6 najlepszych aplikacji dla komputerów Mac wykorzystujących sztuczną inteligencję, które oszczędzają czas i zwiększają produktywność

Gdy czas jest ograniczony, wyposażenie się w odpowiednie narzędzia pozwoli Ci osiągnąć więcej. Chociaż Twój Mac ma już kilka wbudowanych funkcji i aplikacji, które pomogą Ci zwiększyć produktywność, do wykonania zadania możesz potrzebować czegoś dodatkowego.

Na szczęście kilka aplikacji na macOS ma zintegrowaną sztuczną inteligencję (AI), która usprawnia przepływ pracy i automatyzuje przyziemne zadania, pozwalając Ci skupić się na ważnych rzeczach. Poniżej omówimy najlepsze aplikacje dla komputerów Mac oparte na sztucznej inteligencji, które pomogą Ci zwiększyć produktywność.

1. Krisp: Usuń szumy tła podczas spotkań

Hałas w tle jest jednym z najczęstszych czynników rozpraszających, które mogą zakłócać spotkania. Ponieważ spotkania online stają się coraz bardziej powszechne w nowoczesnych miejscach pracy, znalezienie sposobów na wyeliminowanie dźwięków otoczenia, takich jak buczenie klimatyzatora, rozmowy współpracowników czy szczekanie psów, staje się coraz bardziej istotne.

Krisp to niezbędne narzędzie do spotkań online, ponieważ wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyciszania dźwięków tła i poprawiania jakości dźwięku w czasie rzeczywistym. Krisp jest łatwy w użyciu; wystarczy założyć konto i pobrać aplikację na komputer Mac. Następnie uruchom aplikację z paska menu komputera Mac.

Krisp współpracuje z większością aplikacji do komunikacji i wideokonferencji na komputerze Mac, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Hangouts i nie tylko. Otwórz preferowaną aplikację do spotkań online, przejdź do ustawień audio i wybierz Krisp jako mikrofon i głośnik. Możesz teraz cieszyć się wirtualnymi spotkaniami bez szumów w tle. Pamiętaj, że Krisp może również transkrybować Twoje spotkania w czasie rzeczywistym.

Pobierać: Krisp (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

2. GramatycznieGO: Pomoc AI przy pisaniu i edytowaniu

GrammarlyGO to aplikacja na komputery Mac oparta na sztucznej inteligencji, która może działać jako Twój osobisty asystent pisania i edycji. Za pomocą tego narzędzia możesz sprawdzać błędy interpunkcyjne, gramatyczne i ortograficzne. Gramatyka może również pomóc Ci upewnić się, że Twoje zdania są pisane aktywnym głosem i poprawić ogólną czytelność Twojego tekstu.

Oprócz możliwości edycji GrammarlyGO wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do tworzenia treści w oparciu o Twoje wymagania. Możesz wprowadzić swoje podpowiedzi lub skorzystać z jednego z wielu sugerowanych podpowiedzi. Na przykład możesz użyć GrammarlyGO do skrócenia, rozszerzenia lub ulepszenia tekstu. Możesz go także użyć, aby ustawić odpowiedni ton tekstu, aby dopasować go do konkretnego odbiorcy; możesz na przykład stworzyć oficjalny e-mail dla klienta lub przyjazny post na Facebooku.

Korzystanie z gramatyki jest proste. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto i pobrać rozszerzenie Safari oraz aplikację na Maca. Jesteś teraz gotowy do korzystania z GrammarlyGO, zaznaczając tekst i uzyskując dostęp do jego funkcji, klikając ikonę GrammarlyGO (oznaczoną żarówką).

Pobierać: GramatycznieGO (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

Ile aplikacji zwiększających produktywność masz zainstalowanych na komputerze Mac? Prawdopodobnie masz dedykowaną aplikację do notatek, zadań, kalendarza i nie tylko. Chociaż te narzędzia niewątpliwie pomagają w załatwianiu spraw, przełączanie między nimi może być kłopotliwe. Tutaj przydaje się wszechstronna, produktywna przestrzeń robocza, taka jak Notion AI.

Notion to wszechstronne narzędzie zwiększające produktywność, które może pomóc Ci organizować zadania, śledzić wszystkie odwiedzane strony internetowe, zapisywać notatki ze spotkań i nie tylko, bez przełączania się na różne aplikacje. To jednak nie wszystko; Notion wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby uprościć przepływ pracy.

Na przykład możesz użyć Notion AI do podsumowania, rozszerzenia, tłumaczenia lub uproszczenia swoich notatek. Można go także używać do wyszukiwania elementów działań w notatkach ze spotkań lub do prezentowania kluczowych punktów w formie tabeli. Aplikacja Notion jest bezpłatna na komputerze Mac, ale możesz uaktualnić ją do wersji płatnej, aby uzyskać więcej funkcji.

Pobierać: Pojęcie AI (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

4. Poczta Kanaryjska: Twój asystent poczty e-mail AI

Lista aplikacji dla komputerów Mac opartych na sztucznej inteligencji, które pomagają oszczędzać czas i zwiększać produktywność, nie będzie kompletna bez wspomnienia o asystencie poczty e-mail. Dzieje się tak dlatego, że poczta elektroniczna jest nadal jedną z najpopularniejszych metod komunikacji do użytku osobistego lub zawodowego. Poza tym nikt nie lubi pisać e-maili ani spędzać czasu w skrzynce odbiorczej! Jeśli więc wbudowana aplikacja Mail nie działa, rozważ przejście na Canary Mail.

Canary Mail to asystent poczty e-mail oparty na sztucznej inteligencji, który może pomóc usprawnić przepływ poczty e-mail i zaoszczędzić czas. To narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy i podsumowania Twoich e-maili. Możesz także użyć Canary Mail do tworzenia e-maili, podając kilka szczegółów na temat tego, co chcesz powiedzieć.

Jeśli często nie możesz nadążać za przytłaczającą liczbą otrzymywanych e-maili, Canary Mail może pomóc Ci zmniejszyć obciążenie e-mailami, sortując je i nadając im priorytet. Ponadto ułatwia to rezygnację z subskrypcji irytujących biuletynów e-mailowych. Na koniec możesz dodać wszystkie swoje konta e-mail do Canary Mail, aby utworzyć ujednoliconą skrzynkę odbiorczą i uniknąć przełączania między różnymi klientami poczty e-mail.

Pobierać: Poczta Kanaryjska (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

5. Rzemiosło: Twój edytor dokumentów oparty na sztucznej inteligencji

Jeśli szukasz potężnej, ale łatwej w użyciu aplikacji dla systemu MacOS, która pomoże w tworzeniu dokumentów przy użyciu sztucznej inteligencji, Craft z pewnością Cię zainteresuje. Craft to pięknie zaprojektowany edytor dokumentów oparty na sztucznej inteligencji dla komputerów Mac, który może podnieść jakość robienia notatek i ułatwić proces tworzenia dokumentów.

Bogaty wybór narzędzi do formatowania Craft ułatwia tworzenie wszelkiego rodzaju dokumentów, w tym wpisów na blogu, propozycji projektów, notatek ze spotkań, dzienników wdzięczności i nie tylko. Ponadto Craft udostępnia także kilka szablonów, co ułatwia rozpoczynanie tworzenia dokumentów z wstępnie zaprojektowanymi układami.

Co więcej, możesz użyć Asystenta AI Crafta, aby zaoszczędzić czas podczas tworzenia dokumentów. Na przykład Craft AI może podsumowywać, tłumaczyć, sugerować tytuł, tworzyć konspekt i kontynuować pisanie, żeby wymienić tylko kilka. Aby uzyskać dostęp do jego funkcji, wystarczy nacisnąć ukośnik (/) w dokumencie.

Pobierać: Rzemiosło (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

6. Przewijanie do tyłu: Przechwytuj wszystko na swoim komputerze Mac

Czy często masz trudności z zapamiętaniem odwiedzanych witryn lub czytanych wiadomości? Załóżmy, że poprzedniego dnia odwiedziłeś X (dawniej Twitter) na swoim Macu i natknąłeś się na ciekawy cytat lub zabawny post. Niestety jedyne, co pamiętasz z postu, to słowo lub fraza. Aby wyszukać post, możesz użyć opcji Przewiń.

Rewind to aplikacja oparta na sztucznej inteligencji, która przechwytuje wszystko, co widzisz na komputerze Mac. Po pobraniu i zainstalowaniu programu Rewind na komputerze Mac działa on w tle, automatycznie rejestruje zawartość ekranu i przechowuje nagrania lokalnie na komputerze Mac. Dostęp do funkcji Przewiń można uzyskać z paska menu. Klikając jej ikonę, można cofnąć się w czasie i znaleźć potrzebne informacje.

Pobierać: Przewijanie do tyłu (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

Sztuczna inteligencja to nie tylko przemijający trend; to potężne narzędzie, które pomoże Ci zrobić więcej w krótszym czasie. Na szczęście wiele aplikacji na Maca, takich jak te wymienione powyżej, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby uprościć przepływ pracy.

Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerem, pracownikiem zdalnym, studentem, czy też osobą, która chce w pełni wykorzystać możliwości swojego komputera Mac, te aplikacje oparte na sztucznej inteligencji mogą znacznie zwiększyć Twoją produktywność.