11 najlepszych aplikacji, których potrzebuje każdy student

Smartfony służą nie tylko rozrywce; są niezwykle wszechstronne i możesz ich używać, aby pomóc sobie w osiągnięciu celów akademickich. Dzięki tym aplikacjom mobilnym możesz zmieścić w kieszeni wszystko, czego potrzebujesz jako student.

1. Microsoft OneNote

Platforma do robienia notatek firmy Microsoft, OneNote, to najlepszy cyfrowy notatnik. Możesz z łatwością zarządzać ogromnymi porcjami notatek z zajęć, organizować je w podsekcje i udostępniać swoim rówieśnikom. Ponadto możesz importować zdjęcia i dodawać do nich adnotacje za pomocą wbudowanego zestawu narzędzi. Jeśli masz rysik, możesz nawet bazgrać.

Program OneNote oferuje także szeroką gamę innych narzędzi idealnie dostosowanych do potrzeb studentów, w tym synchronizację między platformami, wejścia audio w przypadku importowania nagrań wykładów, możliwość dodawania wycinków internetowych i wiele innych. Program OneNote, w przeciwieństwie do innych produktów pakietu Office, jest bezpłatny i dostępny na niemal każdej platformie.

Pobierz: Microsoft OneNote dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

2. OneDrive

OneDrive automatycznie tworzy kopie zapasowe dokumentów i plików multimedialnych na Twoim komputerze, dzięki czemu możesz uzyskać do nich dostęp na smartfonie. Oczywiście może również tworzyć kopie zapasowe plików na smartfonie, do których chcesz uzyskać dostęp na swoim laptopie.

Możliwość robienia zdjęć notatek z zajęć i konwertowania ich do plików PDF to jeden z wielu powodów, dla których warto korzystać z usługi OneDrive firmy Microsoft. Jest kompatybilny z systemami Windows, iOS, Android, macOS i Xbox, więc jesteś objęty ochroną niezależnie od platformy.

Bezpłatne miejsce do przechowywania w chmurze OneDrive jest ograniczone tylko do 5 GB, a jeśli chcesz mieć więcej miejsca, musisz zapłacić za subskrypcję Microsoft 365 już od 1,99 USD miesięcznie.

Pobierz: OneDrive dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

3. TikTik

Posiadanie dziesiątek oczekujących zadań do wykonania jest nieuniknioną częścią fazy studenckiej. Aby mieć pewność, że masz odpowiedni harmonogram radzenia sobie z nimi, zalecamy wypróbowanie TickTick.

TickTick to coś więcej niż aplikacja do zarządzania zadaniami. Jest to kompleksowe rozwiązanie zwiększające produktywność, wyposażone w szereg narzędzi, które umożliwiają bezproblemowe planowanie całej pracy. Możesz tworzyć listy do określonych celów, dodawać notatki lub zadania podrzędne do poszczególnych wpisów, a nawet współpracować z innymi.

To, co naprawdę podoba mi się w aplikacji TickTick, to to, że mogę kategoryzować moją listę rzeczy do zrobienia w oparciu o pilność. Pomogło mi to również wyrobić w sobie nawyk ustawiania przypomnień, abym nie zapomniał. Może to być bardzo przydatne, jeśli zmagasz się z ADHD.

Poza tym jest wyposażony w timer Pomo, który pomoże Ci skoncentrować się na zadaniach. Niektóre zaawansowane funkcje, takie jak filtry i statystyki historyczne, wymagają uaktualnienia do wersji premium, ale nadal możesz uzyskać dostęp do podstawowych funkcji za darmo.

Pobierz: TickTick dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

4. Las

Smartfony potrafią być mieczem obosiecznym. Z jednej strony mogą pomóc w szybkim osiągnięciu celów. Ale mogą również znacząco odwrócić uwagę, jeśli nie będziesz ostrożny. Wejdź do Lasu. To bezpłatna aplikacja, która pomoże Ci skupić się na tym, co ważne — może to być sesja do nauki lub kolacja z rodziną. Forest pozwala odłożyć telefon, korzystając z timera z gry.

Za każdą chwilę, którą spędzisz z dala od telefonu, Forest wyhoduje ziarno. Jeśli złamiesz zasady, roślina umrze. Jeśli tego nie zrobisz, rozkwitnie, a ty zdobędziesz kilka punktów.

Gdy zdobędziesz wystarczającą liczbę punktów, możesz zainwestować je w sam Las, a zespół odpowiedzialny za aplikację posadzi drzewko w prawdziwym życiu. To sytuacja, w której wygrywają obie strony. Forest posiada również zakładkę ze statystykami, w której możesz przeglądać wszystkie swoje statystyki i historię rozkładu czasu.

Pobierz: Las dla Android | iOS (Dostępne bezpłatne zakupy w aplikacji)

5. Pojęcie

Jeśli potrzebujesz jednej aplikacji, za pomocą której możesz robić i porządkować notatki z zajęć, a jednocześnie śledzić zadania na wynos, aplikacja Notion będzie dla Ciebie idealna. Inne sposoby wykorzystania Notion jako ucznia obejmują śledzenie budżetu, tworzenie listy rzeczy do zrobienia i współpracę z kolegami z klasy przy zadaniach grupowych.

Poza tym możesz użyć Notion AI, aby zwiększyć swoją produktywność, podsumowując notatki z zajęć, poprawiając błędy ortograficzne i prosząc o dalsze wyjaśnienia, jeśli nie rozumiesz kontekstu swoich notatek.

Pobierz: Pomysł na Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

6. Kurs

Jeśli szukasz sposobu na zdobycie certyfikatów krótkich kursów, które uzupełniłyby Twój stopień lub dyplom, możesz wypróbować Coursera. To internetowa platforma edukacyjna zawierająca ponad 7000 kursów, których możesz uczyć się online.

Jednak tym, co sprawia, że ​​Coursera jest jedną z najlepszych aplikacji dla studentów, jest to, że kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych i akredytowanych wykładowców. W rzeczywistości za pośrednictwem Coursera możesz nawet zapisać się na studia licencjackie lub magisterskie na niektórych z najlepszych uniwersytetów na całym świecie.

Jednakże Coursera może nie być praktyczna, jeśli uczestniczysz w kursie wymagającym praktycznej wiedzy technicznej. Nie oferuje również wszystkich jednostek istotnych dla Twojego programu nauczania.

Z drugiej strony Coursera jest bardziej odpowiednia, jeśli chcesz wziąć udział w krótkim kursie certyfikującym, który poszerzyłby Twoją wiedzę w określonej dziedzinie, której nie uczono Cię na studiach. Na przykład, jeśli specjalizujesz się w informatyce, możesz skorzystać z Coursera, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat sztucznej inteligencji.

Pobierz: Coursera dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

7. Mądrze

Jakiś czas temu Brainly była aplikacją, po którą chętnie sięgałeś, jeśli chcesz zadawać nieznajomym pytania, które pomogą Ci w odrabianiu zadań domowych i realizacji projektów. Jednak wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji firma Brainly zintegrowała funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które pomogą Ci znacznie szybciej odrobić pracę domową.

Jednak jako osoba, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do badań, nie sądzę, że osiągnęła ona jeszcze poziom, na którym mogłabym całkowicie na niej polegać przy odrabianiu pracy domowej. Mówiąc ściślej, jednym z największych problemów sztucznej inteligencji są halucynacje, przez które często pomijane są ważne szczegóły, które pomogłyby mi uzyskać wyższy wynik.

Ale wiesz, co jest lepsze? Sztuczna inteligencja i ekspert w Twojej dziedzinie, który pomaga w badaniach i odpowiadaniu na pytania. To jest dokładnie to, co zapewnia Brainly. Ponadto możesz uzyskać dostęp do tysięcy książek na platformie Brainly, które pomogą Ci odnieść się do projektów badawczych, co czyni ją jedną z najlepszych aplikacji dla studentów.

Pobierz: Brainly dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

8. Skanowanie Adobe

Adobe Scan to prosty skaner dokumentów, który umożliwia przechwytywanie szerokiej gamy dokumentów, takich jak wizytówki i bazgroły na tablicy. Ponadto jest wyposażony w szereg inteligentnych narzędzi, dzięki którym proces jest mniej uciążliwy.

Adobe Scan może automatycznie rozpoznać większość dokumentów, które próbujesz kliknąć. Oznacza to, że wystarczy skierować telefon we właściwym kierunku, a funkcja Scan pobierze dokument bez konieczności naciskania lub dostosowywania czegokolwiek. Po zrobieniu zdjęcia możesz edytować wynik za pomocą kilku narzędzi do przycinania, a także filtrów poprawiających jego przejrzystość.

Co więcej, Adobe Scan umożliwia łączenie wielu plików i tworzenie z nich nowych plików PDF. Przed zakończeniem masz również możliwość podpisania dokumentów. Możesz po prostu dalej robić zdjęcia i dołączać je do tymczasowego projektu.

Ma nawet możliwość analizowania wizytówek, które można następnie łatwo zapisać w kontaktach w telefonie. Optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) jest dostępne, jeśli chcesz wyodrębnić tekst zamiast obrazu.

Pobierz: Adobe Scan dla Android | iOS (Dostępna bezpłatna subskrypcja premium)

9. Alarmujący

Oczywiście, aby skorzystać z pozostałych aplikacji z tej listy, musisz najpierw wstać rano. Jak już wiesz, nie zawsze jest to najłatwiejsza czynność w ciągu dnia. Aby mieć pewność, że wstaniesz punktualnie, wypróbuj Alarmy.

Alarmy przedstawia Ci wyzwanie, zanim będziesz mógł zatrzymać alarm. Może poprosić Cię o dziesięciokrotne potrząśnięcie telefonem, zrobienie zdjęcia lub rozwiązanie problemu matematycznego. I dlatego jest to jedna z najlepszych aplikacji dla studentów.

Wybór należy do Ciebie, chociaż Alarmy ma proces konfiguracji, który sugeruje wyzwania w zależności od tego, jakim typem śpiocha jesteś. Poza tym możesz używać Alarmy do nagrywania siebie podczas snu i wykrywania, czy chrapiesz lub nie budzisz się zbyt często. Oczywiście masz również możliwość uzyskania dostępu do swojego raportu dotyczącego snu.

Pobierz: Alarmujący dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

10. Menedżer pieniędzy

Pieniądze to najważniejszy zasób, z jakim zwykle borykają się studenci. Jednak dzięki precyzyjnemu budżetowaniu możesz łatwo ograniczyć wydatki i śledzić, na co wydajesz. Aplikacja, którą polecamy do tego celu, to Money Manager firmy Realbyte.

Ma mnóstwo funkcji i pozwala dodawać wydatki w dowolny sposób. Możesz kategoryzować swoje dane w zależności od źródła, a także konfigurować wiele kont. Dostępny jest kompleksowy pulpit nawigacyjny, na którym możesz sprawdzić swoje saldo i uzyskać dostęp do określonych szczegółów za pomocą filtrów.

Aplikacja posiada również opcje dołączania rachunków i większych wydatków, np. nieruchomości. Jeśli chcesz wizualizować wszystko na dużym ekranie, możesz także załadować Money Manager w przeglądarce internetowej, wybierając Więcej (…) > Menedżer PC w aplikacji.

Pobierz: Menedżer pieniędzy dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

11. Witaj, Fresh

Jeśli w czasie egzaminu jesteś zbyt zajęty, aby ugotować porządny posiłek, ale nie chcesz zbyt często jeść poza domem, możesz skorzystać z aplikacji do przygotowywania posiłków, takiej jak HelloFresh. Oszczędza czas uczniów, wysyłając zapakowane składniki posiłków pod Twoje drzwi, dzięki czemu nie musisz iść do sklepu.

Dodatkowo w zestawie posiłków znajdują się przepisy, a porcji można zamówić na tydzień. Oczywiście możesz również zamówić gotowe jedzenie, które możesz przygotować w kuchence mikrofalowej, jeśli jesteś zbyt zajęty nauką, aby gotować. Inną opcją byłoby zamówienie w HelloFresh szybkich i łatwych przepisów, które można przygotować w garnku błyskawicznym lub frytkownicy.

Pobierz: HelloFresh dla Android I iOS (Wymagana subskrypcja)

Przetrwaj życie studenckie dzięki lepszemu planowaniu

To normalne, że czujesz się przytłoczony, gdy uczeń stara się nadążać za zajęciami, zadaniami, dyskusjami w grupach analitycznych, zajęciami pozalekcyjnymi i przygotowaniami do egzaminów. Jednak zarządzanie czasem, notatkami i zadaniami może być znacznie łatwiejsze, jeśli korzystasz z niektórych aplikacji, o których tutaj wspominaliśmy.

x