6 najlepszych pochodnych Ubuntu do wypróbowania

Udostępnij teraz w social media:

Ponieważ system operacyjny jest równie dobry, jak Ubuntu, system operacyjny nie jest dla wszystkich. Pomimo tego, że jest to „Linux dla ludzi”, system operacyjny może wydawać się szorstki na krawędziach. W rezultacie pojawia się wiele „pochodnych”. Te „pochodne” wykorzystują system operacyjny Ubuntu Linux jako podstawę, ale starają się ułatwić użytkownikom pracę i ogólnie poprawić komfort użytkowania. Chociaż nie wszystkie pochodne Ubuntu są próbami ulepszenia Ubuntu, warto zauważyć, że zdecydowana większość z nich czyni to głównym celem w swojej misji open source.

Nie popełnij błędu: Ubuntu jest królem, jeśli chodzi o Linuksa na komputery stacjonarne. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś lżejszego, prostszego lub bardziej dostępnego, lepszym wyborem jest pochodna Ubuntu.

Istnieje wiele systemów operacyjnych podobnych do Ubuntu. Z tego powodu stworzyliśmy listę 6 najlepszych systemów operacyjnych Linux opartych na Ubuntu!

1. Linux Mint

Linux Mint jest najbardziej niesławnym odgałęzieniem Ubuntu i jest bardzo popularny ze względu na duży nacisk na łatwość użycia i tradycyjne wrażenia przypominające Windows.

Ta dystrybucja oferuje użytkownikom wiele różnych środowisk graficznych, ale programiści zdecydowanie sugerują użytkownikom uruchamianie środowiska pulpitu Cinnamon w Linux Mint, ponieważ programiści utrzymują je bezpośrednio.

Istnieje wiele dystrybucji Linuksa, które twierdzą, że są „podobne do systemu Windows”, ale niewiele z nich może tak działać, jak Linux Mint. Wszystko, od tworzenia kopii zapasowych po instalowanie sterowników i wszystko pomiędzy, „po prostu działa”.

Istotne cechy:

System kopii zapasowych TimeShift sprawia, że ​​zapisywanie systemu jest bardzo łatwe w przypadku wystąpienia problemu.
Mint Update informuje użytkowników, jak działają aktualizacje, ze szczegółowymi wyjaśnieniami zamiast nieznanych „aktualizacji”.
Narzędzie do aktualizacji ma funkcję „automatycznej aktualizacji”, która pozwala użytkownikom na automatyczne instalowanie aktualizacji systemu, zamiast zajmować się nimi.

  Jak wykonać kopię zapasową i zaimportować kontakty w Skypie

2. Podstawowy system operacyjny

Podstawowy system operacyjny to doskonała pochodna Ubuntu, której celem jest podobny do Linux Mint: uczynienie pulpitu Linuksa pięknym i łatwym w użyciu.

Wielu byłych użytkowników komputerów Mac znajduje się w podstawowym systemie operacyjnym, ponieważ jest podobny do systemu MacOS firmy Apple. Ma nawet sklep z aplikacjami, taki jak Mac OS! Ta dystrybucja Linuksa jest świetna dla użytkowników komputerów Mac, a także użytkowników Linuksa poszukujących systemu operacyjnego podobnego do Ubuntu, z naciskiem na piękno, prywatność i prostotę.

Istotne cechy:

Wyłącza domyślnie możliwość dodawania przez użytkowników umów PPA, zwiększając bezpieczeństwo.
Posiada scentralizowany sklep z oprogramowaniem, w którym użytkownicy mogą bezpłatnie instalować aplikacje.
Prawie wszystkie aplikacje w App Center są estetyczne i pasują do ogólnego motywu pulpitu.
Użytkownicy mogą kupować aplikacje i wspierać programistów, których lubią.
Niezwykle lekki i łatwy w nawigacji.
Podstawowy system operacyjny opiera się na Ubuntu LTS dla maksymalnego bezpieczeństwa i stabilności.
Potężny menedżer plików Nemo w wersji Cinnamon Linux Mint sprawia, że ​​znajdowanie plików i folderów jest błyskawiczne.
Podstawowy system operacyjny domyślnie wyłącza funkcję „zbierania sprzętu” Ubuntu, aby zapewnić lepszą prywatność użytkownika.

3. Zorin OS

Systemy operacyjne Linux z naciskiem na zapewnienie użytkownikom doświadczenia „Windows” nie są nowe, ale spośród wszystkich dystrybucji, które próbują tego dokonać, Zorin OS jest w tym jednym z najlepszych.

Zorin jest pochodną Ubuntu i, podobnie jak wiele tej samej technologii, użytkownicy oczekują – z niespodzianką: koncentruje się głównie na umożliwieniu użytkownikom uruchamiania programów Windows bez żadnych problemów.

  Jak zainstalować sterowniki myszy w systemie Windows 10

Jeśli uważasz, że Ubuntu jest zbyt skomplikowany i chcesz używać Linuksa, mając jednocześnie dostęp do niektórych aplikacji Windows, sprawdź Zorin OS.

Istotne cechy:

Używa Wine i PlayOnLinux, aby aplikacje Windows działały przy niewielkim wysiłku.
Środowisko pulpitu Zorin OS może natychmiastowo przekształcić się w wiele różnych układów, w tym Windows, Mac OS, a nawet Ubuntu Unity.
Wstępnie skonfigurowany do pracy z wieloma grami wideo (zarówno Linux, jak i Windows).
Nie śledzi użytkowników i zobowiązuje się do poszanowania prywatności.
Zorin OS ma wstępnie skonfigurowaną zaporę, która blokuje reklamy.

4. Peppermint OS

Peppermint OS to „błyskawiczna”, lekka pochodna Ubuntu, kładąca nacisk na stabilność, prostotę i łatwość użycia.

System operacyjny wykorzystuje pulpit Xfce, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać znajomą konfigurację podobną do systemu Windows. Ponadto Peppermint koncentruje wszystkie wysiłki programistyczne na wydaniach długoterminowego wsparcia technicznego Ubuntu, aby zapewnić maksymalną stabilność.

Dystrybucja Peppermint OS Linux to doskonałe wydanie dla tych, którzy kochają ideę Ubuntu, ale wolą system, który zużywa mniej zasobów.

Istotne cechy:

Narzędzie ICE firmy Peppermint OS może przekształcić wiele witryn internetowych w pełnoprawne aplikacje komputerowe.
Znajomy układ pulpitu jest idealny dla użytkowników pochodzących z systemu Windows.
Skupienie się na aplikacjach internetowych (takich jak Skype, Microsoft Office itp.) Sprawia, że ​​jest bardzo lekki i idealny dla starszych komputerów.
Wykonane na Ubuntu LTS dla maksymalnej stabilności.

5. KDE Neon

KDE Plasma to środowisko graficzne, które bardzo się stara, aby zapewnić tradycyjne i piękne wrażenia na pulpicie, oferując jednocześnie swobodę dostosowania go do własnych potrzeb. Wiele różnych dystrybucji Linuksa oferuje KDE, ale żadna nie jest tak dobra, jak ta oparta na Ubuntu KDE Neon.

  Jak spakować skrypt AHK jako EXE w systemie Windows 10

Główną ideą stojącą za KDE Neon jest zaoferowanie najnowszej wersji pulpitu Plazmy na stabilnej wersji Ubuntu LTS. Żeby było jasne, twórcy Neon twierdzą, że nie jest to dystrybucja Linuksa. Mimo to, jeśli kochasz Ubuntu i wszystko, ale chcesz najnowszej wersji Plazmy, to KDE Neon lub nic.

Istotne cechy:

Oferuje najnowszą wersję pulpitu KDE Plasma; coś, co zwykle jest dostępne tylko na krwawych, niestabilnych systemach operacyjnych Linux, takich jak Arch Linux lub Gentoo.
Pozostaje z Ubuntu LTS, więc użytkownicy nie mają niestabilnego działania pulpitu.

6. Ubuntu Studio

Właściwy Ubuntu to niezawodna dystrybucja Linuksa, ale nie jest świetna do produkcji multimediów. To prawda, że ​​można zainstalować różne programy, aby to zrobić, chociaż istnieją lepsze systemy operacyjne dostosowane do tego zadania, takie jak Ubuntu Studio.

Ubuntu Studio to dystrybucja Linuksa, która opiera się na stosunkowo niedawnej wersji Ubuntu Linux. Głównym celem tego systemu operacyjnego jest zapewnienie pełnej edycji / tworzenia, która jest gotowa do użycia w każdej chwili.

Istotne cechy:

Ubuntu Studio zawiera pełny pakiet do edycji dla edytorów audio, wideo, fotografów, grafików i wydawców.
Wypełniony kodekami audio i wideo, których nie ma w tradycyjnym Ubuntu.

x