13 najlepszych rozwiązań oprogramowania MDM dla małych firm i przedsiębiorstw

W ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosło wykorzystanie urządzeń mobilnych. A teraz wydaje się, że trudno wyobrazić sobie życie bez tych gadżetów, takich jak smartfony, laptopy 💻, tablety i tak dalej.

To powiedziawszy, zabieranie urządzeń mobilnych i smartfonów do pracy stało się wśród pracowników normą. Jest to jednak niepokojące, ponieważ urządzenia te mogą tworzyć luki w zabezpieczeniach Twojej sieci.

Słabe urządzenia mogą ujawnić luki w zabezpieczeniach Twojej sieci, a to wystarczy, aby cyberprzestępcy mogli to wykorzystać i zhakować ważne i wrażliwe dane biznesowe.

W rezultacie możesz nie tylko stracić zaufanie klientów, ale także narazić się na ryzyko nieprzestrzegania przepisów i surowe kary.

Jakie jest więc rozwiązanie?

Czy należy zabronić pracownikom przynoszenia smartfonów i innych urządzeń mobilnych?

Absolutnie nie.

Istnieje doskonałe rozwiązanie tego problemu, a jego nazwa to oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).

To narzędzie zadba o bezpieczeństwo urządzeń w Twojej sieci oraz pomoże Ci nimi zarządzać i je monitorować, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nie ma luk w zabezpieczeniach spowodowanych podłączeniem tych urządzeń do Twojej sieci.

W tym artykule omówione zostanie oprogramowanie MDM działające na urządzeniach Apple i Android, jego zalety oraz niektóre z najlepszych narzędzi MDM dostępnych na rynku.

Nazwa produktuGłówna cechaBiznes AirDroidaAndroid MDM do zdalnego zarządzania urządzeniami.KandjiBezpieczeństwo, automatyzacja i zarządzanie urządzeniami Apple.ScalefuzjaKontroluj urządzenia z Androidem, iOS, macOS i Windows.Zarządzaj silnikiemMDM dla laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów, smartfonów i obsługi wielu systemów operacyjnych.HexnodeUjednolicone zarządzanie komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi dla różnych platform.Obszar roboczy ONE UEMZarządzanie punktami końcowymi dla wielu systemów operacyjnych, w tym bezpieczeństwo, zgodność i automatyzacja.IvantiKompleksowe zarządzanie punktami końcowymi dla różnych systemów operacyjnych z automatyzacją i bezpieczeństwem.Jamf PROZarządzanie urządzeniami Apple za pomocą zautomatyzowanych przepływów pracy, aplikacji i zabezpieczeń.MiradorŁatwe zarządzanie urządzeniami dzięki bezpieczeństwu danych, zgodności i automatyzacji.MerakiOparte na chmurze rozwiązanie MDM do monitorowania, zabezpieczania i udostępniania urządzeń mobilnych.Prosty MDMSzybkie i wydajne zarządzanie urządzeniami Apple za pomocą natywnych protokołów.Sophos MobileRozwiązanie UEM dla urządzeń z systemami macOS, Windows, Android i iOS zapewniające bezpieczeństwo i łatwość.IBM Security MaaS360Skalowalne zdalne zarządzanie pracownikami, bezpieczeństwo urządzeń oparte na sztucznej inteligencji i ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi.

Zaczynajmy!

Co to jest rozwiązanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM)?

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) to rozwiązanie programowe, które umożliwia zarządzanie danymi biznesowymi i aplikacjami używanymi na różnych urządzeniach mobilnych w sieci oraz zabezpieczanie ich.

Monitoruje wszystkie smartfony, laptopy, tablety i urządzenia mobilne wdrożone w różnych systemach operacyjnych i różnych dostawcach usług.

Oprogramowanie MDM ma na celu wyeliminowanie kluczowego niewłaściwego wykorzystania informacji przy jednoczesnej optymalizacji bezpieczeństwa i funkcjonalności urządzeń mobilnych.

Główne cechy oprogramowania MDM obejmują:

 • W pełni zarządzalne rozwiązanie z monitorowaniem 24/7
 • Oparta na chmurze dla automatyzacji
 • Zdalna konfiguracja, monitorowanie i dostęp
 • Przywraca i tworzy kopie zapasowe
 • Ochrona hasłem, biała i czarna lista, szyfrowanie, usuwanie, ochrona przed naruszeniami danych itp.
 • Rejestrowanie i raportowanie

Jakie są zalety oprogramowania MDM?

Wdrożenie oprogramowania MDM w Twojej organizacji niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak:

 • Bezpieczeństwo: Chroni Twoją organizację przed nieautoryzowanym dostępem i zapobiega atakom. Oprogramowanie zapewnia zgodność i ogranicza inne ryzyka związane z bezpieczeństwem.
 • Produktywność: Oprogramowanie MDM pomaga zwiększyć produktywność Twoich pracowników, ponieważ możesz kontrolować urządzenia i zyskać na nich lepszą widoczność
 • Automatyzacja przepływu pracy: wykorzystanie usług w chmurze ułatwia monitorowanie urządzeń i zarządzanie nimi oraz przyspiesza przepływ pracy
 • Łatwe dla pracowników zdalnych: oprogramowanie MDM sprawia, że ​​pracownicy pracujący zdalnie są prostsi i bezpieczniejsi, nie powodując wycieków danych ani zagrożeń bezpieczeństwa.

Nadszedł czas, aby przyjrzeć się jednemu z najlepszych programów MDM dostępnych na rynku.

Biznes AirDroida

Biznes AirDroida Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) to wielokrotnie nagradzane rozwiązanie MDM dla systemu Android, zaprojektowane z myślą o obsłudze firm każdej wielkości i typu. Zarządzanie wieloma urządzeniami w różnych lokalizacjach jest wyzwaniem dla wielu firm. Rozwiązanie AirDroid Business MDM zapewnia łatwy sposób zdalnego zarządzania i monitorowania urządzeń z systemem Android za pośrednictwem jednej, zunifikowanej platformy.

Jej rozwiązania MDM obsługują zarządzanie dowolnymi urządzeniami działającymi na systemie Android, takimi jak telefony, punkty sprzedaży, kioski i inne niestandardowe urządzenia. Dzięki AirDroid Business możesz efektywnie przydzielać urządzenia do wyznaczonych grup, przypisywać uprawnienia, wykonywać zdalne przesyłanie plików, regulować zasady, zarządzać dostępem do aplikacji i nadzorować ustawienia urządzeń. Umożliwia kompleksowe zarządzanie aplikacjami, obejmujące wdrażanie, zaplanowane wydanie i instalacje.

Jego najważniejsze funkcje to zdalne monitorowanie i kontrola, zarządzanie polityką bezpieczeństwa, kiosk, śledzenie lokalizacji i geofencing, AMS, przepływy pracy i alerty oraz przesyłanie plików, które pomagają organizacjom w kompleksowym zarządzaniu urządzeniami z Androidem.

Można go zintegrować z Google Android Enterprise, aby wspierać firmy w zakresie rozwiązań do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie w celu dostosowania rozwiązań AirDroid MDM niezależnie od ich branży. Użytkownicy mogą zarządzać aplikacjami Google Play na urządzeniach zarejestrowanych metodą Android Enterprise.

Platforma oferuje elastyczność we wdrażaniu oprogramowania, umożliwiając firmom wybór między środowiskiem opartym na chmurze a konfiguracją lokalną, w zależności od preferencji dotyczących bezpieczeństwa danych i wymagań infrastrukturalnych.

Dostępne są trzy płatne wersje oprogramowania: podstawowa, standardowa i korporacyjna, które obsługują różne skale wdrożeń. Jednakże przed dokonaniem zakupu masz możliwość wypróbowania oprogramowania bezpłatnie na 14-dniowy okres próbny.

Kandji

Kandji specjalizuje się w bezpieczeństwie i zarządzaniu urządzeniami Apple, oferując niezrównane możliwości w zakresie rozwiązań do zarządzania. Platforma ta umożliwia bezproblemowe zarządzanie całym cyklem życia urządzenia, łącząc wydajność i elegancję w sposób odróżniający ją od innych rozwiązań Apple MDM.

Uzyskaj oszczędzającą czas automatyzację i potężne narzędzia na każdym etapie dzięki Kandji. Oferuje zindywidualizowane ustawienia i aplikacje oraz zabezpiecza Twoje urządzenia, zachowując pełną widoczność stanu floty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że korzystasz z najaktualniejszych wersji oprogramowania, aby dobrze prowadzić swoją firmę.

Wykorzystaj solidny zestaw narzędzi obejmujący profile konfiguracyjne i automatyzację, aby usprawnić codzienną konserwację floty. Możesz zintegrować swój stos technologii z możliwościami pomnażania Kandji. Ta platforma Apple MDM działa jako specjalista, który zna ekosystem Apple, aby zaspokoić potrzeby nowoczesnych firm.

Kandji oferuje niestandardowe ceny w zależności od rodzaju planu i liczby zarządzanych użytkowników. Aby uzyskać dodatkowe informacje, poproś o niestandardową wycenę bezpośrednio od Kandji.

Scalefuzja

Scalefuzja to intuicyjne, wydajne i łatwe w obsłudze oprogramowanie Android MDM służące do kontroli zespołu i widoczności. Pomaga zarządzać, monitorować i zabezpieczać dowolne urządzenia, zarówno należące do pracowników, jak i firmy, za pomocą danych biznesowych.

Zwiększ produktywność pracowników, zarządzając punktami końcowymi Androida w środowisku korporacyjnym obejmującym tablety i smartfony. Pomoże to poprawić widoczność Twojej firmy i przekształcić operacje pierwszej linii dzięki urządzeniom zamontowanym wewnątrz pojazdów i wytrzymałym urządzeniom.

Jeśli chodzi o zarządzanie urządzeniami iOS, możesz zaoferować swoim pracownikom najlepsze w swojej klasie urządzenia i wykorzystać moc iPadów i iPhone’ów w swojej firmie. Obsługuje Apple Business and School Manager i oferuje czarne i białe listy, niestandardowy ładunek, tryb kiosku z wieloma i pojedynczymi aplikacjami, zarządzanie App Store i wiele więcej.

Podobne oferty są dostępne w zarządzaniu urządzeniami z systemami macOS i Windows 10 z dodatkowymi funkcjami, takimi jak zabezpieczenia Gatekeeper i Firevault, kontrola rodzicielska, filtrowanie treści, ustawienia niestandardowe, ochrona informacji systemu Windows, szyfrowanie funkcją BitLocker i solidne analizy.

Daj swoim pracownikom moc dzięki znanym urządzeniom i umożliwij im zdalną pracę i naukę. To rozwiązanie MDM zajmuje się wszystkim, od przydzielania urządzeń i monitorowania po aktualizacje. Oferuje szybką rejestrację w ciągu 15 minut, a także korzyści związane ze zdalnym rozwiązywaniem problemów, planowaniem zadań, alertami i raportami, a także zapewnia szerszą widoczność punktów końcowych.

Niektóre metody rejestracji urządzeń w MDM to e-mail, system Android zero-touch, ROM, adres URL/kod QR, Google Workspace, IMEI, Office 365, autopilot Windows, Apple DEP itp. Oferują rozbudowane zasady bezpieczeństwa, które pozwalają działom IT i administratorom zapobiegać wyciekom danych i zapewniać ich bezpieczeństwo.

Możesz uzyskać inne funkcje, takie jak zasady dotyczące haseł, atest SafetyNet, konfiguracja ustawień Wi-Fi, kontrola przechwytywania ekranu, ochrona przed przywróceniem ustawień fabrycznych, ograniczenia udostępniania danych i inne. Możesz także zainstalować niektóre wewnętrzne aplikacje, przesyłając pliki IPA, linki PList, pliki APK, pliki MSI lub pliki UWP w sklepie Scalefusion.

Bez żadnej interwencji użytkownika końcowego możesz publikować, aktualizować lub usuwać aplikacje. Na wybranych urządzeniach OEM z systemem Windows 10 i Androidem możesz szybko rozwiązywać problemy, skracać przestoje dzięki rzutowaniu i wykonywać niezbędne czynności lustrzanie.

Ich plan początkowy kosztuje 2 USD za urządzenie miesięcznie.

Zarządzaj silnikiem

Menedżer urządzeń mobilnych Plus to rozbudowane rozwiązanie MDM zaprojektowane, aby zapewnić pracownikom Twojej firmy mobilność i zwiększyć produktywność pracowników bez ignorowania bezpieczeństwa. Umożliwia zarządzanie laptopami, komputerami stacjonarnymi, tabletami, smartfonami i różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android, Windows, Chrome OS, macOS i iOS.

Ponadto możesz łatwo rejestrować i uwierzytelniać urządzenia firmowe i BYOD. Możesz łatwo korzystać z interfejsu i intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego oraz konfigurować profile, aby włączyć zasady dotyczące VPN, Wi-Fi i innych parametrów. Ponadto możesz zdalnie przeglądać i sterować urządzeniami oraz szybko rozwiązywać problemy.

Dzięki temu rozwiązaniu dystrybucja aplikacji oraz zarządzanie aplikacjami sklepowymi i wewnętrznymi na Androida, macOS, iOS itp. jest proste. Możesz także zachować integralność swoich danych na urządzeniach, oddzielając profile służbowe organizacji od profili osobistych. Oprócz tego zarządzaj licencjami aplikacji na urządzeniach i pobieraj szczegóły aplikacji.

Możesz zlokalizować urządzenia i zdalnie wyczyścić dane, aby zapewnić bezpieczeństwo danych w przypadku kradzieży/utraty, a także łatwo wykryć i zgłosić urządzenia niezgodne i stwarzające wysokie ryzyko. Zezwól użytkownikom na uprawnienia i dostosuj dostęp do kont firmowych, aby chronić sieć firmową.

Chroń firmową pocztę e-mail, ograniczając dostęp do zatwierdzonych kont i aplikacji oraz integrując się z Azure i Office 365. Jednocześnie pomoże Ci bezpiecznie zapisywać i przeglądać dokumenty, ustawiać automatyczne aktualizacje, uniemożliwiać aplikacjom innych firm tworzenie kopii zapasowych i uzyskiwanie dostępu do rozproszonych dokumentów.

Jest dostępny w trzech wersjach: FREE, Standard i Professional. Bezpłatny plan może działać w przypadku małej firmy lub możesz wybrać inne edycje, zaczynając od 495 USD za 50 urządzeń.

Hexnode

Hexnode oferuje ujednolicone zarządzanie komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi, z którego chętnie korzysta wiele firm. Zarządzaj prawie wszystkimi platformami i urządzeniami, takimi jak iOS, Android, Windows, macOS, tvOS i Fire OS. W przypadku systemu iOS dostępne są funkcje takie jak Apple DEP, które pomagają w bezprzewodowej konfiguracji urządzeń w celu automatycznej rejestracji w MDM.

Oferują także Apple VPP, które pozwalają zaoszczędzić koszty dzięki aplikacjom na iOS, efektywnemu zarządzaniu aplikacjami, filtrowaniu sieci, a także blokowaniu, konfigurowaniu i ograniczaniu kiosku iOS. W przypadku Androida oferuje integrację z Sony, Samsung Knox, HTC, Zebra, Huawei i nie tylko. Umożliwiają bezpieczne korzystanie z rozwiązań BYOD dzięki rejestracji typu zero-touch, obsłudze wytrzymałych urządzeń do noszenia i telewizorów, blokowaniu kiosku z systemem Android oraz bezpiecznemu przeglądaniu.

W systemie Windows możesz zarządzać swoimi telefonami, komputerami stacjonarnymi, laptopami i tabletami za pomocą jednego portalu, cieszyć się bezpieczeństwem Bitlocker, śledzeniem lokalizacji oraz zdalnie konfigurować pocztę e-mail, Wi-Fi i ActiveSync. W przypadku systemu macOS możesz korzystać z wdrożeń zbiorczych, haseł i zdalnych blokad, szybkiej rejestracji OTA i nie tylko.

W przypadku systemu tvOS dostępna jest bezpieczna funkcja Airplay z blokadą haseł, konfiguracją sieci Wi-Fi, automatyczną rejestracją i wyświetlaniem w sali konferencyjnej, aby zapobiec przesyłaniu strumieniowemu nieodpowiednich treści na ekran. W przypadku Fire OS otrzymujesz blokadę kiosku, zdalny podgląd i kontrolę, wielopoziomowe zabezpieczenia, zdalną konfigurację, zarządzanie aplikacjami i ciągłe monitorowanie.

Możesz także konfigurować katalogi aplikacji, wyłączać funkcje bezprzewodowo, zwiększać produktywność pracowników i wykonywać wiele innych czynności za pomocą różnych urządzeń. Dodawaj aplikacje zewnętrzne i aplikacje wewnętrzne oraz bezpiecznie wdrażaj aplikacje korporacyjne na urządzeniach pracowników i z łatwością zarządzaj zmianami i uaktualnieniami.

Otrzymuj powiadomienia o instalacji aplikacji znajdujących się na czarnej liście i możesz wyłączyć niepotrzebne aplikacje. Ponadto możesz utworzyć listę aplikacji i pozwolić użytkownikom instalować aplikacje niezbędne do ich używania. Możesz zarządzać dostępem, zezwalać użytkownikom na otwieranie treści w aplikacji Hexnode, wdrażać pliki na dowolnym urządzeniu i zapewniać bezpieczeństwo treści.

Za pomocą aplikacji MDM możesz zarządzać swoimi danymi firmowymi, zabezpieczać je, szyfrować, a nawet blokować. Poza tym zabezpiecz swoje przeglądanie, uprość cyfrowe zarządzanie oznakowaniem, a także kontroluj ustawienia urządzeń peryferyjnych. Oprócz przedsiębiorstw możesz także mieć nadzór rodzicielski, aby mieć oko na urządzenia swoich dzieci.

Tymczasem możesz lokalizować i śledzić urządzenia za pomocą danych w czasie rzeczywistym. Zarządzaj wydatkami za pomocą urządzeń objętych różnymi planami korporacyjnymi, ograniczaj wykorzystanie danych po upływie określonych limitów i blokuj nieużywane aplikacje przed połykaniem korporacyjnych planów transmisji danych.

Skorzystaj z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przy wyborze dowolnego planu już od 1 USD za urządzenie/miesiąc, który obejmuje podstawowy kiosk i podstawowy pakiet MDM.

Obszar roboczy ONE UEM

Popraw bezpieczeństwo firmy i obniż koszty dzięki Obszar roboczy ONE UEM. Pomoże Ci zarządzać cyklem życia punktów końcowych dla systemów Android, iOS, macOS, Windows 10, Chrome OS, Linux i Malinowe Pi. Możesz poprawić produktywność pracowników, zapewniając bezpieczny i bezproblemowy dostęp do aplikacji, czy to na urządzeniach mobilnych, stacjonarnych, wirtualnych czy w oparciu o SaaS.

Zarządzaj katalogiem, kalendarzem, kontaktami, pocztą e-mail, przeglądarką internetową, treścią, notatkami i nie tylko. Za pomocą platformy przestrzeni roboczej opartej na inteligencji możesz zautomatyzować wszystkie procesy, aby poprawić doświadczenia pracowników, zapewnić cenne informacje i proaktywne zarządzanie urządzeniami oraz solidne zabezpieczenia.

Ponadto otrzymujesz szczegółowe zasady zgodności i dostęp warunkowy, aby chronić swoje dane i umożliwiać natychmiastowe usuwanie zagrożeń bezpieczeństwa bez użycia rąk. Zoptymalizuj zarządzanie cyklem życia systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych, uprość wdrażanie, usprawnij dostarczanie aplikacji, zapewnij najwyższy poziom bezpieczeństwa i zautomatyzuj instalowanie poprawek.

Freestyle Orchestrator firmy VMware jest przeznaczony dla zaawansowanych administratorów IT i umożliwia im zarządzanie przestrzenią roboczą za pomocą platformy opartej na kanwie, obejmującej interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść”. W rezultacie administratorzy mogą logicznie tworzyć niezawodne przepływy pracy, aby zmniejszyć obciążenie IT i dodać inteligencję i elastyczność dzięki automatyzacji.

Oferują solidną platformę API do obsługi usług korporacyjnych, systemów, aplikacji, treści i tożsamości. Zabezpieczają MS Office 365 politykami warunkowymi i MAM. Znajdziesz ujednolicony katalog aplikacji umożliwiający dostęp do dowolnej aplikacji dostępnej na dowolnym urządzeniu. Ponadto funkcja zdalnego czyszczenia pomaga w dowolnym momencie usunąć poufne i wrażliwe dane.

Ivanti

Ivanti przedstawia kompleksowe zarządzanie punktami końcowymi dla systemów Windows, macOS, iOS, Android i IoT. Oferuje tylko jedną platformę, na której możesz zarządzać wszystkimi swoimi urządzeniami i profilami użytkowników. Pomaga skonsolidować zarządzanie przestrzenią roboczą i punktami końcowymi, uprościć procesy zarządzania i spełnić oczekiwania użytkowników.

Ivanti to niezawodne, sprawdzone oprogramowanie do zarządzania punktami końcowymi, które pomaga:

 • Wizualizuj wszystko, co przychodzi do Twojej sieci,
 • Zmniejsz stres dzięki lepszej wydajności logowania,
 • Integruj działania z rozwiązaniami IT.
 • Zautomatyzuj dostarczanie oprogramowania lub aplikacji

Dzięki Ivanti Neurons możesz rozwiązywać problemy i personalizować obszary robocze, zarządzać profilami użytkowników, śledzić wszystko za pomocą pulpitów nawigacyjnych i raportów oraz zabezpieczać swoje urządzenie z jednego miejsca za pomocą prostych działań i zasad.

Otrzymuj ciągłe aktualizacje, aby aktualizować punkty końcowe w celu uniknięcia zagrożeń bezpieczeństwa, instalowania poprawek aplikacji itp. Możesz zarządzać grupą użytkowników i pozwolić im korzystać ze sklepu z aplikacjami, który pomaga im automatycznie pobierać oprogramowanie na swoje urządzenia.

Odkryj oprogramowanie na urządzeniach firmowych i normalizuj dane, co skutkuje lepszym raportowaniem. Oprócz tego masz wiele innych funkcji, takich jak wykrywanie agentów i bez agentów, zarządzanie energią, Xtraction do szybkiego pulpitu nawigacyjnego z wbudowanymi złączami, konteneryzacja i wiele innych.

Jamf PRO

Chroń i zarządzaj swoimi urządzeniami iPhone, Mac, iPad i TvOS za pomocą Jamf PRO skądkolwiek. Zapewnij narzędzia, których potrzebują Twoi pracownicy lub uczniowie, aby zapewnić sobie lepsze doświadczenia w pracy lub w klasie. Jamf PRO to rozwiązanie Apple MDM zaprojektowane, aby umożliwić automatyczne zarządzanie urządzeniami i zwiększyć kreatywność i produktywność użytkowników końcowych.

Pozwól użytkownikom z łatwością korzystać z funkcji zero-touch, a nawet zarządzać swoim urządzeniem, konfigurując profile, używając skryptów i zasad w celu dostosowania urządzeń w celu zapewnienia lepszego doświadczenia. Możesz kupić aplikacje zbiorczo i wybrać metodę wdrażania, która sprawi, że będą one automatycznie dostępne, lub skorzystać z katalogu samoobsługowego.

Przed oddaniem aplikacji w ręce użytkownika należy wstępnie skonfigurować aplikacje z ustawieniami, których potrzebuje użytkownik. Tymczasem możesz zbierać szczegółowe informacje na temat zabezpieczeń, oprogramowania i sprzętu z urządzeń Apple. Następnie twórz raporty, alerty i licencje na zarządzanie oprogramowaniem oraz zapisy gwarancji.

Wreszcie, użyj odpowiedniego zapasu do automatyzacji bieżącego zarządzania. Możesz zezwolić użytkownikom na dostęp do sklepu z aplikacjami, instalowanie aplikacji, aktualizowanie ich i konserwację urządzeń bez pomocy działu pomocy technicznej. Chroń swoje urządzenia Apple za pomocą funkcji zabezpieczeń, takich jak Jamf PRO i Jamf Protect.

Zarządzaj ustawieniami i konfiguracjami, a także ograniczaj podejrzane oprogramowanie. Skorzystaj z bezpłatnej jazdy próbnej oprogramowania i jeśli uważasz, że właśnie tego potrzebujesz, wybierz plan dla swoich urządzeń Apple już od 3,33 USD miesięcznie za urządzenie.

Mirador

Wybierz bardziej inteligentny i bezpieczny sposób zarządzania wszystkimi najważniejszymi urządzeniami z systemem operacyjnym Mirador Oprogramowanie MDM. Możesz zacząć z niego korzystać w ciągu kilku minut i efektywnie zarządzać urządzeniami firmowymi z jednej platformy.

Miradore pomaga zachować bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz zgodność z przepisami w całej organizacji. Szyfrowanie poufnych danych, egzekwowanie bezpiecznych blokad ekranu i haseł, oddzielanie użytku osobistego od służbowego oraz zapobieganie niechcianemu użyciu aplikacji jest łatwe.

Dzięki Miradore możesz kontrolować wykorzystanie urządzeń firmowych, zdalnie instalować konfiguracje urządzeń, uzyskiwać dostęp do raportów, pulpitów nawigacyjnych i zarządzać wykorzystaniem aplikacji. Możesz nawet ustawić swoje urządzenia w tryb kiosku i zarządzać aplikacjami w taki sposób, aby pomóc użytkownikom korzystać wyłącznie z odpowiedniego oprogramowania.

Usuwaj, umieszczaj na białej/czarnej liście i wdrażaj aplikacje wraz z zarządzaniem licencjami na oprogramowanie. Możesz także zaoszczędzić swój czas, umożliwiając automatyczne wykonywanie zadań ręcznych, takich jak konfiguracja urządzeń i rejestracje. Poza tym możesz ustawić, które aplikacje, pliki i ustawienia powinny być używane automatycznie, aby spełnić określone warunki zgodnie z ich zasadami biznesowymi.

Zacznij z łatwością zabezpieczać dane i urządzenia i wypróbuj wszystkie funkcje w ramach 14-dniowego okresu próbnego. Następnie skorzystaj z planu bezpłatnego lub płatnego, zaczynając od 1,5 USD miesięcznie za urządzenie.

Meraki

Skorzystaj z opartego na chmurze rozwiązania MDM, aby monitorować, zabezpieczać i udostępniać wszystkie urządzenia mobilne Meraki. Rejestruj swoje urządzenia i dynamicznie dodawaj użytkowników, gdy łączą się z Twoją siecią. Możesz wdrożyć łączność VPN i ustawienia sieci bezprzewodowej, przesyłać treści i aplikacje oraz ograniczać użycie w zależności od grup użytkowników.

Śledź i lokalizuj urządzenia mobilne i laptopy z dowolnego miejsca oraz uzyskaj dostęp do informacji o stanie zabezpieczeń, stanie urządzeń, sprzęcie i spisie oprogramowania dla całej gamy urządzeń. Ponadto zapewnij bezpieczeństwo organizacji – od urządzeń po zasady sieciowe.

Chroń dane i urządzenia swojej firmy za pomocą funkcji zdalnego czyszczenia, zintegrowanej kontroli dostępu do sieci i egzekwowania szyfrowania. Możesz także szyfrować ruch pomiędzy punktem dostępowym a urządzeniem użytkownika.

Meraki oferuje łatwą integrację menedżerów systemu z siecią, dzięki czemu możesz mieć większe bezpieczeństwo, widoczność i kontrolę nad urządzeniami. Przed wybraniem planu możesz skorzystać z wersji próbnej oprogramowania.

Prosty MDM

Kontroluj i zarządzaj swoimi urządzeniami Apple i zawsze bądź na bieżąco z aktualizacjami Prosty MDM. Wykorzystuje natywne protokoły Apple, dzięki czemu możesz dokładnie wiedzieć, co otrzymujesz, bez konieczności posiadania żadnego oprogramowania klienckiego. Klienci je uwielbiają, ponieważ szybko monitorują, aktualizują, zabezpieczają i licencjonowają swoje urządzenia.

To rozwiązanie Apple MDM obsługuje aplikacje dla przedsiębiorstw, sklepów z aplikacjami i B2B. Aby automatycznie wdrożyć pakiety instalacyjne i aplikacje, wystarczy jedno kliknięcie. Pozwól użytkownikom korzystać z samoobsługi urządzeń z systemem macOS i nigdy nie trać danych pomiędzy aktualizacjami lub z powodu potencjalnych problemów. Wystarczy podać swój adres e-mail i Apple ID, aby skonfigurować konto w ciągu minuty.

Twoje urządzenia korporacyjne są rejestrowane automatycznie podczas uruchamiania dzięki funkcji DEP firmy Apple i obsługują konfigurację BYOD za pośrednictwem wiadomości SMS, łącza internetowego, e-maila, kodu QR i konfiguratora Apple. Możesz mieć wiele innych funkcji bezpieczeństwa, takich jak 2FA, włączyć tryb utracony bez Apple ID, hasła oprogramowania sprzętowego Escrow i klucze FileVault.

Możesz także śledzić bieżącą lokalizację urządzenia, wymusić odblokowanie dowolnego urządzenia, wyłączyć podejrzane funkcje iOS i nie tylko. Poza tym możesz nawet konfigurować treści internetowe i globalny filtr proxy HTTP, używać urządzenia w trybie pojedynczej aplikacji, blokować Apple ID, wyłączać usuwanie aplikacji, wymuszać aktualizację iOS i wiele więcej.

Wybierz swój plan już od 3 USD za urządzenie miesięcznie po skorzystaniu z 30-dniowego bezpłatnego przejazdu.

Sophos Mobile

Sophos Mobile pomaga startupom i firmom poświęcać minimum wysiłku i czasu na zabezpieczanie mobilnych punktów końcowych i zarządzanie nimi. Jest to bezpieczne i proste rozwiązanie do ujednoliconego zarządzania punktami końcowymi (UEM), które umożliwia zarządzanie urządzeniami z systemami macOS, Windows 10, Android i iOS.

Dzięki Sophos Mobile możesz mieć pewność, że nie utracisz danych biznesowych ani nie narazisz się na ryzyko złośliwego oprogramowania. Możesz zwiększyć swoją produktywność, pozwalając użytkownikom bezpiecznie pracować tak, jak chcą, na dowolnym urządzeniu. To rozwiązanie zapewnia łatwy sposób zarządzania, konserwacji i konfigurowania urządzeń.

Możesz instalować, przeglądać i usuwać aplikacje zgodnie z wymaganiami biznesowymi ze sklepu z aplikacjami dla przedsiębiorstw. Ponadto możesz kontrolować swoje aplikacje, umieszczając je na białej i czarnej liście, a także konfigurować aplikacje MS Office 365. Sophos Mobile pozwala przy mniejszym wysiłku zabezpieczyć urządzenia firmowe i osobiste.

Użytkownicy mogą przynosić swoje urządzenia osobiste i rejestrować je za pośrednictwem elastycznych portali samoobsługowych. Możesz także resetować hasła bez angażowania działu IT. Administrator będzie miał pełny dostęp do treści korporacyjnych w bezpiecznych aplikacjach obszaru roboczego. Podobnie możesz chronić i kontrolować dane biznesowe i pocztę e-mail, nie ingerując w prywatność użytkowników.

Weź udział w demonstracji online, rozpocznij BEZPŁATNY okres próbny lub uzyskaj cenę za urządzenie, aby rozpocząć korzystanie z wiodącego rozwiązania UEM.

IBM Security MaaS360

Z IBM Security MaaS360możesz bezpiecznie chronić urządzenia, chronić swoje dane i zapewniać użytkownikom doskonałą obsługę, jednocześnie szybko zwiększając liczbę pracowników zdalnych. Oprogramowanie optymalizuje wdrażanie urządzeń do noszenia na dużą skalę dzięki rozwiązaniom do zarządzania urządzeniami opartymi na sztucznej inteligencji.

Pomaga w budowaniu strategii zerowego zaufania w celu zapewnienia bezpieczeństwa treści w sieciach IoT w celu ochrony użytkowników mobilnych przed zagrożeniami związanymi z infiltracją lub atakami zakłócającymi. Oszczędzaj czas na zadaniach związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem, nie naruszając ciągłości biznesowej, wykorzystując wnioski kontekstowe z analiz obsługiwanych przez sztuczną inteligencję (AI).

To wielokrotnie nagradzane oprogramowanie zapewnia ochronę klasy korporacyjnej, która wykrywa i usuwa zagrożenia dla użytkowników, urządzeń, aplikacji, danych i sieci. Został zaprojektowany z myślą o bezproblemowym skalowaniu z istniejącą infrastrukturą laptopów, komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych, a także IoT i technologiami o zwiększonej wytrzymałości.

Z łatwością skonfiguruj urządzenia swojej firmy w ciągu kilku minut i skorzystaj ze zwiększonego zwrotu z inwestycji. Według badania przeprowadzonego przez Forrester TEI zwrot z inwestycji w ciągu 3 lat wynosi 183%. IBM Security MaaS360 zarządza ponad 10 milionami urządzeń.

Zawiera jedyną platformę UEM (ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi) zintegrowaną z Watson AI, zapewniającą kontekstowy wgląd w bezpieczeństwo w całej organizacji. Dzięki temu ujednoliconemu rozwiązaniu dla punktów końcowych możesz zapewnić bezpieczny dostęp do zasobów firmy z dowolnego urządzenia bez korzystania z VPN i naruszania standardów zarządzania tożsamością.

Dzięki ponad 100 partnerom biznesowym i wielu możliwościom zarządzania urządzeniami, to rozwiązanie pozwala na łatwiejszą kontrolę urządzeń iOS, Android, Windows i iPadOS w ustawieniach korporacyjnych. Z jednej konsoli możesz szybko zarządzać poziomami dostępu, wykrywać podatne aplikacje i odpowiednio je poprawiać, konfigurować indywidualne ustawienia instalacji i dodawać aplikacje – a wszystko to przy imponującym skróceniu czasu konfiguracji urządzenia o 85% i skróceniu czasu konfiguracji urządzenia o 90% przez użytkownika !

Oprogramowanie jest dostępne w bezpłatnej wersji próbnej, po której można łatwo dokonać aktualizacji do jednego z sześciu planów, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojej organizacji.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie w zakresie oprogramowania MDM?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań MDM i wybranie odpowiedniego dla Twojej organizacji jest prawdopodobnie trudnym zadaniem, ale przestrzeganie kilku kluczowych parametrów z pewnością pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej organizacji.

 • Proponowane rozwiązanie MDM będzie musiało pasować do złożoności różnych środowisk, które firma może już uruchomić, takich jak lokalnie, w chmurze lub hybrydowo.
 • Oszczędności mogą wynikać z możliwości samonaprawy i automatycznych poprawek zabezpieczeń, a także innych funkcji, które ostatecznie zmniejszają TCO (całkowity koszt posiadania).
 • Działania związane ze zgodnością z zasadami muszą uzyskiwać wgląd w stan urządzenia wraz z możliwością egzekwowania zasad.
 • Rozwiązanie powinno oferować podstawowy dostęp do przeglądów użytkowników i urządzeń, dzienników bezpieczeństwa i śledzenia zgodności w celu przyspieszenia audytów, a także procedur szybkiego reagowania na incydenty.
 • Odzyskiwanie jest łatwe, jeśli oprogramowanie oferuje elastyczne opcje wdrożenia, w tym samodzielną rejestrację i automatyzację, co eliminuje obciążenie administracyjne, a także zwiększa zaufanie użytkowników bez konieczności dalszego szkolenia.
 • Jednopanelowe wyświetlanie zarządzanych punktów końcowych staje się możliwe obok niezarządzanych punktów końcowych, zwiększając efektywność administracji i coraz bardziej upraszczając złożoność.
 • Rozwiązania do zarządzania zapasami umożliwiają łatwe zarządzanie urządzeniami i użytkownikami w ramach jednej konsoli.
 • Rozwiązanie programowe powinno również pomóc w bezpiecznym przechowywaniu danych zgodnie z przepisami, takimi jak HIPAA, PCI DSS, NIST, SOC 2 lub ISO 27001.

Wybierz idealne oprogramowanie, które obsługuje Twoje urządzenia w ramach różnych poziomów, obszernych umów dotyczących poziomu usług (SLA) oraz dostępności w wielu regionach i językach.

Wniosek

Bezpieczeństwo jest istotną kwestią dla Twojej organizacji i należy o tym zawsze pamiętać, podejmując jakąkolwiek decyzję biznesową. Nie pozwól, aby urządzenia mobilne, takie jak smartfony, laptopy i tablety, otwierały luki w zabezpieczeniach Twojej organizacji.

Zamiast tego zapewnij im bezpieczeństwo, korzystając z oprogramowania MDM, o którym wspomniałem powyżej, i po prostu zacznij łatwo nimi zarządzać i kontrolować.

x