4 świetne alternatywy dla WhatsApp dla użytkowników Linuksa

Wiele osób codziennie używa WhatsApp do komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, jeśli używasz Linuksa, nie możesz brać udziału w tych rozmowach, ponieważ WhatsApp nie ma oficjalnej aplikacji na platformę. Zamiast tego musisz zadowolić się interfejsem internetowym, który nie ma funkcji. Ponadto w niektórych krajach Whatsapp jest po prostu blokowany lub często podlega cenzurze. W wielu przypadkach po prostu łatwiej jest korzystać z innej aplikacji. Oto 4 świetne alternatywy WhatsApp dla użytkowników Linuksa.

1. Telegram

Ci, którzy szukają pełnego zastąpienia WhatsApp w systemie Linux, powinni spojrzeć na Telegram. Na początek ma podobny wygląd do WhatsApp, więc nie ma potrzeby ponownego uczenia się całkowicie nowego interfejsu podczas przełączania się na niego. Ponadto obsługuje wszystkie te same funkcje, co WhatsApp, takie jak wiadomości multimedialne, połączenia i grupy. Co najlepsze, Telegram nie jest własnością Facebooka i ma świetną aplikację na Linuksa!

Godne uwagi funkcje

Telegram obsługuje tajne czaty, podobną funkcję, którą WhatsApp ma we własnej usłudze.
Aplikacja Telegram umożliwia użytkownikom dołączanie do kanałów publicznych i śledzenie ich ulubionych twórców.
Wsparcie grupowe z doskonałymi funkcjami moderacji.
Obsługa multimediów, w tym obrazów, GIF-ów, wiadomości wideo itp.
Telegram obsługuje boty, które zapewniają użytkownikom unikalne funkcje.

Pobierz – Telegram

Telegram jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych alternatyw dla WhatsApp. W rezultacie wielu członków społeczności Linuksa przyjęło ją, a aplikację można znaleźć w prawie każdym repozytorium oprogramowania Linuksa. Aby go zainstalować, przejdź do pkgs.org, przejrzyj listę i dowiedz się, jak uruchomić Telegram na komputerze z systemem Linux.

Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jak zainstalować aplikację Telegram na komputerze z systemem Linux, nie martw się! Jesteśmy z Tobą. Kliknij tutaj, aby przejść do naszego szczegółowego samouczka na temat Telegramu. Omawia, jak skonfigurować aplikację w wirtualny sposób w każdym systemie operacyjnym Linux!

2. Sygnał

Jeśli Telegram nie jest twoją rzeczą, Signal to kolejny do sprawdzenia. Jest bardzo podobny do Telegrama, ponieważ obsługuje takie rzeczy, jak wiadomości multimedialne, grupy i tym podobne. Jednak w przeciwieństwie do Telegrama, Signal jest znacznie bardziej poświęcony ochronie prywatności. Sygnał jest tak prywatny, że dziennikarze śledczy słynie z niego. Wystarczy powiedzieć; Jeśli potrzebujesz alternatywy dla WhatsApp na Linuksie, która poważnie traktuje Twoją prywatność, Signal jest jedną do sprawdzenia!

Godne uwagi funkcje

Signal jest szyfrowany od końca do końca i bardzo bezpieczny.
Signal obsługuje połączenia wideo, a także połączenia głosowe.
Użytkownicy mogą tworzyć grupy, funkcję, którą uwielbia wielu użytkowników WhatsApp.
Obsługa wiadomości multimedialnych, takich jak obrazy, wideo i pliki.

Pobierz – Signal

Signal to doskonała aplikacja, której nie ma w żadnym głównym repozytorium oprogramowania do dystrybucji Linuksa. Zamiast tego, jeśli chcesz pobrać program, musisz przejść do oficjalnej strony internetowej aby pobrać aplikację na systemy operacyjne Linux oparte na Debianie, takie jak Ubuntu, Debian, Linux Mint i inne.

Czy masz problemy z uruchomieniem aplikacji Signal na komputerze z systemem Linux? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem dotyczącym instalacji Signal w systemie Linux.

3. Drut

Wire to kolejna alternatywa dla WhatsApp, która obiecuje stawiać Twoją prywatność na pierwszym miejscu. Podobnie jak Telegram i Signal, robi to całkiem nieźle. Wszystkie wiadomości są szyfrowane od końca do końca. Ponadto Wire zapewnia podobne wrażenia co WhatsApp, zapewniając funkcje, takie jak połączenia, udostępnianie plików itp.

Godne uwagi funkcje

Wire obsługuje połączenia głosowe, wideokonferencje, a nawet udostępnianie ekranu, idealne do użytku osobistego lub w miejscu pracy.
Wire ma „pokoje gościnne”, które umożliwiają współpracę zewnętrzną.
Wszystkie wiadomości są synchronizowane w czasie rzeczywistym.
Oprócz zastąpienia WhatsApp może również zastąpić Slack i oferuje płatne wersje usługi czatu do celów biznesowych.

Pobierz – Wire

Wire bardzo się zmienił, odkąd po raz pierwszy napisaliśmy o tym, jak go zainstalować w 2018 roku. Jeśli chcesz zainstalować aplikację, musisz udać się na oficjalną stronę internetową i załóż konto. Po utworzeniu konta załaduj stronę pobierania i pobierz pakiet AppImage lub Deb dla Ubuntu / Debian.

4. Riot

Riot to samodzielna aplikacja do obsługi wiadomości dla systemów Linux, Mac i Windows. Projekt aplikacji jest podobny do Slacka lub Discorda i obsługuje wiele funkcji, które mają Slack, WhatsApp, Discord, takich jak obsługa multimediów, połączenia, grupy do udostępniania plików i wszystko inne, czego można się spodziewać w współczesna aplikacja do czatu. Chociaż nie koncentruje się tak na prywatności jak inne aplikacje z tej listy, jest to niezawodna alternatywa dla WhatsApp, zwłaszcza jeśli chcesz kontrolować swoje dane.

Godne uwagi funkcje

Riot może być hostowany samodzielnie, dzięki czemu użytkownicy zawsze mają kontrolę nad swoimi danymi i chronią swoją prywatność.
Riot umożliwia użytkownikom tworzenie różnych kanałów czatu w jednej grupie.
Aplikacja może być używana zarówno do wiadomości osobistych, jak i do pracy. Może nawet zintegrować się z usługami takimi jak GitHub, Jira itp.
Riot obsługuje czaty głosowe, wideokonferencje i inne standardowe formy komunikacji online.

Pobierz – Riot

Jeśli chcesz pobrać i zainstalować aplikację Riot na komputerze z systemem Linux, nie znajdziesz jej w repozytorium oprogramowania dla swojego systemu operacyjnego. Zamiast tego musisz udać się do oficjalna strona internetowa.

Nie wiesz, jak zdobyć Riot? Potrzebujesz pomocy przy instalacji w systemie Linux? Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem dotyczącym instalacji Riot w systemie Linux!

Wyróżnienie – aplikacja internetowa WhatsApp dla systemu Linux

Głównym powodem, dla którego wielu użytkowników Linuksa szuka alternatywy dla WhatsApp w systemie Linux, jest brak natywnej aplikacji do zainstalowania. Chociaż wkrótce się to nie zmieni, ponieważ Facebook wydaje się nie przejmować się zbytnio użytkownikami Linuksa, możliwe jest stworzenie własnego WhatsApp opartego na Linuksie. Tak więc, jeśli wypróbowałeś alternatywy dla WhatsApp na tej liście, nie lubisz ich, rozważ skorzystanie z naszego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do WhatsApp w systemie Linux.

Wniosek

WhatsApp to jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Niestety programiści, którzy za tym stoją, nie planują obsługi użytkowników Linuksa oficjalną aplikacją. Na szczęście istnieją alternatywy dla WhatsApp, aby wypełnić tę lukę!

Na tej liście wymieniliśmy 4 doskonałe alternatywy dla WhatsApp. Jaka jest Twoja ulubiona alternatywa dla WhatsApp w systemie Linux? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

x