– 14 najlepszych szablonów lejków sprzedażowych reprezentujących podróż klienta –

Lejek sprzedażowy, zbudowany na zasadzie lejka, jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi komunikowania zespołowi strategii i celów biznesowych. Lejek sprzedażowy pomaga wizualizować, jak potencjalni klienci przekształcają się w kwalifikowanych potencjalnych klientów i ostatecznie dokonują zakupu na każdym etapie ich podróży zakupowej.

Dlaczego to ważne? Lepsza wizualizacja prowadzi do lepszej identyfikacji najlepszych strategii marketingowych, które wydają się działać. Ponadto masz szansę ulepszyć niektóre kampanie, aby z czasem poprawić współczynniki konwersji i sprzedaż.

Co to jest lejek sprzedażowy? Dlaczego to jest ważne?

Co więcej, dobry szablon lejka sprzedażowego pomaga Twojemu zespołowi wizualnie doświadczyć podróży klienta. Wszystkie lejki sprzedażowe rozpoczynają się na najwyższym etapie, Świadomości, gdzie klienci odkrywają Twój produkt lub usługę. Wkrótce potem będziesz poszukiwać potencjalnych klientów, którzy wykazują zainteresowanie. W trzecim kroku wejdziesz w etap decyzji, w którym przesyłasz oferty lub wyceny.

W czwartym kroku Twój klient i Ty przejdziecie do etapu Akcji, gdzie dokonają zakupu. Nie każda perspektywa zamieni się w zakup. Aby zrozumieć, jak lepiej ją ulepszyć i gdzie wypadli, potrzebujesz lejka sprzedażowego.

Korzyści z używania szablonu lejka sprzedażowego

Czy stworzyć lejek sprzedażowy, czy po prostu zdecydować się na szablon? Sugerujemy skorzystanie z szablonu; dlatego:

  • Brak konieczności tworzenia od podstaw lejka sprzedażowego pozwala zaoszczędzić czas
  • Głównym zadaniem lejka sprzedażowego jest poprowadzenie Cię do pielęgnowania leadów, co możesz zrobić lepiej, jeśli możesz poświęcić swoje zasoby na analizę spostrzeżeń
  • Większość lejków sprzedażowych zawiera automatyczne raporty z postępów, które skracają czas pracy ręcznej i zwiększają produktywność
  • Możesz zacząć bez umiejętności lub wchodzenia w złożoność ich tworzenia
  • Możesz pracować ze swoim zespołem w czasie rzeczywistym i testować swoje kampanie marketingowe

Wyprzedaż

Dostępny jako arkusz kalkulacyjny Excel oraz arkusz kalkulacyjny Arkuszy Google, darmowy szablon lejka sprzedażowego Salesflare pomaga bezproblemowo zarządzać potencjalnymi klientami. Nie musisz już spędzać czasu na ręcznej pracy nóg w Excelu?

Dzięki jednemu szablonowi lejka sprzedażowego będziesz w stanie lepiej konwertować potencjalnych klientów, prognozować przychody i usprawniać procesy. Nie tylko stworzysz lejek sprzedażowy pasujący do każdego etapu Twojej podróży, ale także odnotujesz przychody, współczynniki konwersji i aktywnych przedstawicieli handlowych.

Teraz ten szablon dotyczy standardowego procesu. Możesz dodawać lub usuwać niestandardowe etapy i członków zespołu, ustawiać cele i dodawać inne dane. Na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych Twój arkusz Insights zostanie automatycznie zaktualizowany.

Hubspot

Jeśli szukasz jednego z najbardziej niezawodnych szablonów lejka sprzedaży, darmowy szablon lejka sprzedaży Hubspot może być właśnie tym.

Wciąż zastanawiasz się, dlaczego? Ten szablon lejka sprzedaży z Hubspot nie tylko pomoże Ci śledzić transakcje w przygotowaniu, ale także pomoże Ci ustalić priorytety dla tych ważnych. W rzeczywistości będziesz także w stanie prognozować swoje przychody, aby kierować najważniejszymi decyzjami i planować przyszłość.

Dzięki temu szablonowi lejka sprzedażowego zaoszczędzisz czas i pieniądze na działaniach sprzedażowych. Abyś mógł skupić się na projektowaniu strategii zapewniających więcej konwersji.

Gong

Przygotuj się na zawarcie większej liczby transakcji dzięki szablonowi lejka sprzedaży Gong dla Excela i Arkuszy Google. Jeśli w tej chwili Twoje oferty są bardziej chybione niż trafione, wypróbuj ten szablon, aby śledzić swoje transakcje, zamykać je, prognozować przychody i planować następny krok.

Po co budować ręczny lejek sprzedażowy, skoro można skorzystać z gotowego szablonu, który pomaga zarządzać szansami sprzedaży od etapu kwalifikacji do zamknięcia? Etap lejka śledzenia z Gong umożliwia szczegółowe śledzenie możliwości i zrozumienie trafień i chybień.

Będziesz mógł mierzyć wyniki sprzedaży w różnych zespołach i obliczać prognozy przychodów na podstawie gotowych danych w ciągu kilku sekund. Aby użyć szablonu, musisz dostosować i wypełnić dane oraz zaktualizować każdą możliwość. A prognoza przychodów zostanie wygenerowana automatycznie.

Co więcej, możesz zobaczyć, gdzie odpadają Twoi potencjalni klienci, aby poprawić oferty i procesy sprzedaży na przyszłe rundy.

Link zwrotny

Dostępny w formatach Word, PDF i Dokumentach Google, ten szablon lejka sprzedaży od Backlinko idealnie pasuje do zwiększenia ruchu, budowania zaufania i konwersji leadów.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę od wieków, czy dopiero zaczynasz, nie popełniaj błędu przeoczenia lejków sprzedażowych. Pomagają zamienić zimne leady w kupujących. Ponadto wiele mówią o prognozach przychodów i procesach, które należy wdrożyć lub zmienić.

W tym szablonie znajdziesz trzy ważne etapy z celem. Do tego pomysły na tworzenie punktów konwersji i jak pozyskiwać ruch na każdym etapie lejka sprzedażowego. Co więcej, pomyśl o tym jako o planie udanej ścieżki sprzedaży. Wystarczy zaktualizować dane, dodać lub usunąć kolumny i gotowe!

Model slajdu

Jeśli szukasz szablonu lejka sprzedaży, który możesz zademonstrować lub zaprezentować, ten szablon lejka sprzedaży oparty na SlideModel jest właśnie dla Ciebie.

Ich szablony są gotowe do użycia, można je pobrać i łatwo dostosować. Każda firma, zarówno duża, jak i mała, ma odrębną podróż biznesową. Bez znaczących szablonów sprzedaży, które mogą pomóc w konwersji potencjalnych klientów i zademonstrowaniu większej publiczności, wiele wysiłków może pójść na marne.

Ich szablony mogą być używane zarówno na urządzeniach z systemem Windows, jak i Mac. Są one również dostępne za pośrednictwem programów PowerPoint, Keynote, Office365 i Prezentacji Google.

Znajdziesz wiele szczegółowych szablonów prezentacji lejków sprzedażowych. Z czego szablon marketingowy z pełnym lejkiem, szablon lejka diagramu metryk AARR, szablon lejka Sandlera w programie PowerPoint i szablon projektu lejka marketingowego są dość popularne i uniwersalne w użyciu.

twórczo

Wizualizacja lejka sprzedaży nigdy nie była łatwiejsza dzięki szablonom Creately przydatnym! Dzięki Creately uzyskasz dostęp do wielu znaczących szablonów, które pomogą Ci prognozować przychody i generować leady.

Co więcej, jesteś w lepszej sytuacji, aby zademonstrować swój przyszły plan rozwoju. Każdy dobry zespół marketingowy rozumie wartość dobrego lejka sprzedażowego i lepszy sposób na zademonstrowanie go.

Dzięki Creately uzyskasz dostęp do szablonu lejka sprzedaży, który możesz łatwo edytować i dostosowywać za pomocą ich internetowego edytora diagramów. Można go zapisać w wielu formatach: PPT, Word, PDF, Excel, JPEG, PNG i SVG.

Przygotuj się do generowania pomocnych spostrzeżeń na temat zachowań klientów i wykorzystaj je, aby pozytywnie wpłynąć na historię swojego rozwoju.

Simvoly

Teraz możesz stworzyć lejek sprzedaży dla pojedynczego produktu lub wielu produktów za pomocą szablonów lejków Simvoly. Te szablony, z ponad 30 opcjami do wyboru, pomogą Ci wizualizować i śledzić możliwości w mgnieniu oka.

W pełni konfigurowalny w celu dopasowania do Twoich produktów i ścieżki rozwoju, Simvoly ma różne szablony pasujące do różnych celów.

Jest jeden dla produktów cyfrowych, a drugi dla modeli opartych na członkostwie i subskrypcji.

Ponadto znajdziesz lejki sprzedażowe do śledzenia produktów fizycznych i materialnych. Dodatkowo strona płatności bezpośrednich i uniwersalna, która działa dla wszystkich!

Ty Exec

Szablony prezentacji lejka sprzedaży You Exec pomogą Ci zwizualizować, zilustrować i wdrożyć cyfrową podróż klienta Twojej TG w przyszłości.

Użyj go, aby przedstawić cztery podstawowe etapy podróży lejka sprzedażowego (świadomość, rozważanie, decyzja i retencja), aby sfinalizować procesy sprzedaży, które powinieneś zastosować. Dobra prezentacja lejka sprzedażowego, taka jak You Exec, pomoże Ci również zidentyfikować potencjalnych klientów, nakreślić potrzeby firmy – finansowe i rozwojowe.

Będziesz mógł wywrzeć duże wrażenie na odbiorcach, wymieniając inicjatywy i kampanie marketingowe. Co więcej, możesz wykorzystać slajdy do zilustrowania praktycznych planów zwiększenia sprzedaży i poprawy wskaźnika retencji.

Pobierz WPFunnels

Po co spędzać godziny na projektowaniu idealnych szablonów lejków sprzedażowych, skoro można skorzystać z gotowych szablonów od Get WPFunnels? Możesz pomyśleć, że uzyskanie niszowych szablonów sprzedaży do lejka jest wyzwaniem. Zdobądź WPFunnels jest tutaj, aby zmienić zdanie!

Jeśli chcesz niemal natychmiast uzyskać sprzedaż, możesz wypróbować te szablony. W rzeczywistości ta strona zawiera szablony stworzone specjalnie dla Oxygen, Divi, Elementor i Gutenberg.

Możesz użyć szablonu lejka sprzedażowego w mniej niż 5 minut. Wybierz, dostosuj i zoptymalizuj swoją sprzedaż!

Inteligentne rysowanie

Szablony wykresów lejka sprzedaży SmartDraw umożliwiają usprawnienie analizy i planowania w ciągu kilku minut. Wypróbowanie tych szablonów wykresów nie wymaga żadnego doświadczenia w rysowaniu.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać informacje o sprzedaży i zastosować profesjonalny motyw, a Twoja prezentacja będzie premium. Jeśli jednak szukasz czegoś więcej niż szablonów wykresów lejka sprzedaży, możesz także wypróbować ich szerokie repozytorium diagramów planowania, map myśli i wykresów marketingowych.

Najlepsze jest to, że jeśli masz wątpliwości, możesz skontaktować się z zespołem SmartDraw w celu uzyskania bezpłatnej pomocy! To jeden z najlepszych szablonów wykresów, nad którymi możesz pracować w zespole.

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Zapisz plik w udostępnionym folderze SmartDraw lub użyj aplikacji do udostępniania, takich jak Dropbox®, Google Drive™, Box® lub OneDrive®. Jeśli to nie wystarczy, możesz wysłać członkom zespołu e-mail z linkiem, a oni będą mogli pracować razem z tobą.

Łowca slajdów

Chcesz stworzyć prowokujące do myślenia prezentacje lejków na temat analizy? Pomocne mogą być szablony sprzedaży Slide Hunter.

Jest to prezentacja składająca się z 4 kroków, którą można edytować i dostosowywać do własnych potrzeb. W rzeczywistości możesz użyć tego szablonu, aby łatwo dostosować się do dowolnego projektu lejka. Nie tylko to, szablon lejka sprzedaży Slide Hunter może być również bardzo przydatny w lejkach optymalizacji współczynnika konwersji.

Chociaż jest łatwo dostępny jako plik .ppt, można go również używać w dowolnym oprogramowaniu do projektowania prezentacji — Keynote, OpenOffice lub Google Slides. Zastanawiasz się, jak działa szablon?

Możesz go edytować zgodnie ze swoimi potrzebami. Będziesz mieć całkowicie edytowalne symbole zastępcze tekstu, w których możesz umieścić swoje informacje. Użyj tego szablonu, aby zwizualizować proces znajdowania, angażowania i konwertowania potencjalnych klientów, jednocześnie zatrzymując ich na dłuższy okres.

Paradygmat wizualny online

Szablon lejka sprzedażowego Visual Paradigm Online jest zbudowany na analogii do lejka. Dzieje się tak dlatego, że wielu klientów rozpoczyna proces zakupu, a tylko nieliczni dokonują konwersji.

Aby jak najlepiej przewidzieć, gdzie Twoi klienci rezygnują, skorzystaj z tego w pełni konfigurowalnego szablonu, aby ocenić potrzeby swojej firmy.

Ponadto kieruj działaniami marketingowymi i sprzedażowymi na każdym etapie podróży za pomocą szablonu typu „przeciągnij i upuść”, który usprawni Twoje procesy. W rzeczywistości za pomocą tego szablonu będziesz także w stanie wspierać pracę zdalną i współpracę online w czasie rzeczywistym.

Poza tym ma pomoce dotyczące układu, łatwe udostępnianie, funkcje dodawania multimediów i wiele więcej!

Poniedziałek.com

Idealny szablon CRM, szablony lejków sprzedażowych Monday.com umożliwiają zespołom produktowym i marketingowym usprawnienie analizy.

Można go używać do analizowania ważnych zbiorów danych, takich jak kwalifikowani potencjalni klienci, skuteczność reklam i współczynniki konwersji. Nie tylko to, ale przygotuj się do wizualizacji działań związanych z zaangażowaniem i utrzymaniem klientów w jednym miejscu!

Możesz także zintegrować przydatne narzędzia, takie jak między innymi LinkedIn, Slack i Asana. Oprócz śledzenia i optymalizacji swoich wysiłków, generuj wyceny i flashuj w ciągu minuty! Dodatkowo wspieraj sprzedaż zdalną za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej.

Nie tylko to, zacznij od bezpłatnego okresu próbnego, aby dowiedzieć się, jak wyeliminować bałagan w wiadomościach e-mail, zrozumieć etapy transakcji i szybko ustalić, jakie priorytety. Czas to pieniądz; zapisz oba dzięki łatwym do wygenerowania pulpitom nawigacyjnym, które automatycznie odzwierciedlają Twoje dane.

Moqupy

Wizualizacja lejka sprzedaży nigdy nie była łatwiejsza. Wypróbuj ten szablon wykresu lejka sprzedaży autorstwa Moqups. Czy jesteś zmęczony tym, że twoje diagramy i schematy blokowe istnieją w izolacji? Dlaczego nie uczynić ich użytecznymi?

Moqups pozwala łączyć je z innymi przydatnymi zasobami, takimi jak mapy myśli, makiety i szkielety w ramach jednego projektu. Będziesz mógł współpracować nad prototypami w czasie rzeczywistym.

Powrót do funkcji szablonu lejka sprzedaży – jego darmowy szablon jest łatwy do uruchomienia. I może sprawić, że zaczniesz działać w 15 minut! Każdy blok w szablonie można dostosować i możesz dodawać obrazy, ikony i komentarze!

Ponadto możesz użyć ich szablonów, aby stworzyć wszystkie potrzebne rzeczy w ciągu kilku sekund (po zapoznaniu się z witryną).

Usprawnij procesy sprzedaży dzięki odpowiedniemu szablonowi lejka sprzedaży

Jeśli Twoim celem końcowym jest generowanie większej liczby leadów i ich konwersja, punktem wyjścia powinien być lejek sprzedażowy. Nie mamy na myśli byle jakiego szablonu lejka sprzedażowego. Użyj takiego, który pomoże Ci zwizualizować kupującego na różnych etapach i umożliwi zbieranie spostrzeżeń.

Często odpowiednie szablony lejków sprzedażowych są dostarczane z pulpitami nawigacyjnymi i raportami z postępów. Możesz użyć tych spostrzeżeń do konwersji miękkich leadów na hot leady, MQL i SQL.

x