Udostępnij teraz w social media:

nsRegolith Linux obsługuje środowisko graficzne oparte na i3, które zostało zaprojektowane tak, aby uczynić i3 łatwym w użyciu. Udaje się i wielu nie wyobraża sobie bez niego menedżera okien i3!

Regolith jest oparty na Ubuntu, więc jeśli chcesz wypróbować środowisko pulpitu Regolith Linux, nie musisz usuwać dysku twardego, usuwać wszystkich danych z niego zainstalowanych i instalować Regolith Linux. Zamiast tego możesz spróbować tego na Ubuntu!

Uwaga: chcesz zainstalować Regolith Linux, aby wypróbować go na komputerze stacjonarnym lub laptopie? Udaj się do oficjalna strona Regolith Linuxi wybierz „Pobierz”, aby pobrać najnowszą wersję ISO systemu operacyjnego.

Zanim zaczniemy

Środowisko pulpitu Regolith Linux jest instalowane za pośrednictwem Personal Package Archive (PPA) i jest przeznaczone do pracy na Ubuntu 18.04 LTS, Ubuntu 19.04 i Ubuntu 19.10. To powiedziawszy, te wydania Ubuntu nie są jedynymi, nad którymi będzie działał Regolith. Będzie również działał na Linux Mint, Elementary OS, Zorin OS i wielu innych dystrybucjach opartych na Ubuntu.

Jeśli więc nie korzystasz z Ubuntu, ale korzystasz z dystrybucji Linuksa opartej na Ubuntu, upewnij się, że korzystasz z wersji opartej na Ubuntu 18.04 LTS, 19.04 lub 19.10, aby postępować zgodnie z instrukcjami opisanymi poniżej w tym samouczku .

Sprawdź -   Jak zainstalować klienta poczty e-mail Hiri w systemie Linux

Instalowanie środowiska Regolith Desktop

Instalacja Regolith Desktop na Ubuntu będzie wymagała wszystkich najnowszych aktualizacji zainstalowanych w systemie. Powód? Instalowanie nowego środowiska pulpitu może być szkicowe z nieaktualnymi sterownikami itp. Aktualizując system, upewnisz się, że wszystko działa jak najlepiej.

Aby zaktualizować system Ubuntu, tak aby instalowane były najnowsze aktualizacje, uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Stamtąd użyj aktualizacja polecenie, aby sprawdzić dostępność aktualizacji dostępnych w systemie Ubuntu.

sudo apt update

Po sprawdzeniu dostępności aktualizacji w systemie Ubuntu użyj Aktualizacja polecenie, aby zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje. Pamiętaj, że zajmie to trochę czasu w zależności od tego, ile czasu minęło bez aktualizacji.

sudo apt upgrade -y

Wreszcie, po skonfigurowaniu wszystkich najnowszych łat Ubuntu, nadszedł czas, aby dodać PPA Regolith Linux PPA do systemu, używając add-apt-repository polecenie poniżej.

sudo add-apt-repository ppa:regolith-linux/release

Gdy Regolith Linux PPA znajdzie się na twoim komputerze Ubuntu, czas ponownie uruchomić aktualizacja Komenda. Nie, nie będziemy instalować kolejnych łatek. Zamiast tego należy uruchomić to polecenie, aby dodać informacje o oprogramowaniu PPA do bazy danych oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Wreszcie po ponownym uruchomieniu aktualizacja polecenie, użyj apt install polecenie, aby zainstalować najnowszą wersję środowiska pulpitu Regolith w systemie Ubuntu.

sudo apt install regolith-desktop

Odinstalowywanie środowiska Regolith Desktop

Możesz odinstalować środowisko Regolith Desktop. Aby go odinstalować, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie użyj apt odinstaluj polecenie poniżej.

sudo apt remove regolith-desktop

Chcesz usunąć wszystkie pliki konfiguracyjne dla środowiska graficznego Regolith? Skorzystaj z oczyścić polecenie zamiast usunąć Komenda. Całkowicie usunie wszystkie pliki konfiguracyjne.

sudo apt purge regolith-desktop

Logowanie do Regolith Desktop na Ubuntu

Teraz, gdy Regolith jest zainstalowany na twoim Ubuntu PC, prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć, jak się do niego zalogować. Znajdź przycisk „wyloguj się” w bieżącym środowisku pulpitu i wybierz go za pomocą myszy. Ta czynność powinna zakończyć bieżącą sesję i powrócić do ekranu logowania Ubuntu.

Sprawdź -   Jak znaleźć Spotify Wrapped 2020

W domyślnym spinie Ubuntu (Ubuntu Gnome,) zobaczysz Gnome Desktop Manager. W Gnome Desktop Manager poszukaj ikony koła zębatego i kliknij ją, aby wyświetlić menu sesji na komputerze Ubuntu.

W menu sesji zobaczysz domyślne środowisko pulpitu (Ubuntu), a także wszelkie inne, które mogłeś zainstalować. W tym menu zobaczysz także Regolith. Kliknij myszką, aby wybrać sesję.

Po wybraniu Regolith jako sesji w Gnome Desktop Manager, będziesz mógł się zalogować. Kliknij swojego użytkownika z listy użytkowników na ekranie logowania. Następnie wprowadź hasło powiązane z kontem, aby się zalogować.

Po wprowadzeniu hasła środowisko Regolith Desktop załaduje się i będziesz mieć do niego dostęp.

Inne spiny Ubuntu

Nie wszyscy korzystają z tradycyjnej wersji Ubuntu. Jeśli korzystasz z Kubuntu, Xubuntu lub innej wersji Ubuntu, oto jak zalogować się do Regolith. Najpierw znajdź menu wylogowania i kliknij je, aby wyjść z bieżącej sesji.

Sprawdź -   Jak wyłączyć znaczące lokalizacje w macOS High Sierra

Po wyjściu z sesji powrócisz do ekranu logowania. Rozejrzyj się po tym ekranie logowania w poszukiwaniu „sesji” lub podobnego menu z listą wszystkich dostępnych środowisk pulpitu i kliknij je myszką.

Zmień bieżącą sesję na Regolith i wybierz użytkownika, aby się zalogować.