14 najlepszych kart do przechwytywania gier do nagrywania sesji gier

Karta przechwytywania jest wymagana, jeśli chcesz nagrywać dane w wysokiej rozdzielczości lub standardowe z urządzeń PS4, Xbox One lub Wii.

Karta przechwytywania jest popularna wśród graczy, którzy nagrywają różne filmy z gier. Te karty przechwytujące umożliwiają nagrywanie transmisji na żywo w wysokiej jakości i konwertowanie płyt DVD do formatu HD. Te nagrania wideo zostaną zapisane po nagraniu i można je później przesłać do Internetu.

Jednak przy tak wielu dostępnych na rynku kartach do przechwytywania gier użytkownicy mogą mieć trudności z wyborem jednej z nich. Oto lista niektórych kart do przechwytywania gier, które pomogą Ci zdecydować, której potrzebujesz do następnej gry i przesyłania strumieniowego.

Co to jest karta przechwytywania gry?

Karta przechwytywania gier to urządzenie, które nagrywa lub przesyła strumieniowo wideo i audio z innego źródła. Na przykład, jeśli chcesz przechwytywać rozgrywkę z konsoli Xbox One, potrzebujesz karty przechwytującej, która łączy się z portem HDMI konsoli, ponieważ konsola Xbox One nie może jednocześnie przechwytywać i przesyłać strumieniowo rozgrywki.

Przesyłanie strumieniowe, przechwytywanie i udostępnianie całej gry jest możliwe przy użyciu karty przechwytywania i innych akcesoriów, takich jak kabel HDMI. Możesz zapisać ekscytującą grę PlayStation do późniejszego przejrzenia lub przesłania na platformy mediów społecznościowych.

Dlaczego ludzie używają kart do przechwytywania gier?

Korzystanie z karty przechwytującej ma kilka zalet, jeśli jesteś streamerem lub YouTuberem. Na początek karty przechwytujące umożliwiają nagrywanie lub przesyłanie strumieniowe materiału w wysokiej rozdzielczości, co jest niezbędne dla każdego, kto chce tworzyć treści o profesjonalnej jakości.

Po drugie, niektóre karty przechwytujące mogą jednocześnie nagrywać lub przesyłać strumieniowo wideo z wielu urządzeń, co czyni je idealnymi do konfiguracji z wieloma kamerami.

Karty przechwytujące upraszczają również nagrywanie komentarzy lub innych źródeł dźwięku, ponieważ zazwyczaj zawierają wbudowane wejścia mikrofonowe. Umożliwia bezpośrednie podłączenie mikrofonu do karty przechwytującej i nagrywanie wysokiej jakości dźwięku jako uzupełnienie materiału z gry.

Karta przechwytywania gry a przechwytywanie okna i ekranu za pomocą oprogramowania

Przechwytywanie i wyświetlanie gry lub przechwytywanie okna to dwa tryby nagrywania rozgrywki. Główna różnica polega na tym, że funkcja przechwytywania gry rejestruje tylko okno rozgrywki. Nie przechwyci niczego poza ekranem gry. Jeśli zminimalizujesz ekran gry, będzie on nadal nagrywał tę konkretną grę.

Z drugiej strony wyświetlanie lub przechwytywanie okna może być wszystkim, co działa na ekranie, na przykład przeglądarką, wiadomościami, filmami itp. Oznacza to, że cokolwiek zrobisz na monitorze, będzie on nagrywał.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele kart przechwytujących, ważne jest, aby wybrać najlepszą dla swojej konfiguracji. Oto kilka dobrych kart przechwytujących na rynku.

Elgato HD60 S+, Zewnętrzny

Ta karta do przechwytywania gier pozwala rejestrować rozgrywkę w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Teraz udostępniaj swoją rozgrywkę w doskonałej jakości obrazu. Funkcja plug-and-play ułatwia użytkowanie. Graj w wysokiej jakości gry na Xbox One X, Xbox Series X/S, PlayStation 5 i PlayStation 4 Pro w ich oryginalnym formacie. Użyj technologii o bardzo niskich opóźnieniach, aby usprawnić przepływ pracy.

Ma nieograniczony tryb przechwytywania. Teraz możesz zapisać godziny nagrań na dysku twardym. Posiada również funkcję nagrywania retrospekcji, która pozwala cofnąć się w czasie i zapisywać epickie chwile z mocą wsteczną.

Rybozeń 4K Audio Video

Możesz teraz przechwytywać źródła wideo w rozdzielczości do 1080p i jest ona odpowiednia dla wszystkich urządzeń HDMI, takich jak PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360, DVD, Wii U, DSLR, kamery bezpieczeństwa, kamera i dekodery.

Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego sterownika, ponieważ jest to plug-and-play. Po podłączeniu urządzenie rozpoznaje się jako kamera internetowa. Może automatycznie wykryć wejście i dostosować wyjście. Brak użycia procesora, opcjonalne przechwytywanie dźwięku.

Działa zarówno z systemem Windows, jak i Mac OS. Szybka technologia USB 3.0 i doskonała technologia niskich opóźnień ułatwiają przesyłanie strumieniowe na żywo do serwisów YouTube, Twitch, Facebook, OBS, Twitter, Potplayer i VLC.

Może przechwytywać jednokanałowy sygnał wideo HD HDMI i jest oparty na szybkiej technologii USB 3.0. Kiedy grasz w grę na żywo, nie ma lagów. Możesz użyć wejścia mikrofonowego na karcie przechwytującej Kedok, aby dodać zewnętrzny komentarz podczas gry. Należy pamiętać, że działa tylko ze standardowymi słuchawkami mikrofonowymi TRS 3,5 mm.

EVGA XR1 lite

Możesz nagrywać w 1080P/60FPS i grać w 4K/60FPS. Ma małe opóźnienie i mały rozmiar.

Jest idealny do przechwytywania i przesyłania strumieniowego rozgrywki z komputera PC/konsoli lub można go podłączyć do lustrzanki cyfrowej, aby uzyskać opcję dobrej jakości kamery internetowej. Posiada port USB 3.0 typu C. Ta karta przechwytywania ma certyfikat OBS.

FILMSHOP Wideo 4K HDMI

Maksymalna rozdzielczość wejściowa karty przechwytującej wideo USB 2.0 wynosi [email protected] i maksymalną rozdzielczość wyjściową 1920×[email protected] Umożliwia jednoczesne przechwytywanie sygnałów wideo i audio oraz nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości z szybkością 30 kl./s bezpośrednio na dysk twardy bez żadnych opóźnień.

Karta przechwytywania wideo HDMI z portem wyjścia pętli HDMI ma doskonałą technologię niskich opóźnień, dzięki czemu nie ma opóźnień podczas grania w gry na żywo.

Ciesz się rozgrywką ze znajomymi podczas przechwytywania wideo za pomocą funkcji zapętlenia sygnału HDMI w celu przesyłania strumieniowego w czasie rzeczywistym na Twitch, YouTube, OBS, Potplayer, VLC i innych platform oraz nagrywania wideo bezpośrednio na komputery PC lub smartfony. Na wyjściu nie ma kompresji ani opóźnienia.

MYPIN 1080P wideo HDMI

HDMI Game Video Recorder nagrywa wideo i gry w rozdzielczości 1080P i zapisuje je na dysku flash USB lub zewnętrznym dysku twardym. Ponieważ jednak nie obsługuje transmisji na żywo, nie będzie działać z OBS Studio, VLC, Youtube i innymi podobnymi programami.

Możesz uzyskać wideo w dowolnym miejscu i czasie, bezpośrednio podłączając pamięć flash USB (FAT32). Ta karta przechwytująca ma wejście mikrofonowe i może być używana do dodawania zewnętrznych komentarzy do gier, ale nie nagrywa czatów w grupie. Jest prosty w użyciu i zapisuje filmy na urządzeniu USB, ale nie działa bezpośrednio z komputerem.

Film z gry TKHIN

Karta przechwytywania wideo do gier TKHIN jest zbudowana z wysokiej klasy inteligentnego układu scalonego oraz stylowej i kompaktowej obudowy ze stopu aluminium. To wspiera [email protected] Wejście HDMI i funkcja plug-and-play umożliwiają natychmiastową współpracę urządzenia z mediami strumieniowymi, takimi jak OBS.

Idealny do przesyłania strumieniowego na żywo, transmisji gier, nagrywania wideo, sal konferencyjnych i innych podobnych zastosowań.

Urządzenie do przechwytywania audio-wideo można podłączyć do słuchawek za pośrednictwem portu wyjścia audio 3,5 mm. Możesz także podłączyć urządzenie do przechwytywania wideo do mikrofonu 3,5 mm za pośrednictwem portów, aby łatwo przesyłać strumieniowo i nagrywać głos.

AVerMedia GC513 Live Gamer jest odpowiedni dla wszystkich streamerów, niezależnie od tego, czy są hobbystami, twórcami treści, nowicjuszami, czy doświadczonymi. Ta karta przechwytująca pozwala cieszyć się rozgrywką 4K podczas edycji w rozdzielczości 1080p60.

Dzięki zintegrowanej funkcji przejścia bez opóźnień, LGP2 może nagrywać niesamowitą rozgrywkę w rozdzielczości Full HD 60 kl./s bez irytujących opóźnień iw rozdzielczości 4Kp60.

Przenośność LGP2 jest cechą wyróżniającą. W ten sposób można go łatwo skonfigurować do nagrywania rozgrywki gdziekolwiek jesteś – czy to na iPhonie, czy na turnieju PC, masz nieograniczone możliwości.

Elgato HD60 X

To urządzenie nagrywa w jakości 4K30 HDR10 lub 1080p60 HDR10, a także 4K60 HDR10, 1440p120 i 1080p120 z przejściem VRR. Ta karta przechwytywania nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych sterowników.

Możesz przesyłać strumieniowo na dowolną platformę, w tym OBS, Streamlabs, Vmix, Zoom, Microsoft Teams, YouTube, Twitch, Facebook Gaming i inne.

TERAZ

Ma rozdzielczość przechwytywania źródła wideo do 1080p przy 60 fps (klatek na sekundę) i jest odpowiedni dla wszystkich urządzeń HDMI, takich jak PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch, Wii U, DSLR, DVD, kamera bezpieczeństwa , Aparat i dekoder.

Szybka technologia USB 3.0 i doskonała technologia o niskim opóźnieniu ułatwiają przesyłanie strumieniowe na żywo do serwisów YouTube, Twitch, OBS, Facebook, Twitter, VLC i Potplayer.

MOYOON

Karta przechwytująca HDMI MOYOON jest wykonana ze stopu aluminium i wyposażona w wysokiej klasy inteligentne układy scalone, z rozdzielczością wejściową HDMI do [email protected] i nagrywanie sygnału wideo do 1080p 60 fps. Zapewnia graczom wysokiej jakości i wolne od usterek wrażenia.

Dzięki dodatkowemu wejściu audio mikrofonu ta karta przechwytująca 4K HDMI umożliwia entuzjastom gier przesyłanie strumieniowe, nagrywanie i włączanie ich głosu do rozgrywki. Nie ma potrzeby stosowania sterownika ani dodatkowego zasilania, a funkcje są już wbudowane w aktualne oprogramowanie, aby zapewnić płynne przejście.

Łagodzenie wątków 4K HDMI

Maksymalna rozdzielczość wejściowa karty przechwytywania dźwięku wynosi [email protected] i rozdzielczość wyjściowa [email protected] Teraz możesz nagrywać filmy bezpośrednio na dysk twardy bez żadnych opóźnień. Przechwytywanie wideo HDMI jest odpowiednie dla urządzeń z wyjściem HDMI, takich jak PS4 i Switch.

Karta przechwytująca USB obsługuje nagrywanie w wysokiej jakości 1080P 60 kl./s i przesyłanie strumieniowe na żywo. Karta przechwytywania audio-wideo może jednocześnie przechwytywać wideo i audio HDMI oraz przesyłać sygnały wideo i audio do komputerów PC i smartfonów w celu przechowywania i podglądu.

Karta przechwytująca MOYOON USB 3.0

Karta przechwytująca K jest wykonana ze stopu aluminium i ma wysokiej klasy inteligentny układ scalony. Dzięki szybkiej technologii USB 3.0 karta do przechwytywania gier eliminuje opóźnienia oraz upraszcza i przyspiesza przesyłanie strumieniowe na żywo, udostępnianie i nagrywanie.

Obsługuje rozdzielczości wejściowe HDMI do [email protected] i nagrywanie sygnału wideo do 1080p 60 klatek na sekundę dla wysokiej jakości i bezproblemowego wideo z gier i multimediów strumieniowych.

Karta przechwytywania Papeaso

Nasza karta przechwytująca wideo HDMI ma rozdzielczość wejściową 3840×[email protected]maksymalna rozdzielczość wyjściowa 1920×[email protected]oraz uchwała z dn [email protected] Przechwytuj filmy w wysokiej rozdzielczości z szybkością 60 klatek na sekundę i bardzo niskim opóźnieniem bezpośrednio na dysk twardy.

Jego dwufunkcyjny interfejs Obsługuje komputery/telefony komórkowe/tablety z interfejsem USB i typu C do gromadzenia i nagrywania danych, spełniając jednocześnie różne wymagania dotyczące interfejsu.

MYPIN 1080P HDMI

HDMI Game Video Recorder nagrywa wideo i gry w rozdzielczości 1080P i zapisuje je na dysku flash USB lub zewnętrznym dysku twardym. Ponieważ ta karta przechwytująca nie obsługuje przesyłania strumieniowego na żywo, nie będzie działać z aplikacjami takimi jak OBS Studio, VLC i Youtube.

Teraz podłącz pamięć flash USB (FAT32), aby uzyskać wideo w dowolnym miejscu i czasie.

Ostatnie słowa

Jak widać, jest to kilka dobrych opcji kart przechwytujących gry, które zapewniają płynne przesyłanie strumieniowe. Wszystkie mają kilka unikalnych funkcji i są dość łatwe w użyciu. Możesz z nich korzystać i łatwo zostać streamerem.

Możesz także chcieć odkryć najlepsze gry GOG za darmo.

x