4 oprogramowanie do zarządzania żywotnością i wydajnością baterii laptopa

Laptopy działają na wewnętrznych bateriach, które są jednym z najbardziej wrażliwych komponentów. Chociaż nie jesteśmy w stanie sprawić, by bateria laptopa działała wiecznie, ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać, aby jak najdłużej przedłużyć jej żywotność.

Odkąd pandemia uderzyła w nas, zapotrzebowanie na laptopy stale rośnie. W samym roku 2020 około 300-310 milionów laptopy były sprzedawane na całym świecie, odkładając na bok liczby z roku 2021.

Czy to facet w biurze, zmuszony do pracy w domu, czy uczeń, który musiał uczęszczać na lekcje przez wideorozmowę, laptopy stały się teraz koniecznością.

Laptopy nagle zyskały ogromną popularność, ponieważ zmieniły się w okno, przez które ludzie mogli zaglądać w świat, gdy zamknięto ich domy. Oprócz tego, że była platformą do pracy biurowej i nauki, umożliwiała także ludziom poznawanie się w wirtualnym świecie, granie w gry online i rozrywkę, gdy wokół panowały dystanse społeczne i zakazy podróżowania.

Chociaż te urządzenia elektroniczne zapewniają nam rozrywkę, wymagają dużej uwagi i uwagi, abyś nie chciał wydać sporej sumy pieniędzy na ich utrzymanie.

Jeśli nie utrzymasz dobrej kondycji baterii, jej wydajność będzie się pogarszać, zmuszając Cię do częstego ładowania laptopa. Zwiększy to Twój budżet na energię elektryczną, ale czekaj, to nie to. Źle utrzymana bateria ma krótszą żywotność, więc będziesz musiał kupić nową baterię, aby laptop działał; nie dyskutujmy ile będzie kosztował zakup nowej baterii.

Oprócz wypalenia dziury w kieszeni rozładowana bateria negatywnie wpływa na środowisko. Toksyczne chemikalia, takie jak ołów, lit i rtęć, są niebezpieczne dla gleby i zbiorników wodnych. Jeśli nie zostanie prawidłowo zutylizowana, bateria laptopa ląduje na wysypiskach; kiedy się psują, powoli uwalniają substancje rakotwórcze i przez długi czas oddziałują na środowisko.

Wiesz więc, jak ważne jest dbanie o baterię laptopa. Jak więc przedłużyć żywotność baterii? Sprawdź te wskazówki!

Wskazówki dotyczące konserwacji baterii laptopa

Istnieje kilka najlepszych praktyk, których należy przestrzegać, aby zachować dobrą kondycję baterii laptopa. Wymieniliśmy kilka wskazówek, które mogą pomóc nam zwracać większą uwagę na baterię naszego laptopa niż my.

Utrzymuj temperaturę laptopa.

Wysoka temperatura, czy to z powodu gorącego klimatu, czy przeładowania, jest śmiertelnym ciosem nie tylko dla procesora laptopa, ale także dla jego baterii.

Mimo że obie ekstremalne temperatury (gorąco i zimno) są szkodliwe dla laptopa, ciepło powoduje więcej uszkodzeń baterii niż niskie temperatury. Dlatego zaleca się trzymanie laptopa z dala od ciepła, nie tylko podczas pracy, ale także podczas bezczynności.

Temperatura bezczynności wynosi od 32 stopni do 55 stopni Celsjusza. Temperatura poza tym zakresem wpłynie na stan baterii.

Użyj podkładki chłodzącej.

Kiedy używasz laptopa, na pewno się przegrzeje. Jak więc utrzymać temperaturę laptopa podczas pracy? To proste – użyj podkładki chłodzącej.

Podkładka chłodząca laptopa ma wbudowane wentylatory, które pomagają cyrkulować chłodne powietrze, zmniejszając temperaturę pracy laptopa. Długotrwałe wysokie temperatury mogą uszkodzić delikatne elementy laptopa i uszkodzić jego baterię. Dzięki temu podkładka chłodząca ochłodzi go od spodu, umożliwiając trzymanie go na kolanach.

Trzymaj laptopy z dala od wilgoci.

Zaleca się przechowywanie baterii laptopa w suchym miejscu, z dala od wilgoci. Nawet jeśli woda prawdopodobnie nie dostanie się do baterii laptopa, jej obwody i zaciski są podatne na uszkodzenia przez wodę.

Długotrwałe narażenie na wilgoć może spowodować nieprzewidywalne uszkodzenia laptopa, najczęściej przyspieszone rozładowanie baterii, a nawet zwarcie w skrajnych przypadkach.

Dlatego trzymaj laptopa z dala od mokrych i wilgotnych miejsc i zachowaj szczególną ostrożność, gdy masz w pobliżu napoje.

Dostosuj ustawienia laptopa.

Twój laptop jest wyposażony w kilka wbudowanych ustawień, które mogą pomóc zaoszczędzić trochę energii laptopa. Dobrym pomysłem jest włączenie trybu adaptacyjnej jasności. Ten tryb automatycznie dostosowuje jasność laptopa do oświetlenia otoczenia. Możesz także włączyć tryb ciemny, który powoduje mniejsze zmęczenie oczu i zmniejsza prędkość rozładowywania.

Oprócz tych trybów w ustawieniach zasilania laptopa z systemem Windows natkniesz się również na „Tryb oszczędzania baterii”. Po włączeniu tego trybu ostatnie krople baterii laptopa zostaną zachowane podczas biegu, aby podłączyć ładowarkę. Ochronisz również baterię przed uszkodzeniem, gdy jej poziom naładowania osiągnie 0%. Jeśli używasz komputera Mac, znajdziesz na nim również podobne ustawienia.

Użyj oprogramowania do oszczędzania baterii.

Umówmy się co do jednej rzeczy; ciężko jest dbać o baterię laptopa podczas zarządzania zadaniami, które zamierzasz wykonać. W przeciwieństwie do naszych smartfonów laptopy nie mają wbudowanych zaawansowanych narzędzi do monitorowania i diagnostyki baterii. Dlatego trudno jest trzymać się zasad i pozwolić im zużywać mniej energii.

Ale jest rozwiązanie! Na rynku dostępnych jest kilka aplikacji do oszczędzania baterii laptopa, które mogą nie tylko pomóc w monitorowaniu stanu baterii laptopa, ale także automatycznie dostosować ustawienia w celu zwiększenia wydajności.

Te aplikacje innych firm do oszczędzania baterii do laptopów pomogą zoptymalizować wydajność laptopa, tak aby zużywał mniej energii. Te aplikacje stale monitorują wydajność laptopa i automatycznie włączają odpowiednie ustawienia oszczędzania baterii.

Działają zgodnie ze scenariuszem, zużytymi zasobami i wydajnością procesora, aby zapewnić, że bateria laptopa nie zostanie drastycznie naruszona.

Poznajmy niektóre z najlepszych funkcji oszczędzania baterii zarówno dla komputerów Mac, jak i Windows.

Oszczędzanie baterii Avast

Oszczędzanie baterii Avast jest prawdopodobnie jedną z najlepszych aplikacji serwera baterii dla systemu Windows. Ten oszczędzacz baterii twierdzi, że oszczędza do 32% czasu pracy na baterii laptopa, utrzymując w ryzach te aplikacje i procesy w tle, które mogą być katastrofalne dla baterii laptopa i zużywać zbyt dużo jego soku.

Ta aplikacja do oszczędzania baterii laptopa jest zgodna z systemami Windows 7, 8, 10 (32 i 64-bitowy) oraz 11.

Aplikacja do oszczędzania baterii firmy Avast jest dość przyjazna dla użytkownika i intuicyjna, z szeregiem przemyślanych funkcji. Ten system oszczędzania baterii systemu Windows działa cicho w tle i nie pochłania żadnych niepotrzebnych zasobów. Poza tym możesz również ręcznie wyłączyć ustawienie optymalizatora baterii, jeśli nie chcesz go używać w dowolnym momencie.

Źródło obrazu: Avast

Niektóre z jego unikalnych cech to:

 • Inteligentnie optymalizuje wydajność komputera.
 • Automatycznie zmniejsz jasność laptopa.
 • Automatyczne wyłączanie aplikacji zużywających energię, takich jak Bluetooth, Wi-Fi, gdy są bezczynne.
 • Gdy laptop jest odłączony, zaczyna działać automatycznie

To oszczędzanie baterii laptopa oferuje wersję próbną przez piętnaście dni z ograniczonymi funkcjami. Jego w pełni funkcjonalna aplikacja kosztuje 29,99 USD rocznie na urządzenie; otrzymasz również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli aplikacja Ci się nie spodoba.

Optymalizator Avira i oszczędzanie baterii

Avira jest jednym z najlepszych programów zwiększających produktywność, oferującym narzędzia do optymalizacji zarówno dla smartfonów, jak i laptopów. Aplikacja System Speed-up firmy Avira dla systemu Windows to wbudowana funkcja oszczędzania baterii laptopa, która oszczędza energię urządzenia podczas wykonywania zadań wymagających dużego obciążenia procesora, a także zwiększa moc laptopa, gdy jest to najbardziej potrzebne. Jego unikalny tryb Windows skutecznie zarządza zużyciem energii i wydajnością laptopa z systemem Windows.

Źródło obrazu: Avira

Aplikacja optymalizująca i oszczędzająca baterię Avira jest skierowana do winowajców, takich jak aplikacje wyczerpujące baterię, automatyczne aktualizacje oprogramowania, powiadomienia push i śledzenie lokalizacji oraz przełącza się na ustawienia oszczędzania baterii.

Podczas gdy wersja próbna System Speedup może pomóc w monitorowaniu wydajności laptopa, wersja pro Avira zawiera funkcję oszczędzania baterii laptopa i kosztuje 14,54 USD.

AVG Oszczędzanie baterii dla systemu Windows

AVG Windows Battery Saver to kolejna potężna wzmianka na liście oszczędzania baterii laptopa. Zapewnia oszczędność czasu pracy baterii laptopa poprzez optymalizację procesora laptopa, zadań aktywnych i wykonywanych w tle oraz ustawień wyświetlania. To inteligentne oszczędzanie baterii laptopa automatycznie włącza się, gdy się nie ładuje.

AVG może pracować w trzech przemyślanych trybach:

 • Tryb wyłączenia: Możesz włączyć ten tryb, gdy nie musisz oszczędzać baterii laptopa. Aplikacja AVG Battery Saver zostanie wyłączona i będzie działać zgodnie z ustawieniami systemu Windows.
 • Tryb niestandardowy: tryb niestandardowy AVG umożliwia utworzenie w pełni dostosowanego profilu laptopa. Możesz określić, jakie funkcje chcesz zachować, a co wyłączyć, aby wydłużyć żywotność baterii i zoptymalizować wydajność laptopa.
 • Tryb maksymalny: Ten tryb oferuje profesjonalnie skonfigurowany profil, który pomaga w maksymalnym wykorzystaniu funkcji oszczędzania baterii AVG. Możesz włączyć tryb maksymalny, gdy jesteś z dala od źródła zasilania. Ten wstępnie skonfigurowany tryb wydłuża wydajność baterii i pozwala wycisnąć z niej najwięcej soku. Jeśli wydajność baterii pogorszyła się z biegiem lat, możesz użyć tego trybu.

AVG Battery Saver dla systemu Windows jest dostarczany z 15-dniowym okresem próbnym, po którym będziesz musiał wydać 29,99 USD rocznie, aby korzystać z funkcji tego oszczędzania baterii laptopa.

Aplikacja wytrzymałościowa

Wytrzymałość to świetna aplikacja do oszczędzania baterii dla komputerów Mac, która może pomóc wydłużyć żywotność baterii komputera Mac. Ta wyjątkowa funkcja oszczędzania baterii sprawia, że ​​bateria komputera Mac działa o 1/5 dłużej niż po przełączeniu w tryb niskiego zużycia energii.

Aplikacja do oszczędzania baterii Endurance to zestaw bardzo wykwalifikowanych narzędzi, które pomagają obniżyć zużycie energii na komputerze Mac. Poza tym, jeśli czujesz, że te moduły utrudniają Ci pracę, możesz je w każdej chwili wyłączyć.

Aplikacja Endurance zaczyna działać, gdy tylko bateria Maca osiągnie 70% limitu naładowania i wykonuje następujące czynności:

 • Utrzymuj procesor pod kontrolą, aby nie przeciążał się i nie zużywał dużo energii.
 • Monitoruj aplikacje wyczerpujące baterię, aby nie połykały baterii komputera Mac.
 • Umiejętnie spowalnia aplikacje działające w tle, aby nie pochłaniały mocy laptopa.
 • Endurance powoli przyciemnia błyszczący ekran komputera Mac w taki sposób, że nie będziesz się tym przejmować, oszczędzając znaczną ilość energii.

Zakup subskrypcji Endurance z dożywotnią aktualizacją będzie kosztować tylko 20 USD.

Podsumowując 👩‍🏫

Chodziło o to, jak zaoszczędzić baterię laptopa i zwiększyć jego ogólną wydajność. Wymiana baterii może kosztować znaczną ilość pieniędzy, więc mądrze jest podjąć na czas środki, aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu baterii laptopa; Jednym z nich jest inwestowanie w inteligentną aplikację do oszczędzania baterii.

Możesz być także zainteresowany Najlepszym oprogramowaniem antywirusowym.