Jak wyłączyć powiadomienia, gdy Twój iPhone jest w trybie gotowości

 • StandBy ukrywa podgląd wiadomości do czasu, aż Twój iPhone rozpozna Cię za pomocą Face ID, ale każda osoba w Twoim pokoju nadal będzie mogła zobaczyć, z której aplikacji lub kontaktu otrzymałeś powiadomienie.
 • Wyłączenie powiadomień, gdy Twój iPhone znajduje się w trybie gotowości, pozwoli Ci zachować całkowitą prywatność wszystkich SMS-ów, połączeń i powiadomień z aplikacji.
 • Możesz także wyłączyć powiadomienia w trybie StandBy, gdy musisz skupić się na nauce lub pracy bez przerw. W ten sposób możesz zachować prywatność i ograniczyć rozpraszanie uwagi.

Gdy Twój iPhone znajduje się w trybie gotowości, powiadomienia wypełniają ekran, co oznacza, że ​​każdy, kto wejdzie do Twojego pokoju, może je zobaczyć. Zamiast wyłączać tryb StandBy, aby tego uniknąć, możesz skorzystać z tego przewodnika, aby wyłączyć powiadomienia w trybie StandBy i chronić swoją prywatność.

Jak wyłączyć powiadomienia iOS w trybie gotowości

Domyślnie tryb gotowości nie wyświetla podglądów powiadomień, dopóki iPhone nie rozpozna Cię za pomocą funkcji Face ID. Mimo to pokazuje, z której aplikacji lub kontaktu otrzymałeś powiadomienie. Na szczęście wyłączenie powiadomień zajmuje nie więcej niż kilka szybkich dotknięć i można to zrobić, wykonując następujące kroki:

 • Otwórz ustawienia.
 • Przejdź do trybu gotowości.
 • Wyłącz opcję Pokaż powiadomienia.
 • Teraz będziesz mógł zobaczyć, kto wysłał Ci SMS-a lub wiadomość na DM, dopiero po odblokowaniu iPhone’a. Jeśli pozostawisz powiadomienia włączone, ale włączysz poniżej opcję Pokaż podgląd tylko po dotknięciu, funkcja StandBy ukryje podgląd powiadomień do czasu dotknięcia ekranu, nawet jeśli Twój iPhone rozpozna Twoją twarz. Możesz także wyłączyć i kontrolować powiadomienia na iPhonie, nawet jeśli funkcja StandBy nie jest włączona.

  Dlaczego możesz chcieć wyłączyć powiadomienia w trybie gotowości

  Funkcja StandBy w iOS 17 wyświetla przychodzące powiadomienia na całym ekranie. Nazwa i ikona aplikacji lub kontaktu, od którego otrzymano powiadomienie, są duże i pogrubione, dzięki czemu można je zobaczyć z daleka. Niestety oznacza to, że wszyscy wokół Ciebie również mogą to zrobić. Jeśli więc dzielisz z kimś przestrzeń życiową i chcesz, aby Twoje SMS-y, połączenia i powiadomienia z aplikacji były całkowicie prywatne, możesz je wyłączyć.

  Możesz także wyłączyć opcję Pokaż powiadomienia, jeśli wolisz skupić się na nauce lub sesji pracy i chcesz śledzić czas bez przerw. Podsumowując, jest to świetny sposób na zachowanie prywatności, ograniczenie czynników rozpraszających i jednoczesne czerpanie korzyści z trybu StandBy.

  Zoptymalizuj prywatność, wyłączając powiadomienia w trybie gotowości

  Funkcja StandBy jest zarówno użyteczna, jak i estetyczna, ale może zagrozić Twojej prywatności i rozpraszać użytkownika, wyświetlając przychodzące powiadomienia na całym ekranie. Z drugiej strony, Apple pozwala całkowicie wyłączyć powiadomienia, mimo że StandBy domyślnie ukrywa podgląd wiadomości, więc nie musisz się w ogóle martwić o swoją prywatność podczas korzystania z tej przydatnej funkcji.

  x