5 najlepszych sposobów na zrobienie zrzutu ekranu w systemie Windows

Dowiedzenie się, jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows, może być trudne, zwłaszcza jeśli nie jesteś techniczny.

Fakt, że istnieje tak wiele sposobów robienia zrzutów ekranu, tylko zwiększa zamieszanie, ponieważ teraz nie możesz zdecydować, która metoda jest najlepsza. Jednak zawsze są dwie strony medalu, więc posiadanie wielu sposobów wykonywania określonego zadania może przynieść korzyści.

W tym poście pokażę Ci niektóre z moich ulubionych sposobów robienia zrzutów ekranu w systemie Windows. Wszystkie są proste i zajmują nie więcej niż sekundę lub dwie.

Jeśli zamiast tego wolisz obejrzeć samouczek krok po kroku, oto krótki film:

Przechwyć cały ekran

Zaczynając od najprostszej metody, możesz nacisnąć klawisz Windows i klawisz Print Screen na klawiaturze, aby przechwycić cały ekran.

Naciśnięcie tej kombinacji klawiszy spowoduje natychmiastowe wykonanie zrzutu ekranu; można go znaleźć w folderze Obrazy > Zrzuty ekranu.

Przeczytaj także: Typowe problemy z systemem Windows 11 i ich rozwiązania

Z Snip & Sketch

Jeśli wolisz mieć większą kontrolę nad sposobem przechwytywania zrzutów ekranu, możesz skorzystać z aplikacji Snip & Sketch. Po prostu naciśnij Klawisz Windows + Shift + S na klawiaturze, aby go otworzyć.

Na ekranie powinno pojawić się menu.

Stąd możesz przechwytywać przy użyciu współczynnika prostokątnego, współczynnika swobodnego, określonego okna lub całego ekranu. Kliknięcie dowolnego z nich natychmiast aktywuje ten tryb, umożliwiając ci odcięcie.

Narzędzie do wycinania jest niezwykle przydatne, gdy chcesz szybko uchwycić określoną część ekranu i dodać adnotacje. Istnieje od czasów systemu Windows Vista i nadal pozostaje bardzo przydatnym elementem systemu operacyjnego.

Narzędzie do wycinania można znaleźć, wyszukując je w menu Start/Windows.

Powinieneś zobaczyć to małe okno, które ma kilka opcji.

Kliknięcie na Nowy umożliwia przechwycenie nowego zrzutu ekranu. Możesz zmienić tryb, jeśli chcesz zmienić współczynnik przechwytywania. Na koniec możesz ustawić opóźnienie, które jest tylko timerem.

Po przechwyceniu zrzutu ekranu możesz zapisać go w dowolnym folderze docelowym na komputerze. Aby odrzucić zrzut ekranu i zrobić nowy, kliknij ponownie Nowy, aby zacząć od nowa.

Z paska gier

Aplikacja Xbox Game Bar w systemie Windows to wspaniały dodatek dla osób, które lubią nagrywać swoją rozgrywkę lub uchwycić intensywne chwile podczas grania w gry. Możesz go używać, nawet jeśli nie jest to do celów związanych z grami, a zrobienie zrzutu ekranu za jego pomocą jest przydatną funkcją.

Zacznij od naciśnięcia klawisza Windows + G na klawiaturze. Zanim go naciśniesz, upewnij się, że jesteś w aktywnym oknie, którego chcesz zrobić zrzut ekranu.

Zobaczysz kilka elementów sterujących i opcji na ekranie.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę kamery, która przechwyci cały ekran aktywnego okna.

Jeśli chcesz mieć więcej opcji dostosowywania zrzutów ekranu, takich jak rysowanie lub dodawanie adnotacji, polecam skorzystanie z dedykowanego do tego celu narzędzia innej firmy.

Istnieje wiele takich narzędzi, ale oto niektóre z moich najlepszych typów.

# 1. Snagit

TechSmith ma szereg cennych narzędzi, a Snagit jest jednym z nich. To potężne narzędzie do robienia zrzutów ekranu i nagrywania ekranu. Jego intuicyjny interfejs sprawia, że ​​przechwytywanie całego ekranu lub tylko określonej jego części jest bardzo łatwe.

Po przechwyceniu zrzutu ekranu możesz je oznaczyć, dodać adnotacje i wykonać różne zadania edycyjne.

Oprócz tradycyjnego sposobu robienia zrzutów ekranu, umożliwia przechwytywanie przewijanego ekranu, co może być bardzo przydatne w niektórych sytuacjach.

Możesz udostępniać zrzuty ekranu bezpośrednio z narzędzia znajomym i członkom zespołu.

#2. LightShot

Bardzo popularne oprogramowanie, które istnieje od dłuższego czasu, LightShot umożliwia robienie dostosowywanych zrzutów ekranu w ciągu kilku sekund. W rzeczywistości wystarczą dwa kliknięcia, aby zrobić zrzut ekranu za pomocą tego narzędzia.

Oprócz tego, że jest łatwy w użyciu, LightShot jest znany z wielu niesamowitych funkcji, takich jak:

  • Wygodne udostępnianie za pomocą łącza
  • Opcje edycji podczas i po zrobieniu zrzutu ekranu
  • Błyskawicznie znajdź obrazy podobne do Twojego ekranu

Należy również wspomnieć, że jest to lekkie narzędzie, więc w ogóle nie obciąża pamięci.

#3. UdostępnijX

Całkowicie darmowe i otwarte źródło, możliwości przechwytywania ekranu ShareX są jednymi, o których można mówić, mimo że nie ma do nich dołączonej metki z ceną.

Ma wiele opcji robienia zrzutów ekranu, w tym:

  • Pełny ekran
  • Przewijający się ekran
  • Aktywne okno
  • Region niestandardowy
  • Automatyczne przechwytywanie
  • Menu monitora

I to nie koniec. Po przechwyceniu zrzutu ekranu umożliwia dodanie efektów obrazu, zapisanie go jako pliku, skopiowanie do schowka, wydrukowanie obrazu, rozpoznanie tekstu (OCR) i wiele więcej.

ShareX jest bardzo lekki i cieszy się zaufaniem dużych firm.

#4. ScreenPresso

ScreenPresso wie, co trzeba zrobić, aby wysłać swój punkt widzenia komuś za pomocą zrzutu ekranu, dlatego programiści stworzyli to doskonałe narzędzie, które obejmuje wszystko, co jest związane ze zrzutem ekranu.

Jest lekki, ma wbudowany edytor i ma wiele opcji udostępniania. Możesz także skorzystać z dostępnego generatora instrukcji obsługi.

Pozwala uchwycić określoną część ekranu, określone okno lub cały ekran. Możesz także przechwycić przewijane okno lub kursor myszy (unikatowa funkcja).

Jeśli lubisz ustawiać liczniki czasu przed przechwyceniem ekranu, możesz skorzystać z funkcji opóźnienia. Za pomocą wbudowanego edytora możesz dodawać tekst, strzałki, bąbelki, kształty i inne elementy.

Myśli końcowe

Zrzuty ekranu są istotnym elementem naszego cyfrowego życia, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która udostępnia wiele treści instruktażowych. Jest to również bardzo przydatne do rozwiązywania problemów technicznych.

Korzystając z dowolnej z powyższych metod, możesz łatwo przechwycić ekran w systemie Windows – jak powinno wyglądać robienie zrzutów ekranu.

Następnie naucz się robić zrzuty ekranu Netflix na komputerze bez czarnego ekranu.

x