11 najciekawszych (legalnych) głębokich stron internetowych

Udostępnij teraz w social media:

Być może ciekawi Cię najciekawsze głębokie strony internetowe, ale onieśmielony jest reputacją cyfrowego dzikiego zachodu. Dzisiaj pokażemy Ci, jak bezpiecznie odkrywać głęboki internet za pomocą VPN, Tora i najlepszych praktyk bezpieczeństwa, a także polecimy 11 naszych ulubionych, w pełni legalnych głębokich stron internetowych.

Interesujące witryny Deep 1 - Dark internauta

Pomimo swojej reputacji jako obskurnej części nielegalnego handlu, większość szacunków sugeruje, że głęboka sieć zawiera więcej legalnych stron niż nielegalne. W końcu niektórzy ludzie chcą anonimowości, a nie kontrabandy. Uruchom VPN i rozgrzej swoją kopię Tora, mamy zamiar zanurzyć się w najciekawszych legalnych witrynach w głębokiej sieci.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Przed zanurzeniem się w głąb, zdobądź VPN

Wirtualne sieci prywatne używają szyfrowania i podstawowych funkcji anonimizacji, aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo w Internecie. Zawijają każdy pakiet danych w ciężką warstwę kryptografii, uniemożliwiając ich otwarcie. Zapewnia to dobry poziom podstawowej anonimowości i może pomóc ci przełamać bariery cenzury i utrzymać twoje działania niewidoczne w sieciach publicznych.

Znalezienie przyzwoitej sieci VPN, która może pomóc Ci zapewnić bezpieczeństwo w głębokiej sieci, jest trudnym zadaniem do zrealizowania. Przeczesaliśmy niektóre z najlepszych sieci VPN na rynku i przedstawiliśmy kilka zaleceń poniżej. Każdy z nich ma domyślnie 256-bitowe szyfrowanie, ma zasadę zerowego logowania dla całego ruchu oraz wdraża funkcje wycieku DNS i automatycznego przełączania zabijania, tworząc silny kręgosłup dla wszystkich twoich działań online.

1. NordVPN

Sieci VPN uwielbiają chwalić się wielkością swojej sieci serwerów. NordVPN ma je wszystkie z jednym z największych na rynku, obecnie na prawie 5,70 serwerach w 60 krajach. NordVPN korzysta z tej niesamowitej kolekcji, aby zapewnić jedne z najlepszych dostępnych funkcji prywatności, w tym podwójne szyfrowanie, a także routing cebulowy przez VPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Różne adresy IP aervers
 • Torrenting / P2P wyraźnie dozwolone
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Obsługa czatu na żywo jest dostępna.
Cons

 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

2. VyprVPN

VyprVPN ma jedne z najlepszych funkcji prywatności w dowolnej sieci VPN, głównie dzięki protokołowi Chameleon. Chameleon otacza zaszyfrowane dane dodatkową warstwą kryptografii, przesłaniając metadane, aby zapobiec głębokiej inspekcji pakietów. Pozwala to przełamać surowe bariery cenzury, aby zapewnić bezpieczeństwo bez względu na to, gdzie mieszkasz i w jakich częściach sieci nurkujesz. Wybieraj spośród ponad 700 serwerów w ponad 70 krajach na całym świecie, aby przekierować swoje połączenie w celu uzyskania maksymalnej elastyczności i anonimowości.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Przygotowanie do Deep Web

Zakładając, że masz już swoją sieć VPN, jest kilka innych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed zagłębieniem się w głęboką sieć.

Deep Web vs. Dark Web

Jeśli internet jest jak ocean, najbardziej znana sieć kołysze się po powierzchni. Google, Facebook, uzależniające porady, Twitter, łatwo je znaleźć na samej górze. Ogólna zasada mówi, że jeśli możesz znaleźć witrynę za pomocą wyszukiwarki, nawet jeśli jest to trudne, jest ona częścią sieci powierzchniowej (inaczej „clearweb”).

Trzymając głowę pod falami, nagle znajdziesz się w świecie zupełnie innym niż powierzchnia. Znajdują się tutaj treści o głębokiej treści, które są witrynami i platformami handlowymi, które nie są indeksowane przez wyszukiwarki. Większość tych treści nie jest złośliwa ani nawet nielegalna, są to po prostu ukryte strony członkowskie zablokowane przez ekrany logowania, prywatne serwery lub wewnętrzne witryny firmowe. Są online, ale są tajne. Idąc dalej w dół króliczej nory, znajdziesz ciemną treść – ale tylko po pewnym wysiłku, ponieważ te głębsze strony są celowo zaciemnione lub trudno dostępne.

Ciemna sieć i głęboka sieć są często używane zamiennie, ale treść, do której odwołuje się większość ludzi podczas dyskusji, jest faktycznie tym, co znajdujemy w głębokiej sieci. Tutaj, pod powierzchnią wielkiego oceanu internetowego, trudno jest znaleźć treści. Żadne wyszukiwarki nie łączą witryn. Jeśli chcesz coś znaleźć, musisz dokładnie wiedzieć, gdzie szukać. Podrabiane towary i czarne rynki wolą tę część sieci, ponieważ nie dopuszcza przypadkowych nieznajomych, aby mogli zaspokoić potrzeby ludzi szukających czegoś konkretnego. W głębokiej sieci jest jednak o wiele więcej niż nielegalne treści, o których powiemy poniżej.

Cebula Linki i Tor

Ponieważ treści w głębokiej sieci nie chcą być znalezione, nie mogą używać adresów URL, które wszyscy znamy. Uzyskanie adresu .com lub .net oznacza zarejestrowanie się w firmie zewnętrznej, wysłanie im imienia i nazwiska oraz adresu i tak dalej. Jeśli prowadzisz ukrytą witrynę, nie chcesz żadnej z nich. Właśnie tutaj wchodzą w grę linki .onion i jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie używają Tora na co dzień.

Linki cebuli to adresy URL, które zwykle wyglądają, jakby ktoś roztrzaskał im dłonie na klawiaturze. Jest to oczywiście celowe, ponieważ utrudnia natknięcie się na witrynę, wpisując słowa w pasku adresu. Całkowicie uzasadnione witryny na poziomie powierzchni używają również linków cebuli jako sprytnej metody zapewniania dodatkowej prywatności, więc nie myśl o nich jako o cieńszych wersjach adresów URL. Linki cebuli to po prostu adresy witryn, które do działania wymagają dostępu do sieci cebulowej. Jeśli wpiszesz adres cebuli w zwykłej przeglądarce, nic się nie stanie.

Tutaj wchodzi Tor. Projekt Tor to dobrze używana sieć routingu cebuli, która płynnie współpracuje z przeglądarką Tor. Tor odbija Twój ruch przez serię anonimowych węzłów, uniemożliwiając śledzenie lokalizacji pakietu. To w rzeczywistości lepszy anonimizator niż VPN, choć w praktyce jest znacznie wolniejszy. Pobierając przeglądarkę Tor, możesz uzyskać dostęp do linków cebuli i sprawdzać witryny w głębokiej sieci. Możesz również użyć standardowych wtyczek do przeglądarki, aby uzyskać dostęp do linków cebulowych, ale w ten sposób poświęcasz ogromną prywatność. Dla bezpieczeństwa weź Tor.

PEŁNY PRZEWODNIK: Jak korzystać z Tora

Czy dostęp do Deep Web jest legalny?

Ogólnie tak, absolutnie. Nawet w krajach, w których obowiązują surowe przepisy dotyczące Internetu, zwykłe korzystanie z witryny należącej do sieci głębokiej lub ciemnej nie narusza żadnych przepisów. Jeśli odwiedzana witryna jest czarnym rynkiem, zdecydowanie przekraczasz granicę prawną. Użyj VPN + Tor i przyklej legalne głębokie strony internetowe, a wszystko będzie dobrze.

Uwaga na temat niezawodności witryny

To frustrujące, gdy link w sieci powierzchniowej jest zepsuty. W sieci głębokiej jest to jednak standard. Niektóre szacunki mówią, że aż 76% linków prowadzących do głębokich lub ciemnych treści internetowych po prostu nie działa. Ma to związek z wieloma czynnikami, z których większość należy do kategorii „nieuregulowanych sieci”.

Oprócz tego, że treści są dostępne dla internautów, twórcy nie mają wystarczającej motywacji, by utrzymywać ich zawartość na 100% bezawaryjności. Serwery uruchamiają się ponownie, witryny zmieniają lokalizację i niewiele można na to poradzić. Jeśli link nie działa, najlepiej jest poszukać alternatywy, a następnie spróbuj ponownie za kilka dni.

Jak uzyskać dostęp do Deep Web

Teraz, gdy już wiesz, w co się pakujesz, czas na ostatnie przygotowania i zanurzenie się. Piszemy kompletny przewodnik na temat bezpiecznego dostępu do ciemnej sieci i głębokiej sieci. Przeczytaj, postępuj zgodnie z instrukcjami, a następnie wróć i sprawdź poniższe wykazy witryn.

Najciekawsze legalne głębokie strony internetowe

Interesujące witryny sieci Web 4 - przeglądarka Tor

Rozgrzewasz Tora, a Twój TailsOS nuci się cicho? Dobrze, czas sprawdzić głęboką zawartość internetową! Mimo że wszystkie poniższe witryny są całkowicie legalne, nadal musisz zachować ostrożność, zanim przejdziesz przez podbrzusze sieci. Tor jest wymaganiem dla poniższych linków cebulowych, ale powinieneś również utrzymać VPN, unikać pobierania czegokolwiek i pamiętaj, aby nigdy nie przesyłać danych osobowych do witryny, którą spotykasz w głębokiej sieci.

Aby uzyskać dostęp do każdej strony poniżej, po prostu skopiuj i wklej link cebuli do przeglądarki Tor.

1. Illinois Institute of Technology Tunnels

Kampus IIT w Chicago jest bogaty w ukryte tunele. Otwory wentylacyjne Steam, wpisy serwisowe, porzucone sposoby dostępu do telekomunikacji, nazywacie to. Jeden użytkownik ciemnej sieci podjął się zbadania tych obszarów i udokumentowania swoich ustaleń. Przeczytaj o tym wszystko pod linkiem do cebuli poniżej, wraz ze zdjęciami.

 • http://62gs2n5ydnyffzfy.onion/

2. American Journal of Freestanding Research Psychology

Dostęp do artykułów naukowych jest niezwykle trudny, szczególnie w takich dziedzinach akademickich jak filozofia, nauka i psychologia. Subskrypcje czasopism są drogie, a kupowanie prawa do czytania pojedynczych artykułów szybko się zwiększa. Dziennik oparty na cebuli ma na celu uniknięcie tego ograniczenia. Korzystanie z niego jest również legalne, ponieważ wszystkie artykuły przedstawione na stronie zostały przesłane przez ich oryginalnych autorów, aby uczynić wiedzę bardziej dostępną dla świata.

 • http://qtsdq6tkszhxost2.onion

3. Pokój logiczny

Czy zdziwiłbyś się, gdy głęboka sieć jest wypełniona szalonymi zagadkami inspirowanymi spiskiem? Wszystko, od opartych na HTML zagadek klikających po szczerze przerażające łamigłówki ARG, jest połączone z tego jednego zasobu. Im mniej o nich mówimy, tym lepiej. Nie graj późno w nocy, zostałeś ostrzeżony.

 • http://blueboxlxc4o7mvk.onion/

4. Ukryte kluby

Czy kiedykolwiek chciałeś naprawdę anonimowego forum, na którym możesz porozmawiać lub zapytać o coś, co przyszło ci do głowy? Hidden Clubs właśnie to robi. Aby móc z niego korzystać, musisz utworzyć bezpłatne konto, które pomaga chronić się przed spamem i różnymi botami. Sama strona zaleca używanie fałszywego adresu e-mail podczas rejestracji, więc zrób to, zaloguj się, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami.

 • http://x7giprgefwfvkeep.onion/

5. Deep Web Radio

Chcesz posłuchać muzyki? Wielu twórców utworzyło bezpłatne strumienie radiowe, wszystkie połączone z jednej strony centralnej. Zatrzymaj się na stronie, do której link znajduje się poniżej, zobacz, co jest aktualnie nadawane, a następnie wybierz gatunek i zacznij słuchać, mając pewność, że Twoja muzyka jest anonimowa!

 • http://76qugh5bey5gum7l.onion/status.xsl

6. Portfel cieni

Ciekawą rzeczą w bitcoinach jest to, że nie jest zamienny, co oznacza, że ​​jedna moneta niekoniecznie wydaje się jak inna. Jeśli znasz czyjś adres portfela, możesz sprawdzić monety, które przechowują, i poznać ich historię. Na przykład, jeśli konkretna moneta została wykorzystana do nielegalnego handlu, mogłaby zostać umieszczona na czarnej liście i być zasadniczo bezwartościowa. Właśnie wtedy wchodzą w grę miksery. Usługi takie jak Portfel Cienia zabierają ze sobą monety, które przechowujesz, i przewracają je, próbując usunąć znaczniki identyfikacyjne. Pomyśl o tym jako o narzędziu zwiększającym anonimowość Twojej ulubionej kryptowaluty.

 • http://shadowrnzghb5zhb.onion/

7. Protonmail

Znasz szwajcarską anonimową usługę e-mail? Firma tak poważnie podchodzi do bezpieczeństwa online, że zapewnia cebulowy dostęp do swojej witryny. Nie możesz uzyskać lepszej ochrony poczty e-mail niż to.

 • http://protonirockerxow.onion/

8. WikiLeaks Upload

Tak, rzeczywiste WikiLeaks. Jeśli jesteś w stanie wyciekać dokumenty do prasy, ale chcesz to zrobić anonimowo, właśnie tak to robisz. Poniższy adres cebuli przeniesie Cię na stronę przesyłania WikiLeaks, na której możesz wpisać kilka informacji i wysłać swój plik. Nie ma wiele do zobaczenia, jeśli nie zamierzasz dodawać czegoś do usługi, ale nigdy nie wiesz kiedy link może się przydać.

 • http://wlupld3ptjvsgwqw.onion

9. nie zło

Google nie może indeksować ciemnej sieci, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe. Istnieje kilka witryn, które sprawiają, że indeksowanie jak największej liczby głębokich stron internetowych jest możliwe. nie Zło jest jedną z takich wyszukiwarek. Jest to proste, powolne i możesz nie znaleźć tego, czego szukasz, ale jest to najbliższa rzecz, jaką głęboka sieć może kiedykolwiek znaleźć w kompleksowej wyszukiwarce.

 • http://hss3uro2hsxfogfq.onion/

10. Bitmaila

E-mail jest z natury niepewny i nie jest anonimowy. Nawet zaszyfrowane usługi pozostawiają otwarte drzwi dla Twojej tożsamości. Bitmaila rozwiązuje ten problem, zapewniając ograniczoną liczbę płatnych kont e-mail, które są całkowicie oddzielone od Twojej tożsamości. Płacisz niewielką opłatę w bitcoinach, a następnie korzystasz z prostej, ale bezpiecznej poczty e-mail.

 • http://oxicsiwet42jw4h4.onion/

11. Dancing Monkey

Obraz tańczącej małpy na tle zmieniającym kolor. Najwyraźniej mówi cześć.

 • http://bf7k7vgdi73oe2um.onion

Wniosek

Jak znaleźć coś, czego nie chce się znaleźć? Korzystając ze społeczności ciemnych użytkowników sieci, właśnie tak! Powyższa lista tylko rysuje powierzchnię tego, co znajduje się w głębokiej sieci. Korzystając z wyszukiwarek clearweb i często odwiedzając ciemne fora internetowe, możesz odkryć wszelkiego rodzaju interesujące treści. Pamiętaj tylko o użyciu Tora, VPN i zdrowego rozsądku!

  Jak przywołać wiadomość e-mail w Gmailu
x