5 najlepszych witryn do znajdowania znajomych korespondencyjnych na całym świecie i zawierania nowych przyjaźni

Sieci społecznościowe w oczywisty sposób ułatwiły spotykanie się i rozmawianie z nieznajomymi w Internecie. Ale jest coś, co można powiedzieć o wielkiej, starej tradycji posiadania korespondencyjnego przyjaciela. Jest to nie tylko uroczy sposób nawiązania kontaktu z osobą na całym świecie, ale nienatychmiastowa komunikacja zmusza Cię do większego zaangażowania w to, co piszesz.

Zrozumiałe jest, że musisz uważać na to, z kim ostatecznie wymieniasz informacje, biorąc pod uwagę związane z tym ryzyko bezpieczeństwa i prywatności. Witryny te doceniają wartość posiadania przyjaciela korespondencyjnego i ułatwiają proces zawierania nowych przyjaźni, uczenia się nowej kultury lub języka i odczuwania radości, że ktoś pisze do Ciebie osobiście.

Compatipal jest dokładnie tym, czego oczekujesz od internetowej wersji korespondencyjnego przyjaciela. Jest całkowicie cyfrowy, co oznacza, że ​​nie będziesz wymieniać fizycznej poczty ani e-maili. Chodzi o znalezienie osoby z innego miejsca na świecie, z którą możesz chcieć porozmawiać – choć niekoniecznie masz takie same zainteresowania. Wiele witryn korespondencyjnych skupia się na wspólnych zainteresowaniach i nie pokazuje osób, które się od siebie różnią. Ale czasami to jest najlepsza część posiadania korespondencyjnego przyjaciela; uczenie się poprzez rozmowę z kimś, kto różni się od Ciebie wiekiem, pochodzeniem i zainteresowaniami.

Podczas rejestracji konta Compatipal prosi Cię o dodanie czterech tagów, które najlepiej opisują Ciebie lub Twoje zainteresowania (oprócz wieku, płci i lokalizacji). Ma to pomóc innym znaleźć Cię, jeśli szukają znajomych korespondencyjnych o tych samych preferencjach. A gdy już znajdziesz osobę, z którą chcesz porozmawiać, po prostu wyślij jej bezpośrednią wiadomość. Nie musisz czekać, aż zostaniesz dopasowany.

Szczególnie podobał nam się interfejs umożliwiający wyszukiwanie osób w Compatipals. Możesz przeglądać osoby według tagów i filtrować je według płci lub wieku. Możesz też otworzyć mapę globalną i przeglądać okolicę, klikając każdy region i wiele znajdujących się w nim profili, aby zobaczyć, jakie cztery tagi przypisał sobie użytkownik. Compatipal ma również Grupy dyskusyjne, w których możesz znaleźć wielu znajomych, z którymi możesz porozmawiać na temat, który Cię interesuje.

2. PenPal.Me (Internet): Wymieniaj się pocztówkami, zachowując swój adres jako prywatny

PenPal.Me zapewnia unikalne połączenie uroku starego świata, jakim jest posiadanie przyjaciela korespondencyjnego, z prywatnością i bezpieczeństwem, jakiego pragniesz w Internecie. Po zarejestrowaniu konta zostaniesz zapytany o Twoje zainteresowania, hobby, wiek, kraj i języki, którymi mówisz. W oparciu o te kryteria pokaże Ci osoby, z którymi możesz być zainteresowany nawiązaniem znajomości korespondencyjnej. Podobnie jak w przypadku aplikacji randkowych, oboje musicie się lubić, aby zarejestrować to jako dopasowanie.

Po dopasowaniu się do znajomego korespondencyjnego możesz rozmawiać z nim online, aby dowiedzieć się o sobie więcej rzeczy. Jednak PenPal.Me zachęca Cię do wysłania im spersonalizowanej fizycznej pocztówki. Kosztuje 2,49 USD za kartę, niezależnie od tego, dokąd na świecie chcesz ją wysłać. A zanim go wyślesz, możesz dodać do niego własne zdjęcie, a także napisać wiadomość. Możesz także zmienić styl i układ czcionki, dostosowując ją do własnych potrzeb.

Jednak podczas całego procesu PenPal.Me nie ujawnia im ani Twojego adresu Tobie, ani Twojemu adresowi. Adres jest maskowany przez witrynę i zapisany wyłącznie bezpośrednio na pocztówce, więc żadne Twoje dane osobowe nie zostaną ujawnione. Gdy Twój korespondent otrzyma kartę, będzie musiał zarejestrować to potwierdzenie online, używając unikalnego kodu, a następnie będzie mógł wysłać emotikony, wiadomość na czacie lub własną pocztówkę.

r/PenPals na Reddicie to jedno z najaktywniejszych forów w Internecie, na którym można znaleźć przyjaciela korespondencyjnego, z wieloma reklamami i prośbami każdego dnia. Wbudowana anonimowość dostępna w Reddit chroni Cię, pozwalając Ci wybrać dokładnie to, co chcesz udostępnić w Internecie, i pomaga lurkerom w znajdowaniu osób, z którymi chcą się skontaktować, ale nie chcą sami zamieszczać reklam.

Każde ogłoszenie lub post w r/PenPals ma kilka wymagań. Post musi zawierać co najmniej 500 znaków, opisujących Ciebie, czego szukasz u znajomego korespondencyjnego i dlaczego chcesz się połączyć. Wielu użytkowników zauważyło, że te szczegółowe posty ułatwiły im znalezienie kogoś, ponieważ zmuszają Cię do głębszego kopania niż tylko mówienie, jakie są Twoje zainteresowania i nadzieja na pogawędkę z kimś na ten temat. I pamiętaj, r/PenPals ma ścisłą zasadę, że pozwala tylko osobom poszukującym związków platonicznych, a nie romantycznych.

Duża liczba osób korzystających z r/PenPals to nastolatki lub osoby po dwudziestce, które szukają osób o podobnym profilu. To doprowadziło do powstania r/PenPalsOver30 I r/PenPalsOver40. Jeśli jesteś starszym Redditorem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał więcej szczęścia w znalezieniu połączenia na którymś z tych subredditów.

4. Wymiana rozmów (Web): Ucz się nowego języka poprzez korespondencyjnych znajomych

Jednym z najlepszych sposobów nauki nowego języka za pomocą technologii jest nawiązanie kontaktu z native speakerem, najlepiej z regionu, w którym mówi się nim lokalnie. Nauczysz się nie tylko poprawnego gramatycznie sposobu mówienia, ale także wychwycisz niuanse i slang, które sprawią, że będziesz bardziej konwersacyjny. I na tym skupia się wymiana konwersacji.

Filtr wyszukiwania prosi Cię o wybranie preferencji partnera językowego, takich jak język, którym mówi, język, którego się uczy, jego kraj (lub stan i prowincja) i strefa czasowa, jego wiek i płeć oraz poziom nauki (początkujący , podstawowy, średniozaawansowany, średnio zaawansowany, wyższy średniozaawansowany, zaawansowany i biegły). Oprócz tego możesz wybrać sposób, w jaki chcesz rozmawiać: twarzą w twarz, korespondencyjnie, korespondencyjnie lub za pomocą oprogramowania do czatu. Conversation Exchange pozwala określić różne typy aplikacji do czatowania, z których możesz wygodnie korzystać, w tym WhatsApp, Zoom, Discord i inne.

Baza danych liczy obecnie ponad 850 000 użytkowników, a duża część z nich jest ostatnio aktywna, więc masz całkiem spore szanse na znalezienie dokładnie takiej osoby, która pomoże Ci ćwiczyć język, którego chcesz się uczyć. Ponadto możesz także poznać inne kultury, będąc osobą, z którą inni ćwiczą.

Global Pen Friends i PenPal World to dwie największe sieci internetowe umożliwiające wyszukiwanie korespondencyjnych znajomych, szczególnie dla młodych nastolatków i osób w wieku przedszkolnym. Obydwoje działają na rynku od długiego czasu i mają udokumentowane osiągnięcia.

Strony nie różnią się zbytnio od siebie, więc możesz wybrać, do której sieci chcesz się przyłączyć, lub dołączyć do obu. Otrzymujesz kilka darmowych kredytów, aby móc wysyłać wiadomości do potencjalnych znajomych, po czym prawdopodobnie będziesz musiał kupić kredyty, aby z nimi porozmawiać. PenPal World ma fajną funkcję dla osób niepełnoletnich, która pozwala blokować wszystkie osoby dorosłe, dzięki czemu Twój profil może zobaczyć tylko inne osoby niepełnoletnie.

Zawsze postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa i prywatności

Bez względu na to, z której z tych doskonałych witryn korzystasz, aby znaleźć przyjaciela korespondencyjnego, upewnij się, że nie ujawniasz prywatnych informacji, które mogą potencjalnie narazić Cię na szwank. Na przykład coś, co ustawisz jako pytanie zabezpieczające dla swojego konta bankowości internetowej, może być prywatnym szczegółem, który od niechcenia podasz swojemu nowemu przyjacielowi korespondencyjnemu, ale okaże się, że został on wykorzystany przeciwko Tobie w oszustwie.

Nie trzeba dodawać, że powinieneś także unikać przekazywania jakichkolwiek informacji finansowych, takich jak numer karty kredytowej, i nie przekazywać żadnych pieniędzy, bez względu na to, jak bardzo ufasz danej osobie. Historia związków korespondencyjnych, nawet w epoce poczty elektronicznej, jest pełna oszustów próbujących oszukać dobrych ludzi. Kiedy chcesz nawiązać kontakt z nową osobą, nie trać czujności.

x