Udostępnij teraz w social media:

XFCE jest jednym z „nudnych” komputerów z Linuksem. Nie ma żadnych wymyślnych efektów, nie zużywa dużo zasobów systemowych, a domyślne motywy nie mają o czym pisać. Głównym celem XFCE jest wykonanie pracy i uniknięcie przeszkód.

Podczas gdy wielu uwielbia, że ​​XFCE nie ma dodatków i nie przeszkadza, trudno nie chcieć, aby pulpit wyglądał nieco nowocześniej. Z tego powodu stworzyliśmy listę 6 niesamowitych motywów pulpitu XFCE do zainstalowania!

1. Północ

Północ to ciemny, niebieskawy motyw dla Linuksa oparty na motywie Arc GTK. Jest idealny dla użytkowników komputerów XFCE, którzy uwielbiają ciemne motywy, a jednocześnie chcą mieć nowoczesny wygląd.

Aby Midnight działało na pulpicie XFCE, wykonaj następujące czynności. Najpierw przejdź do Strona motywu Północ na Gnome-look.org. Następnie zlokalizuj kartę „Pliki” i kliknij ją.

W zakładce „Pliki” przejrzyj różne kolory północy dostępne do pobrania. Mają wiele różnych opcji, w tym Midnight Grey, Midnight Blue, Midnight Red i inne.

Po pobraniu motywu wprowadź następujące polecenia w oknie terminala.

cd ~/Downloads tar xvf Midnight-*.tar.xz mkdir -p ~/.themes mv Midnight-*/ ~/.themes/

Lub, aby uzyskać dostęp do motywu w całym systemie, wykonaj:

sudo -s mv Midnight-*/ /usr/share/themes/

2. Os Catalina Gtk

Os Catalina Gtk to motyw dla systemu Linux, który naśladuje wygląd macOS Apple Catalina. Wygląda pięknie i idealnie pasuje do projektu Apple, zwłaszcza wraz z motywem ikon inspirowanym komputerami Mac. Os Catalina Gtk to doskonały motyw do zainstalowania dla użytkowników XFCE, którzy chcą powielić pulpit komputera Mac.

Sprawdź -   Jak sprawić, by ikony pulpitu systemu Windows były bardzo duże lub bardzo małe

Aby uruchomić Os Catalina Gtk w systemie, zacznij od przechodząc do swojej strony na Gnome-look.org. Następnie znajdź kartę „Pliki” i kliknij niebieski przycisk obok Os-Catalina-gtk.tar.xz, aby rozpocząć pobieranie.

Po zakończeniu pobierania Os-Catalina-gtk.tar.xz wpisz poniższe polecenia w oknie terminala, aby ustawić go na pulpicie XFCE.

cd ~/Downloads tar xvf Os-Catalina-gtk.tar.xz mkdir -p ~/.themes mv Os-Catalina-gtk/ ~/.themes

Lub, aby użyć Os Catalina Gtk w całym systemie, wykonaj:

sudo -s  mv Os-Catalina-gtk/ /usr/share/themes/

3. Las

Forest to kolejny motyw Gtk dla systemu Linux, który opiera się na popularnym motywie Arc. Jednak w przeciwieństwie do Północy nie koncentruje się wyłącznie na ciemnych kolorach. Zamiast tego zastępuje kultową niebieską kolorystykę Arc dla różnych odcieni zieleni (leśna zieleń, niebiesko-zielony itp.). Forrest to doskonała opcja dla fanów Arc na XFCE, którzy wolą zielonkawe kolory od niebieskich w Arc.

Uwaga: motyw Forest Gtk może nie wyświetlać kontrolek menedżera okien, ponieważ programista nie utworzył oficjalnego motywu XFWM.

Aby Forest działał na pulpicie XFCE, przejdź do Gnome-look.org. Tam kliknij kartę „Pliki” i pobierz na komputer jeden z dostępnych plików archiwów motywu lasu.

Po pobraniu pliku motywu Forest GTK na komputer z systemem Linux otwórz okno terminala na pulpicie XFCE i wprowadź poniższe polecenia, aby go uruchomić.

cd ~/Downloads tar xvf Forest-*.tar.xz mkdir -p ~/.themes mv Forest-*/ ~/.themes

Alternatywnie, aby użyć Lasu dla całego systemu, wykonaj:

sudo -s  mv Forest-*/ /usr/share/themes/

4. Zasłona śnieżna

Snowblind to piękne spojrzenie na motyw Materia GTK. Ma doskonałe odcienie niebieskiego i zielonego i jest zgodny ze specyfikacją Google Material Design. Snowblind jest oparty na GTK3 i skierowany na bardziej nowoczesne komputery stacjonarne, takie jak Gnome Shell i Cinnamon, ale nadal wygląda fantastycznie na pulpicie XFCE.

Sprawdź -   Jak uruchomić wiele instancji Microsoft Teams

Aby uzyskać motyw Snowblind, udaj się na jego stronę na Gnome-look.org. Stamtąd znajdź kartę „Pliki” i kliknij ją. Następnie pobierz jedno z różnych dostępnych archiwów motywów Snowblind.

Po zakończeniu pobierania pliku motywu Snowblind otwórz okno terminala na pulpicie XFCE i wprowadź poniższe polecenia, aby go skonfigurować.

cd ~/Downloads mkdir -p ~/.themes tar xvf Snowblind.tar.xz

W przypadku Snowblind Sunset uruchom:

tar xvf Snowblind-Sunset.tar.xz mv Snowblind*/ ~/.themes

Chcesz uruchomić Snowblind jako motyw ogólnosystemowy? Wykonaj następujące czynności.

sudo -s mv Snowblind*/ /usr/share/themes/

5. Juno

Juno jest inspirowany wyglądem niestandardowych motywów kodu Microsoft Visual Studio. Projekt Juno jest niebiesko-czarny, z różnymi kolorami, takimi jak żółty, zielony i turkusowy, które dobrze wyglądają na pulpicie XFCE. W Juno najbardziej wyróżnia się sterowanie oknami podobne do komputerów Mac.

Aby rozpocząć instalację motywu Juno na pulpicie XFCE, przejdź na stronę Juno na Gnome-look.org i kliknij kartę „Pliki”. Następnie pobierz jedno z różnych dostępnych archiwów TarXZ.

Po zakończeniu pobierania otwórz okno terminala i wprowadź następujące polecenia, aby skonfigurować Juno na pulpicie XFCE.

cd ~/Downloads mkdir -p ~/.themes tar xvf Juno-*.tar.xz mv Juno-*/ ~/.themes

Lub, aby zainstalować motyw Juno w całym systemie, wykonaj:

sudo -s  mv Juno-*/ /usr/share/themes/

6. Redstone

Redstone to niesamowity motyw, który może zmienić pulpit systemu Linux w Windows 10. Wszystko wygląda jak Windows od terminala do wiersza poleceń, a nawet menedżera plików. Motyw Redstone jest idealny dla użytkowników XFCE, którzy tęsknią za Windowsem i chcą zmienić swój pulpit w coś, co wygląda bardzo blisko niego.

Sprawdź -   Jak odtwarzać multimedia Plex z pulpitu Linuksa za pomocą Girens

Aby uzyskać motyw Redstone, przejdź do Gnome-look.orgi wybierz przycisk „Pliki”. Stamtąd pobierz jedno z dwóch archiwów Zip na swój komputer. Następnie otwórz okno terminala i użyj poniższych poleceń, aby go skonfigurować.

cd ~/Downloads unzip Windows-10-*.zip mkdir -p ~/.themes mv Windows-10-*/ ~/.themes

Lub w przypadku ogólnosystemowego korzystania z motywu Redstone:

sudo -s mv Windows-10-*/ /usr/share/themes/

Aktywacja motywu w systemie Linux

Zainstalowałeś kilka motywów do użycia na pulpicie XFCE, ale proces instalacji nie został zakończony. Zainstalowane motywy należy aktywować w ustawieniach „Wygląd” XFCE.

Aby zmienić domyślny wygląd na jeden z doskonałych motywów XFCE na tej liście, wykonaj następujące czynności. Najpierw otwórz „Ustawienia”, poszukaj ikony „Wygląd” i kliknij na nią. Następnie zmień domyślny motyw XFCE na jeden z motywów z zainstalowanej listy.

Nadal nie wiesz, jak zastosować nowe motywy? Więcej informacji znajdziesz w naszym szczegółowym przewodniku na temat dostosowywania środowiska pulpitu XFCE.

Nie takie motywy, których szukasz? Sprawdź naszą kompilację 8 dodatkowych motywów XFCE.