11 najlepszych programów do zarządzania zasobami cyfrowymi dla każdej firmy

Zarządzanie zasobami cyfrowymi stało się nieodłączną częścią każdej firmy MarTech. Aby efektywnie zarządzać zasobami kreatywnymi, należy używać oprogramowania do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Ponieważ coraz więcej firm kładzie nacisk na marketing cyfrowy, liczba zasobów cyfrowych jednocześnie rośnie. W dzisiejszych czasach firmy zwykle zajmują się różnymi kreatywnymi zasobami w formatach cyfrowych, takimi jak infografiki, dokumenty, obrazy, filmy, muzyka i zestawy marek.

Kiedy takie marki internetowe zwiększają swoją skalę, zarządzanie zasobami cyfrowymi jest dla nich wyzwaniem, ponieważ wiele plików jest rozproszonych w różnych magazynach w chmurze lub skrzynkach odbiorczych poczty e-mail. Ale nie, jeśli używasz jednego oprogramowania do zarządzania zasobami cyfrowymi lub oprogramowania DAM zamiast zestawu narzędzi do różnych celów.

Co to jest oprogramowanie do zarządzania zasobami cyfrowymi?

Z jego nazwy wynika, że ​​oprogramowanie Digital Asset Management lub DAM jest narzędziem, które pomaga w zarządzaniu zasobami cyfrowymi. Bez względu na wielkość Twojej firmy lub to, czy Twoja firma obsługuje inne firmy lub klientów, masz jakąś formę zasobów cyfrowych.

Mogą to być logo firmy, pliki GIF, obrazy, pliki audio/wideo, dokumenty, infografiki itp. W oprogramowaniu DAM firmy mogą przechowywać wszystkie te elementy na jednej platformie wraz z metadanymi dla każdego zasobu. Ponadto w razie potrzeby łatwiej jest im znaleźć zasób i uzyskać do niego dostęp.

Znaczenie oprogramowania DAM dla technik marketingowych

Oprogramowanie do zarządzania zasobami cyfrowymi stało się niezbędnym narzędziem dla organizacji, które mają do czynienia z licznymi zasobami cyfrowymi. Marketerzy muszą radzić sobie z nieograniczoną liczbą obrazów, plików PDF, dokumentów, plików audio, filmów i plików VR, jednocześnie śledząc odmiany wersji.

Często ludzie tworzą wiele wersji tych plików i zapisują je w różnych systemach. Jeśli nie umieścisz wszystkich zasobów w scentralizowanym oprogramowaniu do zarządzania zasobami cyfrowymi, znalezienie odpowiedniego w razie potrzeby stanie się trudne.

Poza usprawnieniem zarządzania zasobami i usprawnieniem powiązanego przepływu pracy, narzędzia DAM zapewniają również bezpieczeństwo danych w poufnych plikach.

Jeśli szukasz niezawodnego oprogramowania DAM, sprawdź naszą skompilowaną listę poniżej.

Skrzynka

Skrzynka oferuje bezpieczną i scentralizowaną bibliotekę do przechowywania zasobów multimedialnych i zarządzania nimi przez cały cykl ich życia. Ponieważ konsoliduje całą zawartość, wyszukiwanie, oznaczanie i udostępnianie zasobów staje się procesem bez wysiłku.

To kompleksowe rozwiązanie dla Twoich zasobów cyfrowych umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym z wewnętrznymi lub zewnętrznymi współpracownikami przy użyciu takich funkcji, jak automatyczne tagowanie metadanych i komentarze.

Ponadto ta platforma automatyzuje przepływy pracy zatwierdzania w Twojej organizacji, aby uniknąć błędów ręcznych. Dzięki temu możesz sprawnie zarządzać zasobami na wszystkich etapach, od tworzenia po publikację.

Box jest również idealny do zatwierdzania nowych zasobów i przypisywania recenzji, ponieważ przechowuje wszystkie opinie i recenzje w jednym miejscu. Możesz zastosować odpowiednie metadane do plików, ułatwiając użytkownikom szybkie wyszukiwanie i znajdowanie żądanej treści.

Na tej platformie internetowej firmy mogą oznaczać wodnymi plikami o znaczeniu krytycznym i używać różnych szczegółowych ustawień uprawnień, aby kontrolować, kto może wyświetlać, edytować lub pobierać pliki. Przede wszystkim jego konsola administracyjna pozwala monitorować i generować raporty dotyczące aktywności treści.

Bynder

Ci, którzy szukają kompleksowego oprogramowania DAM, aby zapewnić 100% spójność marki, powinni wybrać Bynder. Oferuje konfigurowalny portal, z którego organizacje mogą korzystać w przypadku zasobów cyfrowych, takich jak dokumenty, zdjęcia, pliki audio i wideo.

Poza tym użytkownicy mogą tworzyć nowe treści marketingowe na tej platformie, korzystając z jej szablonów. Wykorzystując funkcje, takie jak adnotacje, wersjonowanie i dostosowane ścieżki zatwierdzania, możesz błyskawicznie zautomatyzować przepływ pracy.

Za pomocą tego narzędzia można nie tylko udostępniać pliki wewnętrznie i zewnętrznie, ale także sprawdzać rekord udostępniania i ustawiać daty wygaśnięcia uprawnień, aby chronić kontrolę nad dostępem.

Co więcej, możesz nawet dostosować strukturę filtrów tej platformy, aby organizować i znajdować zasoby przy minimalnym wysiłku. Z Bynder możesz pobierać zasoby w formatach specyficznych dla kanału we wszystkich punktach styku, aby zapewnić spójność.

To oprogramowanie obsługuje również integrację z platformami innych firm, takimi jak Google Analytics, WordPress, Drupal, Wrike, Canva, Trello, Shutterstock, Hootsuite, Slack i Microsoft Dynamics.

Zasoby Adobe Experience Manager

Zasoby Adobe Experience Manager to bogate w funkcje narzędzie do zarządzania zasobami, które przyspiesza i automatyzuje wszystkie zadania związane z administrowaniem zasobami cyfrowymi.

Oprócz zarządzania zasobami w całym cyklu życia, możesz również uzyskać przełomowy wgląd w wydajność swoich zasobów cyfrowych.

Oprócz typowych typów plików dokumentów, obrazów i multimediów obsługuje również zdjęcia 3D, AR, VR i panoramiczne. To narzędzie wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji (AI) do automatycznego tagowania plików i dokumentów, przycinania obrazów i udostępniania zasobów.

Pamiętaj jednak, że niektóre zaawansowane funkcje tej platformy będą wymagały wiedzy technicznej i mogą nie być bułką z masłem dla początkujących użytkowników. Adobe Experience Manager oferuje również historię wersji plików i zarządzanie zasobami w wielu językach.

Pracując nad zasobami kreatywnymi, możesz ograniczyć czasochłonny przepływ pracy związany z pocztą e-mail i wykorzystać to jako platformę do tworzenia, łączenia się i współpracy między zespołami.

Filecamp

Filecamp to idealny wybór dla firm, które chcą uporządkować swoje zasoby cyfrowe i zapewnić łatwy dostęp za pośrednictwem rozwiązania opartego na chmurze.

To oprogramowanie do zarządzania zasobami cyfrowymi umożliwia nieograniczonej liczbie osób, w tym interesariuszom, dostęp do zasobów i oferuje szczegółowe opcje konfiguracji uprawnień w celu kontroli dostępu.

Dzięki tej platformie udostępnianie i oznaczanie zasobów staje się łatwe. Ponadto zapewnia wydajną współpracę między członkami zespołu dzięki wbudowanym narzędziom do komentowania i sprawdzania. Przyjazny dla urządzeń mobilnych interfejs użytkownika zapewnia bezproblemowe korzystanie z niego również na smartfonie.

Filecamp działa jako centralne centrum zarządzania treścią, w którym użytkownicy mogą tworzyć, edytować, oznaczać i kategoryzować swoje zasoby cyfrowe. Zasoby obejmują zdjęcia, filmy, dokumenty, prezentacje i inne kreatywne pliki.

Możesz także spersonalizować zawartość za pomocą obrazów, kolorów marki i logo firmy w tym oprogramowaniu za pomocą narzędzia do znakowania białymi etykietami.

Ponadto umożliwia tworzenie i publikowanie podręcznika marki online, dzięki czemu Twoi współpracownicy i partnerzy mogą mieć do niego dostęp w dowolnym momencie i postępować zgodnie z nim, aby zachować spójność marki.

Pieśń

Czy Twoja firma zajmuje się głównie wizualnymi treściami cyfrowymi? Jeśli tak, nie musisz się zastanawiać, zanim zdecydujesz się na to Pieśń. To narzędzie DAM specjalizuje się w zarządzaniu zasobami wizualnymi, takimi jak obrazy i pliki wideo.

Możesz łatwo skonfigurować swoje zasoby w tej scentralizowanej bibliotece treści w celu uzyskania unikalnego brandingu. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać swoje zasoby do folderów i albumów. Następnie ta inteligentna platforma automatycznie zorganizuje zawartość zgodnie z typem zasobu.

Jeśli chodzi o współpracę, Canto oferuje komentarze, zatwierdzenia i przepływy pracy, które pomagają w ustanowieniu płynnych procedur współpracy w zakresie zasobów. Dzięki wyszukiwaniu, filtrom i rozpoznawaniu twarzy wspomaganym przez sztuczną inteligencję znalezienie odpowiedniej treści jest tu łatwe.

Chroni również tożsamość marki dzięki kontroli wersji, znakom wodnym i uprawnieniom użytkowników.

Canto oferuje szereg integracji z najlepszymi markami na świecie, w tym Google Drive, Dropbox, Facebook, Drupal, Linkedin, Figma, Outlook, Photoshop, Slack, WordPress, Twitter, MS Teams, YouTube i Zapier.

Pochmurno

Jeśli chcesz użyć narzędzia DAM, które może zaspokoić potrzeby osób, małych zespołów i małych firm, Pochmurno to twój najlepszy zakład. Usprawnia zarządzanie mediami cyfrowymi lub zasobami w celu promowania lepszego zaangażowania klientów.

Od przesyłania treści po przechowywanie, edycję w czasie rzeczywistym i spersonalizowaną dostawę, możesz korzystać z tej platformy w całym cyklu życia. Jego potężne narzędzia do edycji z funkcjami personalizacji zapewniają szybkie publikowanie treści i pełne wykorzystanie zasobów.

Jego narzędzia do współpracy umożliwiają zespołom kreatywnym i marketingowym bezproblemowe wykonywanie zadań między działami. Platforma jest również wyposażona w zaawansowany pulpit nawigacyjny, który oferuje raporty online.

Cloudinary zabezpiecza również Twoje cyfrowe media dzięki automatycznym funkcjom tworzenia kopii zapasowych i śledzenia wersji.

Możesz także skorzystać z funkcji integracji tej platformy, która obsługuje Adobe Creative Cloud, Salesforce, WordPress, Amazon Web Services, Agility i Magnolia.

Zdjęcia.io

Zdjęcia.io oferuje kompletną i wydajną bibliotekę cyfrową dla zespołów marketingowych i kreatywnych, w której mogą zarządzać swoimi zasobami cyfrowymi. To niedrogie oprogramowanie DAM utrzymuje również porządek w plikach multimedialnych, klasyfikując je, dzięki czemu można łatwo uzyskać do nich dostęp i je przeszukiwać.

Obsługuje również bezproblemowe udostępnianie plików członkom zespołu, klientom i prasie. Funkcja kontroli wersji Pics.io śledzi wszystkie zmiany wprowadzone w pliku. W przypadku zdjęć i filmów możesz również sprawdzić wizualne porównanie między wersjami przed ich zatwierdzeniem lub odrzuceniem.

Użytkownicy mogą również stylowo prezentować swoje multimedia, korzystając z gotowych szablonów dostępnych w tym oprogramowaniu. Możesz go również używać, integrując się z G Suite, Zapier, WordPress, Zoho CRM, Adobe Photoshop, Shopify, Amazon S3, Slack i wieloma innymi aplikacjami.

Weź to

Oprogramowanie do zarządzania zasobami cyfrowymi Weź to zapewnia, że ​​nie musisz subskrybować wielu narzędzi do zarządzania plikami multimedialnymi. Ta intuicyjna scentralizowana platforma jest wystarczająca do zarządzania i udostępniania zasobów, gdy masz pełną kontrolę nad przepływem pracy.

Pickit umożliwia gromadzenie i indeksowanie dokumentów, plików multimedialnych, szablonów, wytycznych i licencji w jednym miejscu, dzięki czemu członkowie zespołu mają do nich łatwy dostęp. Pomaga również w bezpiecznym udostępnianiu zasobów zewnętrznym interesariuszom.

Korzystając z elastycznych modułów tego narzędzia, firmy mogą zapewnić spójność marki, jednocześnie zwiększając wartość swoich aktywów. Ponadto oprogramowanie ma wbudowane biblioteki, z których można pobierać obrazy, zachowując zgodność.

To proste oprogramowanie DAM oferuje administratorom potężny wgląd w trendy, wymagania i zastosowania. W Pickit możesz integrować aplikacje Microsoft 365, narzędzia Google Workspace, Dropbox, Adobe Photoshop, Shutterstock i inne aplikacje.

NetX

NetX to oparte na chmurze oprogramowanie DAM, które pomaga zmaksymalizować zwrot z inwestycji poprzez zmniejszenie kosztów i czasu produkcji treści. Możesz łatwo przechowywać dowolną liczbę zasobów cyfrowych w swojej bibliotece i zarządzać nimi przy minimalnym wysiłku.

Jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika i jest idealny dla wszystkich organizacji. Użytkownicy mogą tworzyć wiele portali na tej platformie i przechowywać spersonalizowane treści dla określonych odbiorców. Tutaj masz kontrolę nad tym, kto może uzyskać dostęp do twoich plików multimedialnych.

Zaawansowany filtr wyszukiwania ułatwia znalezienie zasobu w tym narzędziu. Jeśli chodzi o udostępnianie zasobów i kategoryzację, przydatne są funkcje, takie jak kontrola wersji, zarządzanie metadanymi i udostępnianie linków.

Możesz także rejestrować zmiany dokonane w pliku wraz ze znacznikiem czasu i daty. NetX obsługuje integrację z firmami takimi jak Adobe Photoshop, Hootsuite, Jira, YouTube i Brightcove.

Poszerzać

Poszerzać to nie tylko zwykła platforma, na której możesz zarządzać swoimi zasobami online. Ułatwia łatwą dystrybucję plików w sieci, generuje dane analityczne treści i automatyzuje powiązany przepływ pracy.

Ta platforma obsługuje większość typów zasobów cyfrowych, w tym dokumenty, obrazy, pliki PDF, filmy i multimedia flash.

Funkcje, takie jak inteligentne rozpoznawanie obrazów, tagowanie i dostosowywane filtry, pozwalają szybko znaleźć plik. Udostępnianie plików wewnątrz lub na zewnątrz organizacji jest również łatwe dzięki osadzonemu kodowi i linkom do udostępniania.

Użytkownicy mogą śledzić przeszłe i przyszłe rekordy archiwalne swoich zasobów za pomocą atrybutów, takich jak szczegółowe uprawnienia dostępu, dostosowane powiadomienia i archiwizacja zasobów.

Oparta na AWS architektura chmury tej biblioteki na poziomie przedsiębiorstwa jest wysoce skalowalna i bezpieczna. Ma szereg integracji z Box, Google Drive, OneDrive, SharePoint, Shutterstock, Slack, Wrike i Getty Images.

Aprimo

Aprimo oferuje scentralizowaną platformę DAM, która jest wysoce skalowalna. Dlatego to oprogramowanie jest szczególnie odpowiednie dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Tutaj użytkownicy mogą przesyłać wszelkiego rodzaju kreatywne pliki, w tym dokumenty, obrazy, pliki audio i filmy.

Oprócz przechowywania pozwala również zarządzać tymi zasobami cyfrowymi i udostępniać je z prawami użytkownika i kontrolowanymi uprawnieniami. Oprócz tego możesz go użyć do uproszczenia procesów, takich jak planowanie treści i tworzenie za pomocą przepływu treści.

To bogate w funkcje oprogramowanie zawiera zintegrowane narzędzia analityczne i analizy treści, które pomogą Ci uzyskać stąd wszystkie dane o wydajności treści i ROI. Aprimo wykorzystuje również technologię AI do dodawania inteligentnych tagów i opisów do twoich plików, dzięki czemu możesz je łatwo znaleźć.

Wniosek

Podsumowując, firmy używają oprogramowania do zarządzania zasobami cyfrowymi lub oprogramowania DAM do bezproblemowego organizowania, śledzenia i udostępniania swoich zasobów cyfrowych. Zasobem może być dowolna forma mediów elektronicznych, w tym obrazy, pliki multimedialne i dokumenty.

Narzędzia te umożliwiają bezpieczny dostęp do zasobów cyfrowych i zarządzanie nimi przez cały cykl ich życia. Firmy mogą przełączyć się na te platformy i pozbyć się wielu narzędzi, które mogły wykorzystać w inny sposób do tych funkcji.

Chociaż wspomnieliśmy o niektórych z najlepszych programów DAM, wybór właściwego może być trudny. Dlatego musisz określić unikalne wymagania swojej organizacji i przystąpić do wyboru odpowiedniego oprogramowania do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Możesz również chcieć wiedzieć o narzędziach do zarządzania zasobami IT.

Obejrzyj poniżej wersję wideo tego artykułu.
Polub i zasubskrybuj newsblog.pl kanał Youtube.