12/08/2021

Jak uzyskać mikser głośności dla kart Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Windows ma mikser głośności. Pozwala kontrolować głośność w zależności od aplikacji. Jeśli masz zainstalowane odpowiednie sterowniki audio, możesz osobno sterować głośnikami systemu i gniazdem słuchawkowym. Możesz wyciszyć lub zmniejszyć głośność dla określonej aplikacji lub powiadomień systemowych bez zmiany głośności innych aplikacji. Volume Master to rozszerzenie Chrome, które zapewnia podobny mikser głośności dla kart Chrome. Możesz ustawić głośność dla poszczególnych kart w Chrome, pod warunkiem, że coś gra.

Mikser głośności dla Chrome

Zainstaluj Volume Master i otwórz plik wideo lub dźwiękowy w Chrome. Możesz otworzyć wideo z YouTube i będzie działać równie dobrze.

Sprawdź -   Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

Wybierz kartę odtwarzającą dźwięk. Jeśli wyciszysz dźwięk, rozszerzenie nie będzie w stanie go wykryć. Po wybraniu zakładki kliknij ikonę Volume Master i użyj suwaka głośności, aby zmienić głośność.

Po ustawieniu głośności możesz przejść do innej karty. Ikona wzorca głośności jest dodawana do karty po jej użyciu do zmiany głośności.

Jeśli odświeżysz kartę, Volume Master zapamięta ustawioną dla niej głośność, jednak jeśli zamkniesz kartę, zduplikujesz ją lub otworzysz ponownie z historii przeglądania, rozszerzenie nie zapamięta ustawionego poziomu głośności.

Wzmacniacz głośności

Volume Master nie tylko kontroluje głośność poszczególnych zakładek. To także wzmacniacz głośności. Może zwiększyć dźwięk znacznie powyżej możliwości systemu, co może być niebezpieczne. Zbyt głośne słuchanie muzyki lub czegokolwiek innego może spowodować uszkodzenie słuchu. Zwiększenie głośności powyżej możliwości systemu może również spowodować nieodwracalne uszkodzenie głośników.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić profil Google Chrome w systemie Linux

Odtwarzacz VLC ma podobną funkcję, w której może zwiększyć głośność do 123%. Volume Master może znacznie zwiększyć głośność. Może zwiększyć głośność do 600% domyślnej głośności. Na to należy uważać, aby zapewnić bezpieczeństwo słuchu.

Ograniczenie

Nie ma sposobu, aby zresetować głośność karty. Idealnie byłoby, gdyby użytkownicy mogli zresetować głośność do domyślnego poziomu z dowolnej karty za pomocą ikony rozszerzenia. Możesz użyć suwaka, aby zresetować głośność do 100%, ale ponownie musisz przełączyć się na kartę, aby zmienić lub zresetować głośność. Zresetowanie głośności do 100% nie spowoduje usunięcia ikony rozszerzenia z karty. Po zmianie głośności karty za pomocą Volume Master domyślna opcja „Wycisz kartę” w Chrome przestaje działać.

Sprawdź -   Zestawy słuchawkowe Bluetooth nie wyświetlają się w urządzeniach do odtwarzania: oto jak to naprawić

x