11 narzędzi CSV do konwersji, formatowania, walidacji i nie tylko

Zastanawiasz się, co to jest plik CSV lub szukasz narzędzi do jego edycji, konwersji lub formatowania? Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ wymieniamy najlepsze narzędzia dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z CSV.

CSV (wartości rozdzielone przecinkami) to zasadniczo plik tekstowy, który zawiera dane zwykle z bazy danych i oddziela je przecinkami. Jeśli otworzysz plik CSV za pomocą edytora tekstu, takiego jak Notatnik, nadal możesz go zrozumieć, ale czytanie go jest o wiele bardziej żmudne niż arkusz Excela. Dlaczego więc używamy plików CSV pomimo tak nijakich możliwości reprezentacji danych?

Długa odpowiedź krótka; nie używamy bezpośrednio plików CSV, ale mają one ogromne znaczenie w utrzymaniu i działaniu baz danych na całym świecie. Nie będziesz mieć żadnego oprogramowania do zarządzania bazami danych, które nie obsługuje CSV, a wszystko to dzięki prostemu formatowi, lekkiej naturze i ogromnym możliwościom przenoszenia danych. Wszystko to sprawia, że ​​CSV jest uniwersalnym językiem do przenoszenia danych w bazach danych na całym świecie.

Chociaż pliki CSV są świetne, wspomnieliśmy już o ich największym zastrzeżeniu; są trudne do odczytania dla zwykłego użytkownika. Lepiej jest konwertować, formatować lub weryfikować pliki CSV za pomocą specjalistycznych narzędzi, a nie edytora tekstu.

Oto lista najlepszych narzędzi dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z CSV, wraz z ich zaletami i wadami:

CSV do JSON

Jak sama nazwa wskazuje, CSV do JSON narzędzie pozwala konwertować pliki CSV do formatu JSON za pomocą bogatego w funkcje i prostego interfejsu użytkownika. Zobaczysz dwie duże sekcje, gdy tylko wylądujesz na ich stronie internetowej; jeden dla CSV, a drugi dla JSON. Możesz zobaczyć zmiany w czasie rzeczywistym w pliku JSON podczas modyfikowania pliku CSV za pomocą pola tekstowego CSV. Dodatkowo możesz przesłać swoje pliki CSV i pobrać JSON w formacie do pobrania.

Otrzymasz kilka podstawowych opcji zmiany separatora, analizowania liczb, analizowania JSON i dostosowywania danych wyjściowych jako tablic, skrótów lub Minify. Co więcej, możesz użyć narzędzia Flatfile, aby osadzić funkcje narzędzia CSV do JSON w aplikacji internetowej.

CSV szarpie

Pliki CSV zazwyczaj zawierają ogromne ilości danych i zawsze należy je zweryfikować przed przesłaniem ich do dowolnej aplikacji. Narzędzie internetowe pozwala to zrobić dzięki szybkiemu i prostemu narzędziu do walidacji CSV.

Możesz przesłać swoje pliki za pośrednictwem ich witryny internetowej lub dodać linki do schematu opisującego zawartość pliku CSV. CSV szarpie przeprowadza dokładne testy plików i pokazuje obszerny raport, w tym ostrzeżenia i problemy strukturalne.

Zwróć uwagę, jak platforma znalazła potencjalne błędy w naszym pliku CSV, a następnie kompleksowo je zgłosiła. Możesz także użyć CSV Lint Webservice API w celu osadzenia funkcjonalności tego narzędzia w Twojej aplikacji internetowej.

UltraEdit

Jak wspomniano powyżej, pliki CSV są kłopotliwe w czytaniu i zrozumieniu głównie ze względu na podkręconą reprezentację danych. Fixed-width to kolejny format pliku tekstowego, który ma na celu uporządkowanie pliku CSV poprzez zachowanie spójnych odstępów między kolumnami. The UltraEdit narzędzie umożliwia konwersję plików CSV do formatu o stałej szerokości lub odwrotnie za pomocą interaktywnego i responsywnego interfejsu użytkownika.

UltraEdit może łatwo modyfikować pliki z tysiącami, a nawet milionami punktów danych i wyświetlać wyniki w ciągu kilku sekund. Dostajesz kilka przydatnych opcji automatycznego skanowania całego pliku i identyfikowania szerokości pól. Dodatkowo możesz zmienić szerokość pól znaków separatora lub wybrać ignorowanie znaków zgodnie z własnymi preferencjami.

Zestaw CSV

Wszystkie wymienione wcześniej narzędzia na tej liście były albo stroną internetową, albo aplikacją do pobrania, ale nie Zestaw CSV. CSV Kit to zestaw narzędzi wiersza poleceń, specjalnie dostosowanych do zebrania wszystkich narzędzi CSV pod jednym dachem.

Oto jak możesz zainstalować CSV Kit za pomocą wiersza poleceń:

sudo pip install csvkit

Kilka przydatnych poleceń dla tego narzędzia:

Konwersja Excela do CSV:

in2csv data.xls > data.csv

Konwersja JSON do CSV:

in2csv data.json > data.csv

Importuj do PostgreSQL:

csvsql --db postgresql:///database --insert data.csv

Konwertuj CSV

Masz dość narzędzi, które pozwalają dokonać tylko jednego, konkretnego typu konwersji? Po co wybierać różne platformy dla każdej konwersji, jeśli masz? Konwertuj CSV na ratunek. Tylko w celach informacyjnych masz możliwość konwersji plików o stałej szerokości, GeoJSON, HTML, JSON, KML, SQL, XML, a nawet YAML do iz plików CSV.

Nie tylko konwersje, ale także przeglądarka, edytor i wyjątkowy zestaw narzędzi do wyodrębniania plików CSV z e-maili i adresów URL. Narzędzie do tworzenia szablonów CSV to kolejny świetny dodatek do tej platformy, który umożliwia tworzenie wyników na podstawie określonego szablonu. Co więcej, narzędzie EDA i ekstrakcja za pomocą funkcji RegEx sprawiają, że jest to fenomenalna oferta.

XSV ze spalonego sushi

XSV to kolejne sprytne narzędzie wiersza poleceń, które pozwala z łatwością wykonywać indeksowanie, krojenie, analizowanie, dzielenie i łączenie operacji na plikach CSV. Największą zaletą narzędzia XSV są proste polecenia do wykonywania złożonych operacji. Oto kilka przydatnych poleceń tego narzędzia wraz z ich funkcjami:

Cat — polecenie cat łączy pliki CSV według wierszy lub kolumn.

Count – jak sama nazwa wskazuje, zlicza liczbę wierszy w pliku CSV.

Częstotliwość – Ręczne tworzenie tabeli częstotliwości wydaje się kłopotliwe, ale nie, gdy masz polecenie częstotliwości. Za pomocą tego polecenia można utworzyć tabele częstości dla każdej kolumny.

Odwróć — ten pomaga odwrócić kolejność wszystkich wierszy w danych CSV.

Zastanawiasz się, jak zainstalować narzędzie XSV na swojej maszynie? Użyj następującego polecenia, aby kontynuować instalację w systemie macOS Homebrew:

brew install xsv

Użyj następującego polecenia dla macOS MacPorts:

sudo port install xsv

Nowoczesny plik CSV

Korzystanie z narzędzi wiersza poleceń lub narzędzia opartego na witrynie internetowej jest w porządku, ale ogromna część użytkowników uwielbia korzystanie z arkusza kalkulacyjnego. Nowoczesny plik CSV robi to właśnie, umożliwiając modyfikowanie plików CSV w systemach Windows, Mac i Linux w trybie podobnym do arkusza kalkulacyjnego. Edytowanie jest podobne do Excela i arkusza Google z nienaruszonymi wszystkimi funkcjami opartymi na GUI.

Najlepszą częścią jest tutaj obsługa wielu wierszy i kolumn dla każdej operacji. Co więcej, otrzymujesz również unikalne skróty klawiaturowe dla prawie każdej operacji wykonywanej za pomocą narzędzia Modern CSV. Inną dużą USP tego narzędzia jest to, że obsługuje ogromne ilości danych, jednocześnie bezproblemowo wykonując wszystkie operacje.

Bądź CSV

Jak Konwertuj CSV, Bądź CSV jest dostosowany do obsługi różnych konwersji skoncentrowanych na plikach CSV. Be CSV to wielofunkcyjne narzędzie, które zawiera prawie wszystkie główne konwersje związane z plikami CSV. Na początek możesz przekonwertować pliki CSV na tabele, wiersze, KML, XML, YAML, TXT i wiele innych. Konwersja plików CSV do tabel lub wierszy HTML jest gigantycznym zadaniem, jeśli jest wykonywana ręcznie, ale narzędzie Be CSV działa jak czar.

Narzędzie obsługuje również konwersję wsteczną z tabel, XML, YAML, JSON, SQL i innych do plików CSV. Istnieje również kilka przydatnych narzędzi, takich jak przeglądarka CSV i narzędzie do transpozycji. Narzędzie przeglądarki, oprócz innych wygodnych funkcji, może sortować kolumny i zmieniać ich rozmiar.

Eksplorator plików CSV

Na tej liście umieściliśmy wiele świetnych narzędzi edytorów CSV, ale Przeglądaj CSVJeśli chodzi o prostotę i wydajność, r jest o krok wyżej od nich wszystkich. Super prosty interfejs użytkownika z możliwością wykonywania złożonych operacji na milionach wierszy sprawia, że ​​jest to wyjątkowy edytor CSV, który zdecydowanie powinieneś sprawdzić. Tak, dobrze słyszałeś! Narzędzie CSV Explorer może obsłużyć do miliona wierszy z jednego pliku CSV i bezproblemowo wykonać każdą operację w księdze.

Inną wspaniałą ofertą CSV Explorer jest jego prostota; możesz wyszukiwać, filtrować, przeszukiwać i manipulować danymi, nawet jeśli masz do dyspozycji milion wierszy. Co więcej, możesz wykreślać dane i wykresy za pomocą danych CSV lub eksportować dane do innego oprogramowania do arkuszy kalkulacyjnych, takiego jak Excel.

Importer CSV

Posiadasz aplikację internetową i planujesz w niej zbudować opcję importu CSV? Importer CSV może być po prostu idealnym wyborem dla Ciebie, a wszystko dzięki doskonałemu wrażeniu na przesyłanie, które jest przeznaczone dla użytkowników. Stworzenie niestandardowego importera CSV jest wystarczającym kłopotem dla znacznie małej funkcjonalności. Co więcej, utrzymanie kodu obsługującego problemy techniczne przy jednoczesnym zapewnieniu przyzwoitego doświadczenia użytkownika to rzeczy, których obawia się każdy programista aplikacji.

Importery CSV umożliwiają bezproblemowe dodawanie funkcji importowania do aplikacji. W rzeczywistości nie musisz nawet znać technicznych aspektów pisania kodu, aby korzystać z tego narzędzia No-Code. Ostateczna implementacja działa w prostym czteroetapowym procesie; pozwól użytkownikom wybrać plik, mapować kolumny, weryfikować dane i przesyłać. Dodatkowo możesz dostosować reguły weryfikacji i zdefiniować model danych według własnej wygody.

Konwerter CSV z porównania tekstu

Konwerter CSV to aplikacja internetowa, która pozwala konwertować pliki CSV na inne formaty. To narzędzie obsługuje wszystkie główne formaty, takie jak TSV, SQL, GeoJSON, JSON, Text, HTML, Markdown i inne. Możesz przesłać, wkleić lub wpisać adres URL do plików CSV w interfejsie użytkownika witryny. Dodatkowo możesz dostosować wejściowy plik CSV i plik wyjściowy zgodnie z odpowiednimi opcjami.

Najlepsze w tym narzędziu jest to, że nigdy nie przechowuje danych po udanej konwersji. Możesz jednak udostępnić przekonwertowane pliki bezpośrednio za pomocą tego narzędzia, ale pamiętaj, że spowoduje to utworzenie kopii pliku na serwerach Text Compare.

Wniosek

Będąc sercem wielu baz danych na całym świecie, CSV jest dość popularnym formatem przechowywania danych. Powyższy artykuł zawiera jedne z najlepszych narzędzi, które pozwalają z łatwością konwertować, formatować i weryfikować pliki CSV. Ponadto narzędzia takie jak CSV Importer umożliwiają zaimplementowanie funkcji importowania w aplikacjach internetowych.

Teraz możesz wypróbować narzędzia JSON do analizowania, formatowania i sprawdzania poprawności.