Udostępnij teraz w social media:

Photoshop jest preferowanym narzędziem używanym przez projektantów. W rzeczywistości większość aplikacji Adobe cieszy się takim samym poziomem preferencji ze strony społeczności projektantów. Żadna z tych aplikacji nigdy nie była darmowa, ale Adobe przeniósł się z modelu jednorazowego zakupu do modelu subskrypcji, co oznacza, że ​​każdy, kto chce korzystać z ich aplikacji, musi płacić miesięczną opłatę.

Dla niektórych stanowi to całkiem sporo. Jedynym problemem jest to, że odejście od korzystania z Photoshopa oznacza poszukiwanie alternatywy, która może również działać. Alternatywą musi być także możliwość pracy z wieloma zasobami dostępnymi dla Photoshopa, tj. Jego pędzlami, i musi być w stanie otwierać stare pliki PSD, które masz wcześniej. Co ważniejsze, wielu osób szuka jednorazowego zakupu.

Najlepsze jednorazowe alternatywy dla Photoshopa

Wszystkie wymienione tutaj aplikacje są;

Jednorazowy zakup. Być może trzeba będzie zapłacić za główną aktualizację wersji, ale zakupiona wersja wystarczy, dopóki system nie będzie przestarzały. Praca z plikami PSD, tzn. Można je otwierać, czcionki, warstwy i wszystko.

1. Zdjęcie powinowactwa

Powinowactwo jest dostępny zarówno dla systemu Windows 10, jak i dla systemu macOS. Jest bardzo dobrze zaprojektowany. W rzeczywistości zdobył nagrodę Apple za wzornictwo. Jeśli nie jesteś zadowolony z układu, który otrzymujesz z większości innych opcji Photoshopa, Infinity Cię nie zawiedzie.

Sprawdź -   Jak działają nowe powiadomienia o narażeniu na COVID-19 na Twoim iPhonie

Używa mniej więcej tych samych skrótów klawiaturowych co Photoshop, co ułatwia naukę. Pozwala użytkownikom zapisywać wstępne ustawienia kanwy. Ma doskonałe prowadnice przyciągania. Zawiera narzędzie pióra, narzędzie wypaczania, narzędzie rozmycia, narzędzie do nagrywania, narzędzie do unikania i większość efektów dostępnych w Photoshopie. Obsługa inteligentnych obiektów. Może edytować pliki RAW. Może bezpośrednio importować pliki pędzla programu Photoshop. Jest świetny do malowania i ma towarzyszącą aplikację na iPada.

Aplikacja ma wersję próbną. Pełna, płatna wersja kosztuje 50 USD.

2. Krita

Krita jest wolny. Jest dostępny dla systemu Windows 10, macOS i Linux. Możesz kupić płatną wersję na Windows 10 ze sklepu Microsoft Store, ale nie różni się ona od wersji darmowej. Krita jest reklamowana jako aplikacja do rysowania, a jej ustawienia wstępne obejmują układy komiksów i mangi, ale świetnie sprawdza się w różnego rodzaju projektach, niezależnie od tego, czy są przeznaczone do publikowania, czy do Internetu.

Sprawdź -   Najstraszniejsze gry i najlepsze oferty, jakie możesz zdobyć

Aplikacja obsługuje ustawienia wstępne i niestandardowe. Interfejs użytkownika jest wyjątkowy i łatwy do nauczenia. Obsługuje zarówno animację 2D, jak i 3D. Obsługuje widżety. Może importować pędzle Photoshop. Działa świetnie z wszelkiego rodzaju tabletami do rysowania, a także tabletami Surface. Ma już skonfigurowanych kilka różnych rodzajów obszarów roboczych.

3. CorelPhoto Paint

CorelPhoto Paint jest częścią pakietu CorelDraw Suite. Ma wersję próbną, model oparty na subskrypcji i opcję jednorazowego zakupu. Jednorazowy zakup kosztuje 785 USD, co przy uwzględnieniu rocznej subskrypcji Photoshopa (27 USD / miesiąc) jest równe 29 miesiącom Photoshopa. Jeśli spojrzysz na miesięczną stawkę subskrypcji (41 USD), CorelDraw odzyskuje swoją wartość w ciągu 19 miesięcy.

Ta aplikacja nie jest tania, ale jeśli masz nadzieję, że Photoshop wróci do modelu jednorazowego zakupu, możesz ją zmienić. Powinieneś wiedzieć, że CorelPhoto Paint NIE WSPIERA pędzli Photoshop.

Doskonały interfejs, ale różni się od tego, co prezentuje Photoshop. Po uruchomieniu tej aplikacji pojawi się krzywa uczenia się. Potężna aplikacja, ale podczas importowania pędzli mieliśmy awarię. Ma własny zestaw pędzli, które można pobrać online. Doskonałe narzędzie do rysowania. Oferuje wszystkie narzędzia i funkcje programu Photoshop i wiele więcej.

Sprawdź -   Jak zapisać obiekty programu PowerPoint jako obrazy

4. PhotoLine

PhotoLine ma bezpłatną wersję próbną i można ją kupić za 59 €. Jeśli chodzi o interfejs, aplikacja jest wystarczająco prosta do zrozumienia, ale może się okazać, że szukasz narzędzi. Jeśli zdecydujesz się korzystać z tej aplikacji, najpierw zainwestuj czas w konfigurację swojego obszaru roboczego. Ma większość funkcji, które ma Photoshop, ale ma mniej opcji dostosowywania. Skróty klawiaturowe będą musiały zostać poznane, ponieważ nie są takie same jak te w Photoshopie.

Obsługuje pędzle Photoshop, tj. Pliki ABR. Można je dodawać, przeciągając i upuszczając plik na interfejs aplikacji. Ma przyzwoite narzędzie wektorowe. Obsługuje wstępne ustawienia kanwy. Obsługuje wiele efektów obrazu. Ma krzywą uczenia się dla każdego, kto przełącza się z Photoshopa. Nie jest to najbardziej intuicyjny układ narzędzi i ich kontroli.

Wniosek

Jeśli szukasz bezpłatnej alternatywy dla Photoshopa, jest ich sporo. Możesz znaleźć darmowe aplikacje dla Windows 10 i macOS, a większość z nich to aplikacje komputerowe. To powiedziawszy, darmowe aplikacje, z wyjątkiem Krity, generalnie nie mają najbardziej intuicyjnego interfejsu. Osobiście próbowałem użyć GIMP, który jest bezpłatny, ale ostatecznie zdecydowałem, że Affinity jest wart swojej ceny. Jakiej aplikacji używasz zamiast Photoshopa?

newsblog.pl

newsblog.pl