Jak przypinać notatki w aplikacji Notatki w iOS 11

Najważniejszą funkcją w iOS 11 jest przeciągnij i upuść. Niestety nie działa to tak dobrze w obecnych wersjach beta iOS 11. Oprócz tej jednej głównej funkcji pozostałe funkcje w iOS 11 są niewielkie. W rzeczywistości są to nie tyle funkcje, ile ulepszenia. Apple ulepsza wiele aplikacji w iOS 11, a Notes to jedna z aplikacji, która cieszy się dużym zainteresowaniem. W iOS 11 możesz skanować dokumenty w aplikacji Notatki i sporządzać odręczne notatki. Aplikacja Notes na iOS z roku na rok powoli się poprawia i nadrabia podstawową funkcjonalność. W iOS 11 możesz wreszcie przypinać notatki w aplikacji Notatki.

Przypnij notatki do góry

Otwórz aplikację Notatki i wybierz folder notatek. Przesuń w prawo na notatce i zwolnij ją. Z gestem przesuwania w prawo jest skojarzona tylko jedna akcja, więc wystarczy przypiąć notatki. W miarę przypinania kolejnych notatek są one dodawane pod ostatnio przypiętą notatką. Nie możesz zmienić kolejności, w jakiej pojawiają się przypięte notatki.

Przypięte notatki są oddzielone grubą szarą przegrodą, która jest trudna do zauważenia. Przypięte notatki nie mają ikony pinezki. U góry ekranu notatek znajduje się nagłówek z napisem „Przypięte”, a wszystkie notatki poniżej to Twoje przypięte notatki. Niestety, separator oddzielający przypięte notatki od zwykłych jest ledwo widoczny. Jest to problem z interfejsem użytkownika, który Apple powinien naprawić.

Odepnij notatki

Aby odpiąć notatki, przesuń palcem w prawo na przypiętej notatce. Po odpięciu notatki wraca ona do listy innych nieprzypiętych notatek. Jest sortowany według daty ostatniej modyfikacji. Przypięcie notatki nie jest traktowane jako modyfikacja, więc notatki zostaną posortowane według czasu ostatniej edycji.

Ta funkcja jest dość prosta, ale mimo to mile widziana. Wiele osób korzysta z aplikacji Notatki do usuwania przypadkowych informacji lub „zatrzymywania” tekstu ze schowka. Aplikacja Notes ma funkcję wyszukiwania i w ten sposób użytkownicy znajdują określoną notatkę na długiej liście notatek. Przypięcie notatki pozwoli zaoszczędzić czas, który w innym przypadku zostałby spędzony na szukaniu konkretnej notatki.

Przypięta notatka nie dodaje warstwy zabezpieczeń do notatki. Można ją edytować i usuwać tak samo łatwo, jak każdą inną notatkę. Jeśli chcesz uniemożliwić edycję notatek, powinieneś je zablokować hasłem.