01/18/2022

5 Alternatywy Microsoft Powerpoint dla użytkowników Linuksa

Udostępnij teraz w social media:

Microsoft PowerPoint jest niezbędny w środowisku biurowym lub szkolnym, jeśli musisz tworzyć prezentacje. Ale co, jeśli używasz Linuksa i nie masz dostępu do programu PowerPoint? Czego używasz? Cóż, dowiedzmy się o 5 najlepszych alternatywach programu Microsoft PowerPoint dla użytkowników systemu Linux!

1. Libre Office Impress

Libre Office Impress to kompletny zamiennik MS Powerpoint, który ułatwia tworzenie prezentacji i pokazów slajdów w systemie Linux, dzięki podobnemu interfejsowi użytkownika i obsłudze różnych formatów plików, w tym własnego formatu Ppt firmy Microsoft.

Dzięki Impress uzyskasz dostęp do wielu przydatnych funkcji, których wielu oczekuje od narzędzia do prezentacji, takich jak obiekty clipart (zarówno 2D, jak i 3D), narzędzia do efektów specjalnych i przejścia slajdów.

Godne uwagi funkcje

Impress daje użytkownikom dostęp do szerokiej gamy klipartów 2D i 3D do wykorzystania w prezentacjach.
Impress ma podobny interfejs użytkownika jak PowerPoint, więc nie jest zbyt trudny do nauczenia.
Impress obsługuje importowanie i zapisywanie w formacie pliku PowerPoint, co jest przydatne.

Pobierz – Libre Office Impress

Libre Office Impress jest programem domyślnym w większości systemów operacyjnych Linux. To powiedziawszy, jeśli Twój komputer z systemem Linux nie ma już skonfigurowanej kopii Libre Office Impress, przejdź do libreoffice.org.

Na oficjalnej stronie Libre Office znajdź przycisk „Pobierz” i kliknij go, aby wyświetlić wiele opcji pobierania dostępnych dla Libre Office, w tym Flatpak, Snap, AppImage i inne.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „nie można uzyskać blokady” w systemie Ubuntu

2. Prezentacje firmy SoftMaker

SoftMaker Presentations to wieloplatformowa alternatywa dla programu PowerPoint, dostępna w ramach pakietu SoftMaker FreeOffice. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą łatwo i szybko tworzyć pokazy slajdów w stylu PowerPoint, dzięki szerokiej gamie domyślnych szablonów projektów.

Prezentacje oprogramowania nie są open source, więc bezpłatna wersja oprogramowania ma ograniczone funkcje. Mimo to udaje mu się zaoferować kilka naprawdę przydatnych rzeczy, takich jak możliwość tworzenia plików PDF ze slajdów, obsługa formatów plików PowerPoint i wiele więcej!

Godne uwagi funkcje

Użytkownicy mogą tworzyć pliki PDF z pojedynczych slajdów prezentacji.
Dostępne są różne gotowe szablony prezentacji.
Funkcja „Strona wzorcowa” pozwala użytkownikom zmieniać wszystkie slajdy na raz, a nie pojedynczo.

Pobierz – SoftMaker Presentations

Aby korzystać z prezentacji, musisz zainstalować cały pakiet biurowy firmy SoftMaker, przechodząc do witryny softmaker.com. Po wejściu na stronę kliknij menu w lewym górnym rogu i wybierz przycisk „Pobierz”, aby przejść do strony pobierania.

Na stronie pobierania przewiń w dół, poszukaj „Linux” i wybierz ją, aby rozpocząć proces pobierania. Lub, jeśli potrzebujesz pomocy w nauce pobierania i działania aplikacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na ten temat.

3. Scena Calligra

Calligra Stage to element prezentacji pakietu Calligra Office. Jest to aplikacja do prezentacji systemu Linux o otwartym kodzie źródłowym i zawiera dziesiątki wtyczek i funkcji, które z pewnością ułatwią tworzenie pokazów slajdów dla projektów lub miejsca pracy.

Stage obsługuje prosty interfejs użytkownika, który umożliwia tworzenie pokazów slajdów w systemie Linux, aby było łatwe i nie żmudne. Ponadto ma kilka wspaniałych funkcji, takich jak tryb przeglądu dla prezenterów podczas prezentacji, obsługa plików prezentacji PowerPoint, zgrabne efekty przejścia i tryb „notatek”, co czyni go jedną z najlepszych alternatyw dla programu PowerPoint dla użytkowników systemu Linux.

Sprawdź -   Jak tryb ciemny może wydłużyć żywotność baterii w telefonach OLED

Godne uwagi funkcje

Działa z formatem plików OpenDocument, a nawet może współpracować z innymi aplikacjami biurowymi typu open source, takimi jak Open Office, Libre Office i innymi.
Funkcja „Przegląd” pozwala prezenterowi uzyskać przegląd całego pokazu slajdów.
Funkcja „Notatki” umożliwia prezenterowi sporządzanie notatek na poszczególnych slajdach.

Pobierz – Calligra Stage

Calligra Stage jest dostarczana z pakietem Calligra Office. Jeśli chcesz pobrać aplikację na Linuksa, przejdź do calligra.org i wybierz przycisk „Get Calligra”, aby dowiedzieć się, jak uzyskać kopię aplikacji.

Potrzebujesz pomocy w uruchomieniu aplikacji Calligra w systemie Linux? Sprawdź nasz przewodnik dotyczący instalacji Calligry. W przewodniku omawiamy wiele różnych sposobów instalacji pakietu Calligra Office, w tym programu Stage.

4. Prezentacje Google

Prezentacje Google to składnik prezentacji pakietu biurowego online dostępny na Dysku Google. Dzięki Sides użytkownicy mogą tworzyć pokazy slajdów, używać efektów i importować istniejące pokazy slajdów Microsoft PowerPoint, a także eksportować pokazy slajdów w różnych formatach plików.

Prezentacje nie są aplikacją dla systemu Linux, tak jak inne programy na liście. Mimo to jest to świetna opcja, zwłaszcza jeśli nie planujesz często tworzyć prezentacji w systemie Linux. Tak więc, jeśli potrzebujesz dobrej alternatywy dla MS PowerPoint, ale nie masz ochoty instalować niczego na komputerze z systemem Linux, Prezentacje Google są opcją do rozważenia na pewno.

Godne uwagi funkcje

Natychmiastowe zapisywanie w chmurze i tworzenie kopii zapasowych za pośrednictwem Dysku Google.
Aplikacja towarzysząca na Androida / iOS oznacza, że ​​użytkownicy mogą modyfikować i wykonywać pokazy slajdów również na komputerze w podróży.
Slajdy można pobrać / przesłać w formacie PowerPoint.

Pobierz – Prezentacje Google

Prezentacje Google nie są aplikacją do pobrania (chyba że używasz telefonu komórkowego lub systemu operacyjnego Chrome). Głównym sposobem korzystania z aplikacji na komputerze jest Internet. Jeśli więc chcesz uzyskać do niego dostęp, aby tworzyć pokazy slajdów, przejdź do dysk Googlelub przechodząc do slides.google.com.

Sprawdź -   Jak włączyć nowy projekt Reddit

5. Marp

Marp to interesująca aplikacja do prezentacji w Internecie, która umożliwia użytkownikom tworzenie pokazów slajdów w języku znaczników Markdown, zamiast tradycyjnego interfejsu użytkownika, takiego jak MS PowerPoint, a także innych na tej liście.

Jest oczywiste, że większość użytkowników szukających alternatywy dla programu Microsoft PowerPoint prawdopodobnie nie szuka narzędzia do pokazu slajdów w postaci tekstu. Mimo to, pomimo tego, że jest oparty na tekście, udaje mu się zaoferować kilka przydatnych narzędzi do pokazów slajdów, takich jak eksportowanie prezentacji, tryb podglądu na żywo, który można sprawdzać w trakcie podróży, i nie tylko.

Godne uwagi funkcje

Obsługuje eksport slajdów w formacie PDF.
Podgląd na żywo umożliwia użytkownikom sprawdzanie pracy na bieżąco.
Ma również rozwijaną aplikację dla systemu Linux, z której mogą korzystać użytkownicy.

Pobierz – Marp

Aplikacja Marp nie jest dostępna w systemie Linux jako takim. Zamiast tego można natychmiast uzyskać dostęp do narzędzia do tworzenia pokazów slajdów, przechodząc do web.marp.app.

Oprócz aplikacji internetowej Marp programiści pracują nad wersją na komputery stacjonarne dla systemu Linux i innych platform. Aby uzyskać wcześniejszy dostęp do programu (poprzez kod źródłowy), kliknij tutaj.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy niektóre z najlepszych alternatyw programu Microsoft PowerPoint dla użytkowników systemu Linux. Jaka jest Twoja ulubiona alternatywa dla MS PowerPoint na komputerze z systemem Linux? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

x