22 Narzędzia do pracy z domu (WFH) dla małych i średnich firm

Udostępnij teraz w social media:

Do tej pory znasz już szum wokół pracy w domu.

W rzeczywistości jest to dosłownie potrzeba godziny. Obecna pandemia poważnie ucierpiała na wielu przedsiębiorstwach, które są na skraju upadku. Chociaż jest to dość niefortunne, najlepszym możliwym obejściem tego byłoby skorzystanie z pracy w domu.

Zapewnia stabilność przepływu pracy, a wszyscy Twoi pracownicy również pozostają w akcji. Aby skutecznie zintegrować pracę z domu z firmą, musisz skorzystać z odpowiednich narzędzi. I chociaż jest ich dużo, wybrałem te najlepsze, jakie mamy.

Przejdźmy od razu do listy.

🖥️ Oprogramowanie do zdalnego wsparcia

TeamViewer

Zabezpieczony 256-bitowym szyfrowaniem AES, TeamViewer umożliwia dostęp do komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca, nawet z połączeniem internetowym 3G. Za pomocą ich zintegrowanego rozwiązania RMM możesz mieć oko na różne aspekty dozwolonych urządzeń, a także zbierać niezbędne informacje.

Otrzymasz również powiadomienie, gdy wydarzy się coś krytycznego. Najlepszą rzeczą w tym narzędziu są wbudowane zabezpieczenia. Zrobi wszystko, aby Twoje IT było schludne, czyste i wolne od wszystkiego, co niebezpieczne.

Pomoc Zoho

Możesz zdalnie łączyć się z pulpitami swoich klientów za pomocą Zoho Assist. Jest całkowicie oparty na chmurze i bezpieczny dla obu stron. Możesz go użyć, aby zapewnić obsługę klienta i umożliwić działowi pomocy IT rozwiązywanie ich problemów.

Oprócz komputerów masz również dostęp do urządzeń mobilnych, laptopów i serwerów. Więc to dosłownie wszystko w jednym. Wystarczy kilka sekund, aby rozpocząć udostępnianie ekranów i wykonać różne zadania, takie jak zarządzanie, konfigurowanie i rozwiązywanie problemów.

SupRemo

Wśród najlepszych darmowych narzędzi do zdalnego sterowania komputerem znaleźliśmy SupRemo. Może być używany w systemach Windows, macOS i Linux (przez Wine), ale także na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS, nie wymagając żadnej instalacji ani konfiguracji. To sprawia, że ​​oprogramowanie jest najlepszym wyborem dla użytkowników, którzy nie mają umiejętności technicznych i nie mogą zainstalować VPN ani skonfigurować sieci do zdalnego dostępu. W tym scenariuszu SupRemo jest potężnym, ale łatwym w użyciu rozwiązaniem do pracy w domu.

Jak to działa?

Ta aplikacja umożliwia zdalne łączenie się z komputerami lub serwerami za pomocą identyfikatora i hasła dostarczonych przez interfejs programu. Uruchamiając oprogramowanie na swoim komputerze i na tym, którym chcesz sterować, wystarczy pobrać identyfikatory i hasła wszystkich z nich, aby móc szybko i łatwo nawiązać połączenie.

W związku z tym SupRemo obsługuje nienadzorowany dostęp – co ma kluczowe znaczenie dla pracy w domu, ponieważ umożliwia sterowanie zdalnymi urządzeniami bez fizycznej obecności przed nimi – bezpłatną nieograniczoną książkę adresową, zdalne drukowanie, automatyczną aktualizację i kilka innych funkcji specjalistów i małych i średnich firm.

Ważnym aspektem do podkreślenia jest bezpieczeństwo: użytkownicy SupRemo nie muszą się obawiać, że dane mogą zostać skradzione lub że ktoś może uzyskać dostęp do twojego komputera, ponieważ oprogramowanie działa poprzez zaszyfrowany przepływ danych z protokołem połączenia TLS 1.2.

Jeśli potrzebujesz go do celów zawodowych lub do długotrwałego użytkowania, plany są bardzo przystępne cenowo i skalowalne w oparciu o maksymalną liczbę jednoczesnych połączeń, których będziesz potrzebować. Ponadto licencja może być używana na nieskończonej liczbie komputerów i może być kupowana kwartalnie lub rocznie. Dzięki temu będziesz mieć maksymalną elastyczność.

Aby pobrać i zacząć korzystać z SupRemo za darmo, nie musisz podawać adresów e-mail ani numerów kart kredytowych. Wystarczy odwiedzić stronę internetową i Pobierz to.

  Jak znaleźć hasło administratora na komputerze Mac?

💡 Platforma szkoleniowa

Myślący

Do tworzenia i hostowania materiałów szkoleniowych, takich jak kursy wideo i przewodniki, Myślący to świetna platforma do użycia. Pozwala stworzyć pełnowymiarową witrynę członkowską do hostowania kursów, a nawet analizować ogólne wyniki na głębokim poziomie.

Jest to w zasadzie platforma typu „wszystko w jednym”, która pomaga w doskonałym wykorzystaniu Twojej wiedzy i dzieleniu się nią z ludźmi, którzy jej potrzebują. Niezależnie od tego, czy mówimy o zaledwie dziesięciu studentach, czy o 10 milionach, możesz mieć pewność, że ta platforma sobie z tym poradzi.

Pojętny

Bardzo podobny do Thinkific, Teachable pozwala również tworzyć i sprzedawać własne kursy online. Masz pełną kontrolę nad cenami i danymi uczniów, co jest bardzo istotne dla każdego instruktora.

Po zarejestrowaniu otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć własną szkołę i zacząć sprzedawać ją masom. Jest wysoce konfigurowalny i możesz sprawić, że Twoja szkoła będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcesz.

Najciekawszą funkcją jest również możliwość zapewnienia uczniom wirtualnej klasy. Ogólnie rzecz biorąc, Teachable jest przyjazny dla użytkownika i dobrze zoptymalizowany dla wszystkich urządzeń. Możesz zacząć bezpłatnie.

Ucz się Dash

LearnDash to wtyczka WordPress LMS (Learning Management System), dzięki której możesz sprzedawać kursy online, treści drip-feed i nagradzać uczniów certyfikatami i osiągnięciami. Możesz to wszystko zrobić bezpośrednio ze swojej witryny.

Co więcej, możesz wchodzić w interakcje ze swoimi uczniami, kontrolować zapisy, a nawet grupować niektórych uczniów, aby uzyskać lepsze postępy. Zyskujesz pełną elastyczność w dostosowywaniu i prowadzeniu kursów na własnych warunkach, niezależnie od tego, czy chodzi o ceny, czy o marketing.

LearnDash jest używany przez niektóre z największych marek, takich jak Digital Marketer, InfusionSoft i ProBlogger.

💬 Oprogramowanie do czatu z Botem

Freshchat

Świetna obsługa klienta jest bardzo ważna i Freshchat oddaje temu pełną sprawiedliwość. Możesz angażować się i być na bieżąco z klientami w sieci, na urządzeniach mobilnych, a nawet w komunikatorach społecznościowych.

Poza tym możesz zautomatyzować często zadawane pytania za pomocą ich botów i sztucznej inteligencji. Wysyłanie ukierunkowanych wiadomości wychodzących do użytkowników również nie jest najtrudniejszym zadaniem we Freshchat.

Inną ciekawą rzeczą jest to, że pozwala wysyłać proaktywne kampanie do klientów na podstawie zachowań użytkowników, działań i innych wskaźników. W ten sposób sztuczna inteligencja może dosłownie przewidzieć, czego chce użytkownik.

ChatBot

Możesz zbudować własnego niestandardowego chatbota AI w ciągu kilku minut, używając ChatBot. Jakkolwiek może to zabrzmieć mylące, dosłownie nie są potrzebne żadne umiejętności techniczne. Możesz je tworzyć dla swoich witryn internetowych, stron na Facebooku i aplikacji do przesyłania wiadomości.

Wybieraj spośród gotowych szablonów, przeciągaj i upuszczaj elementy oraz łącz ChatBot z aplikacjami innych firm dzięki otwartemu interfejsowi API.

Chatpaliwo

Dedykowany do Facebook Messengera, Chatpaliwo może pomóc Ci zwiększyć sprzedaż i zaangażowanie przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Świetnie nadaje się do kontaktu z klientami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i automatyzacji wielu zadań, które w przeciwnym razie kosztowałyby mnóstwo czasu.

Możesz także pozwolić chatbotowi połączyć ciepłe leady z przedstawicielem handlowym, aby pomóc w lepszej konwersji. Firmy takie jak Levi’s, Adidas, Just Eat i ABC News polegają na Chatfuel do tworzenia i zarządzania swoimi chatbotami.

💁🏻 Helpdesk/Samoobsługa

Freshdesk

Jedyną tak dobrą rzeczą, jak obsługa klienta na żywo, jest portal samoobsługowy, w którym klienci mogą znaleźć odpowiedzi na wszystkie ich problemy. I Freshdesk jest świetnym rozwiązaniem do zbudowania właśnie tego. W portalu samoobsługowym klienci mogą przeglądać artykuły z bazy wiedzy, fora i korzystać z narzędzi, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Niektóre z głównych funkcji Freshdesk to:

 • Możliwość dodania bota odpowiedzi, aby jeszcze bardziej ułatwić proces
 • Dołącz zawartość bazy wiedzy do różnych kanałów, w tym strony internetowej, aplikacji mobilnej i czatu
 • Tłumacz treści dla klientów, aby łatwo znaleźć odpowiedzi w ich języku
 • Zmodyfikuj i przerób bazę wiedzy zgodnie z własnymi upodobaniami
 • Wykorzystaj wcześniejsze dyskusje, aby pomóc nowym klientom znaleźć odpowiedzi
  10 aplikacji iPhone Contact Manager do łączenia i usuwania kontaktów

Wszystko to pomaga zmniejszyć obciążenie ramion zespołu wsparcia. Możesz zacząć korzystać z 21-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Pomoc

Pomoc ułatwia klientom wyszukiwanie, odkrywanie i udostępnianie odpowiedzi dotyczących Twoich produktów/usług. Możesz skonfigurować bazę wiedzy, stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami i obszar referencji, aby uzyskać pozytywne opinie.

Umożliwia także śledzenie problemów klientów i zbieranie ich najnowszych opinii. Poza tym możesz:

 • Połącz klientów z członkami zespołu za pośrednictwem kanałów współpracy
 • Wyświetlaj „powiązane tematy” obok formularza kontaktowego
 • Zwiększ produktywność zespołu za pomocą różnych narzędzi
 • Dostosuj każdy element Helprace

Prawdopodobnie jest jeszcze ponad 100 funkcji, o których nie wspomniałem, a to mówi nam, jak gęste jest to rozwiązanie. Działa na wszystkich urządzeniach i możesz zacząć bezpłatnie, korzystając z 30-dniowego okresu próbnego.

Wesoły Lis

Kolejne imponujące rozwiązanie samoobsługowe, Wesoły Lis, może pomóc w skonfigurowaniu całodobowej obsługi klienta w pełni obsługiwanej przez klientów. Jak dziwnie to brzmi, ale tak właśnie jest. Mogą śledzić zgłoszenia do pomocy technicznej, przeglądać bazę wiedzy, a nawet wchodzić w interakcje na forach społeczności.

Świetnie nadaje się do pośredniego wskazywania klientom drogi do ich odpowiedzi, zamiast kierowania ich odpowiedziami.

HappyFox wprowadził ciekawy zwrot do całego „portalu samoobsługowego”, w którym klienci mogą dalej pomagać innym klientom. Wyobraź sobie, jak to możliwe dla Twojego zespołu wsparcia.

📁Dysk pamięci

dysk Google

Udostępnianie plików i współpraca są o wiele łatwiejsze dzięki dysk Google. Jest bezpieczny i możesz przechowywać i udostępniać dowolne typy plików swojemu zespołowi. Ponadto jedno konto jest wystarczająco dobre, aby synchronizować dane na wielu urządzeniach.

Dzięki wersjom Business i Enterprise możesz cieszyć się elastycznymi opcjami przechowywania bez żadnych przerw. Nie wspominając o tym, że możesz teraz organizować pliki zespołu we wspólnej przestrzeni, aby zapewnić łatwiejszy dostęp.

W wersji podstawowej otrzymujesz 30 GB miejsca. Możesz jednak uaktualnić w dowolnym momencie, jeśli przekroczysz.

Dropbox dla zespołów

Kolejna bardzo popularna opcja przechowywania i współpracy, Dropboxpomaga utrzymać całą pracę zespołu w jednym miejscu, zsynchronizowaną na różnych urządzeniach.

Poza tym możesz zbierać pomysły, tworzyć harmonogramy projektów i przydzielać zadania. Ponieważ komunikacja jest niezbędna podczas współpracy, możesz również zezwolić członkom na opinie/komentarz.

To narzędzie jest niesamowite do koordynowania projektów i utrzymywania przepływu między członkami.

Skrzynka

Chociaż powyższe dwie opcje przechowywania są świetne, możesz to sprawdzić Skrzynka a także ze względu na nieszablonowe funkcje. Najbardziej wyróżniała mnie możliwość lokalnego przechowywania danych.

Tak jak w poprzednim przypadku, Box spełnia zobowiązania dotyczące miejsca zamieszkania w wielu lokalizacjach geograficznych, aby rozwiązać problemy związane z danymi w poszczególnych krajach. Pomaga to wybrać własne miejsce do przechowywania plików w regionie i cieszyć się silną ochroną i prywatnością, niezależnie od regionu, w którym znajdują się Twoje dane.

Możesz także zintegrować go z ponad 1400 aplikacjami innych firm. Jest o wiele więcej możliwości, które z pewnością pokochasz.

👨‍💻 Czat zespołowy i współpraca

Kliknij w górę

Zarządzaj wieloma rzeczami, takimi jak dokumenty, zadania, e-maile i zdarzenia z jednego miejsca dzięki ClickUp. To niesamowite narzędzie, które łączy w sobie produktywność, współpracę i wygodę, co naprawdę czyni z niego przyszłość pracy.

Ma wiele dostosowań, które pozwalają zmienić aplikację w coś wyjątkowego, zgodnie z Twoimi wymaganiami. Na przykład możesz zmieniać układy, przestawiać elementy, zmieniać kolory i tworzyć własny widok.

Jeśli przeprowadzasz migrację z innych podobnych aplikacji, możesz natychmiast zaimportować wszystkie swoje dane do ClickUp i ponownie zebrać swój zespół w nowym środowisku bez marnowania czasu.

Korzystając z tej wspaniałej aplikacji, tak naprawdę nie będziesz musiał szukać żadnych innych narzędzi innych firm, ponieważ ma wszystko, czego szukasz. I tak, to obejmuje ponad 1000 integracji.

Luźny

Jeśli masz zespół, którym musisz zarządzać, to wierzę Luźny to jedno z najlepszych (jeśli nie najlepsze) rozwiązań, aby zrobić to skutecznie. Sprowadza wszystko, takie jak komunikacja i narzędzia, w jednym miejscu i zwiększa produktywność członków.

  Alexa nadal będzie pracować z Nest (i to jest problem)

Na przykład zamiast przeładowanej skrzynki odbiorczej możesz prowadzić rozmowy w dedykowanych przestrzeniach zwanych kanałami. Możesz również łatwo znaleźć potrzebne informacje, korzystając z ich przeszukiwalnego archiwum. A ponieważ czas jest chyba najważniejszy, Slack pozwala wybrać te rozmowy, które są najważniejsze, a później otworzyć pozostałe.

Możesz zebrać wszystkich członków na czacie grupowym lub porozmawiać z nimi indywidualnie w osobnych przestrzeniach. Jest mnóstwo innych funkcji, które znacznie pomogą Ci w Twojej firmie.

Możesz również zapoznać się z tymi alternatywnymi rozwiązaniami Slacka.

Trzoda

Trzoda zwiększa współpracę, wprowadzając rozmowy wideo. To znacznie więcej niż tylko komunikowanie się z członkami zespołu, a każdy kanał można dostosować do różnych celów. Oto kilka innych niezwykłych funkcji:

 • Udostępnianie ekranu
 • Łatwo wyszukuj pliki, linki i inne rzeczy.
 • Narzędzia zwiększające produktywność, takie jak udostępnianie notatek, przypomnienia i ankiety
 • Integracja z ponad 50 aplikacjami innych firm, takimi jak Asana, Google Drive i Todoist

Flockowi zaufały takie firmy jak Sodexo, Namecheap i McDonalds.

Najważniejszy

Współpraca głównie poprzez komunikatory, Najważniejszy jest elastyczny, darmowy i open-source. Kładzie duży nacisk na dobre bezpieczeństwo i prywatność, więc gdy płynnie tworzysz przepływy pracy do współpracy, nie musisz się martwić o ochronę danych.

Możesz zintegrować Mattermost z mnóstwem aplikacji innych firm, a także z narzędziami DevOps, takimi jak Git i boty.

Ponieważ jest to narzędzie typu open source, musisz je hostować. Wierzę, że wdrożenie go przez Kamatera to najlepsze rozwiązanie, głównie dlatego, że ich usługi w chmurze są zaawansowane technologicznie i wspierane przez ekspertów na linii wsparcia, którzy chcą wszystko za Ciebie skonfigurować.

🎧 Spotkanie online/zespołu

Spotkanie Zoho

Świetne do prowadzenia rozmów i szkolenia członków zespołu, Spotkanie Zoho umożliwia prowadzenie konferencji wideo i audio w dowolnym miejscu i czasie. Możesz nawet dołączać do spotkań i webinarów w podróży, korzystając z ich aplikacji mobilnej.

Jest to doskonałe narzędzie do łączenia pracowników, omawiania pomysłów i planowania kolejnego dużego ruchu. Możesz prowadzić prezentacje, nagrywać sesje i pobierać ważne raporty.

Możesz zacząć całkowicie za darmo i od razu korzystać z narzędzia.

Zespoły Microsoft

Dzięki ścisłemu trzymaniu się prywatności i bezpieczeństwa, Zespoły Microsoft zobowiązuje się do zapewniania doskonałej współpracy. Możesz prowadzić konferencje audio, wideo i internetowe z zespołem liczącym do 10 000 osób. Albo jeszcze lepiej, możesz zorganizować mega wydarzenie na żywo, pozostając w domu.

To narzędzie umożliwia dostęp, udostępnianie i edytowanie różnych dokumentów, w tym Dokumentów Google, PowerPointa i Excela. Jeśli wolisz czatować, możesz to zrobić również z całym zespołem lub jeden na jednego.

Powiększenie

Prawdopodobnie słyszałeś już o tym narzędziu, ponieważ jest dość popularne. Powiększenie umożliwia prowadzenie spotkań, szkoleń i webinariów.

Dodatkowo możesz budować sale konferencyjne, wykonywać połączenia telefoniczne, a także rozmawiać ze swoimi członkami. Jest limit 1000 uczestników wideo, ale możesz mieć 10 000 widzów, co z pewnością pomaga.

Jest wysoko oceniany w witrynach takich jak TrustRadius, G2 Crowd i Gartner Peer Insights. Wykonalność jest po prostu niesamowita. Został zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem bezbłędnej pracy, a ponadto jest łatwy w użyciu.

Alternatywnie możesz rozważyć użycie Jitsi do czatu wideo, który jest rozwiązaniem samoobsługowym i idealną alternatywą dla Zoom.

Wniosek

Praca w domu nie jest tak łatwa, jak wszyscy. Jednak korzystając z powyższego rozwiązania, z pewnością zrzucisz z siebie dużo ciężaru i potencjalnie osiągniesz więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

x