10 powodów, dla których warto unikać taniego hostingu witryn WordPress

Często to budżet staje się decydującym czynnikiem przy wyborze hosta do budowy witryny WordPress.

Ale czy powinieneś wybrać najtańszą usługę hostingową?

Czy drogie rozwiązania hostingowe są przesadą na początek?

To tylko niektóre z pytań, które mogą przyjść Ci do głowy podczas wybierania odpowiedniej usługi hostingowej dla Twojej witryny WordPress, zwłaszcza jeśli chcesz uniknąć dużych inwestycji, aby założyć witrynę zasilaną WordPress.

Jednak wybór taniego hosta internetowego dla swojego bloga WordPress może nie być mądrą decyzją.

Tutaj przedstawię kilka powodów, dla których może tak być, co powinno pomóc w podjęciu świadomej decyzji o wyborze usługi hostingowej dla Twojej witryny WordPress.

Ponadto, jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś witryny WordPress, polecam zapoznanie się z przewodnikiem dla początkujących na temat tworzenia witryny WordPress i zapoznanie się z naszymi zasobami WordPress.

Ograniczone zasoby serwera

Tak dobrze, jak mogłoby się wydawać na papierze, serwer zapewniany przez tanie opcje hostingu często ma poważne ograniczenia zasobów.

Niezależnie od tego, czy jest to limit przepustowości, limit pamięci, limit pamięci, czy cokolwiek innego, możesz szybko wykorzystać limit przydziału, zwłaszcza jeśli nie znasz wymagań systemowych dla witryny WordPress.

WordPress to potężny system zarządzania treścią; pozwala wyposażyć witrynę w kilka funkcjonalności. Ale przy ograniczonych zasobach serwera nie możesz z nich skorzystać.

Ostatecznie będziesz musiał iść na kompromisy, aby Twoja witryna działała zgodnie z oczekiwaniami.

Ale czy możesz oczekiwać przyzwoitej ilości zasobów serwerowych po przystępnej cenie?

Tak, absolutnie.

Powinieneś wybrać kilka usług hostingu współdzielonego dla początkujących i nie są one drogie (jeśli nie najtańsze).

Słaba wydajność strony internetowej

Aby przeanalizować bieżącą wydajność swojej witryny, możesz wypróbować jedne z najlepszych narzędzi do testowania czasu ładowania witryny. Oczywiście możesz również zastosować optymalizacje WordPress, aby poprawić wydajność.

Jest jednak kilka rzeczy, na które nie masz wpływu, które mogą mieć wpływ na wydajność witryny:

  • Czy serwer używa dysku SSD do przechowywania?
  • Czy masz sieć dostarczania treści (CDN)?
  • Gdzie znajduje się serwer?
  • Optymalizacja stosu oprogramowania zaplecza

Ale jeśli chodzi o tanią opcję hostingu, często polegają na serwerze z dyskiem twardym, nie optymalizują zaplecza i mogą nie oferować najbliższej lokalizacji serwera dla twojego przypadku użycia.

A wszystko to w połączeniu z ograniczonymi zasobami serwera — sprawia, że ​​Twoja witryna działa wolno, bez względu na to, jak samodzielnie ją zoptymalizujesz.

A to może mieć duży wpływ na Twój blog/biznes:

  • Pod względem doświadczenia użytkownika (gdzie odwiedzający opuszczają Twoją witrynę i nigdy nie wracają)
  • Negatywne efekty SEO (biorąc pod uwagę, że Google skłania się do rankingu stron, które ładują się szybciej)

Tak więc, aby mieć niezawodną wydajność witryny, tani hosting nigdy nie jest możliwy.

Ciągły czas przestoju

Chociaż słaba wydajność może być do przyjęcia, z pewnością nie ma sensu, jeśli Ty (lub Twoi goście) nie macie dostępu do swojej witryny, prawda?

Jest to coś, co wiele osób zdaje sobie sprawę po pewnym czasie korzystania z taniego rozwiązania hostingowego. Na początku wszystko może wyglądać dobrze, ale możesz zauważyć, że nie zawsze jest to dostępne, jeśli uważnie przyjrzysz się swojej witrynie.

Ciągłe przestoje to znany kompromis, gdy rejestrujesz się w taniej usłudze hostingowej WordPress. Możesz wybrać monitorowanie dostępności witryny, aby to ocenić.

Oczywiście, nawet w przypadku wyboru hostingu witryn premium WordPress, mogą również wystąpić przestoje. Po prostu nie możesz tego przewidzieć. Ale prawdopodobieństwo przestoju jest znacznie mniejsze.

O ile nie eksperymentujesz z WordPressem, aby się uczyć/eksplorować, przestój nie powinien stanowić problemu. Ale w każdym innym przypadku ciągłe przestoje mogą mieć wpływ na Twoją witrynę (lub firmę).

Zła jakość wsparcia

Załóżmy, że za wydane pieniądze uzyskujesz przyzwoitą wydajność i minimalny czas przestojów.

A co z obsługą klienta?

Co robisz, gdy masz problem techniczny lub rozliczeniowy?

Jak sobie z tym radzą?

Należy o nich pamiętać, jeśli chcesz ocenić jakość wsparcia:

  • Czy mogą pomóc Ci naprawić błąd w Twojej witrynie?
  • Czy naprawią błąd za ciebie, czy też każą ci go naprawić?
  • Jak długo trwa reakcja zespołu wsparcia na Twoje problemy?

Co zaskakujące, setki usług hostingowych nie oferują dobrego wsparcia (nawet w przypadku planów na wysokim poziomie). A tanie opcje hostingu wypadają pod tym względem gorzej.

Mogą być w stanie rozwiązać niektóre typowe problemy, ale możesz czekać w długiej kolejce na pytania, a technicy mogą nie być wystarczająco wykwalifikowani, aby rozwiązać wszystkie problemy.

Co więcej, nie otrzymasz opcji wsparcia 24/7, co oznacza, że ​​stracisz cenny czas, gdy pojawi się błąd w Twojej witrynie WordPress.

Czas to pieniądz — musiałem napisać ten idiom (westchnienie). Tak więc wybór taniego dostawcy hostingu może niepotrzebnie marnować czas.

Słaba dokumentacja

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, każdy potrzebuje odpowiedniej dokumentacji podczas korzystania z produktu/usługi do samodzielnego rozwiązywania problemów.

Jeśli chodzi o tanie rozwiązanie hostingowe, oferowana dokumentacja może okazać się nieprzydatna (lub nieaktualna). Albo gorzej — nie oferują żadnej dokumentacji do samopomocy.

Niewygodne opcje tworzenia kopii zapasowych (lub brak kopii zapasowych)

W dzisiejszych czasach znajdziesz każdą firmę hostingową oferującą funkcję tworzenia kopii zapasowych.

W przypadku tańszej alternatywy może nie być wyboru codziennych kopii zapasowych lub możliwości łatwego przywracania kopii zapasowych.

Jeśli aktywnie pracujesz nad swoją witryną, są szanse — będziesz wprowadzać regularne zmiany. A bez kopii zapasowych w czasie rzeczywistym lub codziennych kopii zapasowych możesz nie być w stanie odzyskać najnowszej wersji swojej witryny w przypadku awarii.

Oprócz tego zauważysz również, że wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress nie działają dobrze z tanimi usługami hostingowymi. Technicznie można je zainstalować. Ale Twój serwer nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących zasobów — co jest bardzo prawdopodobne w przypadku taniego planu hostingowego WordPress.

Niewystarczająco skalowalne

Załóżmy, że zainwestowałeś już w najtańszy dostępny plan hostingowy. Czy możesz po prostu uaktualnić swój plan, aby dostosować się do rosnącego ruchu w Twojej witrynie?

To powinno rozwiązać twoje problemy, prawda?

Cóż, nienawidzę ci tego zdradzać — większość tanich usług hostingowych może nie być skalowalna dla twoich przyszłych wymagań. Nawet jeśli tak, być może będziesz musiał ręcznie przenieść swoją witrynę WordPress, a oni mogą nie być w stanie Ci w tym pomóc.

W takim przypadku powinieneś wybrać platformy hostingu w chmurze lub zarządzany hosting WordPress, aby zabezpieczyć się na przyszłość.

Ukryte koszty

Chociaż dobre opcje hostingu są nieco drogie, często są one dostarczane w pakiecie z kilkoma funkcjami (takimi jak bezpłatny SSL, bezpłatne codzienne kopie zapasowe, bezpłatne usuwanie złośliwego oprogramowania itp.), które sprawiają, że jest to atrakcyjna oferta.

Wręcz przeciwnie, tańsze opcje mogą okazać się wystarczająco podejrzane, aby poprosić o dodatkową opłatę za podstawowe funkcje, które inni dostawcy oferują za darmo. W ten sposób możesz nawet zapłacić więcej za plan hostingowy, który początkowo uważałeś za „tani”.

Nie tylko to, ze względu na ograniczenia zasobów na twoim serwerze, możesz być zmuszony zapłacić za nadmierne wykorzystanie zasobów — co nie jest reklamowane podczas dokonywania zakupu.

Problemy z bezpieczeństwem

Biorąc pod uwagę wzrost liczby problemów z cyberbezpieczeństwem każdego roku, zabezpieczenie witryny WordPress jest ważne.

Nawet jeśli uważasz, że Twoja witryna nie jest wartościowa, nadal możesz paść ofiarą złośliwego ataku.

Oczywiście poziom wymaganych zabezpieczeń zależy od rodzaju posiadanej strony internetowej (eCommerce, blog, portfolio itp.). Jednak w przypadku tanich ofert hostingowych większość z nich nie oferuje minimalnych funkcji bezpieczeństwa.

Mogą reklamować funkcje bezpieczeństwa — ale nie powinieneś polegać na tym, co mówią, jeśli chcesz chronić swoją witrynę przed hakerami.

Niebezpiecznie zawodne

Łącząc wszystkie wymienione powyżej powody, jest jeszcze coś, na co powinieneś być gotowy – znalezienie swojej witryny po przebudzeniu.

Tak, z pewnością możliwe jest, że rozwiązania hostingowe nie dbają o twoją stronę internetową lub regularnie utrzymują/aktualizują serwer.

Niezawodne hosty wykonują automatyczne, nadmiarowe kopie zapasowe, skany bezpieczeństwa i regularną konserwację. I warto to wydać, zamiast nie mieć pojęcia, co stało się z Twoją witryną.

Wydawaj mądrze na hosting witryny WordPress

Wybór najdroższego planu hostingowego WordPress niekoniecznie jest rozwiązaniem. Ale wybór najtańszego planu oszczędzania pieniędzy też nie jest owocny.

Początkowo możesz nie zauważyć żadnych problemów z dostawcą usług hostingowych — ale jeśli była to niezwykle tania transakcja, wkrótce możesz napotkać problemy. Musisz więc ocenić swoje wymagania hostingowe i przeanalizować, gdzie stoi Twój dostawca usług hostingowych, biorąc pod uwagę wszystkie kluczowe czynniki wymienione powyżej. A następnie wybierz właściwy wybór dla swojej witryny WordPress.

Łatwo jest zbudować witrynę WordPress, ale zawiera ona krzywą uczenia się, która rośnie wraz z Twoimi wymaganiami. Cierpliwość jest kluczem i jestem pewien, że teraz wiesz, co zrobić, wybierając platformę hostingową dla swojej witryny WordPress. Jeśli mnie zapytasz, sugeruję wybranie niezawodnej platformy, takiej jak SiteGround, ScalaHosting w przypadku blogów lub witryn startowych oraz Kinsta w przypadku witryn biznesowych.