8 świetnych motywów XFCE do wyewidencjonowania

Możesz dostosować pulpit XFCE i szczegółowo omówiliśmy, w jaki sposób możesz dostosować poszczególne komponenty pulpitu. Motywy lub style to jedna z wielu rzeczy, które możesz dostosować w XFCE i jest ich całkiem sporo. Przejrzeliśmy ogromną liczbę motywów XFCE dla pulpitu i menedżera okien i znaleźliśmy najlepsze. Zastanowimy się, co sprawia, że ​​każdy motyw jest wart sprawdzenia.

1. Łuk

Łuk to świetny motyw, który obsługuje wszystkie środowiska graficzne oparte na GTK2 i 3. Motyw jest eleganckim, ciemnym, płaskim motywem, który idealnie pasuje do minimalizmu XFCE4. Gdy pobierzesz ten motyw i zainstalujesz go w swoim systemie, nie otrzymasz tylko jednego motywu. Zamiast tego motyw Arc dodaje jednocześnie trzy motywy; Arc, Arc Darker i Arc Darkest.

Jeśli szukasz czegoś eleganckiego i nowoczesnego, wypróbuj ten motyw pod względem rozmiaru! Pobierz tutaj:

2. Numix

XFCE to komputer stacjonarny, który koncentruje się na prostocie. To z tego powodu wiele motywów stara się naprawdę dobrze wyglądać ze starzejącymi się zasobami. Ze wszystkich motywów, które to robią, Numix jest jednym z najlepszych.

Na początek Numix wygląda dobrze w zasadzie na wszystkim. Jego prosta, płaska konstrukcja i przyjemne pomarańczowe akcenty sprawiają, że każde środowisko pulpitu wygląda pięknie. Dodatkowo istnieje wiele motywów w stylu Numix, więc jeśli nie lubisz pomarańczowego, masz do wyboru różne kolory. Numix to jeden z największych projektów tematycznych w społeczności Linuksa. To bardzo lubiany projekt i bardzo warto go sprawdzić.

3. Mint Mac Dark

Fajną rzeczą w używaniu środowiska graficznego XFCE4 jest to, że podobnie jak większość lekkich środowisk graficznych, menedżer okien i motyw GTK są oddzielne. W rezultacie istnieje wiele wspaniałych motywów specjalnie dla menedżera okien. Mint Mac Dark nie jest inaczej. Jest to motyw XFWM4, który dodaje ciemności do nowoczesnych przycisków okna Mac OS.

Jeśli szukasz zgrabnego zestawu przycisków sterowania oknem dla swojego ciemnego motywu, wypróbuj ten rozmiar w XFCE4.

4. Flamebird

Flamebird to czerwono-pomarańczowe podejście do klasycznego motywu Bluebird XFCE4. W przypadku tego motywu niewiele się zmieniło, poza zamianą koloru pomarańczowego na niebieski. Mimo to, nawet jeśli jest to tylko zamiana kolorów, nadal warto to sprawdzić. Szczególnie dla tych, którzy wypróbowali klasyczne motywy XFCE i ogólnie je polubili bez niebieskiej kolorystyki.

5. Kropki

Mint Mac dark nie jest jedynym motywem XFWM na liście. Przedstawiamy Kropki, kolejny płaski, stylowy motyw. To prosta konstrukcja, bardzo podobna do tego z Mac OS firmy Apple – ale z mroczną nutą.

Zamiast tradycyjnych kolorów są zamieniane na jasnoczerwony, zielony i niebieski. Ponieważ Dots to tylko motyw XFWM, a nie ogólny motyw XFCE, użytkownicy mają możliwość łączenia i dopasowywania. Rozważ dodanie Dots jako motywu menedżera okien i użycie czegoś takiego jak Arc, Numix lub dowolnego innego motywu pulpitu z tej listy, aby uzyskać wspaniały wygląd.

6. Podstawowa Freya

Projekt elementarny bardzo ciężko pracuje, aby stworzyć dobrze wyglądający motyw dla ich systemu operacyjnego. Wszystko wygląda dobrze, czysto i elegancko. Elementary OS to system operacyjny, który kładzie duży nacisk na prostotę i piękno. Dystrybucja Linuksa jest bardzo mocno inspirowana komputerami Mac. W rezultacie motywy, których używają, odzwierciedlają to.

Pulpit w Elementary jest zbudowany z Gnome 3, który różni się znacznie od XFCE. Jeśli podoba Ci się wygląd pulpitu Pantheon i chcesz go odtworzyć w znacznie lżejszym środowisku, ten motyw jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Weź Podstawowy motyw Freyai zainstaluj coś takiego jak Docky. W mgnieniu oka uzyskasz lekki pulpit z obsługą XFCE4, który wygląda bardzo podobnie do podstawowego systemu operacyjnego!

7. Xfce Simple Dark

Istnieje wiele mrocznych motywów. Wiele z tych motywów wygląda niesamowicie amatorsko. Wszystko jest trudne do odczytania, czcionki są za małe i wszystko jest za ciemne. Tak ciemne, że aż rani oczy.

XFCE Simple Dark nie jest jednym z tych tematów. Zamiast tego udaje mu się przyjmować różne odcienie czerni, utrzymywać wszystko w spokoju i nadal mieć ustawienia czcionek, które nie wyglądają absolutnie okropnie.

Kolejną dobrą rzeczą w Xfce Simple Dark jest to, że dołączony motyw menedżera okien bardzo dobrze komponuje się z ogólną skórką pulpitu. To świetnie, ponieważ często ciemne motywy zawierają motywy menedżera okien, które wyglądają absolutnie nie na miejscu. Jeśli szukasz całkowicie ciemnego motywu, pobierz Xfce Simple Dark. Nie pożałujesz.

8. Greenbird

Zielony ptak to kolejna odsłona klasycznego motywu XFCE4. Przyjmuje klasyczny niebieski kolor, z którego znany jest pulpit, i dodaje mu zielony odcień. Oczywiście nie jest to zbyt kreatywne w porównaniu z wieloma innymi motywami na tej liście. To powiedziawszy, dobry zestaw kolorów może odróżnić dobry motyw od złego. Dla niektórych klasyczny motyw Greybird / Bluebird może wyglądać źle, ale Greenbird może trafić w najlepsze.

Jeśli jesteś użytkownikiem XFCE i potrzebujesz dobrego, prostego motywu, warto to sprawdzić!

Wniosek

Spośród wszystkich lekkich środowisk graficznych XFCE4 jest ulubionym. Społeczność Linuksa to uwielbia i aktywnie tworzy dla niego motywy. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże Ci znaleźć idealny wygląd Twojego pulpitu. Jeśli nie, koniecznie sprawdź ta strona internetowa aby znaleźć więcej motywów!