Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów w wyszukiwarce Google


Automatyczne odtwarzanie filmów nigdy nie jest dobrym pomysłem. Instagram, Facebook i Twitter są winne automatycznego odtwarzania filmów, ale Twitter i Instagram nadal wyciszają je podczas odtwarzania. Z drugiej strony Facebook domyślnie odtwarza filmy z dźwiękiem i musisz go wyłączyć. Jest to denerwujące zachowanie, ale biorąc pod uwagę, że są to wszystkie aplikacje społecznościowe, należy się tego spodziewać. Aplikacja społecznościowa wypycha zawartość na użytkownika, a to jeszcze jeden sposób, aby to zrobić. Chodzi o to, że Google wybrał podobną strategię. Wyszukiwarka Google na Androida, a nawet Google na Twoich komputerach, przygotowuje się do automatycznego odtwarzania filmów w wynikach wyszukiwania. Na razie wygląda na to, że można wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów w wyszukiwarce Google na Androida. Nie ma jeszcze dostępnej opcji dla komputerów stacjonarnych.

W wynikach wyszukiwania niektórym użytkownikom zaczynają pojawiać się automatycznie odtwarzane filmy wideo. Nie ma znaczenia, czy szukasz filmu, czy nie. Jeśli istnieje popularny, trafny film, który pasuje do Twojego wyszukiwania, pojawi się on w wynikach. Będzie również odtwarzać automatycznie. Dzieje się tak zarówno na komputerze, jak i na telefonie komórkowym, ale jest to większy problem na urządzeniu mobilnym, ponieważ wideo zużywa dane mobilne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje sposób na wyłączenie automatycznego odtwarzania filmów w wyszukiwarce Google. Otwórz aplikację i dotknij przycisku hamburgera w lewym górnym rogu. Wybierz „Ustawienia” w szufladzie nawigacji. Na ekranie ustawień dotknij „Wideo”. Wyłącz przełącznik „Autoodtwarzanie” i gotowe.

Trzeba przyznać, że wyszukiwarka Google nie odtwarza automatycznie filmów, jeśli korzystasz z mobilnej transmisji danych. Dostępna jest opcja, która umożliwia automatyczne odtwarzanie filmów, ale wyłącza je, gdy jesteś w sieci komórkowej.

Wyszukiwarka Google na iOS nie ma tego ustawienia. Wygląda na to, że automatycznie odtwarzane filmy nie zostały jeszcze wdrożone w wersji na iOS. iOS nie będzie wkrótce widzieć tej „funkcji”. Jeśli już, aplikacja Chrome na iOS może zacząć automatycznie odtwarzać filmy, zanim zrobi to wyszukiwarka Google na iOS. Dzieje się tak, ponieważ wyszukiwarka Google jest funkcją na Androida, podczas gdy na iOS jest to tylko aplikacja, bez której większość ludzi może się obejść. Nie ma żadnego naprawdę ważnego powodu, aby zainstalować wyszukiwarkę Google, jeśli używasz już przeglądarki Chrome na iOS. Nie możesz zmusić Siri do korzystania z niego, podobnie jak nie może on zastąpić Siri na urządzeniu z systemem iOS. Nawet niestandardowe kanały nie są wystarczająco przekonujące, aby użytkownicy zainstalowali aplikację. Miejmy nadzieję, że kiedy automatycznie odtwarzane filmy zaczną pojawiać się w Chrome, jest dla nich wyłącznik.