01/20/2022

Jak wysyłać odręczne notatki w aplikacji Wiadomości w systemie iOS 10

Udostępnij teraz w social media:

Odręczne notatki to jedna z nowych funkcji wprowadzonych w aplikacji Wiadomości w iOS 10. Jest to prawdopodobnie jedna z mniej znanych funkcji, ponieważ nie ma oczywistego sposobu, aby uzyskać do niej dostęp. Jeśli nie wiesz o funkcji, tak naprawdę jej nie będziesz szukać. Ta funkcja jest podobna do funkcji dotyku cyfrowego, ponieważ umożliwia „napisanie” wiadomości. W przeciwieństwie do dotyku cyfrowego, Twój odbiorca otrzymuje ostatnią napisaną przez Ciebie wiadomość. Nie jest odtwarzana jak cyfrowa wiadomość dotykowa. Sam pismo wygląda jak atrament, aby nadać mu bardziej odręczny wygląd, stąd nazwa. Zawiera kilka gotowych wiadomości, które możesz wysyłać, ale możesz tworzyć własne. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak blokować pobieranie w Chrome na Windows 10

Upewnij się, że blokada orientacji w telefonie iPhone jest wyłączona. Możesz go wyłączyć z Centrum sterowania. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu i dotknij ikony kłódki w prawym górnym rogu, aby włączyć blokadę orientacji. Jeśli ikona jest czerwona, oznacza to, że blokada orientacji jest włączona.

Otwórz aplikację Wiadomości i obróć telefon do trybu poziomego. Powinien automatycznie przełączyć się w tryb odręcznych notatek. Otrzymasz płótno do napisania notatki. U dołu znajdują się gotowe wiadomości. Stuknij wiadomość, aby ją wprowadzić. Możesz dodać więcej do wiadomości, przewijając w prawo. Aby to zrobić, dotknij strzałki po prawej stronie. Tryb notatki odręcznej ma przycisk „Cofnij”, który cofa ostatnie wykonane pociągnięcie.

Sprawdź -   Jak dodać muzykę do Prezentacji Google

Gdy skończysz pisać notatkę, dotknij przycisku „Gotowe”, aby ją wysłać. Jeśli chcesz tylko napisać wiadomość tekstową w trybie poziomym, dotknij małego przycisku klawiatury w prawym dolnym rogu. Tryb odręcznych notatek nie powoduje korekty odręcznych notatek. Jeśli Twoje pismo jest słabe, po wysłaniu będzie wyglądało dokładnie tak samo.

Jeśli nie przejdziesz do trybu notatek odręcznych po obróceniu urządzenia, a zamiast tego otrzymasz klawiaturę, dotknij przycisku obok klawisza „Return”, aby przełączyć się w tryb notatek odręcznych.

ios-10-tryb odręcznych-notatek

Tryb odręcznych notatek nie jest wrażliwy na nacisk. Ma tylko jedną grubość tuszu i jeden kolor.

x