witryn i czytając komiksy online za darmo i całkowicie legalnie. Nieważne, jaki rodzaj komiksów lubisz, powinieneś je znaleźć na najlepszych stronach z darmowymi komiksami.

Gdzie można bezpłatnie czytać Marvel Comics online? Marvel Unlimited to oczywista odpowiedź, ale większość zna ją wyłącznie jako usługę płatną. Dzięki miesięcznej lub rocznej subskrypcji zyskujesz dostęp do ponad 30 000 komiksów. Odpowiednia aplikacja mobilna jest jedną z najlepszych aplikacji Marvela dla fanów komiksów.

Jednak Unlimited oferuje szereg degustatorów, dając również szansę wypróbowania interfejsu inteligentnego panelu. Jest tu dobra mieszanka znanych postaci i mniej znanych bohaterów, dzięki czemu możesz odkryć mnóstwo atrakcji, jakie ma do zaoferowania Uniwersum Marvela.

Oczywiście zobaczysz wiele debiutanckich seriali, ale sprawdzaj je dalej, ponieważ zawierają one także całe miniseriale, w tym komiksy powiązane z bieżącymi i poprzednimi serialami i filmami, takie jak Marvel’s Hero Project na Disney+ oraz dostępny wyłącznie cyfrowo „Infinity” Komiksy” związane z serialem Loki. Jeśli podoba Ci się aplikacja, możesz dołączyć do Marvel Unlimited w ramach miesięcznych lub rocznych subskrypcji. Obejmuje to pliki do pobrania do czytania offline, prezentacje twórców i postaci oraz wiele innych fantastycznych funkcji Marvel Unlimited.

Gdzie można przeczytać komiksy DC Comics online? DC Kids było kiedyś dobrą opcją i choć nadal oferuje animacje (z czego firma jest bardzo znana, ponieważ zapewnia młodym ludziom dobry punkt wyjścia do komiksów), jej wybór komiksów skurczył się do zera. Zamiast tego istnieje DC Universe Infinity, alternatywa głównego wydawcy dla Marvel Unlimited.

Ale jest to zablokowane regionalnie, więc nie jest dostępne dla wszystkich. Na przykład w chwili pisania tego tekstu czytelnicy w Wielkiej Brytanii są zwolnieni, ponieważ główna aplikacja obsługująca bezpłatne wydania nie jest jeszcze gotowa.

Jeśli jednak przebywasz w Ameryce, Kanadzie lub w innych wybranych lokalizacjach, możesz cieszyć się niewielką, ale przyzwoitą próbką gratisów, w szczególności numerami wydawanymi w ramach Dnia Wolnego Komiksu, corocznego majowego wydarzenia, które ma pomóc przyciągnąć fanów do niezależne sklepy z komiksami.

Znajdziesz tu wielkie nazwiska, np. Supermana, Batmana i Legion Samobójców, więc jest to przyzwoity sposób na wprowadzenie siebie lub innych do światów DC.

Jeśli chcesz czytać komiksy online, Libby jest idealnym wyborem. Jest dostarczana przez lokalną bibliotekę. Otrzymujesz całą masę bezpłatnych materiałów do wypożyczenia na 21 dni. Ponadto, jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz konkretny tytuł, możesz przeczytać próbkę przed właściwym wypożyczeniem.

Istnieją sekcje dla dzieci i młodzieży, ale możesz też po prostu przeglądać szerokie archiwum powieści graficznych, czasopism, a nawet audiobooków.

Potrzebujesz karty bibliotecznej, ale ponieważ ta aplikacja jest sponsorowana przez lokalne biblioteki na całym świecie, możesz poprosić o kartę w najbliższej bibliotece. Jednorazowo możesz wypożyczyć do 10 tytułów i pobrać je również za darmo, więc jeśli wybierasz się na wakacje i nie możesz zagwarantować dostępu do Internetu, jest to najlepszy wybór.

Dark Horse to świetny zawodnik z licencją na wiele uwielbianych marek. Strona firmy z bezpłatnymi książkami jest tego odzwierciedleniem i stanowi również świetny sposób na zachęcenie nowicjuszy do komiksów.

Załóżmy, że masz przyjaciela, który uwielbia Stranger Things. Zainteresuj ich, przedstawiając im darmowe komiksy! Może lubisz grać w Overwatch. Dlaczego nie oderwać się na chwilę od PlayStation i spróbować miniserialu Dark Horse rozwijającego się w tym świecie?

Inne popularne marki, które tu znajdziesz, to Minecraft, The Umbrella Academy, Hellboy, Avatar i Mass Effect.

Tutaj nie znajdziesz wielkiej dwójki: Marvel i DC są nieobecne na liście wydawców na DriveThru. Istnieje jednak duży zbiór książek zawierających różnorodne komiksy obejmujące różne gatunki i style. Znajdziesz także większych konkurentów Marvela i DC, takich jak Valiant Comics, Top Cow i Aspen Comics.

Większość pierwszych numerów jest bezpłatna, a jeśli seria przypadła Ci do gustu, możesz dokupić kolejne numery w sklepie. Wiele z tych, które nie są bezpłatne, jest dostępnych na zasadzie „płać, ile chcesz”.

Filtrów DriveThru można używać do przeglądania gatunków, formatów, wydawców i cen. Skorzystaj z nich, aby zawęzić wybór komiksów i rozpocząć eksplorację. Trudno powiedzieć, co tu znajdziesz, ale DriveThru to zawsze dobre miejsce do czytania darmowych komiksów online.

Być może nie myślisz o Amazonie jako o dobrym miejscu do znalezienia darmowych komiksów. Ale jeśli wiesz, gdzie szukać, dostępna jest zaskakująca ilość bezpłatnych treści.

Zacznij od listy bestsellerów komiksów i powieści graficznych, a następnie kliknij 100 najlepszych bezpłatnych, aby zobaczyć najpopularniejsze bezpłatne tytuły dostępne do pobrania. To DC, Marvel, Dark Horse, Image i wiele więcej.

Możesz także filtrować listę według gatunku po lewej stronie ekranu, co pomoże Ci znaleźć komiksy, które Cię interesują. Lista jest aktualizowana co godzinę, więc regularnie sprawdzaj, czy nie ma nowych tytułów. W pewnym sensie jest to w zasadzie zbiór bezpłatnych treści, więc jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, jest to najlepsze miejsce do zwiedzania.

Jeśli chcesz poznać genezę medium komiksowego, zajrzyj do Cyfrowego Muzeum Komiksu. Można spędzić całe dnie czytając bezpłatne komiksy ze Złotego Wieku (lata 30. i 50. XX w.).

Tytuły i postacie mogą nie być znajome – chociaż pojawia się Kapitan Marvel, obecnie powszechnie znany jako Shazam – ale widać, jak książki Złotego Wieku wywarły silny wpływ na dzisiejsze dzieła.

Nie znajdziesz tu współczesnych komiksów. Niemniej jednak fajnie jest przeglądać klasyczne tytuły sprzed ponad 70 lat i zobaczyć, jak zmieniła się grafika i narracja. Dzisiejsi wydawcy stoją na ramionach gigantów.

Założone w 2006 roku Comic Book Plus zajmuje podobne stanowisko jak Cyfrowe Muzeum Komiksu, prezentując komiksy Złotego i Srebrnego Wieku w domenie publicznej.

Tyle że ta strona wykracza poza zwykłe obowiązki. Jest to archiwum celebrujące cały gatunek, co oznacza, że ​​zawiera wiele funkcji, których nie znajdziesz gdzie indziej. Istnieją sekcje poświęcone fanzinom, pulp fiction, komiksom nieanglojęzycznym, gazetom i czasopismom, reklamom, broszurom, plakatom z informacjami publicznymi, a nawet kolorowankom.

Comic Book Plus to świetne źródło informacji dla fanów komiksów, grafików i historyków. Kiedy już zaczniesz eksplorować, niezwykle trudno jest przestać.

Nie wszystkie komiksy przedstawiają superbohaterów. Komiksy są częścią życia codziennego – widać po liczbie humorystycznych pasków, jakie można znaleźć w gazetach. Komiksy przeżywają renesans i możesz w pełni z tego skorzystać, jeśli znasz najlepsze strony z komiksami, które warto odwiedzić. A GoComics jest Twoim najlepszym źródłem konsorcjalnych pasków.

Istnieją dwie opcje subskrypcji: bezpłatna i płatna. Na szczęście to pierwsze jest wszystkim, czego naprawdę potrzebujesz (choć zachęcamy czytelników do wspierania usługi). GoComics oferuje ogromny katalog zawierający mniej znane kreskówki i popularne nazwiska, takie jak Peanuts, Dilbert oraz Calvin i Hobbes.

Ponadto istnieją dwie kategorie dla naszego ulubionego kota, który nie lubi poniedziałków: Garfield i Garfield Classics!

Elfquest to wielokrotnie nagradzany niezależny komiks ukazujący się od końca lat 70. XX wieku. Każdy numer wydany przed 2014 rokiem jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej.

Jeśli lubisz rozległe światy fantasy, to jest dla Ciebie. Dostępnych jest kilka serii szczegółowo opisujących przygody różnych postaci i wątki fabularne.

Seria zakończyła się teraz wątkiem fabularnym Final Quest, dostępnym od Dark Horse. Wydawca również wydał cała seria ElfQuest w wydaniach zbiorowych. Ale możesz zyskać dobrą przewagę nad serią, czytając resztę komiksów online za darmo.

Zacznij czytać komiksy online za darmo już teraz

Na tych stronach możesz czytać komiksy online za darmo i, co najważniejsze, legalnie.

Możesz ponownie przeglądać swoje ulubione, poznawać dzieła różnych wydawców i zespołów kreatywnych, a także rzucić okiem w przeszłość, aby zobaczyć, jak wyglądał Złoty Wiek komiksów. Wszystko bezpłatnie.

x