16 najlepszych programów do zarządzania salonem i rezerwacji w celu poprawy obsługi klienta

Każda firma i przedsiębiorstwo przechodzi cyfryzację, więc jak salon mógłby pozostać w tyle? Zobaczmy, jak usprawnić zarządzanie salonem i obsługę rezerwacji.

Zarządzanie rezerwacjami i usługami w salonie może być gorączkowym zadaniem. Bez względu na to, jak bardzo jesteś profesjonalistą w wielozadaniowości, nadal będziesz potrzebować kogoś do pomocy. Dlatego z pomocą przychodzi oprogramowanie salonowe.

Jak wiesz, tysiące oprogramowania salonów są dostępne online, a aktualizacja i wprowadzanie nowego oprogramowania sprawiają, że wybór oprogramowania salonu odpowiedniego dla firmy staje się jeszcze ważniejszy. Na tym blogu przedstawiliśmy jedne z najlepszych programów do zarządzania salonem i rezerwacji, aby poprawić jakość obsługi klienta i zmniejszyć obciążenie.

Co to jest oprogramowanie do zarządzania salonem?

Oprogramowanie salonu to narzędzie techniczne, które zmniejsza ciężar zarządzania biznesem dla właścicieli salonów. To oprogramowanie może obsługiwać codzienne zadania właściciela salonu, takie jak rezerwacja spotkań, sprawdzanie transakcji, planowanie pracowników i inne.

Oprogramowanie do zarządzania salonem jest łatwym w użyciu i elastycznym narzędziem technicznym. To oprogramowanie ostatecznie automatyzuje proces i zarządza wszystkimi aspektami działalności przy efektywnych kosztach.

Jak działa oprogramowanie do zarządzania salonem?

Podstawową cechą oprogramowania do zarządzania salonem jest to, że działa ono w sieci opartej na chmurze. Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży modowej, czy w branży nieruchomości, nigdy nie unikniesz wyzwania związanego z zarządzaniem danymi.

Tak jest w przypadku salonu. Przed ewolucją technologii najważniejsze dane dotyczące działalności salonu były zapisywane na papierze lub w arkuszu Excela, co wymagało czasu i wysiłku, a zarządzanie nimi było czasochłonne.

Jednak oprogramowanie do zarządzania salonem przyniosło dużą rewolucję w tym tradycyjnym systemie. Ponieważ oprogramowanie salonu jest aplikacją opartą na chmurze, oszczędza czas i zapewnia scentralizowane dane dla wszystkich kluczowych funkcji biznesowych.

Korzyści z oprogramowania do zarządzania salonem

Teraz masz dobre pojęcie o tym, czym jest oprogramowanie do zarządzania salonem i jak działa. Przyjrzyjmy się więc pokrótce ich zaletom.

Rezerwacja terminu

Pierwszą i najważniejszą częścią działalności salonu jest zarządzanie i odnotowywanie spotkań. Ale dzięki oprogramowaniu do zarządzania salonem klienci mogą łatwo planować lub rezerwować spotkania i pozwolić właścicielowi natychmiast zobaczyć prośbę i zarządzać swoim harmonogramem.

Zarządzanie zapasami

To oprogramowanie pozwala właścicielowi firmy śledzić, który produkt jest najczęściej używany, jakie produkty należy zaopatrzyć i nie tylko.

Planowanie personelu

Planowanie zadań pracowników to podstawowa potrzeba prowadzenia działalności salonu. Ale oprócz planowania musisz także śledzić ich obecność i wydajność. To oprogramowanie śledzi wydajność i frekwencję oraz oferuje zautomatyzowaną bazę danych pracowników.

Harmonogram spotkań

Wdrażanie oprogramowania salonu pozwala Twojemu salonowi połączyć się ze światem cyfrowym. W rezultacie zapewnia zautomatyzowany system rezerwacji, który pozwala Twoim klientom rezerwować wizyty bezpośrednio z telefonu, bez pośredników. Ten system rezerwacji zmniejsza ryzyko anulowania rezerwacji, przepełnienia rezerwacji i niedojazdu.

Marketing

Prowadzenie salonu to nie bułka z masłem. Większość właścicieli salonów nie ma wystarczająco dużo czasu na zbieranie informacji o klientach. Właśnie tam oprogramowanie salonu pomaga zarządzać informacjami o klientach i budować strategię marketingową.

W jaki sposób oprogramowanie do zarządzania salonem może usprawnić codzienną pracę w salonie?

Jak wspomniałem wcześniej, podstawową cechą oprogramowania do zarządzania salonem jest to, że zapewnia ono scentralizowaną bazę danych. Dzięki temu budzisz się z wcześniej zaplanowanym harmonogramem bez dodatkowego wysiłku.

Ponadto oprogramowanie salonu sprawia, że ​​wszystkie podstawowe codzienne zadania, takie jak planowanie personelu, rezerwacja i wysyłanie przypomnień o spotkaniach, są łatwe i bezpieczne. W rezultacie możesz zaoszczędzić czas, poprawić wydajność i usprawnić swój biznes. Oprogramowanie do zarządzania salonem działa jak osobisty asystent dla wszystkich Twoich potrzeb biznesowych.

Wybór odpowiedniego oprogramowania do zarządzania salonem i rezerwacji jest równie trudny jak rozwiązanie równania. Jednak ta lista najlepszych najlepszych programów do zarządzania salonem i rezerwacji ułatwi ci to. W zależności od Twoich potrzeb i wielkości, ta lista pomoże Ci wybrać odpowiednią opcję dla Twojej firmy.

Salonistka

Jak rozpoznać idealne oprogramowanie do zarządzania salonem? Brak wskazówek? Przegląd Salonist może ci powiedzieć. Salonist to oparte na chmurze oprogramowanie do rezerwacji płatnych salonów ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami, których może potrzebować każdy salon kosmetyczny.

Salonist pomaga właścicielom salonów w prowadzeniu działalności online i pozwala im rezerwować spotkania z klientami online i odpowiednio świadczyć usługi. Kluczowe funkcje Salonisty obejmują zarządzanie członkostwem, eksport danych do wykorzystania w przyszłości, zintegrowaną kasę fiskalną online, synchronizację kalendarza, wyszukiwanie i inteligentne widoki oraz wiele innych.

Moją ulubioną funkcją tego oprogramowania jest to, że umożliwia łączenie Twojej firmy z Facebookiem i innymi serwisami społecznościowymi. W rezultacie Twoi klienci mogą z łatwością dokonać rezerwacji online w dowolnym momencie z dowolnego miejsca w ciągu kilku sekund.

MioSalon

MioSalon to znane oprogramowanie do zarządzania spa i salonem. Adaptacja tego oprogramowania może szybko przyspieszyć i zautomatyzować każdą operację biznesową w ułamku sekundy. Marketing jest podstawową cechą, która wyróżnia to oprogramowanie spośród podobnych programów.

Poza tym oznaczone kolorami kalendarze spotkań, rozwiązania POS oraz funkcje marketingu SMS-owego i e-mailowego w tym oprogramowaniu działają jak wisienka na torcie. Jeśli szukasz oprogramowania, które pomoże Ci w każdym aspekcie biznesu, MioSalon można uznać za najlepszą opcję. Obejmuje wszystkie podstawowe i zaawansowane funkcje, takie jak zarządzanie zapasami, automatyczne przypomnienia, widżet rezerwacji online i wiele innych.

mangomięta

Oprogramowanie Mangomint można uznać za jedno z najdroższych programów salonowych na tej liście. Dzieje się tak jednak z oczywistych powodów. Management ma szeroko stosowane oprogramowanie salonów z kluczowymi funkcjami, takimi jak zarządzanie zapasami, fakturowanie i sprzedaż, zarządzanie pracownikami i inne.

Poza tym zawiera również funkcje marketingowe, takie jak usługa członkostwa, automatyczne kampanie, planowanie i inne. Mangomint to spore oprogramowanie, jeśli masz duży budżet.

Szedul

Nie każdy lubi głośny blask, a jeśli jesteś jednym z nich, Shedul jest stworzony specjalnie dla Ciebie. Shedul to potężne i proste oprogramowanie do zarządzania salonem. To narzędzie jest wyposażone w podstawowe funkcje, które mogą z łatwością ulepszyć Twoją firmę.

Shedul może być znaczącym narzędziem, jeśli jesteś całkowicie nowy w oprogramowaniu do zarządzania salonem. To oprogramowanie jest wyposażone w łatwy w obsłudze interfejs. Dzięki temu szybko nauczysz się obsługi i korzystania z przydatnych funkcji. Shedul ma wszystkie niezbędne funkcje, takie jak synchronizacja kalendarza, zarządzanie zapasami, rezerwacje i spotkania online i wiele więcej.

Zinoti

Zinoti to oprogramowanie działające w chmurze, z którego korzysta ponad 22 000 salonów fryzjerskich w 50 krajach. Zenoti pomaga salonom, spa, medspa i centrom fitness usprawniać ich działalność i efektywnie usprawniać operacje.

Zinoti ma wbudowany kalendarz i interfejs typu „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu jest łatwy w użyciu i zauważalny. Jeśli chodzi o funkcje, bez wątpienia Zinoti poradzi sobie z połową Twojej pracy. To oprogramowanie pozwala tylko umawiać spotkania, zarządzać harmonogramami pracowników, zarządzać zapasami itp., ale możesz także otrzymywać płatności i wysyłać faktury elektronicznie.

Ponieważ to oprogramowanie ma aplikację mobilną na iOS i Androida, rezerwowanie spotkań i zarządzanie firmą staje się jeszcze bardziej wydajne dla użytkowników. Inne zaawansowane funkcje obejmują sprytny marketing, generowanie formularzy cyfrowych, niestandardowe raporty i wiele innych.

Forest

Oprogramowanie salonowe Phorest jest uważane za rozwiązanie typu „wszystko w jednym” dla wszystkich salonów, co można łatwo uzasadnić, ponieważ ponad 155 000 specjalistów od włosów i urody używa go w swoich firmach.

To oprogramowanie ma kilka unikalnych funkcji. Na przykład pozwala synchronizować kalendarze, pomaga w marketingu e-mailowym i SMS-owym, umożliwia rezerwacje 24/7, konfigurowalne formularze, skanowanie biletów z kodami kreskowymi i nie tylko. Phorest to łatwe w użyciu oprogramowanie w rozsądnej cenie.

Zarządzanie salonem

Co jeśli możesz zautomatyzować swój salon za 9 USD miesięcznie? Tak, dobrze przeczytałeś. Aplikacja Salon Management to niedrogie oprogramowanie do zarządzania salonem.

Właściciele salonów decydują się na ten, aby zmniejszyć liczbę niepojawień i rozwijać biznes. To oprogramowanie robi to dzięki wydajnym funkcjom, takim jak zarządzanie zapasami, zarządzanie relacjami z klientami, łatwy dostęp i nie tylko.

Od planowania spotkań, fakturowania i personelu po uzyskiwanie opinii i marketing e-mailowy, to oprogramowanie jest jednym miejscem dla wszystkich Twoich potrzeb.

Bulwar

Boulevard to najlepsze oprogramowanie do zarządzania salonem z podstawowymi funkcjami, ale wyjątkowym akcentem. To oprogramowanie działające w chmurze jest odpowiednie dla wszystkich firm zajmujących się salonami kosmetycznymi i spa, niezależnie od ich wielkości. Niezależnie od tego, czy jesteś nową, czy dużą firmą, możesz zaufać Boulevard.

Nie powinniśmy ignorować faktu, że Boulevard może być kosztowny dla nowych firm. Jeśli chodzi o funkcje, tak, Boulevard jest niewątpliwie najlepszy z krytycznymi funkcjami, takimi jak konfigurowalne płatności, zameldowania i wymeldowania, planowanie zadań, uprawnienia personelu i inne.

To oprogramowanie zawiera również funkcje premium, takie jak zarządzanie zwrotami kosztów, rezerwacje grupowe, skanowanie kodów kreskowych, lista oczekujących itp. Dla dużych firm. Adaptacja Boulevard może z łatwością dodać Twojej firmie luksusowego i oszczędzającego czas akcentu.

Oprogramowanie Rosy Salon

To niedrogie oprogramowanie do zarządzania salonem z zaawansowanymi funkcjami. Rosy Salon Software to oprogramowanie w chmurze z unikalnymi funkcjami, które kosztuje około 29 USD miesięcznie.

Każdy plan tego oprogramowania obejmuje planowanie klientów online, planowanie spotkań 24/7, łatwą i szybką komunikację za pomocą usług SMS i e-mail, automatyczne przypomnienia, zarządzanie zapasami i wiele innych.

Ale to, co czyni ją jeszcze bardziej kompatybilną w porównaniu z innymi aplikacjami, to integracja z Google i konfigurowalne funkcje programowania lojalnościowego.

Oprogramowanie do rezerwacji salonów

Zanim przejdziemy do listy oprogramowania do rezerwacji salonów, krótko zrozumiemy różnicę między oprogramowaniem do rezerwacji salonu a oprogramowaniem do zarządzania. Oprogramowanie do zarządzania salonem to narzędzie techniczne służące do zarządzania i ułatwiania codziennych zadań salonu.

Jednocześnie oprogramowanie do rezerwacji salonów jest narzędziem służącym wyłącznie do zarządzania Twoimi wizytami i harmonogramem rezerwacji.

Spotkanie

Appointy to kompleksowe oprogramowanie do planowania salonów, które ułatwia planowanie, marketing i zarządzanie działalnością salonu. To oprogramowanie jest kompatybilne z różnymi firmami, w tym studiami kosmetycznymi, fryzjerskimi i tatuażowymi.

Appointy ma prosty w użyciu interfejs. W rezultacie Twoi klienci mogą łatwo rezerwować spotkania i otrzymywać automatyczne potwierdzenia oraz przypomnienia tekstowe dotyczące Twojego harmonogramu. Oprócz ułatwienia planowania spotkań, Appointy może również pomóc w marketingu.

To oprogramowanie dla salonów oferuje kilka funkcji marketingowych, które mogą pomóc Ci przyciągnąć nowych klientów i sprawić, by dotychczasowi byli lojalni. Funkcje marketingowe obejmują dostosowywanie ofert i rabatów, dostarczanie bonów upominkowych, formularzy przyjmowania itp.

Kwadratowe spotkania

Chcesz samodzielnie zarządzać harmonogramami kilku pracowników? Wypróbuj Square Appointments, aby uzyskać osobistego asystenta bezpośrednio na pulpicie.

Square Appointments to doskonałe oprogramowanie do rezerwacji i planowania z innowacyjnymi funkcjami planowania zespołu.

Konfigurowanie oprogramowania jest bardziej gorączkowe niż znalezienie go. Ale właśnie tam Square łamie normy. Square Appointments to łatwe w konfiguracji oprogramowanie do rezerwacji z kilkoma dodatkowymi funkcjami, które zmniejszają obciążenie.

To oprogramowanie oferuje bezpłatną, konfigurowalną witrynę rezerwacyjną, która nigdy nie odpoczywa. Zamiast tego pozwala zwiększyć liczbę rezerwacji lub klientów dzięki integracji z mediami społecznościowymi. Poza tym oprogramowanie pozwala dostosować zasady anulowania rezerwacji, uniknąć podwójnych rezerwacji i nie tylko.

Jesteś na czasie

You’reOnTime to oprogramowanie do rezerwacji i planowania salonów, które jest preferowane, jeśli zarządzasz swoim salonem samodzielnie. Ale dlaczego? Cóż, You’re On Time jest bezpłatny dla pojedynczych użytkowników. Dzięki temu możesz łatwo uzyskać dostęp do wszystkich funkcji szczytowych bez żadnych kosztów.

Ponadto to oprogramowanie jest zintegrowane z punktem sprzedaży, w którym można zarządzać terminami faktur, sprzedawać produkty i nie tylko. To oprogramowanie do rezerwacji i planowania zawiera również funkcje marketingowe, dzięki czemu jest jeszcze bardziej niezawodne.

Fresha

Fresha to idealne rozwiązanie dla wszystkich wyzwań związanych z zarządzaniem salonem, w szczególności umawiania wizyt i rezerwacji. Obecnie z Freshy korzysta ponad 80 000 firm, 300 000 stylistów i profesjonalistów.

To oprogramowanie do rezerwacji ma łatwy w użyciu interfejs i jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami, niezależnie od systemu operacyjnego. W rezultacie możesz doświadczać bezproblemowych spotkań i harmonogramów rezerwacji.

Co więcej, dostosowując Freshę, możesz zapomnieć o kilku codziennych funkcjach swojej firmy, ponieważ to oprogramowanie obsługuje większość z nich. Od rezerwacji terminów po zarządzanie płatnościami, Fresha robi wszystko.

południe

Chcesz dodać opcję rezerwacji na swojej stronie internetowej i portalach społecznościowych? Bez obaw, Noona zrobiła to za Ciebie. Noona to oprogramowanie do rezerwacji i planowania, które oferuje bezpłatną wersję podstawową. Jednak zawsze możesz wybrać wersję premium, aby uzyskać dodatkowe funkcje.

Noona gromadzi wszystkie Twoje kluczowe dane w jednym miejscu. Od numerów telefonów klientów po Twój harmonogram — możesz ślepo zaufać temu oprogramowaniu. To oprogramowanie oferuje marketing, rezerwację online, automatyczne przypomnienia i nie tylko. Poza tym zawsze możesz zintegrować link do rezerwacji z kilkoma platformami.

Bookeo

Po co martwić się o klientów, skoro można postawić na Bookeo? Bookeo to oparte na chmurze oprogramowanie do rezerwacji, które na bieżąco informuje Ciebie i Twojego klienta o harmonogramie. To oprogramowanie może nie mieć zaawansowanych funkcji, takich jak inne podobne oprogramowanie, ale zawsze jest wygodne, jeśli chcesz tylko oprogramowanie do rezerwacji.

Kluczowe funkcje Bookeo obejmują kalendarz spotkań w czasie rzeczywistym, integrację witryny z różnymi witrynami, scentralizowaną bazę danych itp. Najbardziej podobała mi się w tym oprogramowaniu analityka biznesowa. Ta funkcja zapewnia głęboki wgląd w szczegółowe statystyki i wykresy Twojej firmy w celu lepszego rozwoju.

Moje cięcia

Mam Cię w swojej ofercie, jeśli szukasz niedrogiej aplikacji do zarządzania rezerwacjami. MyCuts to internetowe rozwiązanie do zarządzania rezerwacjami i planowania dla każdego właściciela salonu. Od freelancerów po małe firmy, MyCuts jest powszechnie lubiany przez ludzi.

Głównym powodem, dla którego MyCuts jest tak popularny, jest obsługa urządzeń. To oprogramowanie jest dostępne na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. W rezultacie staje się łatwo dostępny i pomaga użytkownikowi śledzić spotkania, dane klientów i zarządzać zapasami.

Poza tym to oprogramowanie ma kilka innych zaawansowanych funkcji, co sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że będzie używane. Na przykład MyCuts obejmują automatyczne przypomnienia SMS i e-mail, przechowujące dane klienta, takie jak potrzeby, alergie, dane kontaktowe i inne.

Wniosek

Zarządzanie biznesem w salonie przy tak dużej konkurencji może być wyzwaniem. Ponadto ten biznes staje się jeszcze bardziej skomplikowany, gdy samodzielnie zarządzasz wszystkimi swoimi danymi, planowaniem pracowników, rezerwacjami i nie tylko.

Dlatego, aby pomóc Ci wyjść z tego wyzwania, dzisiaj na tym blogu ręcznie wybrałem najlepsze oprogramowanie do zarządzania salonem i rezerwacji, które może ułatwić Twój biznes.

Możesz także zapoznać się z najlepszym oprogramowaniem do obsługi klienta, aby rozwijać swoją firmę.