5 najlepszych lekkich przeglądarek dla Raspberry Pi

Raspberry Pi to lekki komputer. Nie jest przeznaczony do programów o dużych zasobach, takich jak nowoczesne przeglądarki internetowe. Zamiast tego, jeśli użytkownicy chcą przeglądać internet na Raspberry Pi, będą potrzebować czegoś znacznie lżejszego. Na tej liście omówimy jedne z najlepszych lekkich przeglądarek do użycia w Raspberry Pi.

1. Midori

Midori to przeglądarka internetowa oparta na WebKit dla platformy Linux, która zużywa znacznie mniej zasobów systemowych niż wiele innych dostępnych przeglądarek. Pomimo tego, że jest lekką przeglądarką, nadal oferuje kilka doskonałych funkcji, takich jak obsługa kanału RSS, przeglądanie w kartach, wbudowane blokowanie reklam i wiele innych.

Jeśli szukasz lekkiej przeglądarki internetowej dla Raspberry Pi, która nadal jest nowoczesnym narzędziem do obsługi blokowania reklam, dostosowywania i rozszerzeń, Midori jest najlepszym wyborem.

Ważne funkcje

 • Midori ma wbudowany bloker reklam, który pozwoli zaoszczędzić zasoby procesora i pamięci RAM, zapobiegając ładowaniu zasobochłonnych reklam.
 • Midori ma funkcję szybkiego wybierania, która umożliwia użytkownikom dodawanie zakładek do ulubionych stron na stronie nowej karty w celu łatwego dostępu.
 • Midori obsługuje prywatne przeglądanie, które pozwala użytkownikom zachować prywatność podczas przeglądania niektórych stron internetowych.
 • Midori ma doskonałą integrację z kanałami RSS.

Pobierz – Midori

Midori jest dostępny na Raspbian przez terminal. Aby zainstalować aplikację Midori na swoim Raspberry Pi, otwórz okno terminala. Następnie, gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, użyj apt-get polecenie poniżej.

sudo apt-get install midori

Jeśli masz problemy z uruchomieniem przeglądarki internetowej Midori na Raspberry Pi, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalacji Midori.

2. Święto Trzech Króli

Epiphany to domyślna przeglądarka internetowa dla środowiska graficznego Gnome Shell. Sławą przeglądarki jest oferowanie nowoczesnej przeglądarki internetowej z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak synchronizacja zakładek, zarządzanie hasłami, ale w niewielkiej, lekkiej obudowie.

W tradycyjnych systemach Linux Epifania więcej niż oferuje obietnicę lekkości i nowoczesności. A dzięki portowi ARM Epiphany może przynieść tę samą obietnicę Raspberry Pi. Jeśli więc szukasz nowoczesnej, ale lekkiej przeglądarki do swojego Pi, sprawdź Epiphany.

Ważne funkcje

 • Epiphany pozwala użytkownikom dodawać zakładki, historię i hasła do przeglądarki Mozilla Firefox. Dzięki tej funkcji niezwykle łatwo jest zsynchronizować Raspberry Pi i inne komputery z Firefox.
 • Święto Trzech Króli ma wbudowany bloker reklam. Może również blokować moduły śledzące, wyskakujące okienka i niebezpieczne strony internetowe.
 • Epifania kieruje się filozofią projektowania Gnome Shell, a wszystko jest czyste i łatwe w nawigacji.
 • Użytkownicy mogą korzystać z dowolnej witryny internetowej i tworzyć „aplikacje internetowe” za pomocą przeglądarki Epiphany.

Pobierz – Święto Trzech Króli

Epiphany jest dostępny na Raspbian, najpopularniejszym systemie operacyjnym Raspberry Pi Linux, za pośrednictwem repozytoriów oprogramowania. Jeśli chcesz uruchomić przeglądarkę, otwórz okno terminala i wpisz apt-get polecenie poniżej.

sudo apt-get install epiphany

Chcesz, aby aplikacja Epiphany działała na innym systemie operacyjnym Raspberry Pi? Otwórz okno terminala i wyszukaj „objawienie”. Następnie zainstaluj je tak, jak zwykle instalujesz programy.

3. GNU IceCat

IceCat to rozwidlenie przeglądarki Firefox, która usuwa absolutnie wszystko, co zastrzeżone, aby użytkownicy mogli doświadczyć prawdziwego oprogramowania typu open source. Ponieważ wiele kodu o zamkniętym kodzie źródłowym jest pobierane z IceCat, działa on znacznie lżejsze niż Firefox i jest doskonały na Pi.

Przeglądarka IceCat nie jest najlżejsza na tej liście. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do Firefoksa i potrzebujesz czegoś lżejszego na swoim Raspberry Pi, jest to świetny wybór.

Ważne funkcje

 • IceCat jest fabrycznie zainstalowany w Https-Everywhere. To rozszerzenie wymusza na każdej odwiedzanej witrynie korzystanie z bardziej prywatnego protokołu HTTPS przez HTTP.
 • IceCat używa LibreJS, który blokuje wykonywanie niewolnego kodu JavaScript. Ta funkcja może uczynić sieć znacznie bezpieczniejszą, ponieważ wiele niebezpiecznych skryptów JavaScript nie jest oprogramowaniem typu open source.
 • Funkcja „SpyBlock” firmy IceCat blokuje moduły śledzące, które chcą śledzić Cię w Internecie.
 • IceCat korzysta z bazy kodu Firefoksa, więc wiele rozszerzeń, które można zainstalować w Mozilla Firefox, jest kompatybilnych.

Pobierz – IceCat

Aby zainstalować przeglądarkę internetową IceCat na Raspbian, musisz skompilować kod od zera. Przejdź na stronę GitHub tutaj nauczyć się go budować.

4. Kweb

Kweb to minimalna przeglądarka internetowa w stylu kiosku dla systemu Linux. To nie jest nowoczesna przeglądarka (na przykład Firefox lub Chrome). Mimo to oferuje użytkownikom podstawowe funkcje oczekiwane od przeglądarki internetowej, takie jak zakładki do stron internetowych oraz zaawansowane technologie internetowe, takie jak Javascript, HTML5 itp.

Trudno polecić Kweb tym, którzy szukają w pełni funkcjonalnej przeglądarki. Jeśli jednak nie martwisz się dzwonkami i gwizdkami, jest to jeden z najlepszych.

Ważne funkcje

 • Styl „kiosku” przeglądania Kweba jest idealny dla tych, którzy konfigurują Raspberry Pi jako urządzenie do użytku publicznego lub rodzinnego, a nie komputer osobisty.
 • Kweb może odtwarzać pliki wideo w przeglądarce za pomocą OXMplayer.
 • Kweb korzysta z mechanizmu renderowania Webkit, dzięki czemu jest kompatybilny z nowoczesnymi stronami internetowymi. Obsługuje również Javascript i standard HTML 5.

Pobierz – Kweb

Aby zainstalować przeglądarkę Kweb na swoim Raspberry Pi, uruchom okno terminalu. Następnie, przy otwartym oknie terminala, użyj poniższych poleceń, aby go zainstalować.

wget http://steinerdatenbank.de/software/kweb-1.7.9.8.tar.gz tar -xzf kweb-1.7.9.8.tar.gz cd kweb-1.7.9.8 ./debinstall

5. Ryś

Lynx to tekstowa przeglądarka internetowa z wierszem poleceń, używana głównie przez administratorów systemu Linux przez SSH. Jednak sprawia też, że jest to poręczna, szybka przeglądarka internetowa na Raspberry Pi ze względu na to, jak mało zasobów systemowych używa.

Ponieważ Lynx jest oparty na tekście, używanie go do przeglądania na co dzień jest bardzo niewygodne. To powiedziawszy, jeśli nie używasz swojego Raspberry Pi za dużo i musisz znaleźć coś online, Lynx jest doskonały.

Ważne funkcje

 • Lynx może działać na każdym, ponieważ wymaga bardzo mało pamięci RAM, w wyniku czego działa bardzo szybko.
 • Przeglądarka Lynx działa na SSH, więc jeśli używasz Raspberry Pi jako serwera i potrzebujesz szybkiej przeglądarki, będzie działać dobrze.
 • Lynx jest skryptowalny i może być używany ze skryptami Bash.

Pobierz – Lynx

Przeglądarka internetowa Lynx jest łatwo dostępna do zainstalowania w systemie operacyjnym Raspbian. Jeśli chcesz go skonfigurować, uruchom terminal i skorzystaj z następujących opcji Apt-get dowództwo.

sudo apt-get install lynx

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy jedne z najlepszych lekkich przeglądarek do użycia na Raspberry Pi. Jaka jest twoja ulubiona lekka przeglądarka internetowa do użycia na niej? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!

x