5 najlepszych platform płatniczych dla freelancerów i blogerów

Jeśli aspirujesz do bycia freelancerem lub blogerem, będziesz musiał radzić sobie z zagranicznymi klientami i akceptować wiele walut dla swojej firmy.

Dzisiejszy post opowie o najlepszych rozwiązaniach płatniczych dla blogerów i freelancerów, które znacznie ułatwią Ci otrzymywanie płatności.

Ten post jest kompilacją opartą na dogłębnych badaniach i rekomendacjach niektórych najlepszych freelancerów, którzy już wypróbowali i przetestowali te platformy. Lista powinna być krótka, ale ilustracyjna; Opowiem o niektórych platformach płatniczych, które powinieneś rozważyć.

Więc zacznijmy.

Mądry

Wise to międzynarodowa usługa transferu, która jest stosunkowo nowym graczem na rynku. To, co wyróżnia TransferWise, to konkurencyjne kursy wymiany, świadomość opłat z góry.

Czas potrzebny TransferWise na przetworzenie płatności jest czynnikiem zmiennym, zależnym od walut, krajów, metod płatności i kwoty.

Po zalogowaniu się na ich stronie będziesz mieć dostęp do wbudowanego przeliczania cen, w którym możesz wybrać walutę zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy oraz wprowadzić kwotę. Kalkulator kursu wymiany na żywo przeliczy kwotę odpowiednią dla kraju i waluty odbiorcy, naliczy opłaty, poda przybliżoną datę zakończenia transakcji.

Więc widzisz, wiesz wszystko z góry, a jeśli jesteś szczęśliwy, możesz kontynuować.

Jako freelancer możesz otworzyć konto osobiste lub biznesowe; to jest twój wybór. Ale cokolwiek wybierzesz, jest BEZPŁATNE! Możesz wysyłać lub odbierać płatności ze wszystkich głównych krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Indii, Chin, Wielkiej Brytanii itp. Jeśli mieszkasz w Indiach, będzie to świetna opcja, aby otrzymać USD i otrzymać płatność w INR kurs waluty.

BTW, wydaje się, że TransferWise jest 19 razy taniej niż PayPal.

Payoneer

Jeśli szukasz alternatywy dla PayPal, Payoneer może być dla Ciebie doskonałą opcją. Tym, co wyróżnia Payoneer, jest to, że użytkownicy mogą otrzymywać i dokonywać płatności online za pomocą kilku kliknięć, śledzić saldo swojego konta, a nawet całą historię transakcji.

Payoneer zajmuje 3-5 dni roboczych na przetworzenie płatności i obsługuje następujące waluty.

  • USD
  • EUR
  • GBP
  • CHAM
  • AUD
  • JPY
  • CHN
  • CZK
  • POCIERAĆ
  • VND

Możesz wysyłać lub odbierać płatności z innego konta Payoneer lub tradycyjnych rachunków bankowych. Opłaty są różne, a szczegóły możesz sprawdzić na ich strona opłat.

Rewolucja

Rewolucja już szczyci się ponad 6 milionami lojalnych użytkowników, po prostu czyniąc transakcje pieniężne prostszymi, bezproblemowymi i na wyciągnięcie ręki. Aby rozpocząć korzystanie z Revolut, pobierz aplikację z iStore lub GooglePlay Store, zarejestruj się i otwórz konto.

Będąc freelancerem, ważne jest, aby śledzić, skąd pochodzą Twoje pieniądze i dokąd trafiają osobiście i zawodowo.

Aplikacja mobilna Revolut jest zgrabna, szybka i prawie wszystko, co możesz zrobić w aplikacji. Jest to jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem.

Konto firmowe Revolut pomaga pozbyć się niechcianych zmian w nazwach kursów walut, przelewów transgranicznych i innych opłat, o których nikt z nas nie pamięta, a mimo to na dłuższą metę tracimy część naszych pieniędzy.

Revolut pełni również rolę Twojego księgowego i zarządza Twoim kontem, dając Ci więcej czasu na produktywność i robienie tego, co potrafisz najlepiej. Umiejętnie dokonuje transakcji do 29 walut.

Naszywka

Naszywka to idealne rozwiązanie do przetwarzania płatności dla firm, które polegają na Internecie w celu uzyskania przychodów i zysków. Funkcje oferowane przez Stripe to inteligentna strona płatności, spersonalizowany zestaw narzędzi UI, fakturowanie, opcje płatności za pomocą kart, portfeli, walut, przelewów bankowych i nie tylko.

Możesz także korzystać z jego interfejsów mobilnych, opcji autoryzacji dla optymalizacji przychodów, radaru Stripe, bezpieczeństwa 3D i obsługi sporów, aby podłączyć wszelkiego rodzaju nieuczciwe sytuacje, raportowanie finansowe, raportowanie skonsolidowane, wsparcie księgowe i wiele innych nowoczesnych funkcji.

Standardowy czas przetwarzania płatności przez Stripe to 5-10 dni roboczych. Stripe działa w ponad 20 krajach i obsługuje ponad 135 walut.

PayPal

Ta lista nie będzie kompletna bez PayPal.

Jak wielu z Was zapewne już wie, PayPal to usługa płatności online, która umożliwia przyjmowanie płatności i otrzymywanie płatności z całkowitą wydajnością oraz w szybki i łatwy sposób. Z ponad 270 milionami użytkowników w 200 krajach i dokonujących transakcji w ponad 26 walutach, PayPal jest najszerzej akceptowanym systemem przetwarzania płatności na świecie, który jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto w PayPal, a następnie połączyć je z kartą kredytową/debetową. Twoje konto powinno zostać zweryfikowane w ciągu 48 godzin. Następnie możesz zacząć przyjmować i wysyłać pieniądze do ludzi w różnych częściach świata z dowolnego miejsca.

W zamian pobiera pewne opłaty za przetwarzanie płatności. Za każdą transakcję wykonaną w Stanach Zjednoczonych zostanie naliczona opłata w wysokości 30 centów. Jeśli otrzymujesz pieniądze z USA, PayPal odlicza 2,9% całkowitej kwoty. Jeśli transakcje są przeprowadzane między innymi krajami, opłaty wynoszą 4,4% wraz z określoną opłatą procentową dla danego kraju. Standardowy czas przetwarzania płatności przez PayPal to 3-5 dni roboczych (z wyłączeniem sobót, niedzieli i świąt).

Niektóre z fantastycznych funkcji oferowanych przez PayPal to PayPal.Me, w którym możesz utworzyć łącze ze swoim imieniem i zdjęciem, udostępnić je swoim klientom za pomocą wiadomości SMS, mediów społecznościowych i wiadomości e-mail.

Możesz tworzyć niestandardowe faktury, wysyłać je do wielu kont, wysyłać zaplanowane faktury zgodnie z preferowaną datą i wysyłać faktury cykliczne, śledzić wszystkie faktury i akceptować pełne lub częściowe płatności. Możesz również udostępnić prośbę o płatność bezpośrednio przez e-mail. Twoi klienci mogą dokonać płatności za pomocą własnego konta PayPal lub za pośrednictwem swoich kont bankowych, kart debetowych i kredytowych.

Wniosek

Oto niektóre z najpopularniejszych usług płatniczych, które możesz wybrać. Oczywiście istnieją inne opcje płatności, którymi możesz się przyjrzeć, takie jak Cash App, Szybkie Książki Online, Skrill, Venmo, Dwolla, Xero, Escrow, Western Union, Moneygram, Paymo itp.

Na rynku nie brakuje więc narzędzi do przetwarzania płatności. Uważaj jednak na oszustów, którzy gromadzą się na tych platformach. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci skoncentrować się na preferowanym systemie przetwarzania płatności i rozpocząć karierę jako freelancer.

Potrzebujesz podkładu na freelancer? Odwiedź przewodnik dla początkujących, jak rozpocząć karierę jako freelancer.