5 urządzeń Smarthome, których nie powinieneś kupować

Nie wszystkie urządzenia smarthome mają sens. Wiele z nich jest drogich, trudnych w użyciu i oferuje niewielkie, jeśli w ogóle jakiekolwiek korzyści w porównaniu z typowymi „głupimi” urządzeniami. Czy naprawdę potrzebujesz inteligentnej poduszki lub inteligentnej lodówki? Nie, nie masz.

Inteligentne lodówki szybko stają się przestarzałe

Kupując urządzenie, takie jak kuchenka lub lodówka, zwykle oczekujesz, że wytrzyma wiele lat. Są to znaczące inwestycje i zazwyczaj drogie, więc nie chcesz ich wymieniać co dwa lub trzy lata. Inteligentne lodówki tylko zwiększają tę inwestycję w niektórych przypadkach kosztują 800 dolarów więcej niż ich „Głupi” odpowiednik.

Możesz być w stanie uzasadnić dodatkowe koszty, jeśli lodówka wytrzyma tak długo, ale producenci mają straszne osiągnięcia, jeśli chodzi o utrzymywanie oprogramowania w inteligentnej lodówce. Z tego powodu Twoja droga lodówka może nie wytrzymać nawet dziesięciu lat. Funkcje, które zapewniają, takie jak interfejs ekranu dotykowego lub asystent głosowy, można zwykle powielać za pomocą tabletu. Lepiej byłoby kupić zwykłą lodówkę i przymocować tablet do drzwi. Przynajmniej wtedy, gdy tablet się zdezaktualizuje, można go wyrzucić i zachować lodówkę.

Twoja toaleta nie potrzebuje technologii Bluetooth

Inteligentna toaleta NumiWierz lub nie, ale ta pudełkowata rzecz to sprytna toaleta.

Nawet na pierwszy rzut oka trudno się oprzeć koncepcji inteligentnej toalety. A zalecenie, aby go nie kupować, jest doskonałym przykładem zbyt dużej komplikacji i wydatków, aby nie dostatecznie korzyści.

Zastanów się, co oferują niektóre toalety: podgrzewane siedzenia, lampki nocne, piloty, głośniki Bluetooth i regulowana temperatura wody. Niektóre oferują ekrany dotykowe do ustawiania preferencji; inni chwalą się lepszym zużyciem wody.

Ale możesz powielić niektóre te funkcje, takie jak Głośniki Bluetooth i lampki nocne i nadal używaj standardowej toalety. Zaoszczędzisz też pieniądze; inteligentne toalety mogą kosztować wszędzie pomiędzy 900 $ i 8000 $. A to często nie obejmuje kosztów instalacji, co może wymagać pomocy elektryka, jeśli nie masz wygodnego okablowania do toalety.

Standardowa toaleta nie wymaga prac elektrycznych i może wahać się od $100 do 320 USD w zależności od opcjonalnych funkcji, takich jak podwójny system spłukiwania, który oszczędza zużycie wody.

Inteligentne poduszki to nie są nawet poduszki

Kobieta śpi na poduszce ZEEQ Smart

Inteligentne poduszki są dziwną ofertą. Obiecują, że zrobią wszystko, od śledzenia snu, przez pomiar tętna, po powstrzymanie nawet przed chrapaniem. Ale nie są niedrogie. Inteligentna poduszka często kosztuje około 200 USD.

Płacenie za dobrą poduszkę, na której można zasnąć i obudzić się następnego dnia bez bólu karku, jest warte dodatkowego wydatku. Ale jest problem z inteligentnymi poduszkami – zwykle są one tylko wkładką.

Ponieważ urządzenia to tylko wkładki, oczekuje się, że zapewnisz własną poduszkę i włóż urządzenie śledzące. Oznacza to, że jeśli chcesz porządnie wyspać się, musisz wydać 200 dolarów na gadżet i więcej na dobrą poduszkę.

Być może posiadasz już inne urządzenie, które obiecuje podobne śledzenie snu Apple Watch lub FitBit. Biorąc pod uwagę, że pieniądze na zegarek są już wydane, lepiej byłoby użyć ich do śledzenia snu i wykorzystać dodatkowe pieniądze na zakup ładniejszej poduszki, abyś mógł lepiej spać.

Inteligentne butelki na wodę są całkowicie niepotrzebne

Kobieta pije z inteligentnej butelki z wodą.

Inteligentne butelki na wodę istnieją na podstawowym założeniu. „Prawdopodobnie nie pijesz wystarczającej ilości wody”. Niektórzy będą nawet zachwalać starą mądrość picia ośmiu szklanek dziennie. Jest jednak problem – zasada ośmiu szklanek wody dziennie to kompletny nonsens. Nie musisz pić tyle wody.

Niektóre inteligentne butelki na wodę próbują zmienić sytuację, sugerując się na podstawie wagi, aktywności itp., Ale prawda jest taka, że ​​nie istnieją żadne rozstrzygające badania, które dokładnie przedstawiają, co osoba powinna pić dziennie, nawet na podstawie wagi lub ćwiczeń.

Gorzej, twój

x