5 popularnych gier Windows, które działają w systemie Linux

Gry stają się normą w Linuksie dzięki technologiom takim jak Wine, które ułatwiają uruchamianie gier Windows. Na tej liście omówimy 5 najpopularniejszych gier dla systemu Windows, które działają w systemie Linux i w które możesz teraz grać.

Należy pamiętać, że chociaż te gry działają w systemie Linux, żadna z tych gier nie ma oficjalnego wsparcia dla platformy. Jeśli napotkasz problem z grą, nie przejmuj się programistami. Zamiast tego wyszukaj grę WineHQ.orgi pomóż innym użytkownikom Linuksa w rozwiązywaniu błędów!

1. League of Legends

League of Legends (aka LoL) to jedna z największych gier bitewnych online dla wielu graczy na świecie. Każdego dnia miliony ludzi logują się, aby walczyć ze swoimi ulubionymi postaciami online.

Od dłuższego czasu fani tej gry strategicznej chcieli grać w nią na swoich systemach Linux. Od 2018 roku jest to teraz możliwe dzięki programowi uruchamiającemu gry Lutris.

Pierwsze LoL praca w systemie Linux

Krok 1: Granie w Leauge of Legends w systemie Linux wymaga rozszerzenia Launcher gry Lutris. Zainstaluj program na komputerze z systemem Linux, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

Krok 2: Po uruchomieniu aplikacji Lutris na komputerze z systemem Linux przejdź do oficjalnej strony skryptów LoL dla Linuksa. Następnie znajdź przycisk instalacji obok „Najnowsza wersja” i kliknij go.

Krok 3: Po kliknięciu przycisku Instaluj na stronie LoL, Lutris powinien otworzyć się i uruchomić kreatora instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uruchomić grę na komputerze z systemem Linux.

Krok 4: Kiedy Lutris zakończy instalację League of Legends na komputerze z systemem Linux, będziesz mógł w nią grać. Znajdź „League of Legends” w programie uruchamiającym grę i kliknij ikonę odtwarzania, aby ją uruchomić!

2. Overwatch

Overwatch to niezwykle popularna internetowa gra FPS z rywalizacją dla wielu graczy, opracowana przez Blizzard Entertainment na PC, PS4 i Xbox One. Do wyboru jest wiele różnych postaci, a każda z nich ma inne umiejętności, które można wykorzystać, aby wygrać mecz.

Blizzard Entertainment od dawna ignoruje Linuksa, aw przeszłości gracze korzystający z Linuksa, którzy uruchomili swoje gry, otrzymywali zakaz grania. Na szczęście czasy się zmieniły, a Blizzard aktywnie przyjmuje inne podejście do użytkowników Linuksa, dzięki czemu można teraz grać w gry takie jak Overwatch na platformie.

Uruchomienie Overwatch

Overwatch działa całkiem dobrze na Linuksie, ale nie bez majsterkowania i specjalnych instrukcji. Aby dowiedzieć się, jak możesz grać w tę grę w wybranej przez siebie dystrybucji Linuksa, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem!

3. The Elder Scrolls V: Skyrim

Opracowany przez Bethesda Softworks, The Elder Scrolls V: Skyrim jest ulubionym miejscem dla fanów RPG. W tej grze jest dużo do zrobienia. Możesz stworzyć własną postać, odkrywać rozległy świat, walczyć ze smokami, zdobywać niesamowite magiczne moce, dołączać do frakcji, a nawet brać ślub! Wystarczy powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych gier tego gatunku iz tego powodu wielu graczy korzystających z Linuksa domaga się wydania Skyrim na Linuksie.

Mimo że fani wielokrotnie wtrącają Bethesdę do wydawania swoich gier w systemie Linux, nigdy się to nie zdarza. W rezultacie, jeśli chcesz grać w Skyrim na Ubuntu lub innym systemie operacyjnym typu open source, będziesz musiał skorzystać z Wine.

Uruchomienie Skyrim

Skyrim jest tak trudny do pracy w systemie Linux, więc poświęciliśmy mu cały post. Kliknij ten link, a będziesz zabijać smoki w mgnieniu oka!

4. Doom (2016)

ID Software i Linux mają skomplikowaną relację. Przez lata firma była sama w wydawaniu swoich tytułów natywnie dla użytkowników Linuksa. Jednak programiści zepsuli się, gdy okazało się, że nie zarabiali na Linuksie, w wyniku czego przestali wydawać gry na platformie.

Kilka lat temu wydali Doom 2016. Jest to gra przeznaczona wyłącznie dla systemu Windows, która całkowicie odmienia słynną serię strzelanek pierwszoosobowych. Następuje po „Doom Guy” w jego wędrówce, której celem jest bezpłatne niszczenie potworów i demonów za pomocą różnych broni.

Getting Doom (2016) działa

Doom (2016) działa zaskakująco dobrze na Linuksie przez SteamPlay, a to wszystko dzięki Vulkan, interfejsowi API o otwartym kodzie źródłowym, którego wielu programistów wspiera Microsoft DirectX.

Krok 1: Zainstaluj Steam na komputerze z systemem Linux, wyszukując „Steam” w sposób, w jaki zwykle instalujesz programy. Alternatywnie, pobierz go stąd.

Krok 2: Po skonfigurowaniu Steam zaloguj się na swoje konto.

Krok 3: Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem i dowiedz się, jak włączyć SteamPlay w systemie Linux.

Krok 4: Wyszukaj „DOOM (2016)” w swojej bibliotece i zainstaluj go.

Krok 5: Kliknij „Graj”, aby rozpocząć grę. Następnie przejdź do ustawień gry i zmień domyślne opcje renderowania na „VULKAN”.

Krok 6: Ciesz się grą!

5. Warframe

Warframe to darmowa, trzecioosobowa strzelanka online w trybie współpracy / PvP na Windows, Xbox, PS4 i Nintendo Switch. Gra została stworzona przez Digital Extremes i skupia się na połączeniu elementów stealth, parkour i innych elementów rozgrywki akcji.

Obecnie firma Digital Extremes nie planuje stworzenia wersji gry dla systemu Linux. Na szczęście ludzie w Lutris mają doskonały skrypt instalacyjny gry, który pozwala na jej odtworzenie na niezliczonych systemach operacyjnych typu open source, takich jak Ubuntu, Arch Linux i inne.

Uruchomienie Warframe

Warframe jest grywalne na Linuksie dzięki inteligentnemu Lutris scenariusz. Automatycznie zainstaluje i zajmie się grą za Ciebie.

Uwaga: niektórzy użytkownicy korzystający z tego skryptu zgłaszali problemy z dźwiękiem, więc graj na własne ryzyko!

Krok 1: przejdź do naszego przewodnika i dowiedz się, jak zainstalować Lutris w systemie Linux. Następnie, odwiedź instalator Warframe na Lutris.com.

Krok 2: Znajdź przycisk „Instaluj” i kliknij go, aby rozpocząć proces instalacji Warframe w Lutris. Pamiętaj, że pobranie gry może chwilę potrwać.

Krok 3: Kiedy instalator zakończy działanie, wybierz „Warframe”, a następnie kliknij przycisk odtwarzania, aby go uruchomić!

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy, jak uzyskać świetne gry dla systemu Windows działające w systemie Linux. Jednak te pięć gier to nie jedyne nowoczesne gry, które działają w systemie Linux! Każdego dnia do listy grywalnych gier dodawane są dziesiątki innych! Aby uzyskać więcej informacji, zobacz WineHQ lub Lutris.