6 najlepszych API zamiany mowy na tekst dla nowoczesnych aplikacji

Technologia zamiany mowy na tekst przeżywa boom i jest coraz powszechniej stosowana.

Powodem może być znaczny postęp w rozpoznawaniu mowy w celu poprawy dokładności, dostępności i przystępności cenowej.

Według ankiety 79% respondentów stwierdziła oszczędność czasu jako jedną z zalet korzystania z rozwiązania zamiany mowy na tekst. W 2020 roku globalny rynek rozpoznawania mowy był około 10 miliardów USD.

Dziś organizacje i osoby prywatne produkują więcej treści, używają poleceń głosowych do sterowania aplikacjami i urządzeniami, używają chatbotów.

W tym miejscu interfejsy API zamiany mowy na tekst mogą im bardzo pomóc, oprócz dyktowania i tłumaczenia, w tworzeniu tekstu pisanego.

Jeśli więc szukasz najlepszych interfejsów API do zamiany mowy na tekst, ten artykuł może Ci pomóc.

Ale zanim to nastąpi, zrozummy podstawy zamiany mowy na tekst.

Co to są interfejsy API zamiany mowy na tekst?

Zamiana mowy na tekst lub rozpoznawanie mowy to technologia polegająca na transkrypcji wypowiadanych słów lub treści audio na tekst. Dokonuje się tego za pomocą aplikacji, interfejsów API, narzędzi i innych rozwiązań programowych.

Tak więc interfejsy API zamiany mowy na tekst to proste interfejsy API lub interfejsy programowania aplikacji, które wykonują rozpoznawanie mowy w celu transkrypcji głosu na tekst pisany. Wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do wykrywania wzorców w falach dźwiękowych w celu dokładnej transkrypcji.

Niektóre funkcje interfejsów API zamiany mowy na tekst to:

 • Obsługa wielu języków innych niż angielski
 • Weź różne wejścia audio, w tym pliki przechowywane na komputerze i chmurze, mikrofony itp.
 • Wykrywanie akapitów
 • Etykiety głośnikowe
 • Słownictwo niestandardowe
 • Wykrywanie tematu
 • Automatyczna wielkość liter i interpunkcja
 • Filtrowanie wulgaryzmów i nie tylko

Dlaczego warto korzystać z interfejsów API zamiany mowy na tekst?

Interfejsy API zamiany mowy na tekst oferują wiele korzyści osobom fizycznym i firmom.

Zwiększa produktywność i wydajność

Ręczne wpisywanie długich tekstów do artykułów, dokumentacji, prezentacji itp. jest bardzo pracochłonne. Zamiast tego możesz użyć interfejsu API zamiany mowy na tekst, aby dyktować słowa i zapisywać je jako tekst. Ułatwi Twoją pracę i przyspieszy przepływ pracy, dając jednocześnie niezbędny odpoczynek dla Twoich rąk.

Wiarygodny

Korzystanie z dobrego interfejsu API zamiany mowy na tekst zapewnia doskonałą dokładność. Dlatego możesz polegać na tych rozwiązaniach, aby tworzyć dokumenty i dokumenty z krótszym czasem realizacji i mniejszą liczbą błędów. Pomaga również w wielozadaniowości. Dlatego zawsze wybieraj bardzo dokładny interfejs API zamiany mowy na tekst, taki jak Rev.ai, który oferuje 84% dokładności.

Oszczędza czas

Ręczne sposoby pisania ciężkiego tekstu wymagają nie tylko wysiłku, ale także dużo czasu. Jak wiesz, mówienie jest szybsze niż pisanie; używanie mowy do tekstowych interfejsów API znacznie oszczędzi Twój czas. Jest to również niezwykle pomocne dla profesjonalistów, których szybkość pisania jest niska lub średnia. Dzięki temu możesz szybciej przesłać swoją pracę, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne produktywne działania.

Pomaga osobom niepełnosprawnym fizycznie

Osoby z pewnymi niepełnosprawnościami fizycznymi, takimi jak dysleksja, uraz itp., mogą stawić czoła wyzwaniom, korzystając z konwencjonalnych urządzeń i formatów wprowadzania, takich jak klawiatury.

Korzystanie z interfejsów API zamiany mowy na tekst może pomóc im wprowadzać słowa własnym głosem bez konieczności wpisywania ich ręcznie. To złagodzi ich trudności i zwiększy ich produktywność.

Gdzie są używane interfejsy API zamiany mowy na tekst?

Interfejsy API zamiany mowy na tekst są bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Niektóre z ich przypadków użycia to:

Automatyczne dyktowanie

Jeśli jesteś twórcą treści, pisarzem lub kimkolwiek, kto musi wpisywać długi tekst, mogą Ci pomóc interfejsy API zamiany mowy na tekst. Zamiast wpisywać każde słowo ręcznie, możesz użyć interfejsu API do dyktowania słów i wygeneruje za Ciebie tekst pisany.

Polecenia głosowe

Możesz wywoływać niektóre działania za pomocą głosu, korzystając z interfejsu API zamiany mowy na tekst. Na przykład: głosowe wprowadzanie zapytań i wybieranie pozycji menu.

Inteligentny asystent

Interfejsy API zamiany mowy na tekst są używane w inteligentnych asystentach, takich jak Alexa, Siri itp., do sterowania urządzeniami, aplikacjami internetowymi, samochodami itp. Umożliwi to korzystanie z funkcji dowodzenia i kontroli lub naturalnego interfejsu dla zapytań wyszukiwania.

Chatboty

Chatboty są intensywnie wykorzystywane w witrynach i aplikacjach, aby pomagać odwiedzającym i użytkownikom w ich pytaniach. Tak więc, jeśli tworzysz aplikację chatbota, możesz użyć interfejsu API zamiany mowy na tekst, aby umożliwić użytkownikom tworzenie zapytań za pomocą głosu podczas interakcji z botami.

Tłumaczenie

Interfejsy API zamiany mowy na tekst są wyposażone w funkcje tłumaczenia głosu i obsługi wielu języków, aby pomóc użytkownikom komunikować się werbalnie z innymi użytkownikami mówiącymi w różnych językach. Wiele interfejsów API zamiany mowy na tekst obsługuje szeroki zakres języków globalnych, aby umożliwić bezproblemową komunikację na całym świecie.

Wykrywanie języków mieszanych

Nawet jeśli używasz wielu języków podczas dyktowania za pomocą interfejsu API zamiany mowy na tekst, możesz łatwo tworzyć dokumenty. Wiele z nich może wykrywać mieszane języki, automatycznie identyfikując języki mówione i dokonując prawidłowej transkrypcji słów, bez konieczności mówienia tylko jednym językiem podczas transkrypcji.

Transkrypcje dla call center

Centra telefoniczne mogą potrzebować rejestrować rozmowy między agentami a użytkownikami końcowymi podczas obsługi klienta, sprzedaży itp. Mogą tego potrzebować do audytów lub zapewnienia jakości. Jeśli więc potrzebujesz pomocy, interfejsy API zamiany mowy na tekst mogą pomóc, wysyłając nagrania audio w partii do transkrypcji.

Tak więc, jeśli szukasz najlepszego interfejsu API zamiany mowy na tekst dla swojej firmy lub użytku osobistego, oto kilka opcji.

Bursztynowy

Uzyskaj najdokładniejszy i jeden z najlepszych interfejsów API zamiany mowy na tekst na rynku — Bursztynowy. Zapewnia niestandardowe modele ASR zgodnie z Twoimi potrzebami i pozwala łatwo zintegrować je z oprogramowaniem w celu uzyskania plików audio i wideo w czasie rzeczywistym, tekstów udoskonalonych przez ludzi i połączeń telefonicznych.

Zautomatyzuj swoje przepływy pracy i dokonaj transkrypcji szerokiej gamy wideo i audio za pomocą interfejsu API Amberscript do zamiany mowy na tekst. Przenosi pliki na serwer ASR i zwraca je w preferowanym formacie. Jest dostępny w ponad 80 językach i obsługuje automatyczną interpunkcję, etykiety głośników, automatyczną obudowę, znaczniki czasu, dwukanałowy dźwięk i inne formaty plików wideo/audio.

Możesz dołączyć informacje, takie jak czas rozpoczęcia i zakończenia na słowo, wskazania pytań, wyniki zaufania, znaki interpunkcyjne itp. w formacie XML/JSON. Amberscript sprawia, że ​​dźwięk jest dostępny z .doc/.txt, eksportowany z/bez zmian głośników i znaczników czasu.

Amberscript obsługuje formaty takie jak EBU-STL, VTT, .SRT, aby pomóc w automatycznych napisach. Możesz również indywidualnie określić ustawienia wyglądu napisów. Łączy najnowszą wiedzę naukową, językową i technologiczną w celu opracowania modeli specyficznych dla użytkownika dla różnych przypadków użycia. Po dostosowaniu poprawia rozpoznawanie mowy dla:

 • Środowiska akustyczne
 • Różne akcenty
 • Adaptacja słownictwa w celu rozpoznawania specjalnych terminów, nazw produktów i skrótów
 • Adaptacja do języków specyficznych dla domeny, takich jak opieka zdrowotna, technologia, fizyka, polityka i nie tylko

Wypróbuj Amberscript za darmo. Uzyskaj więcej korzyści za 10 USD za godzinę przesyłania wideo lub audio.

Zamiana mowy na tekst w Google Cloud

Użyj potężnego interfejsu API, aby dokładnie konwertować przemówienia na teksty za pomocą Zamiana mowy na tekst w Google Cloud rozwiązanie. Oferuje doskonałe wrażenia użytkownika dzięki transkrypcji mowy za pomocą dokładnych napisów. Pomaga również ulepszyć Twoje usługi dzięki spostrzeżeniom zebranym i przepisanym z interakcji z klientami.

Możesz zastosować zaawansowane algorytmy głębokiego uczenia sieci neuronowych Google, aby automatycznie wykrywać mowę. Zapewnia również funkcję dostosowywania modelu, dzięki której można eksperymentować, zarządzać i tworzyć zasoby niestandardowe. Ponadto możesz elastycznie wdrożyć rozpoznawanie mowy w chmurze lub lokalnie.

Zaawansowana technologia Google Cloud pomaga w rozpoznawaniu terminów specyficznych dla domeny za pomocą wskazówek. Automatycznie konwertuje wypowiadane liczby na lata, waluty, adresy i inne klasy. Możesz nawet wybierać spośród modeli specyficznych dla domeny, aby uzyskać określone wymagania jakościowe zgodnie z usługą.

Co więcej, rozwiązanie Google Cloud do zamiany mowy na tekst zapewnia łatwy w użyciu interfejs użytkownika do eksperymentowania z dźwiękiem mowy i wypróbowywania różnych konfiguracji w celu uzyskania dokładności i jakości. Dodatkowo możesz uruchomić swoje rozwiązanie zamiany mowy na tekst w swoich prywatnych centrach danych, aby mieć pełną kontrolę nad infrastrukturą i danymi mowy.

Oferują 60-minutowy bezpłatny poziom. Następnie będzie naliczana opłata za 15 sekund dźwięku. Zrób następny krok i wypróbuj funkcje za darmo.

Montaż AI

AssemblyAI’ Interfejsy API zamiany mowy na tekst pomagają automatycznie konwertować pliki audio i wideo oraz strumienie audio na tekst i pomagają w prawidłowym zrozumieniu. Najnowsze modele AI zasilają mowę na tekst AssemblyAI, a jego Audio Intelligence może wykrywać tematy, moderować zawartość i podsumowywać zawartość.

Zintegruj prosty interfejs API ze swoimi systemami w ciągu kilku minut i prawidłowo zrozum dźwięk bez żadnych błędów. Możesz tworzyć niezawodne aplikacje z funkcjami, takimi jak wykrywanie jednostek, redakcja informacji umożliwiających identyfikację, analiza nastrojów i nie tylko. Ponadto możesz automatycznie transkrybować pliki wideo i audio z najwyższą dokładnością i wyodrębniać istotne informacje z danych, w tym sentymenty, poufne treści, tematy i inne.

Oferuje tylko model cenowy „płać w miarę wzrostu”. Cena za transkrypcję rdzenia wynosi 0,00025 USD/sekundę, a inteligencję audio 0,00167 USD/sekundę. Zacznij teraz za darmo i wykorzystaj najnowocześniejszą technologię.

IBM Watson Mowa na tekst

IBM Watson Mowa na tekst oferuje oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania do transkrypcji i rozpoznawania mowy. Umożliwia dokładne i szybkie rozpoznawanie mowy w różnych językach dla różnych zastosowań, takich jak samoobsługa klienta, analiza mowy, pomoc agenta i inne.

Podobnie jak człowiek, uważnie słucha rozmowy, transkrybuje dźwięk, otrzymuje odpowiednią treść i dokładnie podaje idealną odpowiedź. Możesz przeszkolić Watsona w zakresie preferowanego języka domeny i charakterystyki dźwięku oraz wdrożyć rozwiązanie zamiany mowy na tekst na dowolnej platformie w chmurze, w tym prywatnej, hybrydowej, publicznej, wielochmurowej lub lokalnej.

Zintegruj rozwiązanie ze swoimi aplikacjami, aby przez cały czas uzyskiwać dokładne wyniki. Możesz również skorzystać z rozwiązania dla opcji szkolenia akustycznego i językowego. Otrzymasz wstępnie wytrenowane modele mowy, uczenie modeli, funkcje dostrajania, niskie opóźnienia, diagnostykę dźwięku, transkrypcję tymczasową, inteligentne formatowanie, dializy wyszukiwania, filtrowanie słów i wykrywanie.

Zacznij konwertować mowę na tekst za darmo przez 500 minut miesięcznie. Zapłać 0,01 USD za minutę, aby dostroić swoje modele mowy i poprawić dokładność.

Rev.ai

Uzyskaj transkrypcję i rozpoznawanie mowy w czasie rzeczywistym dzięki API Rev.ai. Umożliwia transmisję na żywo z mowy na tekst dla napisów na żywo. Obsługuje wiele branż, takich jak:

 • Media i rozrywka: poprawia dostępność treści transmisji lub internetu na żywo
 • Edukacja: zwiększa dostępność webinariów, wydarzeń i wykładów
 • Call center i analityka: Szkoli agentów sprzedaży i transkrybuje rozmowy
 • Obsługuje również inne branże do transkrypcji szkoleń, wydarzeń i spotkań w czasie rzeczywistym

Rev.ai obejmuje prawie wszystkie główne języki angielskie na całym świecie i zapewnia najlepsze wyniki poza kontekstem, niezależnie od tego, kto mówi. Tworzy napisy w czasie rzeczywistym z minimalnym opóźnieniem i wykorzystuje języki naturalne do tworzenia bardzo dokładnej, kontekstowej, w pełni interpunkcyjnej i czytelnej transkrypcji.

Czytelnicy newsblog.pl Uzyskaj 10% ZNIŻKI na Rev.

Możesz udostępniać nazwy branżowe, terminologię i nie tylko, aby zwiększyć dokładność transkrypcji. Ponadto filtruje około 600 obraźliwych słów z podpisów i pozwala śledzić czas rozpoczęcia i zakończenia każdego słowa.

Z łatwością wdrażaj rozwiązania zamiany mowy na tekst w swoich aplikacjach i usuwaj bariery komunikacyjne. Wypróbuj Rev.ai teraz za darmo lub zapłać 0,035 USD/minutę i zyskaj 5 godzin za darmo.

Scriptix

Scriptix oferuje opartą na chmurze usługę zamiany mowy na tekst, a jej niestandardowe modele generują najlepsze wyniki od razu dla treści. Pomaga przekształcić dane głosowe w tekst w celu łatwego dostępu, analizy i odkrywania. Instytucje rządowe, telekomunikacyjne, dziennikarstwo, media i służba zdrowia wykorzystują transkrypcję do poprawy obecności cyfrowej.

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć niewielką ilość transkrypcji, czy napisów, Scriptix ma dla Ciebie wiele korzyści. Otrzymasz ocenę pewności siebie, sygnatury czasowe, przetwarzanie w czasie rzeczywistym, interpunkcję, diaryzację mówcy, przetwarzanie wielokanałowe, obsługę różnych plików i nie tylko.

Jest dostępny w trzynastu językach, w tym arabskim, angielskim, francuskim, włoskim, szwedzkim, niemieckim, holenderskim, duńskim, flamandzkim, norweskim i innych. Zintegruj teraz interfejs API zamiany mowy na tekst ze swoimi aplikacjami i korzystaj z najlepszych rozwiązań.

Wniosek

Korzystanie z interfejsów API zamiany mowy na tekst jest przydatne dla osób prywatnych i firm. Dzięki imponującym możliwościom możesz ich używać do dyktowania, chatbotów, tłumaczenia, poleceń głosowych, transkrypcji i wielu innych.

Dlatego, jeśli szukasz najlepszych interfejsów API zamiany mowy na tekst, możesz rozważyć powyższe opcje, aby zaoszczędzić czas i wysiłek oraz zwiększyć produktywność.

x