Udostępnij teraz w social media:

Firma Microsoft wydała kompilację 9879 w wersji zapoznawczej technicznej systemu Windows 10 i jest w rzeczywistości bardziej wadliwa niż poprzednia. Podobnie jak w przypadku kompilacji 9860, niektóre funkcje pierwotnie ujawnione podczas oficjalnej prezentacji systemu Windows 10, ale nie zostały wydane natychmiast, zostały włączone w tej nowej kompilacji. Windows 10 jest również w trakcie czegoś, co najlepiej można opisać jako zmianę interfejsu, chociaż zmiany są znacznie mniej ekstremalne i tak naprawdę stanowią tylko wzmocnienie nowoczesnego interfejsu użytkownika. Cztery zmiany interfejsu użytkownika przykuły naszą uwagę to nowe ikony folderów, wskaźnik baterii na ekranie blokady i w zasobniku systemowym, nowe przyciski w stylu hamburgera w nowoczesnych aplikacjach oraz wyrafinowany wygląd Centrum powiadomień.

Centrum powiadomień

Może to nie kwalifikować się jako zmiana wizualna, ale z pewnością nie jest to nowa funkcja. To bardziej udoskonalenie Centrum powiadomień. W poprzedniej kompilacji powiadomienia były sortowane według nazwy aplikacji, ale na czele z nieparzystą liczbą oznaczającą aplikację. W nowej wersji zostało to naprawione. Powiadomienia są teraz odpowiednio posortowane pod nagłówkiem ich nazwy aplikacji.

Wskaźnik baterii

Wskaźnik baterii zarówno na ekranie blokady, jak i na pasku zadań zmienił się nieco; bateria jest teraz na boku z wtyczką obok niej.

ikona baterii

Nowy przycisk Hamburger w nowoczesnych aplikacjach

W starszych wersjach przycisk z trzema kropkami na pasku tytułu umożliwiał użytkownikom dostęp do opcji udostępniania, wyszukiwania, ustawień aplikacji i opcji pełnego ekranu w nowoczesnej aplikacji. Według Microsoftu przyciski nie były zbyt zauważalne, więc zmienili je na trzy ułożone w stos linie. Przycisk nie robi nic nowego, czego nie robił w poprzedniej kompilacji.

Sprawdź -   Utwórz lustrzany zaszyfrowany folder i zsynchronizuj z nim nowe pliki [Windows]

przyciski metra

Ikony folderów

Będzie to pierwsza rzecz, którą zauważysz po aktualizacji. Foldery zawierające obrazy są wyświetlane z małymi (wyjątkowo małymi) podglądami znajdujących się w nich obrazów. Ikona folderu wygląda jak znacznie bardziej płaska wersja starej ikony i została obrócona o stopnie. Nie mogę powiedzieć, czy wygląda lepiej lub gorzej niż stare ikony, ale mimo to jest to różnica wizualna.

ikony folderów

Czy zauważyłeś coś nowego w interfejsie użytkownika systemu Windows 10?