25 warunków marketingu online, o których powinni wiedzieć właściciele małych firm

Czy jesteś też przytłoczony terminami marketingowymi online? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci zapoznać się z akronimami i zrozumieć terminy marketingowe.

Jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o rozpoczęcie nowego biznesu lub jego promocję, jest obecność w Internecie. Stąd pojawia się pojęcie parasolowe – Digital Marketing. Jednak nie każda organizacja ma ustalony budżet na marketing cyfrowy, zwłaszcza małe i średnie firmy.

Czy wiesz, że większość właścicieli małych firm zajmuje się marketingiem? Według Statystykaw 2020 r. ponad 16% właścicieli firm zarządzało marketingiem, podczas gdy inni zatrudniali do tych zadań jednego pracownika, firmę zewnętrzną lub freelancera.

W takim przypadku niezbędna jest znajomość podstawowych terminów marketingu cyfrowego, które mogą pomóc w zastosowaniu zasad w biznesie, uchwyceniu koncepcji i wyborze najlepszych metod. Oprócz tego niezbędna jest znajomość podstawowych pojęć związanych z marketingiem e-mailowym, marketingiem w wyszukiwarkach i marketingiem w mediach społecznościowych.

Podsumowaliśmy terminy, słowa i żargon w marketingu internetowym, które są powszechnie używane wśród przedsiębiorców i marketerów.

Testy A/B

Testy A/B mają na celu odkrycie lub obserwowanie wyników dwóch różnych wariantów produktów, aby zrozumieć, co przyniesie lepsze wyniki. Można go przeprowadzić na innych elementach, takich jak nagłówki, przyciski, formularze zgody itp. Testy A/B umożliwiają optymalizację doświadczenia i eliminują zgadywanie dotyczące optymalizacji witryny.

Analityka

Analityka to proces, który bada lub gromadzi odpowiednie dane dotyczące inicjatyw promocyjnych lub wyników. Zapewnia cenny wgląd w trendy i dane, aby podejmować lepsze decyzje. Jeśli zarządzasz marketingiem swojej firmy, być może znasz Google Analytics. Google Analytics to narzędzie, które może pomóc w analizie ogólnego ruchu na stronie i pomóc użytkownikom zrozumieć trendy.

Znane również jako linki jednokierunkowe, linki przychodzące i linki przychodzące, linki zwrotne to linki, które niektóre witryny podają do Twojej witryny lub bloga. Może być uważany za równoważny z głosami i pomaga w utrzymaniu organicznych rankingów wyszukiwania, ponieważ pokazuje użyteczność, wiarygodność i wartość treści.

Współczynnik odrzuceń

Potraktuj to jako odsetek osób, które klikają witrynę, ale opuszczają ją bez odwiedzania innej strony. Zwykle współczynnik odrzuceń 30-40% jest idealny dla każdej branży lub witryny. Użytkownicy mogą obliczyć ten termin marketingu internetowego, dzieląc liczbę pojedynczych odwiedzin przez łączną liczbę odwiedzin.

Świadomość marki

Świadomość marki to sposób, który pozwala użytkownikom rozpoznać lub przypomnieć markę. Na przykład użytkownicy mogą sprawdzić logo Amazon i natychmiast je rozpoznać. Koncentruje się głównie na rozpoznawalności marki (kolor lub logo marki) i przypominaniu marki (klasa produktu, taka jak Toyota, jest połączona z samochodami). Stanowią scenariusze, które pomagają użytkownikom połączyć się z produktem lub marką, oferując im najlepszą usługę lub rozwiązanie.

Osoba kupującego

Jeśli chcesz zrozumieć produkt, najlepiej to zrobić z perspektywy użytkownika. Stąd pojawia się persona kupującego. Oferuje na wpół fikcyjną reprezentację użytkowników, w tym informacje behawioralne, psychografię i dane demograficzne. W tym celu programiści zagłębiają się w wpływ i rolę użytkownika, podkreślając motywacje i cele.

Wezwanie do działania (CTA)

CTA to projekt lub grafika, które zachęcają do natychmiastowej sprzedaży lub szybkiej reakcji klienta. Składa się z fraz, słów i projektów wkomponowanych w komunikaty reklamowe, skrypty sprzedażowe i strony internetowe, aby przyciągnąć uwagę odbiorców. CTA sprawia, że ​​użytkownicy wykonują pożądaną akcję lub odpowiadają, aby wypróbować produkt.

Współczynnik klikalności (CTR)

Jeśli wyświetlasz reklamy, CTR pomoże Ci określić łączną liczbę kliknięć w nie pod względem tego, ile razy reklamy były widoczne (wyświetlenia) dla użytkownika. Na przykład, jeśli wyświetlenie reklamy (widoczność dla użytkownika) wynosi 100, a kliknięć 5, CTR wyniesie 5%. Może to być link do strony internetowej i wiadomości e-mail oraz pomiar sukcesu i skuteczności kampanii.

Marketing treści

Marketing treści, często stosowany w kampaniach marketingu przychodzącego, pomaga udostępniać lub tworzyć strategiczne treści dla witryny, aby zachęcić kupujących do zyskownych działań lub przyciągnąć ruch do witryny. Dodaje wartość do strony internetowej, tworząc wartościowe i pomocne treści.

Współczynnik konwersji

Zrozum to jako stosunek liczby osób podejmujących pożądane działanie do całkowitej liczby odwiedzin w witrynie. Akcja użytkownika może obejmować kliknięcie CTA i wypełnienie formularza na stronie docelowej.

Koszt pozyskania klienta (CAC)

Całkowita kwota wydana na marketing lub sprzedaż dla wszystkich klientów podpisanych w tym okresie to koszt pozyskania klienta. CAC to koszt związany z konwersją leadów, który można łatwo oszacować.

Marketing e-mailowy

E-mail marketing to sposób na sprzedaż produktów lub rozwój marki na rynku przy użyciu poczty e-mail jako środka komunikacji. Wiele kampanii, takich jak e-maile handlowe, e-maile promocyjne, zimne e-maile itp., łączy się z klientami lub potencjalnymi klientami. Obejmuje wysyłanie e-maili w celu pozyskania sprzedaży, darowizn na cele charytatywne, prośby o biznes lub po prostu biuletynu, aby utrzymać zaangażowanie potencjalnego leada.

Stopień zaangażowania

Jak sama nazwa wskazuje, wskaźnik zaangażowania mierzy lub analizuje współczynnik interakcji w poście, taki jak udostępnienia, polubienia, komentarze i inne. Wskazuje na popularność marketingu angażującego wśród różnych metod, które wybierają marketerzy. Celem jest przyciągnięcie uwagi użytkowników za pomocą skutecznych metod.

Wrażenie

Wyświetlenie jest znane, gdy reklama jest widoczna po otwarciu strony internetowej lub aplikacji. Jest znany jako widok przez okno.

Kluczowy wskaźnik wydajności (KPI)

Jeśli chcesz śledzić swoje postępy w osiąganiu celów, to KPI jest sposobem na podjęcie tego celu. Użytkownicy mogą skonfigurować KPI dla biznesu, wprowadzić odpowiednie korekty i ocenić wydajność zgodnie ze strategiami marketingowymi. Taktyczne wskaźniki wydajności (TPI) i wiodące wskaźniki wydajności (LPI) mogą pomóc w zrozumieniu konkretnych strategii do analizy, jeśli można osiągnąć cele.

Słowo kluczowe

Słowa kluczowe to zapytanie, grupa słów lub terminów używanych do wyszukiwania produktów, definicji lub usług w Internecie. Pomaga wyszukiwarkom wyszukiwać najlepiej dopasowane wyniki dla danego zapytania.

Wstęp

Strona docelowa jest również znana jako strona statyczna, strona docelowa lub samodzielna strona internetowa, która ma na celu zmuszenie odwiedzających do podjęcia określonego działania. Obejmuje białą księgę, biuletyn, wprowadzenie produktu, pobieranie aplikacji, seminaria internetowe itp., które mogą łatwo pozyskać potencjalnych klientów.

Prowadzić

Firma lub osoba fizyczna wyraża zainteresowanie konkretną usługą, rozwiązaniem lub produktem. To są ludzie, którzy mogą być potencjalnymi klientami, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Lejek marketingowy

Obejmuje kilka faz cyklu podróży użytkownika, od pierwszego kliknięcia do dokonania zakupu. Dzieje się to w trzech głównych etapach: świadomość, rozważenie i nawrócenie. Zgodnie z planem marketingowym marketerzy lub właściciele firm mogą dodać więcej etapów, w tym pielęgnować relacje z klientami i taktyki zaangażowania posprzedażowego.

Płatność za kliknięcie (PPC)

Pay per click to popularny model marketingu internetowego, który łączy reklamy i płatności. Za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamy, reklamodawcy muszą dokonać niewielkiej opłaty. Potraktuj to jako kupowanie wizyt na stronach, a nie pozyskiwanie ruchu organicznego. Reklamodawcy mogą umieścić link sponsorowany w wyszukiwarce, która pojawia się wraz z wyszukiwaniami.

Perspektywa

Zwykle znani jako potencjalni klienci, potencjalni klienci to kwalifikowani klienci, którzy pasują do kryteriów firmy lub mogą dokonać zakupu ofert. Klienci powinni zakwalifikować predefiniowane cechy, aby stać się potencjalnymi klientami. Na przykład powinni być upoważnieni do dokonania zakupu lub podjęcia decyzji.

Zwrot z inwestycji (ROI)

Zwrot z inwestycji to kwota zarobiona na kampaniach marketingowych i innych inicjatywach. Jest to metryka wydajności, którą można łatwo obliczyć za pomocą wzoru:

(Zysk z Inwestycji – Koszt Inwestycji) / Koszt Inwestycji

Polecenie

Kiedy użytkownicy polecają produkt lub markę innej osobie, zapraszając ich do obejrzenia, nazywa się to poleceniem. Jest uważany za najbardziej odpowiedzialnego i najwyższej jakości leada, ponieważ użytkownicy polecają zaufane strony. Jest to marketing bezpośredniej odpowiedzi, który służy do szybkiej konwersji, sprzedaży, świadomości marki i zdobywania nowych klientów.

Retargeting

Jest to niezwykle popularna płatna strategia marketingowa, polegająca na wykorzystywaniu reklam na stronie. Jest to strategia polegająca na wyświetlaniu reklamy produktu lub usługi osobie, która już wykazała zainteresowanie – poprzez odwiedzenie strony produktu lub wyszukanie produktu w sieci. Korzystanie ze strategii retargetingu zapewnia wyświetlanie reklam zainteresowanym osobom, zwiększając tym samym szansę na konwersję.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO)

SEO to popularny sposób na osiąganie celów marketerów. Pomaga uzyskać najwyższy ranking na stronie wyników wyszukiwania dla danego tematu. Gdy potencjalni klienci szukają produktów lub usług, które sprzedajesz w wyszukiwarce, strony, które pojawiają się na górze, uzyskują większy CTR, co przekłada się na większą sprzedaż. Kampanie SEO poprawiają pozycję strony internetowej za pomocą różnych technik, takich jak kierowanie na właściwe słowa kluczowe, zmniejszanie szybkości ładowania strony, budowanie linków zwrotnych itp.

Czytaj więcej – Zarabiaj dzięki afiliacyjnym programom SEO

Wniosek

Najważniejsze jest to, że marketing jest pełen różnych terminów i żargonu, o których należy pamiętać. Najlepiej jednak zacząć od podstaw i stawiać małe kroki, aby rozwijać swój biznes. Ten słowniczek może być pierwszym krokiem do celu.

Możesz także spojrzeć na niektóre z najlepszych narzędzi marketingu cyfrowego.

x