6 najlepszych aplikacji do śledzenia użycia komputera dla systemu Windows

Jeśli masz problemy z zarządzaniem czasem, rejestrowanie użycia komputera może pomóc Ci lepiej zrozumieć, gdzie ucieka Twój czas. W tym artykule omówimy najlepsze aplikacje dla systemu Windows do śledzenia użycia komputera, dzięki czemu możesz budować zdrowsze nawyki cyfrowe.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIA

Nie marnuj czasu — dzięki tym aplikacjom uzyskasz jasny obraz swoich nawyków związanych z zarządzaniem czasem w systemie Windows.

1. Czas maniakalny

ManicTime to potężny asystent, który daje jasny obraz nawyków korzystania z komputera. Możesz śledzić i mierzyć aplikacje, pliki i internetowe adresy URL w ustalonych ramach czasowych.

Widok Oś czasu zawiera kolorowy wykres przedstawiający czas używania różnych aplikacji. Możesz łatwo powiększać i pomniejszać lub podświetlać konkretny region dnia, przeciągając kursor. Nad osią czasu widoczny jest także zapis aktywnego i nieaktywnego użycia komputera, który może pomóc w ograniczeniu czasu korzystania z komputera.

ManicTime zawiera jedne z najdokładniejszych narzędzi, które pomogą Ci zrozumieć sposób korzystania z komputera. Lewy pasek boczny wyświetla listę wpisów czasu (rejestrowanych automatycznie). Obok każdego wpisu zobaczysz godzinę rozpoczęcia i zakończenia oraz czas trwania. Możesz użyć opcji Filtr, aby wyróżnić konkretną aplikację i wyświetlić jej całkowity czas trwania. Na prawym pasku bocznym znajdziesz także wartości czasu trwania wraz z procentem jego wykorzystania.

ManicTime doskonale śledzi użycie komputera, a w bezpłatnej wersji możesz uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji.

Pobierać: Czas maniakalny (Dostępna bezpłatna wersja premium)

2. Zegarek aktywności

ActivityWatch to świetna aplikacja do pomiaru produktywności i analizowania wzorców użytkowania w systemie Windows. Aplikacja oferuje wiele wizualnych sposobów przeglądania zużycia, w tym wykres słupkowy i diagram słoneczny kategorii.

Aby pomóc aplikacji ActivityWatch przypisywać aplikacje do różnych kategorii, możesz skonfigurować reguły w Konstruktorze kategorii aplikacji. Istnieją dwie strony umożliwiające sprawdzenie wykorzystania komputera: karta Oś czasu i karta Aktywność. Opcja osi czasu zapewnia najbardziej podstawowy widok. Możesz dostosować zakres czasu i zmienić nazwę wpisów, klikając je.

Jeżeli szukasz bardziej szczegółowej analizy, przejdź do zakładki Aktywność. Oferuje szereg statystyk, w tym wyświetlanie najpopularniejszych aplikacji i kategorii oraz drzewo kategorii. Co najbardziej imponujące, możesz stworzyć niestandardowy widok statystyk. W tym oknie możesz dodać wiele wykresów i zmienić ich kolejność według własnych upodobań.

Pobieranie: ActivityWatch (bezpłatny)

3. Czas na ratunek

RescueTime to automatyczne narzędzie do śledzenia czasu dla systemu Windows, które pomaga lepiej zrozumieć Twoją produktywność w Internecie. Rozpoczęcie jest proste — utwórz konto, pobierz bezpłatne narzędzie asystenta i pozwól, aby RescueTime działał w tle.

Aby zmierzyć swoją produktywność, możesz uzyskać dostęp do cotygodniowych przeglądów z okna asystenta. Obejmuje to całkowity czas spędzony na skoncentrowanej pracy i narzędziach komunikacji. Dostępny jest także nagłówek Rozproszenia, wyświetlający najważniejsze rozproszenie. Możesz to wykorzystać, aby uniknąć rozpraszania uwagi podczas pracy w domu.

Jeśli używasz RescueTime do celów służbowych, możesz dodać pracę offline, taką jak spotkania lub rozmowy kwalifikacyjne. W przypadku pracy zdalnej możesz rozpocząć sesję fokusową, która pomoże Ci skupić się tylko na tym, co konieczne.

Z menu rozwijanego Cele możesz śledzić cele na podstawie wykorzystania komputera. Obejmuje to rejestrowanie czasu spędzonego na rozrywkach i śledzenie aplikacji związanych z pracą.

Pobierać: Czas na ratunek (Dostępna bezpłatna wersja premium)

4. Przełącz

Toggl oferuje wszechstronne i szczegółowe podejście do śledzenia czasu spędzanego na różnych czynnościach. Możesz tworzyć projekty, dodawać zadania i ustalać szacunki czasu. Toggl oferuje szybkie rozwiązanie do śledzenia czasu w systemie Windows dzięki skrótom klawiaturowym i narzędziu szybkiego wyszukiwania.

Chociaż większość funkcji koncentruje się na pracy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby śledzić czas wolny. Aby pomóc Ci kategoryzować działania online, oprócz projektów możesz używać tagów. Dzięki temu możesz zachować zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Toggl zapewnia jeden z najbardziej przejrzystych sposobów przeglądania wykorzystania komputera dzięki dostosowywalnemu widokowi kalendarza tygodniowego. Możesz także zaprosić innych członków (do pięciu w wersji darmowej) do wspólnego rejestrowania użycia komputera. Zakładka Raporty oferuje jedne z najlepszych narzędzi do śledzenia pracy, umożliwiając zarządzanie klientami i generowanie faktur.

Pobierać: Przełącz (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

5. Wahadła

Pendulums to bezpłatna aplikacja typu open source, która pomaga śledzić wykorzystanie komputera i przeglądać długoterminowe statystyki. Aplikacja oferuje szereg funkcji dostosowywania, które pomogą Ci zarządzać czasem i oddzielać czas pracy od czasu wolnego.

Rozpoczęcie pracy jest proste. Naciśnij przycisk plus (+) na stronie głównej, aby dodać nowy projekt. Stąd możesz edytować kolor i przypisać ikonę projektu. Aby rozpocząć śledzenie, kliknij projekt na liście rozwijanej i naciśnij przycisk odtwarzania, aby rozpocząć nagrywanie sesji.

Możesz organizować projekty, korzystając z opcji Sortuj według. Wszystkie wpisy czasu są wyświetlane w każdym oknie projektu, co pomaga oddzielić różne typy użytkowania. Przeglądanie statystyk użytkowania jest łatwe — naciśnij przycisk wykresu obok projektu, aby wyświetlić listę działań. Dla dodatkowej wygody możesz eksportować wykresy użytkowania jako pliki CSV.

Pobierać: Wahadła (Bezpłatny)

6. Terminowo

Timely to aplikacja produktywna oparta na sztucznej inteligencji, która oferuje wydajne rozwiązanie do rejestrowania użycia komputera. Sekcja szczegółowej historii zawiera listę działań zarówno z kart przeglądarki, jak i aplikacji Windows.

Na etapie konfiguracji zainstalujesz rozszerzenie Memory: Timely do automatycznego śledzenia czasu, które umożliwi rejestrowanie użycia komputera. Po całym dniu korzystania z komputera po prostu wróć do Timely, aby wyświetlić statystyki. Możesz przeglądać swoje wykorzystanie w dwóch formatach: w widoku listy lub osi czasu. Możesz także dodać wpisy czasu ręcznie. Aby uzyskać bardzo szczegółową analizę, możesz sprawdzić czas spędzony na poszczególnych kartach, co jest o wiele bardziej przydatne niż oglądanie jednego wpisu oznaczonego „Internet”.

Jeśli używasz Timely wyłącznie do pracy, możesz wytrenować sztuczną inteligencję Timely, aby rozpoznawała, jakie rodzaje działań należy ignorować. Może także generować karty czasu pracy i dostarczać sugestii dotyczących zarządzania czasem. Timely oferuje także szereg innych narzędzi do zarządzania czasem, takich jak timer i narzędzie do planowania.

Pobierać: Pamięć dla Timely (wymagana subskrypcja, dostępna bezpłatna wersja próbna)

Dzięki tym aplikacjom lepiej zrozumiesz sposób korzystania z komputera

Jeśli nie wiesz, gdzie ucieka Twój czas, wypróbuj te aplikacje, aby bez wysiłku rejestrować wykorzystanie komputera. Śledzenie czasu jest korzystne dla każdego, niezależnie od tego, czy ograniczasz czas spędzony na rozrywkach, czy potrzebujesz przejrzystego sposobu rejestrowania godzin pracy. Dowiedz się, gdzie ucieka Twój czas i wypracuj lepsze nawyki związane z produktywnością dzięki tym aplikacjom.

x