Zrozumienie typów serwerów hostingowych: przewodnik wprowadzający

Posiadanie strony internetowej dla Twojej firmy jest niezbędne, bez względu na to, jak mała czy duża. Nawet jeśli masz sklep stacjonarny, przeniesienie firmy do Internetu przynosi niesamowite korzyści dzięki globalnej prezentacji produktów/usług.

To powiedziawszy, stworzenie strony internetowej wymaga usługi hostingowej. Jeśli więc zdecydowałeś się zbudować stronę internetową, pierwszą rzeczą, o której możesz pomyśleć, jest wybór hosta internetowego, ponieważ na rynku jest wiele opcji.

Ale dlaczego wybór usługi hostingowej jest tak ważny?

Dzieje się tak dlatego, że hosting stanowi podstawę tego, jaki rodzaj witryny tworzysz, jak dobra jest jej wydajność, czy jest bezpieczna, czy nie, i powiązane rzeczy ważne dla udanej witryny.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć wszystko o hostingu, zanim wybierzesz jeden. W tym artykule przedstawię Ci świat hostingu, jego rodzaje i jakie masz dobre opcje dla każdego typu, które pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Twojej firmy.

Więc po co czekać? Wskoczmy!

Co to jest hosting?

Hosting to rodzaj usługi hostingu internetowego, która umożliwia firmom lub osobom prywatnym tworzenie swoich witryn internetowych i udostępnianie ich przez Internet.

Mówiąc najprościej, każda witryna internetowa wymaga od usługodawcy hostingowego wynajęcia miejsca w Internecie, które może przechowywać wszystkie informacje o Twojej witrynie i ożywić ją. A firmy oferujące usługi hostingowe nazywane są hostami internetowymi, które udostępniają przestrzeń internetową na serwerze dzierżawionym lub będącym własnością klientów.

Przykłady: Bluehost, SiteGround, Kinsta, A2Hosting itp.

Możesz wynająć tę przestrzeń, aby zbudować swoją witrynę internetową, korzystając z udostępnianych przez nią zasobów. Ponadto oferują również łączność z Internetem i przestrzeń internetową dla różnych serwerów w swoich globalnych centrach danych. Serwery te pomagają udostępniać treści online podczas obsługi ruchu internetowego. Ponadto składniki Twojej witryny (takie jak tekst, filmy, obrazy, pliki itp.) są przechowywane na ich serwerach, do których masz dostęp za pośrednictwem hosta internetowego.

Rodzaje hostingu

Wraz z rozwojem witryny rosną również Twoje wymagania. Dlatego na rynku dostępnych jest wiele typów hostingu z różnymi ofertami i planami, takimi jak zasoby, elastyczność, kontrola, struktury cen itp. Można je wynająć od kilku dolarów miesięcznie do setek dolarów.

Dlatego przed wybraniem jednego z nich musisz zrozumieć, jakie są dostępne opcje hostingu, ponieważ musi on opierać się wyłącznie na Twoich wymaganiach i budżecie.

Omówmy więc główne rodzaje hostingu.

Hosting współdzielony

Jak sama nazwa wskazuje, witryny korzystające z hostingu współdzielonego „dzielą” ten sam serwer z kilkoma lub setkami innych witryn. Współdzielą zasoby, takie jak pamięć RAM, przepustowość, pamięć masowa i procesor z tego samego serwera. Właśnie dlatego hosting współdzielony jest dość tani w porównaniu z innymi usługami hostingowymi.

To powiedziawszy, hosting współdzielony zawiera podstawowe funkcje i może nie być tak elastyczny w odniesieniu do aktualizacji i oprogramowania. W miarę dystrybucji zasobów każda witryna będzie miała ograniczone zasoby w oparciu o wybrany plan hostingowy.

To jak wynajmowanie domu ze współlokatorami. Chociaż masz oddzielną sypialnię, musisz dzielić udogodnienia i zasoby, takie jak prąd i woda, z innymi współlokatorami.

Zalety 👍

 • Łatwy w konfiguracji i dostarczany ze wstępnie skonfigurowanym serwerem
 • Niekoniecznie potrzebujesz wiedzy technicznej
 • Doskonałe funkcje zarządzania witryną
 • Oferuje wiele usług dodatkowych, takich jak bezpłatna nazwa domeny, certyfikat SSL, kreator stron internetowych, taki jak WordPress, funkcje bezpieczeństwa, automatyczne kopie zapasowe, panel sterowania itp.
 • Opłacalny i można z niego skorzystać za 5 USD miesięcznie lub mniej

Wady 👎

 • Oferuje ograniczone zasoby, takie jak przestrzeń dyskowa, przepustowość, procesor, pamięć RAM itp.
 • Niska wydajność w przypadku skoków ruchu
 • Nie skaluje się w oparciu o wymagania
 • Niski czas pracy i szybkość ładowania strony
 • Obsługuje tylko kilka języków programowania, takich jak PHP
 • Plany z najlepszymi stawkami wymagają wybrania go na dłużej niż rok.

Hosting współdzielony jest najlepszy dla:

Najlepiej sprawdza się w przypadku mniejszych witryn i osób, które budują swoją witrynę po raz pierwszy. Zapewni Ci wszystkie podstawowe funkcje i niezbędne narzędzia potrzebne do rozpoczęcia pracy, a następnie możesz je skalować w czasie. Jest również odpowiedni dla osób o ograniczonym budżecie, ponieważ jest przystępny cenowo i możesz uruchomić witrynę, nawet jeśli nie masz wiedzy technicznej.

Jeśli jesteś blogerem lub masz małą firmę, hosting współdzielony może Ci pomóc. Mówiąc prościej, witryny o niskim natężeniu ruchu, np. mniej niż 5–10 tys. ruchu, które nie wymagają dużych zasobów, mogą się z tym pogodzić.

Dobry przykład hostingu współdzielonego:

👉 SiteGround

SiteGround jest jednym z najlepszych dostawców usług hostingowych, oferującym różne typy hostingu, w tym hosting współdzielony. WordPress oficjalnie to poleca; więc jeśli chcesz zbudować mniejszy hosting WordPress, będzie dobrze.

Zaufany przez ponad 2 miliony właścicieli domen, ich zespół obsługi klienta jest najwyżej oceniany, który pozostaje do Twojej dyspozycji online 24/7 i jest wszechstronny, pomocny i szybki. Możesz wybrać dowolnego kreatora witryn z Weebly lub WordPress lub rozwiązań eCommerce, takich jak WooCommerce, OpenCart lub Prestashop.

Jeśli Twoja witryna jest hostowana w innym miejscu, przenieś ją do SiteGround ZA DARMO. Otrzymasz również wiele bezpłatnych funkcji, takich jak certyfikat SSL Let’s Encrypt, codzienne kopie zapasowe, buforowanie, CDN, e-maile, nieograniczona liczba baz danych i wiele innych.

SiteGround jest zoptymalizowany pod kątem aplikacji CRM i CMS opartych na PHP i MySQL i oferuje bezpłatną instalację dla WordPress, Joomla, Drupal itp. Zyskujesz ultraszybką wydajność dzięki pamięci masowej opartej na SSD, niestandardowe optymalizacje prędkości, najwyższej klasy zabezpieczenia, łatwa strona internetowa i zarządzanie domeną i niezawodna usługa poczty e-mail z zabezpieczeniami SpamExperts.

Oferują trzy plany cenowe:

 • Uruchomienie: 4,99 USD/miesiąc za 1 witrynę, 10 tys. odwiedzin i 10 GB miejsca
 • GrowBig: 7,99 USD/miesiąc za nieograniczoną liczbę witryn, 25 tys. odwiedzin, 20 GB miejsca
 • 14,99 USD/miesiąc: nieograniczone witryny, 100 tys. odwiedzin i 40 GB miejsca

Wszystkie plany mają również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Masz pełną kontrolę nad swoim serwerem w hostingu serwera dedykowanego, ale nie jesteś jego właścicielem. Oferuje dostęp do Twojej witryny jako root i nie udostępniasz zasobów nikomu innemu. Dzięki temu uzyskujesz szybszą prędkość ładowania, czas pracy i ogólną wydajność witryny.

Dzięki całkowitej kontroli technicznej nad ustawieniami serwera możesz instalować dowolne oprogramowanie, zmieniać konfiguracje i bawić się innymi rzeczami. Zyskujesz więcej zasobów, elastyczność i zaawansowane funkcje dla swojej witryny.

Nie wspominając, hosting dedykowany jest drogi i może kosztować setki dolarów miesięcznie.

Zalety 👍

 • Pełna kontrola nad serwerem, aby używać go tak, jak chcesz
 • Skalowalność na żądanie
 • Optymalna wydajność z wysokim czasem pracy bez przestojów i szybkością ładowania strony
 • Większe bezpieczeństwo i prywatność
 • Brak ingerencji w inne witryny, ponieważ nie udostępniasz zasobów

Wady 👎

 • Kosztowny
 • Wymaga regularnej konserwacji
 • Hosting niezarządzany wymaga wiedzy technicznej

Hosting serwerów dedykowanych jest najlepszy dla:

Hosting serwerów dedykowanych jest idealny dla witryn internetowych na poziomie korporacyjnym i firm o ugruntowanej pozycji, które potrzebują wysokiej wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności. Mogą go wybrać strony internetowe, które uzyskują ponad 100 tys. odwiedzin o wysokich przychodach. Jest to również korzystne dla witryn eCommerce, witryn finansowych, witryn medycznych, gier lub witryn, które wymagają wysokiej prywatności i bezpieczeństwa swoich danych.

Możesz go pominąć, jeśli rozwijasz swoje witryny i masz kilka tysięcy wizyt miesięcznie, ponieważ może to nie być dla Ciebie dobry zwrot z inwestycji.

Hosting dedykowany jest dwojakiego rodzaju: zarządzany i niezarządzany.

Zarządzany hosting serwerów dedykowanych

W zarządzanym hostingu dedykowanym nie musisz martwić się o zarządzanie infrastrukturą serwera, narzędziami, optymalizacją wydajności, konserwacją, poprawkami itp. Tak więc, nawet jeśli brakuje Ci wiedzy technicznej, możesz go wybrać i pozwolić hostowi zarządzać całością strona dla Ciebie.

Dobry przykład hostingu zarządzanego serwera dedykowanego:

👉 Płynna sieć

Jeśli szukasz najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności, które uzupełnią Twoją witrynę o dużym natężeniu ruchu, możesz wybrać zarządzany hosting serwerów dedykowanych przez Płynna sieć. Oferują w pełni spersonalizowany hosting ze 100% czasem pracy sieci i monitorowaniem w czasie rzeczywistym.

Jest dostępny z systemami operacyjnymi Windows lub Linux i zawiera funkcje bezpieczeństwa, takie jak ServerSecure i Proactive Sonar Monitoring. Liquid Web oferuje serwery jedno- i dwuprocesorowe, a ich zespół jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zminimalizować ryzyko i zoptymalizować wydajność witryny.

Otrzymujesz ochronę DDoS, która chroni serwer i witrynę przed atakami online, Cloudflare CDN, aby przyspieszyć dostarczanie treści, dodatkowy dysk do tworzenia kopii zapasowych danych oraz panele kontrolne, takie jak cPanel, Plesk lub Interworx do zarządzania witryną. Dodatkowo otrzymujesz dostęp IPMI do zdalnego zarządzania serwerem, dostęp do roota, dedykowany adres IP i pamięć masową SSD dla szybkiej wydajności.

Liquid Web ma kilka planów cenowych, począwszy od 169 USD miesięcznie (rozliczany rocznie) za 4 rdzenie procesora, 16 GB pamięci RAM, przepustowość 5 TB, 2 dyski SSD, 1 dysk zapasowy SATA i 250 GB kopii zapasowych Acronis Cyber.

Hosting serwerów dedykowanych niezarządzanych lub samozarządzających

Jeśli zdecydujesz się na niezarządzany lub samodzielnie zarządzany hosting serwera dedykowanego, jesteś odpowiedzialny za zainstalowanie systemu operacyjnego, dodanie niezbędnych narzędzi do operacji, monitorowanie witryny, zarządzanie bezpieczeństwem i wydajnością i nie tylko. Jest tańszy niż zarządzany hosting serwerów dedykowanych.

Dobry przykład hostingu niezarządzanego serwera dedykowanego:

👉 OVHcloud

OVHcloudSeria Rise to ich najbardziej opłacalna oferta dla serwerów typu bare metal. Serwery te są oparte na wydajnej platformie Intel i procesorach Intel Xeon, co zapewnia wysoką wydajność.

Nadaje się do dużych witryn internetowych, firm i platform parowych i jest wyposażony w zoptymalizowane konfiguracje i przepustowość 500 Mb/s do standardowych zastosowań. Oferują również ochronę przed atakami DDoS, wysoki czas pracy i szybkość działania oraz globalną dostępność.

Możesz wybierać spośród ponad 30 preinstalowanych systemów operacyjnych za pośrednictwem Panelu sterowania OVHcloud i pozwolić im skonfigurować serwer za Ciebie. Dodatkowo możesz również wybrać cPanel lub Plesk, aby uprościć zarządzanie witrynami, bazami danych i serwerami poczty e-mail. Oferują funkcje takie jak adresy IPv6 i IPv4, 99,90% czasu pracy usług i wiele innych.

Oferują 3 plany cenowe w ramach zakresu Rise, zaczynające się od 65,55 USD miesięcznie z pamięcią 32 GB, pamięcią masową SATA i NVMe oraz 9 globalnymi lokalizacjami centrów danych.

Wirtualny serwer prywatny (VPS)

Wirtualne serwery dedykowane są również nazywane wirtualnymi serwerami prywatnymi (VPS). Pomyśl o tym jako o zaawansowanej wersji hostingu współdzielonego. W tym hostingu fizyczny serwer zostanie podzielony wirtualnie na kilka sekcji. Każda sekcja lub VPS będzie działać jako kompletny system obsługujący wyłącznie Twoją witrynę.

W wyniku tej izolacji możesz doświadczyć większej wydajności i bezpieczeństwa. Będziesz mieć również dedykowane zasoby serwera i możesz uzyskać jego kontrolę konfiguracji.

Wynajęcie VPS można porównać do wynajmu mieszkania w kompleksie budynków. Nie musisz dzielić się udogodnieniami ani zasobami przeznaczonymi dla Twojego mieszkania z innymi. Stąd większa prywatność, elastyczność i swoboda wykorzystania przestrzeni. Ale może być konieczne udostępnienie niektórych zasobów, takich jak basen, park itp., Z innymi osobami w budynku.

Zalety 👍

 • Otrzymujesz dedykowane zasoby
 • Wysoka wydajność i czas pracy
 • Możliwość dostrajania konfiguracji serwera
 • Dostęp do roota i instalacja oprogramowania do wyboru
 • Znacznie tańszy niż hosting dedykowany

Wady 👎

 • Nieco bardziej skomplikowana konfiguracja niż hosting współdzielony
 • Nadal dzielisz główny serwer z innymi
 • Ograniczenia kontroli serwera

VPS jest najlepszy dla:

Hosting VPS to dobra opcja dla małych i średnich firm, które potrzebują stabilnych stron internetowych, dobrej wydajności i dłuższego czasu pracy bez przestojów. Jest to również korzystne dla Ciebie, jeśli Twoja witryna przerosła zasoby pochodzące z hostingu współdzielonego. Możesz również skorzystać z tego, jeśli chcesz zmienić niektóre konfiguracje serwerów lub poradzić sobie z dużymi, złożonymi plikami.

Podobnie jak hosting serwera dedykowanego, hosting VPS dzieli się na dwa typy – zarządzane i niezarządzane (lub samozarządzane).

Zarządzany serwer VPS

Możesz zaoszczędzić czas i uniknąć kłopotów z samodzielnym zarządzaniem witryną, wybierając zarządzany hosting VPS. Doskonałym przykładem zarządzanego hostingu VPS jest:

👉 ScalaHosting

Wybierz swój plan, lokalizację, konfigurację i uruchom w pełni zarządzany serwer VPS w ciągu dwóch minut za pomocą ScalaHosting. Pozwalają wybrać żądanego dostawcę chmury, aby uprościć zarządzanie i oferować własne rozwiązania zwiększające szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność witryny.

ScalaHosting służy w tej branży od 11 lat, obsługując ponad 700 000 klientów z ponad 120 krajów. Mają centra danych klasy korporacyjnej w ponad 10 lokalizacjach, a ich najnowsza innowacja SPanel to doskonały panel sterowania do zarządzania VPS.

Otrzymujesz cyberbezpieczeństwo SShield, które monitoruje Twoją witrynę 24/7 i blokuje 99,98% ataków online. Jeśli korzystasz z WordPressa, możesz skorzystać z SWordPress Managera do łatwego zarządzania CMS, od klonowania witryny, przywracania i tworzenia kopii zapasowych po kontrolowanie witryny i zwiększanie bezpieczeństwa.

ScalaHosting oferuje również BEZPŁATNĄ migrację strony internetowej bez przestojów, pamięć masową w 100% opartą na SSD, 99,99% dostępności witryny i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy do każdego planu. Oferują 4 plany cenowe od 9,95 USD miesięcznie za nieograniczoną przepustowość, 1 rdzeń procesora, 50 GB SSD i 2 GB pamięci RAM.

Niezarządzany serwer VPS

Jeśli chcesz zająć się zarządzaniem witryną, wybierz niezarządzany lub samodzielnie zarządzany hosting VPS, który kosztuje mniej niż w pełni zarządzany hosting VPS. Hosting A2 może być dobrym wyborem dla tego typu hostingu.

👉 Hosting A2

Uzyskaj opłacalność hostingu współdzielonego z lepszą kontrolą i wysoką wydajnością hostingu dedykowanego w Hosting A2niezarządzana usługa hostingu VPS. Ich plany Turbo oferują jeszcze wyższą wydajność i szybkość dzięki 20-krotnie szybszym serwerom, które pomogą Ci osiągnąć lepszy ranking SEO, więcej konwersji i niższe współczynniki odrzuceń.

A2 Hosting zapewnia 99.90% czasu pracy, wsparcie Guru Crew, wieczyste bezpieczeństwo witryny i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ponadto dają Ci możliwość dostosowania VPS do Twoich potrzeb z systemami operacyjnymi Linux. Możesz także wybrać wersje CentOS, Debian lub Ubuntu.

Otrzymasz kontrolę administracyjną, aby zainstalować i uruchomić dowolne oprogramowanie, a także wykonywać kontrolę rozruchu, ponownego uruchamiania i zamykania. Ponadto dają możliwość włączenia cPanel, Softaculous i skonfigurowania WordPress, Joomla, Magento, Drupal, Prestashop itp. Możesz także wybrać lokalizację swojego centrum danych.

Hostują Twój VPS na swojej dopracowanej platformie SwiftServer z dyskiem SSD. Możesz też wybrać ich Turbo Boost VPS, aby uzyskać jeszcze wyższą wydajność, stabilność, szybszą i wydajniejszą obsługę połączeń oraz obsługę SPDY i Edge Side Included (ESI) i HTTP/2.

Oferują wiele planów cenowych od 4,99 USD miesięcznie (rozliczane za 3 lata).

Zarządzana platforma hostingowa

Hosting zarządzany to rodzaj usługi hostingowej, którą gospodarze oferują, aby zająć się zarządzaniem witryną i zadaniami konserwacyjnymi, dzięki czemu możesz spędzać czas na rozwijaniu witryny zamiast na wykonywanie tych zadań.

Pomyśl o zarządzanym hostingu jako wynajmie mieszkania z wliczonymi opłatami za utrzymanie budynku i sprzątanie.

Twój usługodawca hostingowy zajmie się aktualizacjami oprogramowania, monitorowaniem bezpieczeństwa, tworzeniem kopii zapasowych itp. Oferuje plan hostingowy, okresowe zarządzanie sprzętem, konserwację i wsparcie infrastruktury. Hosting zarządzany jest różnego rodzaju:

 • Zarządzany hosting współdzielony
 • Zarządzany hosting WordPress
 • Zarządzany hosting VPS
 • Zarządzany hosting dedykowany
 • Zarządzany hosting w chmurze

Hosting zarządzany jest najlepszy dla:

Hosting zarządzany pomaga rozwijać firmy i mniejsze witryny internetowe, które nie mają własnego zespołu IT ani zasobów. Nadaje się również dla dużych firm, które chcą zapewnić standardową instalację i konfigurację aplikacji internetowych, rozszerzyć pamięć masową, tworzyć kopie zapasowe, odzyskiwać, zmniejszać opóźnienia itp.

Przykład zarządzanego hostingu WordPress:

Kinsta

Kinsta oferuje wysokiej jakości zarządzany hosting WordPress i dba o wszystko dzięki zaawansowanej technologii i wysokiej klasy wsparciu. Mają ponad 10 lat doświadczenia w hostingu WordPress i stosują architekturę, która ma obsesję na punkcie szybkości.

Oferują najnowocześniejsze technologie, takie jak Nginx, kontenery LXD, PHP 8.0, zoptymalizowane maszyny wirtualne i MariaDB dla superszybkiej wydajności, izolacji zasobów, wysokiej dostępności i automatycznej skalowalności. Otrzymujesz wysoce bezpieczną sieć z zaporą sieciową Cloudflare, bezpłatną ochroną DDoS, regularnym monitorowaniem czasu pracy, obsługą SSL i zaporami sprzętowymi.

Korzystają z najnowszych frameworków i Google Cloud Platform z 27 globalnymi centrami danych, aby oferować wydajność i minimalizować przeskoki i przestoje. Otrzymujesz również bezpłatne migracje witryn, regularne kontrole dostępności, gwarancję naprawy hacków, kopie zapasowe, pulpit nawigacyjny MyKinsta, automatyczne skalowanie i wiele więcej.

Ich hosting zarządzany przez WordPress zaczyna się od 35 USD miesięcznie za 1 witrynę, 25 tys. wizyt, bezpłatny SSL i CDN oraz 10 GB miejsca na dysku.

Przykład hostingu zarządzanego dla wielu systemów CMS:

👉Nadmiar

Nexcess oferuje w pełni zarządzany hosting zoptymalizowany pod kątem lepszej skalowalności, bezpieczeństwa i szybkości. Obsługuje wiele systemów CMS, w tym WordPress, WooCommerce, StoreBuilder, Magento, Drupal, Craft CMS i ExpressionEngine.

Oferują również BEZPŁATNĄ migrację witryny, automatyczne skalowanie jednym kliknięciem, 99,99% czasu pracy bez przestojów oraz optymalizację i obsługę PHP. Ponadto chroni Twoją witrynę za pomocą całodobowego monitorowania i alertów, certyfikatów SSL premium, zgodności z PCI oraz proaktywnych poprawek i aktualizacji. Zapewnia natychmiastowe buforowanie zasobów, dodatki kontenerowe, aktualizacje platformy automatycznej i wtyczek oraz konfigurowalne stosy technologiczne zapewniające wydajność.

Jego ceny zaczynają się od 9,50 USD miesięcznie, a dostępna jest 30-dniowa kopia zapasowa, środowisko pomostowe i nieograniczona liczba kont e-mail.

Hosting w chmurze

Rozwój chmury obliczeniowej zwiększył zapotrzebowanie na hosting w chmurze. Ten rodzaj hostingu obejmuje klaster serwerów o zrównoważonym obciążeniu zamiast pojedynczego serwera fizycznego. Oferuje wysoką skalowalność, moc i niezawodność, ponieważ nadal obsługuje Twoją witrynę, nawet jeśli jeden z serwerów ulegnie awarii, inny przejmuje kontrolę.

Istnieje wiele powodów, dla których hosting w chmurze staje się obecnie sławny w porównaniu z tradycyjnym hostingiem.

Zalety 👍

 • Wysoka wydajność, czas pracy i bezpieczeństwo
 • Możliwość skalowania w górę lub w dół w zależności od zapotrzebowania
 • Bardziej elastyczny i niezawodny
 • Nie będzie Ci przeszkadzać podczas lokalnych wahań napięcia lub klęsk żywiołowych
 • Opłacalny, ponieważ wymaga zapłaty za dokładnie te usługi, których potrzebujesz

Wady 👎

 • Limity dostosowywania
 • złożone ceny, które mogą wzrosnąć w przypadku nieprzewidywalnego ruchu

Hosting w chmurze jest najlepszy dla:

Hosting w chmurze jest odpowiedni dla średnich i dużych firm. Jest to również korzystne, jeśli masz nieprzewidywalny ruch w witrynie i planujesz go skalować. Jeśli masz już hosting współdzielony i przerosłeś swoje zasoby, możesz przejść od razu do hostingu w chmurze.

Dostępnych jest wiele dobrych opcji hostingu w chmurze, takich jak AWS, Google Cloud, DigitalOcean, Vultr, Linode, Azure itp. Jeśli nie masz doświadczenia w zarządzaniu serwerem w chmurze, nadal możesz z nich skorzystać za pośrednictwem zarządzanej platformy hostingu w chmurze.

Przykład zarządzanej platformy hostingowej w chmurze:

👉 Chmury

Doświadcz niezrównanego hostingu w chmurze dzięki Cloudways, które oferuje zarządzany hosting w chmurze. Poradzi sobie ze wszystkim, dzięki czemu możesz bardziej skupić się na rozwoju swojej firmy. Obsługuje wszystkie aplikacje PHP, panele sterowania, automatyczne kopie zapasowe i wielu dostawców chmury.

Ponadto otrzymujesz zarządzane zabezpieczenia, automatyczne naprawianie serwerów, zoptymalizowany stos technologiczny i nieograniczoną obsługę aplikacji. Możesz wszystko szybko skonfigurować, efektywnie tworzyć aplikacje i zarządzać nimi, a także więcej współpracować. Oferują również BEZPŁATNĄ migrację, niezawodną ochronę, wysoką wydajność, większą skalowalność, brak opcji blokady itp.

Ich ceny zaczynają się od 10 USD miesięcznie z BEZPŁATNYM okresem próbnym.

Wniosek

Hosting stanowi podstawę witryny, którą zamierzasz zbudować. Musi oferować wystarczające zasoby, takie jak przepustowość, procesor, pamięć RAM, pamięć masowa itp., Z dobrą wydajnością, skalowalnością i bezpieczeństwem, aby rozwijać firmę.

Dlatego wybierz odpowiednią usługę hostingową, która może zapewnić Ci te atrybuty, aby pomóc Ci zbudować witrynę, którą pokochają Twoi goście. Wreszcie, wybierz hosting w oparciu o wymagania biznesowe, wykorzystanie i budżet.