4 sposoby na ukrycie obserwujących na Instagramie dla lepszej prywatności

Chociaż Instagram zapewnia użytkownikom dużą prywatność, lista obserwujących i obserwujących pozostaje widoczna, jeśli masz profil publiczny.

Każdy, kto trafi na Twój profil na Instagramie, może zobaczyć na liście, kogo obserwujesz, i wyszukać konkretne osoby za pomocą paska wyszukiwania. Nie każdy lubi być tak publiczny na Instagramie.

Jeśli to opisuje Ciebie, ten post jest dla Ciebie. Na Instagramie nie ma przycisku, który w magiczny sposób ukryłby listę obserwujących w Twoim profilu, tak jak w przypadku ukrywania polubień. Istnieje jednak kilka obejść, które mogą Ci pomóc. Czytaj dalej👀, aby się o nich dowiedzieć.

Dlaczego możesz chcieć ukryć swoich obserwujących

Media społecznościowe uczyniły nasze życie niezwykle publicznym. W tej przestrzeni publicznej wszelkie pozory prywatności są mile widziane.

Z kilku powodów chciałbyś ukryć swoich obserwujących lub listę obserwowanych przed innymi użytkownikami.

#1. Prywatność osobista

Prywatność zawsze była cennym towarem. Użytkownicy coraz częściej chcą kontrolować udostępniane przez siebie informacje, w tym swoje powiązania społecznościowe.

Ukrywając liczbę obserwujących, możesz w pewnym stopniu chronić swoją prywatność. Takie podejście pozwala bardziej selektywnie zarządzać swoją obecnością cyfrową, ujawniając swoje powiązania tylko z tymi, którym naprawdę ufasz.

#2. Zapobiegaj niechcianym porównaniom

W epoce cyfrowej obserwujący liczą się jako wyznacznik wartości społecznej. Jeśli nie dostałeś notatki, gratuluję.

To nigdy nie miało tak wyglądać. Niemniej jednak niektórzy ludzie przywiązują wagę do liczb na swoim profilu i grają ze znajomymi w grę porównawczą, co prowadzi do złego samopoczucia psychicznego.

Ukrywając liczbę, mogą skupić się na budowaniu znaczących powiązań, a nie na obsesji na punkcie liczb.

#3. Stwórz prawdziwych obserwujących

Niektórzy ludzie skupiają się na tworzeniu prawdziwych obserwujących, a nie na przyciąganiu ludzi na podstawie ich popularności na platformie. Ukrywając swoich obserwujących, mogą łączyć się z ludźmi w oparciu o wspólne zainteresowania i nawiązywać autentyczne relacje.

Przeczytaj także: Najlepszy przewodnik po rozwoju Instagrama, dzięki któremu zyskasz obserwujących, którzy się liczą!

#4. Anonimowość osobista

Ludzie na Instagramie mogą natychmiast Cię ocenić na podstawie tego, kto Cię obserwuje lub kogo obserwujesz. Jeśli chcesz uniknąć tego rodzaju negatywnej uwagi i zachować pozory osobistej anonimowości, chciałbyś ukryć swoich obserwujących i obserwujących, mając ku temu całkowicie zrozumiały powód.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę prywatności, odstraszanie niechcianej uwagi, unikanie gier porównawczych, zachowanie anonimowości czy wspieranie prawdziwych kontaktów, zapewniasz kontrolę nad swoimi doświadczeniami cyfrowymi, ukrywając swoich obserwujących i liczbę obserwujących.

Jak wspomniano, Instagram nie ma bezpośredniego sposobu ani przejrzystego przycisku, który pozwalałby ukryć obserwujących. Ma opcję ukrywania polubień, ale to wszystko.

Jednak niektóre obejścia mogą nadal pomóc Ci osiągnąć swój cel bez konieczności podejmowania drastycznych kroków, takich jak usuwanie konta. Oto niektóre z najlepszych sposobów zapobiegania podglądaniu Twojej listy obserwujących.

Jeśli chcesz ukryć swoich obserwujących przed osobami, które nie są Twoimi kontaktami:

Zmień swoje konto na prywatne

Jeśli masz konto publiczne, wszyscy w Internecie, niezależnie od tego, czy jesteś z nimi połączony, mogą zobaczyć, kogo obserwujesz, a kto obserwuje Ciebie.

Prostym sposobem na ograniczenie liczby osób, które widzą Twoich obserwujących, jest ustawienie konta na prywatne. W ten sposób wszystko, począwszy od Twoich postów, liczby obserwujących, liczby obserwujących, a nawet polubień i komentarzy, zostanie ukryte przed osobami, które nie są w Twoich połączeniach. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Uruchom aplikację Instagram na swoim telefonie i zaloguj się na swoje konto.

Krok 2: W prawym dolnym rogu kliknij ikonę profilu, aby przejść do swojego profilu.

Krok 3: Stuknij 3 poziome linie w prawym górnym rogu i stuknij opcję Ustawienia i prywatność.

Krok 4: W menu Kto może zobaczyć Twoje treści kliknij Prywatność konta.

Krok 5: Włącz przełącznik konta prywatnego, a Twój profil stanie się prywatny, umożliwiając wyłączny dostęp do Twoich treści, obserwujących i poniższej listy.

Jeśli chcesz ukryć swoich obserwujących przed osobami, które są Twoimi kontaktami:

Ukryj obserwujących przed istniejącym obserwującym

Ustawienie konta jako prywatnego może uniemożliwić użytkownikom, którzy nie są z Tobą połączeni, sprawdzanie liczby obserwujących. Ale co z tymi, którzy już Cię obserwują? Jeśli chcesz ukryć swoich obserwujących przed istniejącymi obserwatorami, musisz usunąć ich ze swojego konta na Instagramie, aby uniemożliwić im sprawdzanie listy obserwujących. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Otwórz Instagram i przejdź do swojego profilu, dotykając ikony profilu w prawym dolnym rogu.

Krok 2: Stuknij w zakładkę Obserwujący.

Krok 3: Przewiń w dół do użytkownika, którego chcesz usunąć, lub wpisz jego nazwę użytkownika w pasku wyszukiwania.

Krok 4: Obok ich nazw zobaczysz przycisk Usuń. Kliknij to.

Krok 5: Instagram poprosi Cię o potwierdzenie działania. Kliknij ponownie Usuń, aby kontynuować.

Użytkownik zostanie usunięty z Twojej listy i nie będzie już mógł widzieć niczego w Twoim profilu, chyba że poprosi Cię o ponowne zezwolenie na obserwowanie Cię – i zaakceptujesz to.

Zablokuj użytkownika

OK, powyższe metody pomogą Ci, jeśli masz konto prywatne. Ale co, jeśli chcesz, aby Twój profil był publiczny? A co, jeśli nie przeszkadza Ci, że wszyscy widzą Twoją listę obserwujących, ale nie ta jedna konkretna osoba? Cóż, jedyne rozwiązanie, jakie Ci pozostaje, to je zablokować.

Choć brzmi to ostro, robiąc to, nie będą mogli zobaczyć Twojej listy obserwowanych i nie będą mogli już z Tobą wchodzić w interakcję. Zatem działania takie jak wysłanie Ci wiadomości prywatnej lub prośby o uzupełnienie nie wchodzą w rachubę. Oto jak zablokować kogoś na Instagramie:

Krok 1: Otwórz aplikację Instagram i dotknij ikony wyszukiwania w dolnym menu.

Krok 2: W pasku wyszukiwania wpisz imię i nazwisko osoby, którą chcesz zablokować.

Krok 3: Kliknij ich profil.

Krok 4: Kliknij 3 kropki w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 5: Stuknij opcję Blokuj. Potwierdź i kontynuuj.

Użytkownik zostanie zablokowany i nie będzie już mógł widzieć niczego w Twoim profilu, łącznie z listą obserwujących.

Chociaż Instagram nie powiadamia drugiej osoby o zablokowaniu, użytkownik może dowiedzieć się, że ją zablokowałeś, gdy odwiedzi Twój profil i nie będzie mógł nic na nim zobaczyć. Pamiętaj o tym, stosując tę ​​metodę!

Ogranicz użytkownika

Instagram ma bardzo przydatną funkcję, która pozwala całkowicie ograniczyć niektórym użytkownikom dostęp do Twojego konta. Ich działania będą ograniczone w Twoim profilu, w przeciwieństwie do zwykłego użytkownika. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie i przejdź do swojego profilu.

Krok 2: Kliknij 3 poziome linie w prawym górnym rogu.

Krok 3: Stuknij w Ustawienia i prywatność.

Krok 4: Stuknij w Ograniczone.

Możesz teraz wybrać osobę, którą chcesz ograniczyć, co uniemożliwi jej zobaczenie Twojej aktywności.

Zamykające myśli

Instagram nie wprowadził jeszcze funkcji, która ukrywa listę obserwujących przed wszystkimi osobami w aplikacji, niezależnie od tego, czy masz konto prywatne, czy publiczne.

Taka funkcja byłaby błogosławieństwem dla osób, które ponad wszystko cenią swoją prywatność w Internecie. Dopóki Instagram tego nie zrobi, możesz skorzystać z metod wymienionych powyżej, aby ukryć swoich obserwujących przed określonymi osobami.

Następnie dowiedz się, jak wyciszyć kogoś na Instagramie, aby uzyskać przejrzysty i dostosowany kanał.